Олег Рибачук Голова громадської організації "Центр UA", учасник руху ЧЕСНО

Угода про асоціацію дасть можливість українському бізнесу збільшити свої прибутки

29 березня 2013, 12:49

На днях мав цікаву розмову з одним із переговірників Української команди по ЗВТ+ з ЄС Тарасом Качкою. Ось до якого цікавого висновку я прийшов – Угода про асоціацію та угода про ЗВТ+ реально може збільшити прибутки українському бізнесу

Ось мої невеличкі висновки:

Поки що про угоду про вільну торгівлю з ЄС у головах людей відклалося, що вона є складним та величезним документом, є складним компромісом та не завжди на користь України.

Ми чули багато дискусій з цього приводу, але є потреба ще раз повернутися до механіки роботи цієї угоди в майбутньому і наголосити на тих конкретних перевагах, які угода дає українській економіці.

Передусім – мова йде про те що угода про вільну торгівлю з ЄС це лібералізація фактично всіх товарів. Це означає, що на всі українські товари, які ввозяться до ЄС – мито буде ліквідовано. Відповідно, українські експортери в ЄС зможуть збільшити свої прибутки. Як це буде відбуватись?

1. Які виробники виграють – беручи до уваги класичні статті нашого експорту, угода стає надзвичайно вигідною для виробників м'яса, птиці та яєць, які вже отримали право експортувати в ЄС свою продукцію. Їм це вигідно зараз, а після ухвалення угоди – вони зможуть продавати кожну тону продукції щонайменше на 300 Євро дешевше. Що є надзвичайною конкурентною перевагою. Ті самі 300 Євро можна буде економити на кожній тоні яєць. Це лише кілька прикладів того, що навіть квоти, які комусь видаються маленькими, дають нашим виробникам конкретні переваги. При цьому не одноразово – а щороку і без обмеження в часі. Інший приклад можна показати на експерту зерна. За умови укладання ЗВТ ми зможемо додатково експортувати ще 2 мільйони тон зернових. Наприклад ми зможемо додатково продавати ще 350 000 тон ячменю, а це додатковий прибуток понад 30 млн. Євро щороку.

2. Які захисні механізми для чутливих українських товарів – Україна зберігає захист для чутливих товарів – досить складні механізми контролю за імпортом автомобілів та експортом насіння соняшнику та лому кольорових металів дають нам можливість захистити своїх виробників впродовж тривалого перехідного періоду (від 10 до 15 років). Додатковим важливим чинником для аграрного сектору є те, що ЄС відмовився від застосування експортних мит на сільськогосподарську продукцію. Це повинно досить позитивно вплинути на ринок свинини, де українське м'ясо конкурує на своєму ж ринку з німецьким фактично і може навіть бути дорожчим ніж імпортоване м'ясо. Таким чином угода про вільну торгівлю навіть посилить захист національного виробника у порівнянні з сьогоднішньою ситуацією.

3. До ринку яких видів послуг в ЄС ми отримаємо доступ – наші виробники та надавачі послуг можуть на рівних умовах брати участь в процедурах закупівель в усіх державах-членах ЄС.

Післяслово: Перелік прикладів можна продовжити. Наприклад, наші імпортери матимуть додаткові гарантії спрощених та прозорих процедур митного оформлення, що хоч і побічно, але є позитивом для багатьох підприємств. Таким чином варто не просто узагальнювати, а час від часу повторювати собі, що угода про вільну торгівлю не лише журавель модернізації в небі, але і набір чітких преференцій вже від першого дня її дії. І відмовлятися від такого потужного стимулу для економіки було би щонайменше немудро.

powered by lun.ua
Коментарі — 10
IMS _ 29.03.2013 23:12
IP: 62.221.44.---
А выводить прибыли будут продолжать? Строить нормальные предприятия так и не начнут? Зарплату повысят только к выборам, а цены – всегда?
На хрена мне их прибыли при сохранении паханата?
Logic2009 _ 29.03.2013 15:33
IP: 95.132.28.---
Seryoga Piterskiy:
Поэтому решать судьбу наших предприятий будут теперь в Брюсселе, а не в Киеве. А как закроют конкурентов – народ выкинут на улицу.
Цю совкову казку чуємо вже 20 з гаком років.
Польща і інші давно пройшли "шокову терапію",
а нас продовжують годувати "новим Союзом".
Доки у нас будукть такі керівники, як Янукович з його "5 років вони руйнували країну, ми
їм не заважали, а тільки підказували", доти буде цей маразм.
Рибачук відсотків на 90 правий.
Aгaфiя Biтpyк _ 29.03.2013 15:25
IP: 37.52.67.---
Олександр Охріменко
Українські заробітчани все більше і більше перераховують грошей в Україну
27.03.2013 БлогУП
За підсумками 2009 року в Україну надійшло валюти від гастарбайтерів близько 5 млрд.$
в 2010 році вже 5,5 млрд.$
в 2011 році вже 6,7 млрд.$
Тут не криза, а навпаки економічне зростання прискореними темпами
Незважаючи на зростання безробіття в країнах ЄС і не гостинність Росії, українські гастарбайтери були і залишаються здобувачами валюти для України. Зростання грошових переказів українських гастарбайтерів зростає з року в рік
У 2001 році українські гастарбайтери перерахували в Україну всього 140 млн.$
У 2002 році вже 203 млн.$
В 2012 році українські гастарбайтери перерахували в Україну майже 7,3 млрд.$ що на 8% більше, ніж у 2011 році
Це тільки офіційні дані. Дані про переказ грошей в Україну від приватних осіб з інших країн через банківські рахунки та за допомогою платіжних систем
Плюс Неофіційні надходження валюти в Україну оцінюють на рівні до 5 млрд.$
Kislorod2 _ 29.03.2013 14:53
IP: 92.112.141.---
Seryoga Piterskiy:
19.03.2013 15-41, Київ
"Україна експортує електроенергію за цінами, які значно нижчі за ціни для внутрішніх промислових споживачів. Федерація роботодавців України відстоює в Національній комісії регулювання енергетики позицію, що електрика для внутрішніх виробників має продаватися за цінами не вище, ніж на експорт", – заявив Дмитро Фірташ.
01.02.2013, 14-59, Київ
Найбільший експорт зернових з України здійснюється до Євросоюзу. У 2012 році на ринок ЄС поставлено 7,7 млн т зерна

Що поганого якщо до 7 млн. т. Україна зможе додатково експортувати ще 2 млн. т. поставляти з нульовим митом? І експортувати електроенергіїю за внутрішніми цінами які сьогодні вищі за імпортні.
_verus _ 29.03.2013 14:19
IP: 193.110.89.---

Угода про асоціацію дасть можливість українському бізнесу збільшити свої прибутки
"Устами младенца..." Одне тільки питання: а в що Україні окрім цього "бізнесу" більше нікого і нічого немає?
Seryoga Piterskiy _ 29.03.2013 13:58
IP: 93.153.254.---
Если автор читал СЗСТ, то знает, что экспортеры электроэнергии, газа и нефти собственной добычи будут обязаны продавать эту продукцию по ценам не выше внутренних. Это означает практически, что население с явно не европейской зарплатой окажется в...опе, так как внутренние цены будут автоматически подняты до уровня мировых. Продажа зерна – это вообще просто песня: сейчас Украина продает в Европу около 2 млн тонн зерна, а после заключения соглашения сможет продавать только 1 млн тонн. Надеюсь автор Приложение к Соглашению "О регулировании предельных значений выбросов для существующих предприятий". Как известно, все наши предприятия построены в СССР, слово "экология" отсутствовало И нынешние владельцы ничего не делают (напомнить автору о последних митингах в Мариуполе?). Поэтому решать судьбу наших предприятий будут теперь в Брюсселе, а не в Киеве. А как закроют конкурентов – народ выкинут на улицу.
samp _ 29.03.2013 13:47
IP: 89.252.1.---
RichUkraine7:
Для високотехнологічних галузей, якщо вони ще зберіглись, відкриття кордонів з ЄС піде лише на користь – це змога взаємодії та розширення ринку, а головне – конкурентне середовище веде до розвитку, а монополія не стимулює саморозвиток.
Vaka Magala _ 29.03.2013 13:37
IP: 91.197.51.---
Вигоди від ізоляції для Кнура – найголовніше, і всі міркування Рибачука просто смішні. Кому вони адресовані?
TanjaAsternak _ 29.03.2013 13:32
IP: 93.73.95.---
RichUkraine7:
Нас волнуют будущие украинские высокотехнологичные производства (пусть не в контексте ЕС, а вообще).
Разве Украина имеет высокотехнологичные отрасли? Не смешите! Ничего не будет до тех пор, пока эта бан-да будет при власти. Им не нужны никакие возможности. Они и имеют такие (!) возможности, грабя страну и народ, что западному бизнесу это даже приснится не можкт. Что такое сегодня украинский бизнес? Это в основном уже "семейный" бизнес... Или бизнес, легший под "Семью". Среднего бизнеса уже почти нет. И это нужно честно признать. А также честно признать, что или ЕС закрывает глаза на политзаключенных и подписывает Ассоциацию. Или Ассоциации при Януковиче не будет никогда. Ибо никогда он выпустит Луценка и Юлю из тюрьмы. Гнилая западная демократия и их двойные стандарты уже убедили Януковича, что он может манипулировать Западом столько, сколько захочет. Все зависит от украинцев. Не хотят жить в гниднике – нужно выходить на улицу.
Роман Кардаш _ 29.03.2013 13:05
IP: 178.95.93.---
Спасибi Миздобулу за те що перетворився в МиПРос...ав, якого руки ПРопхали Бандитам Влади!
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter