Олег Рибачук Голова Центру спільних дій, екс-віце-прем'єр з питань європейської інтеграції

КСУ проголосив верховенство сваволі над інтересами народу замість верховенства права

29 жовтня 2020, 11:21

Конституційний Cуд України вчора проголосив верховенство сваволі та домінування корупційного інтересу над інтересами народу замість верховенства права.

Лише так можна схарактеризувати його рішення щодо скасування електронного декларування. Без дискусії та аргументації ухвалили без перебільшення доленосне для держави рішення, яке ставить під загрозу її існування як цивілізованої та демократичної країни.

Згідно з аргументацією Конституційного суду, відкриті дані про статки суддів, моніторинг способу їхнього життя та інші заходи НАЗК для запобігання корупції є загрозою незалежності суддів, а боротись із хабарництвом у судовій системі може лише судова система.

Правова категорія незалежності судової системи не абсолютна. Вона передбачає, спеціальні норми закону, за якими суддів складніше призначити чи звільнити, притягнути до дисциплінарної чи кримінальної відповідальності, порівняно з іншими державними службовцями.

Суддівські органи мають самоврядування для вирішення внутрішніх питань, додаткові правові та майнові гарантії, які покликані зменшити сторонній вплив на прийняття рішень. Однак, вони не можуть бути державою в державі, чи протиставляти себе їй.

Судова система – одна з трьох гілок влади. Щоб жодна з них не почала діяти свавільно, влада між ними розділена. Система стримувань і противаг не дозволяє жодній з гілок сконцентрувати всю владу чи перестати бути підконтрольною народу. Тому жодна з гілок влади не може мати статусу, який ставить її понад законом.

Конституція визначає, що усі громадяни є рівними перед законом. Конституційний Суд у своєму рішенні відверто знехтував цим фундаментальним правилом. Тому ми вважаємо подальше перебування на своїх посадах суддів КСУ неприпустимим та небезпечним для держави.

Ми закликаємо політичні сили та інститути демократичного суспільства до швидкого та ефективного пошуку варіантів очищення Конституційного Суду від людей, які діють всупереч принципу верховенства права, покривають корупцію та створюють для себе елітарну касту, яка існує над законом. Водночас вже стало очевидним, що настав час зміни підходів до призначення на посаду суддів Конституційного Суду. Країні потрібні незалежні, а не "свої" судді.

Політичним акторам важливо розуміти, що пошук шляхів виходу з цієї ситуації – питання національної безпеки. Низький рівень довіри до Конституційного Суду та відверто волюнтаристський характер рішення щодо скасування декларування може спровокувати ескалацію насильства. Тому пошук рішення в інтересах народу України має стати пріоритетом влади, щоб не створювати умов для подальшої суспільної напруги.

powered by lun.ua
Коментарі — 6
Володимир Харланов _ 04.11.2020 15:48
IP: 195.78.69.---
Не розумію, чому КС не скасує Карний кодекс. Адже, якщо суддя вбив людину – це ж суддя, а не холоп якийсь, його діяння не мають права оцінювати чи розслідувати не тільки НАБУ чи НАЗК, але й поліція, прокуратура. Всіх нахрєн з пляжу! І зарплату підняти в 10 разів! Нє, в 1000! Бігом, бидло!
Max Mykhaylenko _ 30.10.2020 02:47
IP: 31.134.105.---
Тому що революція або знищує контру, або реакційні недобитки вбивають революціонерів.
Log Log _ 29.10.2020 20:58
IP: 46.133.113.---
Анатолий Герасименко:
Бо Порошенко
Нас*ав Вам у борщ.
Та вилийте його, і заспокойтесь.

і Зеленський
О, нарешті.
Рік тому молилися на нього.
От ще один, на якого Ви молитесь.
==================
Глава Русской православной церкви патриарх Кирилл и две его троюродных сестры владеют недвижимостью в Москве, Подмосковье и Петербурге общей стоимостью почти 3 миллиона 270 тысяч долларов.
Анатолий Герасименко _ 29.10.2020 19:09
IP: 193.16.45.---
Mykola Lyakh:
"Низький рівень довіри до Конституційного Суду та відверто волюнтаристський характер рішення щодо скасування декларування може спровокувати ескалацію насильства"
До сміттєвих баків недалеко
Насправді в Україні низкий рівень довіри до влади. Щодо чинної і щодо минулої. Бо Порошенко відверто ігнорував Конституцію. Схоже, що і Зеленський робить теж саме.
Mykola Lyakh _ 29.10.2020 16:46
IP: 185.205.146.---
"Низький рівень довіри до Конституційного Суду та відверто волюнтаристський характер рішення щодо скасування декларування може спровокувати ескалацію насильства"
До сміттєвих баків недалеко
Влад Дорошенко _ 29.10.2020 15:47
IP: 93.72.24.---
Тому пошук рішення в інтересах народу України має стати...
Ну, і яке рішення Рибачук пропонує?
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter