Руслана Лижичко Руслана, співачка, громадський діяч

Енергетична незалежність, як філософія життя

27 квітня 2016, 14:25

Сьогодні відбулася історична подія:

"Кабінет Міністрів ухвалив рішення, згідно з яким ціна газу буде єдиною для всіх побутових споживачів.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду.

Єдина ціна на газ складатиме 6879 гривень за тисячу кубометрів.

Як наголосив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, ціна буде єдиною для побутових споживачів і переглядатися не буде, оскільки відповідає ринковому рівню вартості палива".


Вкрай непопулярне і здавалось би асоціальне рішення. Але я його підтримую без жодного компромісу!

Чому я така впевнена у правильності цього кроку? Чому я взвгалі берусь судити про галузеве рішення в енергетичній сфері?

По-перше, це рішення "вивалить зі схем із тарифами, субсидіями і потоками" рєшал-корупціонерів вищого рівня на мільярди гривень.

А по-друге, і це навіть важливіше, це змінить саму філософію енергоспоживання для українців. Всіх без виключення! А це вже стратегічна зміна. Я впевнена в цьому!

Ви запитаєте чому?

Мабуть, варто почати з того, що мій батько Степан Іванович Лижичко – достатньо відомий та професійний теплоенергетик.

Коли я була депутатом V скликання, ми спільно з Володимиром Тимофійовичем Лановим розробили закон по зеленій енергетиці, але тоді над нами насміхались. Ті, хто робив гроші на нафті і газі, хто сидів на цих потоках і хто з тих потоків годувався та тримався "на плаву" політичного життя, вважали тему недоречною. А ті, хто розумів важливість і невідворотність еволюції енергетики та необхідності розбудови енергетичної незалежності України, були в абсолютній меншості. Та все ж цей час прийшов. І не "через 100 років", як над нами насміхалися у 2006. Час для зміні і реформ настав значно швидше!

Сьогодні в Україні змінюється філософія. Повільно, тяжко, через шокову терапію цінами та тарифами, але відбувається поступальний рух до ринкового ціноутворення на енергоносії абсолютно для всіх! Не може бути інакше!

Про це ми багато разів і майже кожної зустрічі говорили з Кахою Бендукідзе. Кожен раз, коли ми з Сашком намагалися знайти шлях, як зменшити ціну на енергію для простого українця відносно загальної ринкової ціни, Каха вибухав емоціями і казав: "Вам потрібна енергетична НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, чи вічне енергетичне рабство для маленького українця". Ми мислили аналогічно, та все одно шукали найменші зачіпки для "неринкових" цін для населення.

Але справа в тому, що тих "неринкових цін" не має бути!

Україна вже готова до енергонезалежності. Незалежність енергетична стане передвісником справжньої незалежності нашої держави, а не декларованої.

Після агресії Путіна, його військового та енергетичного терору по відношенню до простих українців, ми змінилися і змінили своє ставлення до несправжніх друзів – які виявились відвертими ворогами, до неочікуваних союзників – які виявились справжніми друзями, до енергії – як зброї, і енергії – як життя.

Споживання енергії – ефективне, економне, іноваційне, альтернативне – ось нова філософія, що має опанувати суспільство, яке прагне до свободи і виходу з пут енергетичного рабства у північного недруга. Сьогодні просто гріх не скористатися ситуацією, коли країна готова перейти до цієї нової філософії та форми енергоспоживання і енергоефективності.

Україна сьогодні неефективно споживає, непрозоро оцінює і розподіляє, неякісно добуває і транспортує, неощадно зберігає власну та придбану енергію.

Це питання потребує комплексного реформування і комплексної модернізації.

Через 10 років після написання свого першого закону по відновлюваній енергетиці ми вирішили максимально долучитися та встановити свій громадський контроль над тим, як розбудовуватиметься процес енергоефективності у нашій країні. Постійне невдоволення та критика не призведуть до змін без конструктиву і співпраці між державою і громадянським суспільством. Ми зробили крок назустріч один одному, тому що мова іде про майбутні покоління українців і незалежність нашої батьківщини, як пафосно це не звучало би, це саме так. І питання виключно в економіці, просвіті, іноваціях і зміні мислення критичної маси населення країни. Без цього реформи не відбудуться.

Я вже провела зустрічі з державними структурами та фахівцями на найвищому рівні. Ми хочемо зрозуміти, як зробити так, щоби Україна чим швидше здійснила одну з найбільш ключових реформ – реформу в енергетичній сфері. Питання енергонезалежності для України є питанням не лише гідного позиціонування у світі, але й питанням виживання.

В України є величезний потенціал для розвитку чистої енергії.

Україна може стати майданчиком для новітніх енерготехнологій, які сьогодні стрімко розвиваються. Може з'явитися чимало партнерів, які будуть зацікавлені вкладати в оновлену енергетичну стратегію України.

Я закликаю всіх державних чиновників максимально переосмислити цей напрямок. Адже ми, як суспільство, не лише спостерігаємо за цим, ми хочемо бути залучені в ці процеси, допомогти самим собі і країні.

12-го травня я вирішила взяти участь у 2-му Форумі енергоефективного партнерства, який відбудеться у Києві.

Безпосередньо наша сім'я вже обрала енергонезалежність, як частину життєвої філософії.

Наш будинок вже є не тільки енергоефективним, але й енергоактивним. Ми освоїли зелений тариф і є прикладом прогресивної української енергоефективної сім'ї, яка не лише зберігає енергію, а й виробляє її і для себе, і для країни.

powered by lun.ua
Коментарі — 89
A1B2 _ 21.05.2016 18:45
IP: 46.200.20.---
Брехня!
Скільки заплатили за цю ахінею?
Maks Asgard _ 01.05.2016 15:15
IP: 130.180.220.---
Прозорість у тарифах це добре, а де ж осідає різниця між собівартістю видобутку та ціною для споживачів?Куди йде рента за видобуток газу?Цинізм та лицемірство Порошенко! Порошенко назвав підвищення тарифів на газ для населення "потужним антикорупційним кроком".МВФ вимагав від Уряду України не красти бюджетні ресурси і надані позики, вести збалансований бюджет. Порошенко (НКРЕКП) і олігархи,які привласнили природні монополії в одноосібне володіння, придумали як обікрасти населення, піднявши драконівські тарифи на електроенергію, тепло і газ для населення, а також через уявну субсидію для населення забезпечили собі гарантований потік грошей до власної кишені з держбюджету. Що це за тариф 270$? Чи не занадто "жирно" для олігархії та корупційні владі?
_yurkiv_ _ 01.05.2016 09:54
IP: 130.211.92.---
От, як би знайшовся такий Геніальний Теплотехнік, який вигадав би, яким чином Українське Словоблуддя можна перетворити в Теплову Енергію, Україна стала б Найнезалежнішою Енергетично Державою!
_yurkiv_ _ 29.04.2016 16:03
IP: 23.251.143.---
Таки файно виглядає енергонезалежність Руслани, тисяч на 100 євриків?
А де ж присадибний вітрячок?

Щодо шанувальників "українського" газу.
Для ідентифікації, такий газ має бути жовто-блакитним або тхнути салом.
Чи погодяться шановні дописувачі на таке, щоби і Ахметов, і Коломойський, і кожний з вас платив за такий газ, припустимо, 3500 грн., і без субсидій?:) Думаю, що ні.
Що зробив шановний Арсеній Петрович?
Запровадив єдину ціну на газ в Україні – 7200.
Українським газовикам запровадив держренту на газовидобування, приблизно, 3000грн/1000м3.
Ці кошти спрямував на субсидії для малозабезпечених, позбавивши необхідності сплачувати за газ при виконанні норм споживання газу.
Окрім того, для трохи забезпечених, запровадив зимовий тариф 3600 на 200 м3/щомісяця, а Коломойський з Ахметовим та вся їх братія, для яких 200м3 – добова норма, платять за газ по 7200.
А тепер скажіть, що маєте проти такої схеми перерозподілу газових надходжень до бюджету?
І покажіть кращу для України.
Mike_Kharkov _ 29.04.2016 10:15
IP: 188.163.83.---
Тобто, енергетична незалежність – це коли газ укр. видобутку олігархи нам продають по ціні російського? Руслана вже в долі, чи як? чи просто запаморочення?
Яка "ринкова" ціна може бути при повній відсутності ринку? коли очевидний неприкритий монополізм та висмоктування останній копійок з населення.

А самій Руслані питання – де газ українського видобутку, де він і скільки коштує? він в неї чи де? хай спочатку його знайде, а потім вже пише.

Інакше пропоную усім супермаркетам встановити персонально для Руслани "ринкову ціну" як в Швейцарії на всі товари (та й коєффіціент дати разів у...), і хай "унезалежнюється" скільки хоче. Може щось дійде хоч так.
Pixel _ 28.04.2016 15:16
IP: 94.178.192.---
Микола Злочевський _ 28.04.2016 12:41IP: 176.8.116.-

Гнида...ти за Ху-йла, чи за Порошенка?

Микола Злочевський _ 28.04.2016 14:15IP: 176.8.116.-

Хто за нинішню владу, той за путіна. Порошенко робить все, щоб догодити путінові.

- – - – - -
Шановні форумчани,
іншого пояснення, що це в дописувача Миколи – вже вікова деменція, я вигадати не можу.

А ви?
Ruslan Tkachenko _ 28.04.2016 10:05
IP: 23.251.128.---
Дмитрий Бестужев:
Ruslan Tkachenko:
Нечего,скоро ты сидеть будешь под печкой,как ваш фашист Шухевич.
я так понял фашист путин тебе ближе
Ruslan Tkachenko _ 28.04.2016 10:04
IP: 146.148.31.---
mihaylenco:
MR_Holms.
... сочувствуем жителям диктаторского государства Беларусь...

Білорусь буде в ЄС швидше нас. Це очевидно.
даже если и так то кто нам доктор это же мы все молча сидим и жуем пока некоторые решают за нас нашу судьбу
mihaylenco _ 28.04.2016 09:48
IP: 37.55.146.---
MR_Holms.
... сочувствуем жителям диктаторского государства Беларусь...

Білорусь буде в ЄС швидше нас. Це очевидно.
MR_Holms _ 28.04.2016 09:35
IP: 91.222.169.---
По вопросу об энергетической независимости, а может быть и не о ней...
С 1 мая 2016 года в Беларуси снижают коммунальные платежи на 20%...
.
... сочувствуем жителям диктаторского государства Беларусь...
Ruslan Tkachenko _ 28.04.2016 08:21
IP: 130.211.92.---
Дмитрий Бестужев:
Приближается 2-е мая. Все мы знаем трагедию, которая случилась в этот знаменательный день. Это трагедия нашего времени! Которая в значительной степени разгроничело наше общество на наших и не наших... Всё мы помним позитивных девочек, весело разливающих бензин (судьба у них, к стати, не приглядная...) Помним сотника Миколу с пистолетом, растреливаещего обреченых в окнах, густой дым, сожравший 46 человек (по оф.данным)... Наши аппоненты помнят что то другое (я не помню). Все это было, все это дало свои результаты... Но вот годовщина этих событий и что мы видим? А что мы видим? Я не знаю... Сегодня 5-ый канал объявил, что не безъизвестный Ярош объявил, что в случае чего, он может повторить события 2-го мая, он может повторить!
Вот и сиди дома а то в случае чого
mihaylenco _ 28.04.2016 08:16
IP: 37.55.146.---
Наша енергозалежність мало залежить від населення. Головний фактор – бізнес зажерливість. Хочеш торгувати шоколадом? Купуй газ. Хочеш продавати труби? Купуй нафту. Хочеш втюхати гнилу ковбасу? Купуй пальоний бензин!
mihaylenco _ 28.04.2016 07:15
IP: 37.55.146.---
Miki2
Проще парьоной рєпи з цим мінтом розібрацця.

Дякую за пораду, але я, схоже, невдало обмалював ситуацію. Справа в тім, що я сьогодні на субсидії. Фіксована платня. Скільки б тепла наш будинок не зжер. Я не буду витрачати й копійки на утеплення. Проста арихметика. Прагматизм, як кажуть сучасні писаки. І таких як я, в будинку 100%. Тепло взимку регулюємо вікнами. Жарко – відчинили. Прохолодно – позачиняли.
mihaylenco _ 28.04.2016 07:08
IP: 37.55.146.---
Peter Blood
Ви ніби мудрий чоловік, але тут фігню городите! Чому якийсь окремий мешканець має доступ до будинкової засувки??? Хто йому таке право надав???

Ото ж. До неї доступ мають усі. Будинок проекту 60-х...
braterstvo _ 28.04.2016 01:15
IP: 89.252.61.---
Ще пару слів про енергоощадність. Напевно не одному економісту, енергетику приходило на думку, що раз існує проблема невикористаної електроенергії у нічний час, яка просто "пропадає", то чому б населенню не знизити суттєво тариф у нічний час, і щоб він не лімітувався. Щоб ці три тарифні групи не включали нічне споживаня, тоді б населення могло б нагрівати воду в "бойлерах-аккумуляторах", а в дені години тільки перекачувти гарячу воду по опалювальній системі (кільцю батарей).
Але ж тоді власники облгазів позбудуться обємів споживаня, і разом з тим надприбутків. Невже не приходить в голови такі ідеї членам енергетичних комітетів у ВР. Але олігарху легше купити представників комітету, та групу лобістів у парламенті, щоб зберігати надприбутки, за рахунок зубожілого населеня. Погоджуюсь з думками -mihaylenco-, як кажуть "не в бровь, а в глаз".
Нам народу, потрібно зберегти цю тенденцію на вдосконалення суспільства, породжену 1-м і 2-м Майданом. Не зупинятись, зберігати контроль влади
sidor _ 28.04.2016 00:44
IP: 77.52.38.---
Peter Blood:
braterstvo:
недо-Україна перетворюється у всеохопну Руїну! Новий голодо-холодомор всього Українського Народу -не за горами! Це здійснення у реальності сучасною олігархічною кієвскою бандовладою принципу "ж*иди-по-новому"!!!
чему радуешься? Общие проблемы коснуться и Львова.
braterstvo _ 28.04.2016 00:38
IP: 89.252.61.---
mihaylenco:
mihaylenco:
Я дуже бажаю, аби Україна була енергетично незалежною. Тільки не можу второпати, чому відмовилися від 280 млн. доларів ЄБРР на енергоефективність?.
Вчора на УП було повідомлення, що Україна не використала 2 млрд. доларів ЄБРР на енергозбереження. Їм ніколи, вони займаються схемами та потоками повязаних з бюджетом країни, де можна щось поцупити, а тут прийдеться звітувати про використані гроші.
Тим більше що енергоринок (газовий, вугільний, електроенергії) був традиційною годівницею "власть придержащих", вони створювали на цьому мільярдні статки. А Ви хочете щоб вони рубали гілку на якій сидять, цього на буде. Які інтереси народу, їм вони до одного місця. Як зі сцени Майдану одноголосо щебетали про боротьбу за демократію, реформування економіки, державних інституцій, а виявились банальними бізнесменами від політики, ціль яких осідлати "схеми папєрєдніків".
Сумно браття, але є і обнадійливі фактори – Гр. Суспільство зародилось
braterstvo _ 28.04.2016 00:29
IP: 89.252.61.---
mihaylenco:
mihaylenco:
Я дуже бажаю, аби Україна була енергетично незалежною. Тільки не можу второпати, чому відмовилися від 280 млн. доларів ЄБРР на енергоефективність?...
Так ні! Ці кошти виявилися непотрібними. Бо на чому тоді Ринат молотитиме бабло?
Вчора на УП було повідомленя, що Україна не використала 2 млрд. доларів ЄБРР. Їм ніколи, вони займаються схемами та потоками повязаних з бюджетом країни, де можна щось поцупити, а тут прийдеться звітувати про використані гроші.
Тим більше що енергоринок (газовий, вугільний, електроенергії) був традиційною годівницею "власть ридержащих", вони створювали на цьому мілярдні статки. А Ви хачете щоб вони рубули гілку на якій сидять, цього на буде. Які інтереси народу, їм вони до одного місця. Як зі сцени Майдану однголосо щебетали про бортьбу за демократію, реформуваня економіки, державних інституцій. А виявились банальними бізнесменами від політики, ціль яких осідлати "схеми папєрєдніків".
Сумно браття
Switlana _ 28.04.2016 00:28
IP: 95.134.24.---
Руслана це все буйда.
Miki2 _ 27.04.2016 23:44
IP: 178.94.31.---
mihaylenco:
Приклад. В моєму будинку на першому поверсі живе пенсіонер. Колишній мент. Йому завжди холодно. Та ще любить свіже повітря. Тому відкручує задвижку повністю. Решті мешканців доводиться відчиняти вікна. Тепло вилітає надвір. А воно коштує грошей. Отак одна ментовська гнида обдирає 15 квартир. І нічого ти йому не зробиш. Бо в нього й прокуратура, й суди. За тепло він не платить нічого.
Переконаний, що таких відморожених пільговиків повно в кожному багатоквартрному будинку.
Проще парьоной рєпи з цим мінтом розібрацця. У мого друга Піні Гофмана була схожа історія з нач.жека, який тоже жив на пєрвом етажі, а раньше він був ключніком в тюрьмі. Так він так достав весь дом, шо Піня, як дуже умний чєловек, на празднік 7 ноября зделав з той квартіри акваріум. Ноччю вода дійшла до форточок, а той гадьониш заліз на шкаф, бо не міг відкрить двері, їх забив один тоже не бєз ума... Ключнік кричав, но ніхто не прийшов, а мобілок тоді ще й в Америці не було
mihaylenco _ 27.04.2016 23:18
IP: 37.55.146.---
Високі тарифи можуть стимулювати населення до впровадження енергозберігаючих технологій лише в одному випадку. Ці технології мають бути фінансово доступні переважній більшості населення. А термін їх окупності має бути не більше 3-5 років. Доступні енергозберігаючі технології можуть дати ефект лише у випадку повної відсутності будь яких пільг, та субсидій.

Приклад. В моєму будинку на першому поверсі живе пенсіонер. Колишній мент. Йому завжди холодно. Та ще любить свіже повітря. Тому відкручує задвижку повністю. Решті мешканців будинку доводиться також відчиняти вікна. Тепло вилітає надвір. А воно коштує грошей. Лічильник стоїть на один під'їзд. Отак одна ментовська гнида обдирає 15 квартир. І нічого ти йому не зробиш. Бо в нього й прокуратура, й суди. За тепло він не платить нічого.

Переконаний, що таких відморожених пільговиків повно в кожному багатоквартрному будинку.
-Vesna- _ 27.04.2016 23:11
IP: 93.72.134.---
sidor:
-Vesna-:
...А о том – что при разности тарифов (в зависимости от зоны потребления) возникает коррупция на продаже льготных условий...
Так что, зональные счетчики тоже уберут? Там же разность тарифов а значить возникает коррупция при продаже льготных условий!.
А не проще разным категориям граждан поставить тарифные счетчики определенной конструкции чем неподъемными ценами загонять людей в нищету и делать из них зависимых попрошаек? Вы же, якобы, в здравом уме, и понимаете – чем выше цена – тем больше будет задолженность по комуслугам а на субсидии в таком объеме просто не хватит денег? Людям просто неоткуда брать деньги! И не будет откуда взять! Неужели это не понятно!
Все, Cидор. Я – пасс.
Vladymyr Ulanovsky _ 27.04.2016 23:04
IP: 192.158.29.---
Когда-то, в середине 90-х, Вы Руслана только начинали свой поход на Олимп славы. И мы с Вами несколько раз встречались в Киеве, в Диале. Вы молодец, я это говорил ещё тогда и что Вы классно поёте... Но вот экономика, теплотехника и технические вопросы – это не Ваше. А здесь ещё накладываются и социальные аспекты. Сложить все вместе и пояснять Вам, а зачем? Думаю, что Вы этого все равно не поймёте. И не обижайтесь пожалуйста, это тоже самое, если бы Вы стали мне объяснять тонкости вокальной передачи двумя певцами, а я не знаю даже, а что такое такое ноты...
Вашим именем просто решили типа прикрыться, что мол вот, даже Руслана за повышение цен.
sidor _ 27.04.2016 23:01
IP: 77.52.19.---
-Vesna-:
...А о том – что при разности тарифов (в зависимости от зоны потребления) возникает коррупция на продаже льготных условий....
Так что, зональные счетчики тоже уберут? Там же разность тарифов а значить возникает коррупция при продаже льготных условий!.
А не проще разным категориям граждан поставить тарифные счетчики определенной конструкции чем неподъемными ценами загонять людей в нищету и делать из них зависимых попрошаек? Вы же, якобы, в здравом уме, и понимаете – чем выше цена – тем больше будет задолженность по комуслугам а на субсидии в таком объеме просто не хватит денег? Людям просто неоткуда брать деньги! И не будет откуда взять! Неужели это не понятно!
-Vesna- _ 27.04.2016 22:49
IP: 93.72.134.---
Дмитрий Бестужев:

Хорошо я -бабуля. Успокойся. Тебе волноваться нельзя – а то кондратий хватит.
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter