Руслана Лижичко Руслана, співачка, громадський діяч

Мало пам'ятати, час діяти

10 грудня 2015, 23:21

Для мене, як зворушливо переможні, так драматично тривожні моменти Майдану ніколи не будуть просто спогадами. Митці будуть використовувати сюжети Майдану у творчості, історики – писатимуть про це в книжках, діти – вчитимуть це в школах, але для мене все це завжди буде чимось більшим і ближчим.

Я не знаю, чи це була справа рук Януковича, чи вже Путіна (чи може їх обох), але вірю, що ми дізнаємося правду. Свого часу під час розпаду Радянського Союзу всплили всі злочини. Режим Путіна рано чи пізно теж впаде, і всі злочини вспливуть на поверхню (зрештою, вони самі один одного здаватимуть, коли прийде час збирати каміння).

Події дворічної давнини я сприймаю не просто як штурм. Штурм з 10 на 11 грудня був штурмом проти вільного і незалежного прояву суспільної думки.

Люди показали і довели, що вони незгідні з усім тим "договорняком", який влаштовували і влаштовують по сьогоднішній день політики цієї (де) ґенерації. На жаль, у політичній ланці нічого не змінилося.

Як би вони не намагалися "наколупати з-під нігтів", що вони зробили хорошого за два роки, але чогось фундаментального чи сміливо реформаторського, вони не зробили нічого. Навіть не намагались. Навіть не планували.

Для мене вони виглядають, як дрібні шахраї смутної української доби, які прийшли до влади, скориставшись ситуацією.

Влада для них залишилась інструментом заробляння грошей, дерибану, повернення інвестицій "в партійне будівництво".

Влада для них залишилась просто всім тим, що вони змальовували з епічного полотна "папєрєдніка в законі" – Віктора Фьодорича та організованого злочинного мегаугрупування – команди ПР і її сателітів.

Вони не розвернули країну до реформ, до зламу корупційної моделі, до європейського шляху, як би мали це зробити, як вони обіцяли на Майдані.

Навіть не зважаючи, що інший шлях був шляхом внікуди. Шляхом зубожіння народу і країни. Шляхом подальшого поширення корупційного канцерогену. Шляхом колабораціонизму і договорнякової схеми розподілу з бувшими регіоналами – новоспеченими "опозиціонерами". Шляхом зради інтересам країни та ідеалам Майдану. Ніщо не змогло звернути їх зі шляху назад. Сліпа жага до державних грошей і ресурсів і дозараз не дає спокою, і вони продовжують зсередини пожирати організм, що вже від конвульсій переходить до тупого нерухомого болю.

Цей організм – ми з вами, цей організм – наша Батьківщина.

А тоді 2 роки тому ми готові були стояти до кінця.

Майдан мав і має величезний вплив на свідомість людей (і не лише в Україні).

Момент, коли почався штурм на Майдан, і кожну секунду тієї трагічної ночі я не забуду ніколи.

Я все життя буду безмежно вдячна киянам, які йшли всю ніч пішки, добиралися будь-яким попутним транспортом на Майдан.

Це була маленька, але справжня ера народної довіри, самоорганізації, якоїсь вселенської любові до ближнього.

Відбулась безпрецедентна масова самоорганізація і самоорієнтація в небезпечних умовах внутрішньої агресії.

І наперекір всім розмовам, інсинуаціям, домислам ситуацію переламали і вивели в недосяжне для маніпуляцій політиків і диверсій антинародної влади саме КИЯНИ!

Ми були вже готові до жорстокішої версії того ж сценарію, що був підготований силовиками в ніч розгону студентського Євромайдану, але від людей йшло світло і неймовірна енергія, яка була в стані стримати будь-що, навіть, якби, не доведи Господи, на Майдані вже тоді пролилася кров.

Тоді, в ту ніч, ми зберегли не лише Майдан, не лише його прагнення. Ми продемонстрували, що ми незалежні люди, які в стані обирати для себе такий стиль життя і напрямок руху, який хочемо, а не такий, до якого нас примушують, кидаючи у безодню та безперспективність. Ми вже не були мовчазним стадом і ще вірили, що можна перемогти злодіїв мирним шляхом.

Солідарність і добра воля стали нашим щитом, нашим захистом. Не єдиним, звичайно. Я хочу подякувати за величезну підтримку в ці незламні години української історії не лише киянам. Тоді, мені здається, прокинулися не лише кияни. Люди по всьому світу, не відриваючись від екранів, слідкували за подіями і молилися за всіх тих, хто був в той момент на Майдані.

Окрім людського щита, нас оберігав щит небесний. Говорю це без пафосу та іронії, бо вірю в те, що говорю. Над нами в небі простягнувся щит Святого Архистратига Михаїла.

Це було диво, коли крізь напружений смуток і глибоку ніч, ми на сцені і по всьому Майдані почули тривожний набат Михайлівського Золотоверхого, який востаннє звучав ще за середньовіччя.Окремо хочу вклонитися Михайлівському Собору та дзвонарю Івану який невтомно в ту ніч збирав людей і попереджав ворога про злочин і відповідальність за нього.

У ту ніч з 10 на 11 грудня Майдан відстояв свою гідність, проявив свій характер та силу простих людей, яка надихнула і Україну, і весь світ.

Ця енергія ніколи не залишиться в минулому. Вона вже дала і ще дасть результати в майбутньому.

Якщо ми в ту ніч пліч-о-пліч, відкинувши негативні емоції, під слова "Мир і Спокій" відстояли Майдан, значить ми і зараз в стані відстояти країну.

Сьогоднішня шахрайська влада нехай не потирає собі руки від задоволення, як довго вони протрималися біля влади і з надією ще стільки ж протриматися, тому що, так чи інакше, альтернатива народилася. Народилася там на Майдані. В ті драматичні зимові ночі. Йдеться про альтернативу в головах людей, яка рано чи пізно визріє і конвертується у неабияку самоорганізацію людей, які поведуть країну у прогресивне майбутнє і знайдуть можливості, як вдосконалити напрямки, провести реформи і змінити систему управління країною. Рано чи пізно це станеться... і скоріш за все, це станеться вже зовсім скоро. Гігатським залишкам корупційної системи залишилося не довго цвісти на хворому тілі спадкованої від злодіїв знекровленої країни. В нас з'явився і потужно прогресує міцний імунітет до цієї політично-корупціної хвороби. Антивіруси – це кожен з нас, хто не хоче і не буде миритися з цією заразою. Від дрібних бюрократів-чиновників в сільських і міських радах, дільничних і слідчих, головних лікарів і деканів до генпрокурорів, вищих суддів, нардепів, всіх перших осіб, ким би вони не були. Вони такі самі громадяни, як ми, і за злочини мають відповісти перед єдиним для всіх законом. Це не просто слова, це запит суспільства. І його вібрація і важке дихання в спину корупціонерам у владі вже відчувається скрізь по всій країні. У кабінетах, будинках, на кухнях, в аудиторіях, офісах, навіть в повітрі.

Хочеться звернутися до всіх нас!

Сьогодні ми робимо недостатньо.

Недостатньо просто згадувати, що ми колись вийшли на Майдан і його відстояли.

Недостатньо просто пам'ятати і не робити висновків.

Недостаньо зробити висновки і не привести їх до дії.

Недостатньо розпочати дію і не довести до логічного результату.

Недостатньо сподіватись лише на когось і залишатись осторонь.

Недостаньо бути одним з..., треба вести за собою і не дати очернити і змарнувати історію, яку ми почали писати 2 роки тому.

powered by lun.ua
Коментарі — 34
Юрий Вологжанинов _ 14.12.2015 13:42
IP: 93.72.20.---
Продолжение 13:39
Строки, которые приближали время Евромайдана, которые пробудили волю народа и теперь никакой коррупционный олигархат – ни Ющенко, ни Януковича – Путина, ни Порошенко не остановят движение народа к свободной, счастливой и разумной жизни.
"Весеннее дыханье Родины смывает след зимы с пространства и черные от слёз обводины с заплаканных очей славянства"

Юрий Вологжанинов,
киевлянин, участник Майдана и Евромайдана, доктор физико-математических наук,
автор публикации "Предназначение человечества и его реализация" – blogs.lb.ua/yuriy_vologzhaninov/318291_prednaznachenie_chelovechestva.html
Юрий Вологжанинов _ 14.12.2015 13:39
IP: 93.72.20.---
Руслана!
Вы были прекрасны на Евромайдане. Вы остаётесь верной Евромайдану и достойной этого героического времени. Вы достойны лучшего пожелания женщинам от Бориса Пастернака – быть и оставаться той, чей "прелести секрет разгадке жизни равносилен"
Спасибо Вам, звонарю Ивану, киевлянам и киевлянкам, народу Украины за прекрасный Майдан 2004 и Евромайдан 2013 – 2014. Спасибо Лине Костенко за её строки: "Вікам посивіли вже скроні, а все про волю не чувать. Порозпрягали хлопці коні та й полягали спочивать. Чи так їм спиться непогано, що жоден встати ще не зміг? Пасуться коні під курганом, чекають вершників своїх".

Продолжу
Pixel _ 14.12.2015 12:39
IP: 95.69.248.---
wladren:
SARA21:
Гоцка:
Як жили у війну мені теж відомо,від своїх батьків.Але так жили всі,може тільки одиниці жили багатше.Сьогодні у нас не війна а АТО каже наш президент,і премєр,а Ато потрібно було уже давно закінчити,а не жебрати у тих держав де люди працюють платять податки а наші злодюги їхні гроші розкрадають,і за цей дерибан готові один одному глотку перегризти.Вони не думають ні про війну ні про тих бідних хлопців які захищають їхній дерибан.Ніодин олігарх,ніодин багач,як казали волонтери не дав нікопійки на армію.Армію підтримує тільки середній
бізнес,а в цих горе керівників армії знаходять в сейфах десятки тисяч доларів.
Гоцка-кроль з яйцями (((
- – - – -
Ну, як "кроля з яйцями" особисто я за образу не сприйняв би. Гірше було б, якби "без яєць". Але, Гоцка, мо й правда досить "обіжєнку" тут малювати? Я був волонтером і кажу, що заможні підприємці дуже суттєво допомагали і допомагають армії. А ні – то й х... на них!
Pixel _ 14.12.2015 12:34
IP: 95.69.248.---
Иван Орлов:
SARA21:
А на Донбассе что, твое "майно", или "внуки"? Какого хера вы туда приперлись?
- – - – - –
Учите матчасть. ОК, допустим, в сознаии барана Вани Орлова Якутия принадлежит исключительно якутам, и ни в малейшей степени не жителям Краснодарского края, Сибирь – только сибирякам, и ни в малейшей степени не питерцам. ОК, баран Ваня делает вид, что о понятии государственного суверенитета – не слыхал. Ну, тогда начнёт Приамурье отделяться, за ним Забайкалье – ты не нэрвничай. А Китай подтянется "оказывать помощь своим китайскоговорящим братьям в борьбе против московской хунты" – испытывай чувство законного удовлетворения. Барану Орлову – бараново.
Pixel _ 14.12.2015 12:27
IP: 95.69.248.---
Иван Орлов:
Pixel:
Бессильная злоба. А нефть-то всё равно дешевеет...

P.S. Руслана – идеал женщины.
- – - – - – - -
Какой-там "идеал"? Каракатица с вывихнутыми мозгами.
- – - – - – - -
Ну, во-первых, идеал не "там", а "здесь", т.е. в Украине.

А во-вторых, нефть продолжает дешеветь. Готовьтесь москалики, готовьтесь. Мы в Украине уже запаслись попкорном и ждём неизбежного начала шоу "Московия. Дежа-вю: новый 91-й год".
Микола Русин _ 12.12.2015 16:18
IP: 188.231.169.---
...КАЦАПИ! – вы как "профессио-анальные" прокто-логи, вместо того, чтобы лечить свой геморой) дуракі і дароґі) – все время норовите заглянуть в чужую (українську, здебільшого!) задницу...втайне надеетесть на то, что у кого-то он больще?... – и возрадуетесь?...
...але згадайте, що написано на воротах у того ж таки "мудрого єврея" – "НЕ ВСЕ ТАК БУДЕ"!
Микола Русин _ 12.12.2015 16:09
IP: 188.231.169.---
Иван Орлов:...хлопче! якщо б при владі в Україні були ті, справжні нацисти, чи бодай хоча б один український! наці, то ти! – саме ТИ! сидів би в буцегарні, як окацаплений окупантомовний ворог і агент крємлядського єФєСьБє, так, як це було б в НАЦИСТСБКОМУ німецькому рейху...а ти вільно тут навішуєш ярлики і паплюжиш землю, яку топчеш і яка тебе годує... чи Ти, одоробло, з кацапстану "вєщаєш"???
Александр Хлопонин _ 12.12.2015 12:05
IP: 178.92.12.---
Тоді до діла! Де зустрічаємося? Коли? Мустафа дав клич і люди прийшли! Вам залишиося дописати ДЕ і КОЛИ? На мою думку потрібно ультимативно вимагати від Верховної Ради проголосувати за Міхаїла Саакашвілі! Просто іншої кандидатури нема. Все інше балачки.
SARA21 _ 11.12.2015 18:23
IP: 91.226.4.---
Иван Орлов:
Сам ти каракатіца.без мозгов.
SARA21 _ 11.12.2015 18:22
IP: 91.226.4.---
jrmo:

А Україна складається із людей які захищають територію на якій є майно людини,діти і внуки.Кожен захищає своє,а не порожню територію яка йому не потрібна.А ви що? будете захищати територію де у вас нікого і нічого немає,чи майно Порошенка,Яценюка,Ахметова,тільки не себе і не своїх.Я ні.
jrmo _ 11.12.2015 17:33
IP: 46.133.229.---
SARA21:
Гоцка:
А державу спасли вони для себе,ще не докрали,і не вони спасли а спас Коломойський і Правий сектор і добровольці.Якби надіялися тільки на них то уже давно були б в Путіна в лакеях.
Ого! Коломойський спасав перш за все ПРИВАТБАНК і все своє, що НАКРАВ в народу України. Ми берем гроші в МВФ, а де добровільний внесок в казну України цих кількох десятків мільярдерів? І не тільки наших, на теренах України присмоктались як клопи не тільки кацапи, Всі знають кому належать банки РАШІ – карлику.
jrmo _ 11.12.2015 17:27
IP: 46.133.229.---
Так, Руслано, але назови нового МОЙСЕЯ, що здатен повести народ до світла. ІРЖА збагачення з"їла мізки майже всьому народу. Потрібне щось таке, чого ніде немає в світі, щоб цього боявся гірше смерті кожен, що захотів, а народ обрав його, вести народ туди, заради чого люди кладуть свої голови. Багато чесного люду, але не всі здатні.
SARA21 _ 11.12.2015 16:11
IP: 91.226.4.---
Гоцка:
А державу спасли вони для себе,ще не докрали,і не вони спасли а спас Коломойський і Правий сектор і добровольці.Якби надіялися тільки на них то уже давно були б в Путіна в лакеях.
SARA21 _ 11.12.2015 16:07
IP: 91.226.4.---
Гоцка:
Як жили у війну мені теж відомо,від своїх батьків.Але так жили всі,може тільки одиниці жили багатше.Сьогодні у нас не війна а АТО каже наш президент,і премєр,а Ато потрібно було уже давно закінчити,а не жебрати у тих держав де люди працюють платять податки а наші злодюги їхні гроші розкрадають,і за цей дерибан готові один одному глотку перегризти.Вони не думають ні про війну ні про тих бідних хлопців які захищають їхній дерибан,вмираючи за мізерні гроші які їм платять.Ніодин олігарх,ніодин багач,як казали волонтери не дав нікопійки на армію.Армію підтримує тільки середній бізнес,а в цих горе керівників армії знаходять в сейфах десятки тисяч доларів.
Гоцка _ 11.12.2015 15:10
IP: 46.149.89.---
Ці політики в найскрутнішу ситуацію зберегли державу і не дивлячись на війну нам, старцям, платять пенсії.
У війну нас троє дітлахів з мамою жили в селі у бабусі. На початку 45року до хатини заходить фінагент по податкам і вимагає заплатити податок, а мати каже, що ми все сплатили, та той наполягає с платити "дополнітельно", тоді мама протягує руку в сторону покуття – де лежали два сині папірці, похоронки на маминих братів 20 та 18 років – і в сльозах каже, що он "квітанції" на "дополнітельно", - руки у мами і у бабусі по лікті були чорні та обдерті, вони на великих тертушках терли картоплю, крохмаль продавали і сплачували податки, а із вижимок пекли хлід, окрайцем якого можно було вбити корову. Ось так жили у війну і не словоблудили, по війні бабуся за загиблих синів отримувала 40! рублів.
SARA21 _ 11.12.2015 12:41
IP: 91.226.4.---
Гоцка:
А що дали Майдану ці політики?Ніби з ними обійшлося без смертей.і звідкіля вам відомо скільки було б смертей без політиків?А може з ними і через них загинули люди.
Гоцка _ 11.12.2015 12:35
IP: 46.149.89.---
Політика – це мистецтво керувати державою. Пані Руслана знавець іншого мистецтва, а тому варто б їй помовчати, бо ще не забулося, як вона з трибуни Майдану закликала протестувати проти Янука без політиків, що могло привести тільки до смертей сотень молодих українців.
Кожен має сідати в свої сани.
SARA21 _ 11.12.2015 12:21
IP: 91.226.4.---
Руслана ти молодець,щастя тобі і сили,щоб підняти нашу молодь проти тих хто не перестає дерибанити нашу державу,хто для наших дітей пише закони,а своїх у парламенті ховає,хто грабує нас,а нашим дітям платить копійки за те що вони помирають,захищаючи їхнє майно.Нам патріотизм,собі свято мільярда,і не одного.Єдине сьогодні бажання щоб всі ці ненажерні суки здохли.
Pixel _ 11.12.2015 12:21
IP: 95.69.248.---
09.12.15 Лента.Ру Страшный суд в Ивановской области. На окраине посёлка Елвань в ходе вывоза строительного мусора обнаружены полуистлевшие тела 12 военнослужащих срочной службы, более трёх месяцев назад бесследно исчезнувших с территории одной из воинских частей в г.Владимире. На телах обнаружены многочисленные следы глубоких порезов, прижиганий неизвестными массивными предметами и следы выстрелов в голову Комитет солдатских матерей России призвал население Российской федерации к акциям гражданского неповиновения в знак протеста против нечеловеческого обращения офицерского состава с солдатами в вооружённых Силах РФ. Екатерина Загретдинова приковала себя к турникету у здания Минобороны в Москве на Смоленской площади, но была грубо, с нанесением травм и увечий доставлена в ближайший полицейский участок.
Pixel _ 11.12.2015 10:11
IP: 95.69.248.---
Иван Орлов:
Марія Зелінська:
Да не неси ахинею про "молодое поколение" и "державу-украину". Смешно. И потом, какая-же "жинка" Руслана?"Жинки" создают и поддерживают семью,воспитывают детей. А это, просто,кикимора какая-то!
- – - – - -
Бессильная злоба. А нефть-то всё равно дешевеет...

P.S. Руслана – идеал женщины.
Pixel _ 11.12.2015 10:07
IP: 95.69.248.---
Мыкола Задов:
Adam Viter:
В Конотопе назвали улицу в честь Сашка Билого
- – - – - – -
1) В г. Конотоп, районном центре Сумской обл., НЕ называли и НЕ предлагали назвать ни одной из улиц именем Сашка Билого.
2) 10.12.15 Лента.Ру Инцидент в Забайкальском военном округе. Служащий срочной службы воинской части N, родом из Бурятии в знак протеста против постоянных издевательств российских офицеров забрался внутрь одного из танков Т-72 и задраил люк. Когда люк пытались вскрыть снаружи методом подрыва, танк начал утюжить гусеницами окруживших его военнослужащих и разрушать строения воинской части. Танк был уничтожен прямой наводкой из орудий других танков воинской части. После вскрытия корпуса танка над обгоревшим телом военнослужащего обнаружена ясно различимая надпись кровью: "Суки московские я вам не узкоглазый". Виновные пока не установлены...
seloiludy _ 11.12.2015 09:57
IP: 95.158.42.---
Петрушка на днях елозил своим брехливым языком что-то на тему "наступні чотири роки без виборів". Никто не сомневается что, у него с математикой (вибачаюсь, с арифметикой) особых проблем нет. Особенно, когда речь идет "за лавэ". Но в других вопросах у него с цифрами явная чехарда. Які чотири роки, голубе сизий. Ататюрком себя возомнил, Валенсой, понимаешь ли... Напомним: Рыжий-10, Бджоляр-5, профффесор – 4, Петруша –??? А полтора уже израсходовано... Лимит и терпение народа на исходе. Пргноз – негативный, вплоть до летального.
Miki2 _ 11.12.2015 09:03
IP: 178.95.3.---
Руслано, дуже добре сказала і добре, що ми, сьогодні, не одні проти цих пластилінових.

"Хай Бог благословить наші обидва народи і хай Бог благословляє і захищає наші війська", – це остання фраза, якою вчора закінчив свій виступ у ВР Д.Байден. (слово в слово, тричі перевірив)
Я уважно продивився звіти на усіх рівнях про цю промову, але не побачив щоби хтось виокремив дуже важливі слова, а саме "наші війська". Тобто, якщо врахувати навіть дипломатичну стислість посилу неважко зрозуміти, що США закладають чіткий формат в нашій військовій співпраці. (!!!!!!!!!!!!!!)
Чули, москалі?
Там є ще одне надважливе, яке не кидається в каламутне, барбосяче око, і воно теж пропущене усіма Лєщенками-Карасьовими-Фесенками разом узятими...
Anton S. Pom _ 11.12.2015 03:41
IP: 104.197.194.---
Недостатньо?!?! Коли Ви всі прокинетесь, представникові позивача, вдові з неповнолітньою дитиною при поданні клопотання про відкликання позову, голова трійки вбачає в цьому неповагу до дніпропетровського апеляційного суду і хоче дати їй 15 діб арешту!!!! Люди Ви зовсім ідіоти або сліпі, ця держава – не держава, порох, кролик і т. д. Нічого не змінюються, а стає тільки гірше з кожним днем доки при владі ці паскуди, питання одне, що Ви особисто хочете примарної стабільності, чи життя для Ваших дітей та онуків... Подивіться у дзеркало та вирішіть бо Вам вже тікати нікуди ані Ростов ані Варшава Вас не чекають. Хочете змін припиніть платити податки та встановіть дійсне самоврядування, Київ – шоколадне лайно або примкне або буде знищен. Боріться і поборете.
Yuri Yurieff _ 11.12.2015 01:29
IP: 95.132.203.---
Разве является неожиданностью то, что произошло после Майдана?
Не знали о встречах Порошенко и Кличко с Фирташем?
Ведь было очевидно для тех, кто хотел видеть,
что олигархами была создана "реестровая оппозиция"
чтобы при случае одиозного Януковича заменить своим "респектабельным" ставленником.
Фирташ сказал – поставить Пэтю. Сюда же пристегнули карьериста с юных лет Яйценюка.
Имея свой зомбоящик и население, которое с его помощью
долгие годы обрабатывали, план был реализован.
Сейчас пожинаем его плоды.
Идущая в стране война – средство выживания этой власти.
При них она будет вялотекущей и не закончится никогда.
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

4
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

20
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter