Руслана Лижичко Руслана, співачка, громадський діяч

Пам'яті Небесній сотні ми змінимо свою країну, інакше їх смерті були даремні

20 лютого 2015, 08:17

Масові смерті на Майдані.

Тепер, коли агресор показав обличчя і прийшов на нашу землю, ми звикли до слова "смерть", і зрозуміли, хто і чому забирає найдорожче, а тоді...

Тоді це слово розривало наш горизонт уявлень про добро і зло!

Пам'яті Небесній сотні ми змінимо свою країну, інакше їх смерті були даремні. Це стосується всіх загиблих Героїв протягом року.

Все життя вважала себе сильною людиною, але в ті дні сльози стримувати було нереально – вони лилися самі собою. За кожною людиною я плакала, як за найближчим другом, як за найріднішою людиною. Та так воно і було.

Тоді на Майдані. Ми були найріднішими один для одного. Найближчими і нащирішими.

Ніч з 19го на 20те стала кульмінаційною. Того вечора я повернулася з Брюсселя і заступила на своє чергування. Вийшовши на сцену, я одразу поінформувала всіх, що Європа відреагувала про заклик ввести санкції проти режиму Януковича.

Всі мої поїздки в Європу тоді були саме заради того, щоби звернути увагу європейських політиків на безчинство влади. Я возила з собою фото, я возила з собою відео під назвою "Україна в небезпеці", розкладала все це на їх столах. Європа дуже важко реагувала, не розуміючи, що таке справді відбувається.

Пам'ятаю, коли у той вечір 19го я повернулася, мене зустріли словами "Руслана повернулася, можна трохи відпочити".

Хоча всі же говорили, що наступу не буде (навіть європейські політики мене переконували, що є гарантії і Януковича, і Арбузова, і всіх інших), я не вірила.

Вночі я ходила на барикаду, але дівчатам і жінкам там було "табу". Мене буквально нецензурною лексикою виганяли звідти. Умовна лінія була біля Стели. При мені священику, який стояв ліворуч,пробило кулею капелюх. Але я ломилася на пролом. Я хапала телефон, дзвонила європейським політикам (не називатиму зараз їх імена), включала гучномовець і давала їм слухати це "перемир'я". Повертаючись на сцену, я озвучувала все про це так зване "перемир'я", щоби розбудити світ і попередити біду.

Я була в передчутті біди, але не думала, що це буде така страшна біда.

Не пам'ятаю, котра точно була година, з'явився "Беркут".

"Беркут" традиційно наступав зі сторони Інститутської.

Я пам'ятаю мене просили оголошувати зі сцени, щоби ніхто з нашої сторони не кидав коктейлі Молотова. Тим не менше перепалки все рівно були.

До мене підбігали люди і просили зброю. Я вибачилася, але сказала, що в мене рука не підніметься дати гроші на зброю. Я дала гроші на феєрверки, які вистрілювали як знак того, що з нашої сторони є спротив – мені хлопці з барикад пояснили, що якщо ми не будемо показувати характер, вони точно почнуть наступ.

Зі сторони "Беркуту" постійно кидалисяс гранати. Спочатку це були переважно не надто потужні світлошумові гранати, але кілька разів розірвалися дуже потужні гранати – настільки сильні, що я на сцені підстрибнула. Хтось збоку тоді сказав, що це вже серйозна вибухівка.

Традиційно "Беркут" поливав нас водою. Дуже сміливі хлопці, незважаючи на те, що все палало і йшла стрілянина, вибігали наперед і намагалися ці водомети відвернути. У якийсь момент їм це вдалося, але не надовго. Майдан дуже сильно залило.

Я прочергувала десь до 3ї ночі. Я постійно курсувала по всьому периметру Майдану. Кілька разів я заходила в Штаб.

О 3:40 мені сказали, що я можу піти трохи відпочити.

Я пішла, але о 8:30 мене розбудив черговий з Нашої Нічної Варти і сказав, що почали вбивати людей.

О 9й ранку я вже була на сцені.

Яку сцену я застала? Ведучі були в шоковому майже непритомному стані. Один з них підійшов до мене, кинув список, сказавши "Я таке читати не буду", і розплакавшись пішов. Я зрозуміла, що це список загиблих. Я теж відмовилася це читати. Я почала це читати вже тоді, коли перші тіла принесли до сцени.

Людей розстрілювали з 9 до 12 години.

Я не усвідомлювала тоді, що відбувається, але все відбувалося в лічені секунди, всі рішення приймалися в екстремальних умовах – часу на роздуми не було.

Я намагалася стримувати паніку, підбираючи правильні слова і пояснюючи, чому нам треба зберігати спокій.

У якийсь момент я прийняла рішення зачитувати будь-яку інформацію, яку мені приносили щодо снайперів.

Я кричала зі сцени: "Люди, не йдіть туди, там снайпери".

Я точно пам'ятаю, що я зачитувала, що снайпери були на даху готелю "Україна".

Зараз я розумію, що щоби я тоді не зачитувала, як би голосно я тоді не кричала, все було марно – в місця, де людей вбивали, звук не доходив.

Мене теж змусили вдягти бронежилет і каску, сказавши, що сцена теж під прицілом.

Мені несли на сцену гранати, кулі, нашивки "МВД России" – все, що люди знаходили.

Пам'ятаю, як мені принесли кулю і сказали, що це куля із снайперської гвинтівки Драгунова, яких немає в Україні.

На сцену мені також передали прострілений телефон вбитого хлопця.

Мені приносили окровавлені бронежилети зі шматками людського м'яса, окровавлені каски, на яких був людський мозок... Я виключила усвідомлення того, що відбувається. На якийсь час я стала механічним роботом, який просто виконував свою роботу. Інакше би я цього не витримала. Я протрималася до перших похорон.

Похорони були ще страшніші. Повертатися до почуттів я почала лише через дні, але все в тумані було ще кілька місяців.

Зі сторони це виглядало як сцена з фільму, але я хочу сказати, що це, на жаль, був далеко не фільм. Дуже важко зрозуміти і уявити, як було насправді, якщо це не бачити власними очима.

Треба віддати належне роботі всіх медиків. Я ніколи не забуду дівчинку, якій прострілили артерію. Залишилося відео, яке фотограф випадково зняв. Вона написала, що вона помирає, але Бог її врятував. Я так само все життя пам'ятатиму подвиг Олі Богомолець. Вона точно може оповісти масштаб трагедії.

За два тижні до цих подій у мене відбулася містична історія.

Я мала розмову з Сергієм Рахманіним, і він мені сказав: "Руслано, тобі треба внутрішньо приготуватися. Майдан буде жертовною кров'ю. Лише жертовна кров невинних людей зупинить все це чорне".

Я тоді відмовилася це приймати, а тепер постійно згадую його пророчі слова.

Питання, яке залишилося в мене "Хто це зробив?"... або, якщо точніше, "Чиїми руками?".

Бо хто керував, відомо. Вважаю, що за всім стояв Путін: від розгону студентів до вбивств Небесної сотні.

Я вважаю, що Майдан весь час був "пороховою бочкою" під Путіним.

З його сторони це була розправа над Незалежністю України, над її спробою жити так, як вона хоче. Україна мала цивілізаційний вибір. Диктат в Україні ніколи не пройде.

У мене є інформація, що коли заходила нова команда в СБУ, вони стали свідками знищення матеріалів. Ця інформація неперевірена, але я її кажу, бо чула. Втім всі докази знищити неможливо.

Такого героїзму Україна ще не демонструвала. Такої кількості героїв у нас ще не було. Нам є, про що робити фільми, нам є про що писати книжки, нам є, що вписувати в підручники історії. Ми будемо і зобов'язані це робити, але розслідування смертей Небесної сотні – це наш борг перед героями та відповідальність перед собою, як зрілого суспільства.

powered by lun.ua
Коментарі — 49
Надія Захарчук _ 23.02.2015 00:35
IP: 91.206.4.---
harza:
Надія Захарчук:

що це за нещастя сексуальностурбоване, пііт-імпотент
Не сексуально- а національно. Бо Ви перетворилися на водоспад лайок, тож читачі можуть зробити висновок, що усі українки такі...

Ну а якби імпотенцію викликали жіночі лайки – Ви б мене зробили безНАДІЙНИМ вже давно...:)))
за що вас лаяти, ви ж убогий, для вас підходять одні медичні визначення
Леонид Гончаренко _ 21.02.2015 21:20
IP: 94.179.45.---
Дякую Вам, Руслана, за громадянську позицію! Поважаю!
123456 _ 21.02.2015 21:06
IP: 176.36.150.---
те самые люди, которых расстреливали в белом доме, а потом вылавливали в метро и тащили добивать за белым домом – такое же красно коричневое гавно, как то что захватило донецк, луганск и крым. если бы украина во время сделала тоже самое, возможно мы сейчас были бы избавлены от многих... неприятностей
Надія Захарчук _ 21.02.2015 15:22
IP: 91.206.4.---
остин:
Надія Захарчук:
Уважаемая Н.Захарчук, не хочу показаться слишком назойливым, но Вы так и не ответили на мои вопросы: что за винтовку вывозил Пашинский в своей машине и каких снайперов сажал в автобус Парубий.
Не хочу видатись нетерпимою, але ви таки набридливий, при чому більше від отого "бридкий", майте терпіння, йде розслідування. Ви краще розкажіть мені чи названі особи які безжально розстрілювали людей Москви під час штурму Білого Дому, та під час штурму Останкіно. З 1993 року достатньо було часу для розслідувань.
остин _ 21.02.2015 13:53
IP: 95.134.60.---
Надія Захарчук:
Уважаемая Н.Захарчук, не хочу показаться слишком назойливым, но Вы так и не ответили на мои вопросы: что за винтовку вывозил Пашинский в своей машине и каких снайперов сажал в автобус Парубий.
Теодор Дяків _ 21.02.2015 10:12
IP: 178.92.185.---
allexx705:
ми ніколи не змінимо свою країну допоки при владі будуть бездарний,безвідповідальний уряд,безвідповідальні і безкарні -генеральні прокурори,голова НБУ,керівники генштабу,МВС,СБУ
- Яким же треба бути тупим щоб і сьогодні, вже вкотре, намагатися змінювати свиней біля державного корита... Замість того щоб один раз змінити систему формування і функціонування влади.
Теодор Дяків _ 21.02.2015 10:07
IP: 178.92.185.---
lola:
20 лютого 2016 року, на блозі Лижичко публікація"Пам'яті Небесній сотні ми змінимо свою країну, інакше їх смерті були даремні".20 лютого 2017,стаття Руслани актуальна."Пам'яті Небесній сотні ми змінимо свою країну, інакше їх смерті були даремні".20 лютого2018 немає украінськоі правди,немає Украіни,є лише Лижичкіна Руслана...
- На жаль, дуже імовірно...
Надія Захарчук _ 21.02.2015 08:45
IP: 91.206.4.---
harza:
Захарчук Надійка наша
Вся брутальна, мов та Раша.
Вміть зарізати готова,
Як хто скаже її півслова.
І від люті аж димиться,
Що же в неї народиться?!
Це не Бог зробив такою -
Хлопець зраджує...з козою!
що це за нещастя сексуальностурбоване, пііт-імпотент
Юрий Наш _ 21.02.2015 08:32
IP: 46.202.165.---
"мы"?
хотелось бы узнать поконкретнее,кто именно "мы"?
либо люди типа Русланы живут в иллюзиях,либо намеренно вводят в заблуждение остальных
если бы люди,погибшие на майдане,знали заранее то,как мы живем сейчас,желающих идти под пули не стало бы
они шли во имя изменений настоящих,а не декларативных
На сегодняшний день мы видим только декларации
Даже те,кто их убивал,сегодня разгуливают на свободе и отлично себя чувствуют и есть подозрение,что эти люди нужны всегда и любой власти,профессиональные убийцы,хуле,таких еще поискать нужно
Мы уже вернулись в ту же струю,которая была и при януковиче,люди еще не понимают,где мы,а когда хватятся,будет поздно
Лично я считаю,что смерть Кузьмы не была случайностью
Вас же,попки, повторяющие нам мантры, будет судить и история и Господь Бог,хоть вы в Него не верите
allexx705 _ 21.02.2015 01:22
IP: 5.45.192.---
ми ніколи не змінимо свою країну допоки при владі будуть бездарний,безвідповідальний уряд,безвідповідальні і безкарні -генеральні прокурори,голова НБУ,керівники генштабу,МВС,СБУ
allexx705 _ 21.02.2015 01:14
IP: 5.45.192.---
на превеликий жаль на даний час за рік нічого не змінилось,додався тільки негатив.Таке враження _що змінились тільки прізвища і обличчя-все інше залишилось.Дай Боже, щоб герої Небесної сотні загинули не даремно.
Теодор Дяків _ 21.02.2015 00:01
IP: 178.92.185.---
"... ми змінимо свою краіну..." – золоті слова, тільки говорити іх треба було рік тому, кожного дня зі сцени Майдану... Пояснювати Сходу і Заходу, яку краіну ми разом побудуємо, що є у ній погано і як це треба змінити, а не стрибати і викрикати всякі емоційні бздури... під "таньцьовання-сьпівання". Два мирних місяці неможливо було достукатися, додзвонитися, докричатися до цих "активістів-координаторів" Майдану... А тепер, через рік і сотні, тисячі вбитих, дійшло нарешті! Ну, Слава Богу, що хоч зараз дійшло...
Теодор Дяків _ 20.02.2015 23:55
IP: 178.92.185.---
"... ми змінимо свою краіну..." – золоті слова, тільки говорити іх треба було рік тому, кожного дня Майдану... Пояснювати Сходу і Заходу, яку краіну ми разом побудуємо, що є у ній погано і як це треба змінити, а не стрибати і викрикати всякі бздури... Під "таньцьовання-сьпівання". Два мирних місяці неможливо було достукатися, додзвонитися, докричатися до цих "активістів-координаторів" Майдану... А тепер, через рік і сотні, тисячі вбитих, дійшло нарешті!
Gena972 _ 20.02.2015 19:34
IP: 95.69.177.---

Памяти небесной сотни надо было расследование,лучше независимое международное, провести и закончить. Год,при наличии стольких улик,более чем достаточно.
Шановний, "невідомі снайпери, що паляють і по протестувальниках і по силовиках" були вже в півтора десятках держав... Ніде їх не спіймали та не засудили... Щоправда, в Єгипті полиція їх затримала на відході, а вони показали диппаспорти США, погрузили чохли з гвинтівками в автівку з дипномерами та помахали усім ручкою...
Даремно сподіватися, що в нас буде інакше... СИЛА СОЛОМУ ЛОМИТЬ...
А ти спробуй снопа переламати!
Gena972 _ 20.02.2015 19:32
IP: 95.69.177.---
Краще б ця пра@ура замовкла б.
Parfen Parfenov _ 20.02.2015 16:12
IP: 178.150.244.---
Для того чтобы победить,Вам нужно стать Кузьмою.Перестать бояться и перестать молчаливо наблюдать,как те которым Вы помогли прийти к власти,погружают страну в неконтролированный хаос.Начните бороться хоть с журналистами,которые с экрана нашего зомбоящика разжигают войну,вешают ярлыки агентов на вернувшихся с АТО пацанов.Делайте хоть что-то.Рубан и без Вас прекрасно справляется.Спасайте страну.
Robert Bruce _ 20.02.2015 13:56
IP: 74.125.17.---
Завжди терновий вінець

буде кращий, ніж царська корона.

Завжди величніша путь

на Голгофу, ніж хід тріумфальний.

Так одвіку було

й так воно буде довіку,

поки житимуть люди

і поки ростимуть терни.
Леся Українка
Robert Bruce _ 20.02.2015 13:43
IP: 74.125.181.---
Во дні фельдфебеля-царя

Капрал Гаврилович Безрукий (яник)

Та унтер п'яний Долгорукий (азіров)

Украйну правили. Добра

Таки чимало натворили,

Чимало люду оголили

Оці сатрапи-ундіра.
Надія Захарчук _ 20.02.2015 13:30
IP: 91.206.4.---
Oleg Trigub:
Надія Захарчук:
=========
ну и какие это местонахождения???????
дивись, маскавіте, відео розстрілу беззбройних людей: Нові кадри розстрілів майданівців на Інститутській – Факти, ти хоч знаеш де та консерваторія знаходиться пр-дурок, вам та кров віділлеться
Надія Захарчук _ 20.02.2015 13:29
IP: 91.206.4.---
остин:
Уважаемая Н.Захарчук, ну а как быть со всем известными видеокадрами, где снайперов с оружием выводил и сажал в автобус Парубий.
Или с Пашинским, у которого нашли в багажнике его машины винтовку со снайперским прицелом.
Они что, та же Суркову подчинялись? А может быть просто на охоту ехали?
дивись, маскавіте, відео розстрілу беззбройних людей: Нові кадри розстрілів майданівців на Інститутській – Факти, ти хоч знаеш де та консерваторія знаходиться пр-дурок, вам та кров віділлеться
Robert Bruce _ 20.02.2015 13:23
IP: 74.125.17.---
" Но где, скажи, когда была без жертв искуплена свобода?"

Наливайко. Рылеев.
lola _ 20.02.2015 13:12
IP: 78.111.187.---
20 лютого 2016 року, на блозі Лижичко публікація"Пам'яті Небесній сотні ми змінимо свою країну, інакше їх смерті були даремні".20 лютого 2017,стаття Руслани актуальна."Пам'яті Небесній сотні ми змінимо свою країну, інакше їх смерті були даремні".20 лютого2018 немає украінськоі правди,немає Украіни,є лише Лижичкіна Руслана...
megapolis _ 20.02.2015 12:24
IP: 74.125.18.---
растрел майдана захват крима баи на данбасе везде заПутиный парашкын след
Надія Захарчук _ 20.02.2015 12:17
IP: 91.206.4.---
Oleg Trigub:
ясна. вам надо просто поговорить. говорите.

мое местонахождение прекрасно известно украинской правде по ай пи адресу
а ви тут не для "пагаваріть", тоді цікаво з якою метою?
остин _ 20.02.2015 12:15
IP: 95.134.15.---
Уважаемая Н.Захарчук, ну а как быть со всем известными видеокадрами, где снайперов с оружием выводил и сажал в автобус Парубий.
Или с Пашинским, у которого нашли в багажнике его машины винтовку со снайперским прицелом.
Они что, та же Суркову подчинялись? А может быть просто на охоту ехали?
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter