Олег Рибачук Голова Центру спільних дій, екс-віце-прем'єр з питань європейської інтеграції

Дії української влади у Мінську є антидержавницькими

13 березня 2020, 15:43

Ми обурені створенням спільної з маріонетками Росії консультативної ради, яка має на меті напрацювання політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту і проведення виборів на окупованих територіях. Це рішення підтримали представники президента України Володимира Зеленського.

Створення такого органу є кроком в бік легалізації влади окупантів і у правовому полі України, і в очах міжнародної спільноти. Зауважимо, що це далеко не перший подібний крок. З часу укладання наприкінці серпня 2014 року перших Мінських угод ворожі маріонетки є фактичним учасником переговорного процесу в Мінську. Це саме по собі надає їм суб'єктності.

В той же час, Росія відіграє роль посередника-миротворця, планомірно ведучи політику зняття з себе відповідальності за збройну агресію проти України, за окупацію наших територій, за воєнні злочини, вчинені щодо українських військовополонених та цивільного населення в районах бойових дій і в окупації.

Про те, що це не перший випадок повзучої легалізації окупантів, свідчить навіть протокол засідання так званої Тристоронньої групи, яким, зокрема, створюється згадана консультативна рада. Документ підписали також "уповноважені представники окремих районів Донецької і Луганської областей". Отже, повзучою легалізацією ворожих маріонеток є сам Мінський процес, а не лише один його документ.

Більше того, називаючи Мінський процес єдиним варіантом завершення війни, Україна повторює сумний досвід Молдови, яка свого часу теж пішла на перемовини з Росією і допустила легалізацію окупаційної влади Придністров'я у своєму правовому полі. Такий крок жодним чином не наблизив її до відновлення свого суверенітету, а навпаки підживив окупацію, звільнив Росію від відповідальності та завів процес звільнення території країни у глухий кут.

Як громадська організація, яка має на меті розбудову сильної демократичної України, ми не можемо стояти осторонь процесів, які загрожують самому існуванню нашої держави. Тому закликаємо владу припинити будь-які контакти з маріонетками Кремля і вести переговори з Росією як з агресором і стороною конфлікту виключно за посередництва західних партнерів.

Закликаємо представників неурядових організацій, аналітичних центрів, засобів масової інформації, професійних спілок та усіх громадян України поширити відповідну заяву на власних комунікаційних майданчиках (вебсайти, блоги, сторінки в соцмережах) з власним підписом. Лише широкий розголос може зупинити найгірший сценарій, який розгортається на наших очах.Команда Центру спільних дій

powered by lun.ua
Коментарі — 15
Vasyl Shtager _ 14.03.2020 11:19
IP: 128.124.137.---
Олег Рибачук, антидержавними були Ваші дії рік назад, коли Ви агітували за цю ляльку. Ви, як людина, яка була при владі, не розуміли, що якби ця лялька була б нічия, її б хтось використовував. Але ж уже тоді зрозуміло було, що ляльководи – Путін і Коломойський. Формула Путіна, події в Мінську – це результат Ваших дій, Олеже.
Log Log _ 14.03.2020 11:00
IP: 46.133.81.---
Бабицкий Андрей:
Опоздал Рыбачук
Поц Николаевский, Вы наконец признали что Янукович "наделал в штаны".
А как "гадили" здесь эти самые шесть лет.
Шут гороховый, прекрасно знаете, что несёте ахинею.
В войне, и нынешних событиях виноваты Вы лично, выбрав Януковича, а теперь Зеленского.
Украинофоб "без границ", лечите комплекс неполноценности, или убирайтесь к любимому
Путлеру. Он так настоятельно предлагает Вам опцию.
iip _ 14.03.2020 10:28
IP: 31.40.110.---
Усіх недолугих критиків мінських угод треба мордою тикати у ПЕРШИЙ пункт угод.
Панове критики – повозіть пальцем по цих рядках, а потім постарайтеся хочь у пів-сили увімкнути мізки:

1. Негайне і всеосяжне припинення вогню в окремих районах Донецької та Луганської областей України і його суворе виконання починаючи з 00 год. 00 хв (київський час) 15 лютого 2015 року.

Скільки усього "зашито" у цей пункт? Тільки примітивний гороховий шут це зрозумів на рівні свого інтелекту – "просто перестаь стрелять". А скільки "підводних процесів" та зрушень на користь України відбулося би, якби цей пункт був виконаний насправді. І цей пункт був "зашитий" СПЕЦІАЛЬНО – бо у ньму і уся суть. А що зараз? Усі тупо починають читати мінські угоди з 2-го пункту.

Наші західні партнери ніколи не були дурнями. А Зеленський – навпаки...
iip _ 14.03.2020 09:15
IP: 31.40.110.---
hrim:
Для критики, чи схвалення підписання мінської угоди, потрібен аналіз тодішньої ситуації – внутрішньої в Україні та зовнішньої, тобто позиції Німеччини, Франції, США.
Абсолютно! Але у критиці мінських угод треба чітко розрізняти два моменти. Перший – сам факт підписання Порошенком мінських угод. Другий – "якість" угод. Мінські угоди – погані, однозначо. Але, враховуючи обставини 2014-2015 років, Порошенко вимушений був їх підписати. Тобто – сам факт підписання Порошенком ци угод критикувати НЕ правильно. А от угоди критикувати – правильно.
Порошенко це розумів і вів усе до того, щоби ВІДІЙТИ від поганих мінськи угод.
А Зеленський вляпався у це лайно з розгону. Цей шут гороховий абсолютно не розуміє міжнародної дипломатії. Ні Меркель, ні Макрон, ні хто інший (крім Путіна) не стали би примушувати Україну виконувати мінські угоди – так це не робиться. Дипломатія – це тонке мистецтво переговорів і договорів.
Та звідки цьому дуболомному клоуну то знати...
hrim _ 14.03.2020 08:06
IP: 91.225.201.---
iip:
...
Порошенко підписав мінські угоди – і це вважається помилкою або навіть злочином.
Припустимо.
...
...
Для критики, чи схвалення підписання мінської угоди, потрібен аналіз тодішньої ситуації – внутрішньої в Україні та зовнішньої, тобто позиції Німеччини, Франції, США.
Александр 1 _ 14.03.2020 07:57
IP: 188.163.12.---
Це безумовно зрада. Питання лише в тому, чи є вона несвідомою, пов'язаною з розумовою відсталістю команди Зе, чи – цілком свідомою анти-державницькою діяльністю цієї влади.

До речі, Мінські угоди Порошенка були правильними і дуже потрібними Україні в той час, хоч і мають певні недоліки. Без тих угод взагалі врятувати Україну було б дуже складно. Ці угоди надали нам час на створення боєздатної армії, і досі наносять суттєву шкоду економіці Московії.
majorvihr _ 14.03.2020 00:26
IP: 188.150.163.---
Там где пришел русский человек, там всегда наступает процветание. В Абхации построен курорт мирового уровня, восстановленьі старьіе корпуса курортов, небоскребьі взлетают один за одним в синюю вьісь, по побережью летают суперскоростньіе нейронньіе електрички, везде красивьіе парки и бульварьі, кафе ирестораньі. Тоже видем в Приднестровской республике. В небоскребах квартирьі раскупили знаменитьіе артистьі с Америки и Европьі, для артистов с бьівшего Союза квартирьі только по записи. А заводьі, а передовье технологии. Компании всего мира стремятся занять места в новом технологическом рае.
Но главное, скоро тоже ожидается и в Донбассе. Новьіе заводьі, фабрики и технологические площадки удивят никчемньій запад и ошарашеньій Восток. Миллионьі рабочих хльінут в рай нового небьівалого и прогрессивного производства. А прибалтьі еще пожалеют.!!!
seloiludy _ 13.03.2020 20:47
IP: 185.11.29.---
Судя по всему, нас хотят подготовить к параду на День Незалежності с двумя вовами на трибуне. А не пора ли нам доставать "зонтики, чай, кофе... настроение" и все остальное для Майдана?
iip _ 13.03.2020 19:10
IP: 31.40.110.---
Звинувачення Порошенко за мінським угодами більше б'ють по Зеленському, ніж по Порошенко.

Порошенко підписав мінські угоди – і це вважається помилкою або навіть злочином.
Припустимо.
Зеленський продовжує помилку (злочин) Порошенка – не відмовляється від мінських угод, більш того – з ентузіазмом їх виконує і розширює.
Тоді це злочин Зеленського подвійно.

І при цьому Зеленський бреше і викручується.
Остання брехня – "ми переглянемо мінські угоди":::))))

Ось – переглянули...
Влад Дорошенко _ 13.03.2020 19:01
IP: 93.72.24.---
Inna Yasynovska:
Романов Денис:яка динири? яка линири? Це рашка! не блей дурню! і рашка має бути покарана за агресію! а мінськ підписали, щоб уникнути ще більшоі бойні і щоб зупинити рашку!
Тиждень назад прочитав на УП, що за роки незалежності 8 млн працездатних з України виїхало, це рашка їх вигнала (в тч в рашку вони і виїхали)?
Прочитав ще, що залишилось 25% працездатних і 27% пенсіонерів, а решта хто? Сєпари?
Inna Yasynovska _ 13.03.2020 18:48
IP: 69.159.187.---
Романов Денис:яка динири? яка линири? Це рашка! не блей дурню! і рашка має бути покарана за агресію! а мінськ підписали, щоб уникнути ще більшоі бойні і щоб зупинити рашку!
Влад Дорошенко _ 13.03.2020 18:14
IP: 93.72.24.---
А вивід бабла можновладцями на Кіпр, як 12 березня показали радіосвобода, ніхто не помітив, чисто державницькі штучки. "Кіпр: острів українських скарбів"
"Лише широкий розголос може зупинити найгірший сценарій, який розгортається на наших очах"
Viacheslav Hryhoriev _ 13.03.2020 17:51
IP: 94.153.83.---
А звідки взагалі взявся мінський процес?
Leo Uxmal _ 13.03.2020 17:09
IP: 195.24.158.---
===Документ підписали також "уповноважені представники окремих районів Донецької і Луганської областей". ===
Это именно то, что подписал Порошенко в минских угодах
Mikhail Grinberg _ 13.03.2020 15:58
IP: 104.172.118.---
Гнать зелёную нечисть чтобы не сдали страну!
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter