Руслана Лижичко Руслана, співачка, громадський діяч

Подолати корупцію. Вбити дракона.

24 грудня 2015, 00:05

Мені дуже приємно, що така велика кількість людей сьогодні зібралася на Антикорупційний Форум. Направду, я цього не очікувала.

Коли створювалася ця ініціатива, я боялася, що почалися свята, і людям вже не на часі буде сьогодні обговорювати такі гострі проблеми.

Ми піднімали не менш гострі проблеми протягом року, але не отримували відповідної активності, на яку розраховували.

У цьому році в багатьох дискусіях і різних ініціативах я неодноразово піднімала питання проблеми корупції в країні, називала конкретні прізвища, викладала конкретну інформацію.

В медіа та журналістських дослідженнях були конкретні факти, у кого які яхти, які маєтки. Абсолютна невідповідність статків скромній зарплатні чиновника. Якісь неймовірні бізнеси у всіх членів родини, близьких і далеких друзів, працівників та прислуги, т.д., і т.п.

Починаючи з Майдану, я вже не боюся цим займатися.

Хоча на Майдані за перші промови щодо статків Януковича, Клюєва, Захарченка, Азарова почались активні погрози, і я одразу познайомилася з репресивно-бюрократичною машиною, яка швидко включається для запобігання небажаним запитанням.

Ця машина моментально включається, якщо зазіхнути на святе.

Святе – це гроші і статки, вкрадені в людей. Все це, що ховається за високими парканами, чужими прізвищами, іноземними кордонами, офшорними рахунками, все це для мене і є корупція.

Чому я сьогодні тут?

Тому що не можна інакше! Вже не можна.

Сьогодні я тут незважаючи на передсвятковий період.

Я би була тут навіть, якщо би цей форум зробили би в новорічну ніч. О півночі.

Дата не має значення. Багато що є абсолютно другорядним у порівнянні з тим, заради чого ми тут зібралися.

Я тут, тому що я бачила величезний біль і величезні сподівання людей від першого дня Майдану до сьогоднішнього переломного дня.

Я знаю, який це біль і яка ціна заплачена простими людьми, щоби корупція в країні хоча би на міліметр посунулася зі своєї панівної позиції вправо чи вліво, вперед чи назад – головне, щоби вона не залишалась на місці і не множилася в такій кількості, як це відбувається сьогодні.

Я дуже розчарована слабкістю і жадібністю сьогоднішньої влади.

Я розчарована тим, що ніхто так і не спромігся довести хоча би одне слово, сказане на Майдані, до результативної дії.

Сьогодні у владі відбувається боротьба не з корупцією, а якась запекла, агресивна сутичка за найкраще місце безпосередньо у самій корупційній схемі, піраміді злочинців.

Мені через це дуже прикро.

Чому я тут?

Бо я дуже вірю, що саме сьогодні може розпочатися дійсно велике об'єднання людей. Нам принципово треба згуртуватися довкола ідеї. Нам це просто необхідно.

Ми не можемо висіти в повітрі нескінечно, ходити і самотужки реалізовувати власні ініціативи. Це неможливо.

Кожен з нас може вважати себе лідером в антикорупційному русі, але ми нічого не варті, якщо ми не разом.

Ми нічого не зробимо, якщо ми не об'єднаємося.

Я дуже сподіваюся, що сьогодні можна подати перший сигнал до всіх нас, створити широку коаліцію громадських та політичних об'єднань та сил у боротьбі з корупцією.

На це чекають всі люди в Україні.

На це, зрештою, чекає весь світ.

Якби ми спромоглися на це, ми б отримали той результат, на який так довго чекаємо. Справжні зміни. А не анонси і обіцянки, пусті слова і затягування часу.

Я постійно чую погрози, що буде третій Майдан і він буде кривавий, бо люди візьмуть зброю. Мовляв, всі розуміють, скільки зброї у людей. Людей доведуть до кипіння, і вони не витримають.

Я хочу звернутися до всіх свідомих політиків (я бачу у залі тут немало політичних лідерів).

Я хочу звернутися до народних депутатів, яких теж тут чимало.

Я хочу звернутися до лідерів громадських організацій, своїх друзів.

Я хочу сказати про відповідальність сьогоднішнього моменту.

Сьогодні унікальний момент тим, що ми всі разом, і можемо дати людям надію.

Можемо подолати власну зневіру.

Люди чекають на цю надію. Вони, як і ми, залишають за собою право вірити.

Вони чекають, за ким же нарешті піти.

Хто той, хто підніме прапор справжньої боротьби з корупцією, і нарештіі почне реалізовувати конкретні дії.

Не просто говоритиме в ефірах, даватиме інтерв'ю та викладатиме пости на сторінках в соц.мережах.

Той, хто діятиме.

Люди чекають, коли буде запропонований реальний план дій і зазначені чіткі терміни.

Людям сьогодні потрібна ця надія, як повітря, як хліб.

Я дуже сподіваюся, що напередодні Нового року ми дамо цей справжній соціальний оптимізм.

Він не вигаданий.

Цей соціальний оптимізм переді мною.

Люди мають побачити, скільки небайдужих сьогодні зібралося на антикорупційний форум. Відчути подих змін.

Можливо, я сказала не все важливе з того, що хотіла, але насамперед хочу закликати відкласти будь-які амбіції.

Хто би не претендував на лідерство, хто би не будував кар'єру.

Я все це розумію, але по-людськи це не на часі, не зараз.

Якщо ми зараз створимо ефективну суспільну конструкцію і вона реально запрацює, ви не уявляєте, яка кількість світлих очей засвітиться по всій країні.

Я дуже хочу дати більше емоцій, ніж конкретики.

Конкретика буде за експертами. Але холодного розуму буває мало, коли відбуваються тектонічні зсуви в світоглядних, цивілізаційних процесах. Тут потрібні і гаряча серце, і міцна воля.

Я з корупцією зіштовхуюся постійно, починаючи від Парламенту, куди я "попала" у 2006 році (я дійсно таки "попала").

У Парламенті я з Володимиром Лановим, який присутній на цьому Форумі, працювала над Законом по відновлювальній енергетиці.

Там я в лобову зіткнулася з реальною корупцією.

Мені прямо "в лоб" сказали: Яка ще зелена енергетика? Сама ти "зелена".

Проблема корупції стала на шляху, коли ми просували Закон по боротьбі з піратством та закон по авторському праву.

Я можу відверто сказати, що гроші мого друга Кузьми Скрябіна (Андрія Кузьменка), як і гроші Володимира Івасюка, успішно перетікали і досі перетікають в кишеню Дмитра Табачника. І я відповідаю за свої слова. Я знаю, що я говорю.

Це лише на прикладі моєї рідної музичної індустрії. І це дрібничка в порівнянні з тим, які корупційні схеми гуляють в нашій країні.

Іноді я чую, що можна не брати позик – достатньо просто прикрутити корупцію, дати країні можливість дихнути на повні груди, і ми підемо в лідери.

Від Майдану завжди йшло якесь світло. Майдан був сформований проти того, що принижувало нас як людей, і робило наше життя біднішим в моральній, матеріальній, духовній і всіх інших площинах.

Корупція робить біднішими і всю країну, і кожного окремого українця. Вона краде майбутнє десятків мільйонів українців заради достатку декількох сотень чи тисяч паразитів. Так не може бути.

І так не має бути!

Занадто висока ціна заплачена.

Я дуже вірю, що цей форум – це серйозний старт.

Моя присутність тут свідчить про те, що я піду.

Піду з вами.

Піду до перемоги.

Слава Україні!

powered by lun.ua
Коментарі — 46
Михаил Колесниченко _ 27.12.2015 13:04
IP: 92.60.178.---
Был на Форуме. Море людей и море надежд. Коррупцию невозможно победить не заменив систему взаимодействия людей в обществе. Устранение коррупции посредством смены персоналий во власти – фата моргана. Требуется единое системное решение, о нём: экономика пробел три точка ноль пробел инновации.
Анатолій Троцюк _ 25.12.2015 10:08
IP: 104.197.240.---
Руслана вже двічі давала надію, коли втікла і залишила молодь на убой. Потім, коли диригувала ліхтариками. і формувалися небесні тисячі, які скромно названі "сотнею" Третього шансу не дамо. То нам погибель
Теодор Дяків _ 25.12.2015 00:48
IP: 95.132.152.---
Руслана не назвала двох речей, без яких ця довга промова не має жодноі практичноі цінності: 1. Якою буде сутність політичноі платформи майбутньоі політичноі сили. 2. Який тип об'єднавчоі методологіі буде застосований, якщо ініціатори партіі будуть дійсно будувати політичну силу, а не черговий лідерський проек. На цей раз – під Саакашвілі. Люди в т а к у партію не підуть і підтримувати іі не будуть.
LYCIV_OLGA _ 24.12.2015 20:41
IP: 109.251.42.---
Щиро полякуємо всім сайтівським рашистським тролям: задовим/рошеннам/озеровим/орловим/хребтовим/ sokolenk-ам/nazim-ам/jut-ам шевченкам/ніколаєвим/москаленкам/та інш. (хтось особисто з них, може, ще і "не відзначився" в цій темі) – за їх наполегливу, невтомну працю по наданню незаперечних доказів – як свого власного дебілізму, так і остаточних деградації та виродження всього їх "руSSкава міра "!
Дійсно – ніхто окрім самих рашистів (!!!) не здатен зробити українцям настільки ефективне "щеплення" від раSSійського шовінізму/рашизму/путінізму!
Щиро дякуємо! (Смайлик "smile")
SARA21 _ 24.12.2015 17:45
IP: 91.226.4.---
jut:
Вам напевне дійсно незалежність впала з неба,вам дуже добре жилося при всіх владах,тому таке дійство як Майдан вам на нерви діє,тому ви сиділи б тихенько і обкрадали народ і перед кожною владою буквою Г ходили,вам так подобається,а нам ні.Тому тих людей які вийшли на Майдан і ризикували своїм життям вам ніколи не зрозуміти.
SARA21 _ 24.12.2015 17:38
IP: 91.226.4.---
jut:
Виходить по вашому всім нам потрібно вибачте запхати ніс в задницю і сидіти мовчки не виступаючи,терпіти весь час той сморід,який нас душить,,терпіти знущання над собою,бо до влади прийдуть такі ж.Прийдуть і підуть,а ні то втечуть,як Янукович із своїми втекли,але,,Я єсть народ,якого правди сила,ніким зборована ще не була,,,
-Vesna- _ 24.12.2015 17:13
IP: 93.72.134.---
jut:
-Vesna-:

Думайте. як вам заманеться. Корупцію заговорили, а Майдан вже не в моді.
Майдан в серці. Яка ще мода?
******

СКАЗАНО: "Судіть про дерево за плодами його! "... Так і майдан треба судити виключно за його плодами – 9000 вбитих, півтора міліона біженців, спалених живцем одеситів, виштовханого до обіймів Путіна Крима, зруйнованого та зкривавленого Донбаса...

Я вам сотню раз вже казала – ви не розумієте "плодів" Майдану.
За вашою логікою – плоди ВОВ це тільки 20 мільйонів (чи скільки там) вбитих та розруха.
sidor _ 24.12.2015 15:07
IP: 23.236.60.---
jut:
-Vesna-:

Думайте. як вам заманеться. Корупцію заговорили, а Майдан вже не в моді.
Майдан в серці. Яка ще мода?
******

СКАЗАНО: "Судіть про дерево за плодами його! "... Так і майдан треба судити виключно за його плодами – 9000 вбитих, півтора міліона біженців, спалених живцем одеситів, виштовханого до обіймів Путіна Крима, зруйнованого та зкривавленого Донбаса...

І ніякі "димові завіси" платних холуїв бандгрупи, яку майдан привів до "владного корита" замість попередньої, ничім не гіршої і не кращої, не здатні приховати ці ІСТІННІ ПЛОДИ...

А Руслані я порадив би знайти трохи часу та перечитати "Повстання янголів" А. Франса...
независимость стоит очень дорого. И не только в экономике. Самое главное достижение Майдана – уход в пике Мордора. И с каждым днем процесс падение Мордора ускоряется. Процесс уже необратим. А с местной швалью украинцы сами разберутся.
sidor _ 24.12.2015 13:27
IP: 77.52.47.---
Мыкола Задов:
-Vesna-:
Понеслось говно по трубам,я предлагаю Руслану в президенты,на Гаити есть президент комик, чем скажите Украина лучше!?
ну так Гаити взяло пример с Расии – только совсем недавно пипл узнал, кто на самом деле царь в Расии. Оказывается коронованый царь – Хазанов. Энто сам стерховодолаз подтвердил – прилюдно показал.
P712 _ 24.12.2015 13:17
IP: 92.113.140.---
wictors:
Orest Asgard:
Ракову пухлину корупції треба видалити
Пігулками?
ви що, навіюваннями звісно – тіпа стоп корупція. І ще такими форумами (тусню собі влаштували)
Yurko Radykh _ 24.12.2015 13:14
IP: 104.197.243.---
Пропоную вчергове заспівати, потанцювати, і запалити ліхтарики...!
Це гарантовано знищить корупцію, найперше – пєцьку пороха.
wictors _ 24.12.2015 12:10
IP: 77.52.47.---
Orest Asgard:
Ракову пухлину корупції треба видалити
Пігулками?
sidor _ 24.12.2015 12:00
IP: 77.52.47.---
Руслана!
Голова дракона коррупции а вернее, главная голова гидры
сейчас занимает место презика Украины
и прислала вам привет в виде – "одобряю сие действо".
Ваше действия?
-Vesna- _ 24.12.2015 11:34
IP: 93.72.134.---
Nadia Stadnyk:
-Vesna-:
Думайте. як вам заманеться. Корупцію заговорили, а Майдан вже не в моді.
Майдан в серці. Яка ще мода?
Nadia Stadnyk _ 24.12.2015 10:17
IP: 78.27.153.---
-Vesna-:
Думайте. як вам заманеться. Корупцію заговорили, а Майдан вже не в моді.
-Vesna- _ 24.12.2015 10:03
IP: 93.72.134.---
Nadia Stadnyk:
-Vesna-:
До чого тут пересмикування.

Ну Ваша "аргументпація" – це суцільне пересмикування.
По кожному пункту. Тщательнєє надо.
-Vesna- _ 24.12.2015 10:01
IP: 93.72.134.---
Я можу відверто сказати, що гроші мого друга Кузьми Скрябіна (Андрія Кузьменка), як і гроші Володимира Івасюка, успішно перетікали і досі перетікають в кишеню Дмитра Табачника. І я відповідаю за свої слова. Я знаю, що я говорю. (с)

Ну це просто зашибісь.
Ну і довела б цю справу до логічного кінця.
Nadia Stadnyk _ 24.12.2015 09:59
IP: 78.27.153.---
-Vesna-:
До чого тут пересмикування.

Як може повпливати Руслана на корупцію?Там і без неї є кому "боротись".
А щодо Майдану, вона могла б допомогти більше. Хто, як не вона, знає більше... Боїться.
P712 _ 24.12.2015 09:59
IP: 92.113.140.---
Руслано, нудить вже від ваших блаблабла. за якими, на жаль, нічого не стоїть, пустопорожня балаканина. не тільки ваша, але і всіх, хто вимовляє слово корупція. Невже ніхто не знає (з владоможців) що ми платимо гроші лікарям, а по простому хабарі, я не про платні клініки, а про звичайні муніціпальні. Причому не просто оплачуємо ліки, а платимо лікарям – від терапевта за прийом до хірурга. При цьому вони "працюють" в медзакладах, які повністю утримуюються за рахунок бюджету – від компослуг до санітарок. Класний бізнес, нічого не вкладаєш, тіки гроші складають у кишеню. Звісно, медреформу зробити не можна швидко, але чому не можна запроторити до буцегарні пару-трійку таких "слуг народу"?? за два роки при владі. замість цієї тріпотні. Тому процитую Станіславського – не вірю!!
-Vesna- _ 24.12.2015 09:50
IP: 93.72.134.---
Микола Злочевський:
-Vesna-:
Микола Злочевський:
Відносно щирості Руслани ніколи не було питань. Але сьогоднішній блог – це блог і справжнього політика, без лишнього емоційного навантаження.
Та тут голий пафос... Ви чьо.
Спочатку я так само думав, хоча ніколи Руслану не критикував.
Я дуже хочу дати більше емоцій, ніж конкретики. (Руслана).
А Ви без "це блог і справжнього політика, без лишнього емоційного навантаження."

Дрисерування ватних тролів Вам йде не на користь.
Ви зараз і Ви рік назад – це просто прірва.
Микола Злочевський _ 24.12.2015 09:43
IP: 176.8.118.---
-Vesna-:
Микола Злочевський:
Відносно щирості Руслани ніколи не було питань. Але сьогоднішній блог – це блог і справжнього політика, без лишнього емоційного навантаження.
Та тут голий пафос... Ви чьо.
Спочатку я так само думав, хоча ніколи Руслану не критикував.
-Vesna- _ 24.12.2015 09:28
IP: 93.72.134.---
Nadia Stadnyk:
-Vesna-:
Не знаю цифри, на той час дуже багато пропало людей.

Мова йде про те, що, враховуючи активність і впливовість Руслани, вона забуває довести до кінця справу Майдану. Беркут сьогодні в Нацгвардії. про рушницю пашинського ніхто й не заїкається, про Небесну Сотню забули...

Вона сьогодні вже бореться з корупцією. Боротись з корупцією на форумах – це йти обеззброєним проти танку.
Не пересмикуйте.
Nadia Stadnyk _ 24.12.2015 09:27
IP: 78.27.153.---
-Vesna-:
Не знаю цифри, на той час дуже багато пропало людей.

Мова йде про те, що, враховуючи активність і впливовість Руслани, вона забуває довести до кінця справу Майдану. Беркут сьогодні в Нацгвардії. про рушницю пашинського ніхто й не заїкається, про Небесну Сотню забули...

Вона сьогодні вже бореться з корупцією. Боротись з корупцією на форумах – це йти обеззброєним проти танку.
-Vesna- _ 24.12.2015 09:02
IP: 93.72.134.---
Nadia Stadnyk:
Руслано, чому ти мовчиш?

На Майдані загинуло близько 780 людей, – волонтери-медики

20:59, 10 квітня 2014
Ні-ні.
780 – цього не може бути.

Жертв більше, ніж офіційно заявлених – але не настільки.
Достеменно невідомо – скільки людей сгоріло в будинку профсоюзів (але це не сотні)
+ частину трупів забрала беркутня при наступах і сама їх кудись утилізувала – казали що спалили в крематорії. Але це теж не сотні. Про спалення в крематоріях має знати Макєєнко (тоді він виконував роль мера) і мав давати санкції на це.
Nadia Stadnyk _ 24.12.2015 08:54
IP: 78.27.153.---
Руслано, чому ти мовчиш?

На Майдані загинуло близько 780 людей, – волонтери-медики

20:59, 10 квітня 2014
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter