Олег Рибачук Голова громадської організації "Центр UA", учасник руху ЧЕСНО

Фантомна загроза федералізації України "Виборчим кодексом Парубія"

09 листопада 2017, 11:21

Після прийняття у першому читанні законопроекту N3112-1 – Виборчого кодексу, – політолог Віктор Уколов у своєму блозі назвав запровадження відкритих регіональних списків на парламентських виборах "загрозою національній безпеці України". Його аргумент – депутати будуть об'єднуватися за регіональним принципом і тяжітимуть до сепаратизму на Закарпатті, Буковині, Одещині та звільнених територіях на Сході. Не забув автор додати про ймовірне підігрування інтересам Росії і "підозрілу" підтримку кодексу з боку "Опозиційного блоку".

Почнемо з того, що війна на Сході, окупація Криму і проросійські настрої в окремих регіонах – це проблема відсутності послідовної державної політики щодо роботи з регіонами протягом останніх двох з половиною десятиліть. Можливо, шукати джерело проблем із сепаратизмом треба там, а не у виборчий системі, яка ще не використовувался в Україні?

Дуже сумнівним з точки зору здорового глузду є також закид про походження ідеї відкритих регіональних списків "із сусідньої Росії". По-перше, проблеми з сепаратизмом у РФ дуже відмінні від наших, пов'язані зі слабко інтегрованими національними республіками, великою територією, контролем над нафтовими родовищами тощо. По-друге, якщо відкриті регіональні списки – це спланована операція проти державних інтересів України, то розпочалася вона дуже давно і реалізується за участі більшості сьогоднішніх народних депутатів і профільних міжнародних організацій:

Кодекс був написаний ще у 2008 році, зареєстрований - у 2010. Отримав позитивний відгук від Венеціанської комісії і ПАРЄ – організації, яка наклала санкції на російську делегацію після анексії Криму і окупації частини Луганської і Донецької областей.

Вдруге кодекс подали до парламенту чинний Голова Верховної Ради Андрій Парубій, народні депутати Леонід Ємець з Народного фронту і Олександр Черненко з БПП.

302 депутати коаліції "Європейська Україна" (БПП "Солідарність", "Народний фронт", Радикальна партія Ляшка, "Самопоміч" та "Батьківщина") взяли запровадження відкритих регіональних списків як зобов'язання в рамках Коаліційної угоди.

Виникає питання: на якому саме етапі "рука Москви" дотягнулася своїми пазурами до українських виборів і почала маніпулювати проєвропейськими, в більшості антипутінськи налаштованими народними депутатами?

Що ж до мотивації депутатів "Опозиційного блоку", то більш імовірно, що їхній інтерес – у забезпеченні для себе кращих результатів на наступних виборах, ніж в умисній федералізації. Опозиції завжди важче обиратися по мажоритарці, ніж партії влади, тож якщо є можливість перейти на повністю пропорційну систему, то чому б нею не скористатися, заробивши ще й додаткових символічних балів за голосування за прогресивний закон. Якщо Віктора Уколова здивувало це голосування Опоблоку, чому він не дивується, коли Оппоблок неодноразово одноголосно підтримував законодавчі ініціативи президента?

powered by lun.ua
Коментарі — 33
Плотников Юрий _ 22.03.2018 22:20
IP: 35.205.164.---
А що ви думаєте про вибори президента, які чекають нас у найближчому майбутньому? Кого підтримає США?
Олександр Палій _ 16.11.2017 11:21
IP: 93.74.31.---
Партійні демагоги просувають ідею повною відмови від мажоритарної складової виборів з очевидною метою – перенести підкуп з низового рівня виборців на верхній рівень партійних вождів. Грубо кажучи, розчесала косу, сфоткалася з тигрюлею, покрутив роликів на жінчиному телеканалі, і можна вставляти небезвозмездно (у середньому за 5-10 мільйонів доларів) у список Лозінського, Портнова, Олійника, Соболєва (Зіміна), Семенченка (Грішина) та інших видатних законотворців, у тому числі протегованих ФСБ.
Пропагуючи ідею відкритих списків, партійні вожаки мають намір відібрати право обиратися в безпартійних, тобто позбавити активного виборчого права 98% населення України. Зрозуміло, що така реформа – в інтересах партійних босів, які торгуватимуть правом висуватися від рейтингових партій, та різних безпринципних аферистів, яким байдуже від якої партії і під якими гаслами торгувати своєю фізіономією. Це вже не кажучи про те, що часта зміна виборчих правил сама по собі є формою шахрайства.
Yaroslav Yurkiv _ 12.11.2017 12:35
IP: 35.195.113.---
Олег Чирва:
Дело в том, что уже вся Европа знает – никаких российских ВОЙСК на Донбассе НЕТ
=++++++++++++
Нікакіх, окрім тих, що бєз атлічітєльних знаков:)
Олексій Логвиненко _ 10.11.2017 18:43
IP: 194.146.228.---
Grygorii Moroz:
100%
Иван Круча _ 10.11.2017 12:57
IP: 193.19.231.---
Каждый юрист знает: НАУКА госправа рекомендует федеративное госустройство для стран, чьи регионы имеют резкие различия в языке, вере, истории, культуре, предпочтениях... А поскольку Украина создана из кусков двух разных, веками смертельно враждовавших между собой держав – РИ и РП – у нас эти различия более, чем резкие... Черновол это прекрасно понимал, кстати.
И вот – игнорирование РЕКОМЕНДАЦИЙ НАУКИ привело уже Украину на край пропасти – потеряны Крым и Донбасс, идет гражданская война, два миллиона беженцев, упадок промышленности...
А всякие Рыбачуки при этом упорно и упоенно продолжают размахивать федерализацией, как страшилкой, путинской провокацией, медведчуковским бредом...
Что еще должно случиться с нами, чтобы керманычи начали прислушиваться к выводам науки, а не к командам из-за океана?!
Yaroslav Yurkiv _ 10.11.2017 10:12
IP: 35.195.177.---
Logic2009:
руслан49:
По цьому кодексу, якщо ти не член якоїсь партії, то тебе не виберуть депутатом.
Політика без партій як футбол без команд.
Мажоритарка у наших умовах – рудимент тоталітарної системи.
Президентсько-парламентська форма правління чи навпаки – це теж в постсовковій Україні рудимент.
З цим питанням необхідно терміново визначатися, бо знову матимемо два політичних рудименти:)
А взагалі, мажоритарка є ідеальною виборчою системою, бо передбачає персональну відповідальність політика, і можливо, для збереження такої системи варто зробити парламент 2-х кімнатним та компактним – на 250 та 50 депутатів відповідно, щоби в ньому реально працювала виключно політична еліта.
Василь Таранович _ 09.11.2017 19:40
IP: 188.163.107.---
Уколв,не лазь по чужих блогах. Лазь біля свого гімна,яке ти виклав для себе,відлючивши коментарі.
Василь Таранович _ 09.11.2017 19:37
IP: 188.163.107.---
Володимир Засанський:
Підтримую. А на писульки Уколова не треба звертати уваги. Гроші не пахнуть...
Гроші не пахнуть,зате Уколов воняє!
Василь Таранович _ 09.11.2017 19:36
IP: 188.163.107.---
Сергей Додуляк:
Уколов обычный придворный говорун, не очень умный (это мягко)...
Не говорун,а шоколадний лизун!Тому я Вам шановний заявляю протест,про не правильне визначення цього гнійного черв'яка.
meua _ 09.11.2017 18:47
IP: 35.195.91.---
Уколов долго отсутствовал: исчез после известного скандала с детьми во времена Ющенко. Теперь вот вынырнул, встав на довольствие в АП. Посмотрите на его улыбочку на его фотке... Все его "доводы" – чистая оплаченная пропаганда и не стоит ломанного гроша для обсуждения.
Orest Jj _ 09.11.2017 17:04
IP: 77.52.28.---
_ABM_:
...По своему мировосприятию, по образу жизни Украина более федеративная, чем Россия, а Россия более унитарная, чем Украина.
Николай Костомаров: "Две русские народности". 1861 год.
...В характере украинского народа преобладает личная воля, а в российском преобладает всеобщность. Для украинца коренным образом связь людей основывается на взаимном согласии и может распадаться по их взаимной воле.
Россияне стремятся закрепить необходимость и неразрывность единожды установленной связи, а саму причину установления отнести к Божьей воле и, следовательно, изъять от людской критики.
Коллектив для украинца не то, что для россиянина. Для первых – это добровольная организация людей. В Украине каждый член громады – независимая личность, самобытный собственник. Обязанность его в громаде только в сфере взаимной безопасности и выгоды каждого.
Для россиянина коллектив – выражение общей воли, поглощающей личную самобытность каждого.
Orest Jj _ 09.11.2017 16:50
IP: 77.52.28.---
Logic2009:
Orest Jj:
а шо це таке – свої коментарі закрив а сюди пхаєш свого носа?
Відкрий коментарі тоді й полемізуй з дописувачами
Не плутайте божий др з яєшнею.
З Вами ніхто не полемізує, він (не впевнений, що це Уколов) полемізує з автором.
А право закривати коменти цілком логічне при наявності тролів.
а де ви побачили "полемізуй зі мною"???
..."Не хочешь ли ты ободрать весь земной шар, снеся с него прочь все деревья и все живое из-за твоей фантазии наслаждаться голым светом?"...В мире, который рисует теософия, есть законное место для зла.
Sergey Danilyk _ 09.11.2017 16:19
IP: 35.195.91.---
Якщо майдан організував Путін, то він хотів тільки федералізації України, напевно, і європейські партнери хочуть розділу України на мовному та ментальному ознакою, інакше війна буде вічною.
Володимир Засанський _ 09.11.2017 16:18
IP: 37.73.213.---
Підтримую. А на писульки Уколова не треба звертати уваги. Гроші не пахнуть...
Orest Pecharskyy _ 09.11.2017 15:09
IP: 35.190.207.---
Найбільш успішною структурою рабочє-крестьянской власті було ЧК. Результати діяльності цієї структури в певній мірі відчуваються і по коментарах... Люди (вірніше оця підсвідома людська, завжди існуюча тяга до почуття ненависті) не приймають до уваги, що різниця між добром і злом вже давно визначена і описана. Це Шекспір, Толстой, Тютчев, Купрін, Добролюбов, Пушкін, Достоєвський і безліч, безліч інших інструкторів по цій лінії, включно з Ісусом Христом і Махатма Ганді... Але найбільшшим "чєловєколюбієм отлічалась ЧК" І, можливо, що, власне, судячи по грамотних коментарях, прокладується "путь к лучшєй жізні" через досвід
відомої успішної рабочє-крєстьянской труктури
Orest Jj _ 09.11.2017 15:08
IP: 77.52.71.---
Віктор Уколов:
Олеже, я за пропорційну систему та відкриті списки. Але недолік, про який я писав, варто не захищати, а виправити.
Наприклад, утворити виборчі регіони, які будуть поєднувати кілька областей не об'єднаних спільним історичним минулим, або національними особливостями. Так Закарпаття можна об'єднати з Івано-Фрнаківщиною, Чернівці з Хмельницьким. Тернопіль з Рівним, Львів з Волинню.
Зараз депутати подають правки, тож замість глухого захисту, варто виправити те, що легко виправляється
а шо це таке – свої коментарі закрив а сюди пхаєш свого носа?
Відкрий коментарі тоді й полемізуй з дописувачами
Volodymyr Dutko _ 09.11.2017 14:49
IP: 93.183.251.---
Віктор Уколов:
перше ніж щось коментувати чи писати на сайті, відкрий коментарі до свого блогу, ато навчився срати в одному напрямку
Sergey Bilochenko _ 09.11.2017 14:35
IP: 35.195.177.---
Україна и не может быть иной, нежели федеративной. На западе, юге и востоке люди по разному живут, говорят и думают. Зачем их приводить силком к одному знаменателю галаслывых лже-патриотов.
Oleksii Katsai _ 09.11.2017 13:54
IP: 194.12.91.---
вітя уколов, це – так, це, взагалі, окрема "пєсня о главном":-))))
Иван Озерянский _ 09.11.2017 13:17
IP: 141.170.224.---
Вообще, показательно, какие люди попадают в депутаты на "украине".Например, депутат Киевсовета от "свободы" Назаренко, чтобы сорвать заседание,выбежал из зала и стал лупить клюшкой для гольфа по эл.щитку,вопя при этом: -"слава украине","героям слава","украина по над усе". Остальные депутаты, думая,что пришел,наконец, Путин и терзает этого Назаренко,выбежали все из зала, но он никого не подпускал к себе, махая клюшкой и угрожая разбить голову тому,кто приблизится. Только полиция, которую срочно вызвали, сумела скрутить дебошира. Пока она ехала,Назаренко взребезги разбил щиток, оставив здание без эл.энергии. Выбирайте дальше,хе-хе-хе...
Ritz _ 09.11.2017 13:09
IP: 104.155.29.---
Посмотрите, как правящий класс бросился выполнять все три требования младореформаторов. Так что давление на власть приносит свои плоды. Не знаю точно, то ли давление улицы, то ли давление международных доноров и партнеров сыграло решающую роль, но итог оказался благоприятным для жителей нашей страны. Маленькими, но быстрыми шагами движемся в правильном направлении.
Taras Slobodyanyuk _ 09.11.2017 12:59
IP: 35.195.121.---
руслан49:
Ну, це внутрішня справа самих партій.
Иван Озерянский _ 09.11.2017 12:57
IP: 141.170.224.---
Все т.н. "партии" на "украине" организованы и содержатся на деньги олигархов,защищают их интересы, а не народа.
руслан49 _ 09.11.2017 12:56
IP: 95.135.213.---
Sergio Beer:
А, про членів партій. Партії чудово беруть у свої списки поважаних людей, які не є їхніми формальними членами – членство для участі у списку не обов'язкове. Але такі люди можуть і вступити в парттію, щоб підтримати її своїм авторитетом. Так, українські партії ще в рудиментарному стані (винятком були комуністи, земля їм скловатою), але колись же треба їх розвивати.
Про які "партії беруть" ви говорте. Що, у список Ляшка на вибори бере його партія? Бере особисто Ляшко. Так само бере і Тимошенко. У списки на вибори вибирають пару чоловік керівництва партій. Це ще більш тоталітарна система, чим мажиротарка.
Sergio Beer _ 09.11.2017 12:49
IP: 35.195.70.---
А, про членів партій. Партії чудово беруть у свої списки поважаних людей, які не є їхніми формальними членами – членство для участі у списку не обов'язкове. Але такі люди можуть і вступити в парттію, щоб підтримати її своїм авторитетом. Так, українські партії ще в рудиментарному стані (винятком були комуністи, земля їм скловатою), але колись же треба їх розвивати.
Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14 Уряд реформ403
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter