Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Тестова система е-декларування легалізує кеш від контрабанди в АТО та обвалить гривню

15 серпня 2016, 08:37

Влада пішла найгіршим сценарієм – активувала фіктивну систему електронного декларування активів держслужбовців, що обов'язково матиме негативні наслідки для економіки країни та євроінтеграційного діалогу Києва про безвізовий режим з ЄС.

15 серпня 2016 року рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції система е-декларування запущена в роботу у тестовому режимі, що не надає юридичної сили поданим до неї деклараціям.

Тобто, система працює в режимі тренажеру – і для корупціонерів безпечно, і міжнародникам є що показати.

Система запущена у тестовому режимі за вказівкою всіх керманичів держави, які дозволили дріб'язковим чиновникам з Державної служби спеціального зв'язку відмовити у видачі системі атестату захисту інформації, що гарантує автентичність та юридичну силу поданих в систему декларацій.

Активація системи у тестовому режимі та весь процес подання в таку систему декларацій держслужбовцями унеможливлює притягнення їх до кримінальної відповідальності за вказання недостовірних даних в деклараціях та незаконне збагачення.

Кеш від нелегальної торгівлі зброєю, контрабанди вугілля з АТО, наркотрафіку, відкатів на закупівлях для військових, газнафтодолари можна вписувати в декларацію і не боятися, що хтось почне з'ясовувати джерела походження цих грошей. Зробити це можна тільки в рамках кримінального процесу. Але система, що працює у тестовому режимі, не дозволяє навіть теоретично провести таке розслідування.

Керівництво НАЗК – єдиного органу, який отримає декларації держслужбовців – прекрасно усвідомлює роль та статус системи, але свідомо запускає її у тестовому режимі, забезпечуючи безкарність та недоторканність чиновникам.

Таким чином влада демонструє суспільству черговий фейк замість реальної прозорої системи декларування статків, а чиновникам дарує дієвий інструмент легалізації незаконно отриманих уже після Революції Гідності багатств.

Але це – не всі подарунки. На додачу до безкарності українське суспільство отримає відмову у безвізовому режимі та обвал гривні.

Тестовий режим запуску системи е-декларування не є виконанням добровільно взятих Києвом зобов'язань для впровадження безвізового режиму з ЄС та отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів у розмірі $3 млрд від МВФ та 1.2 млрд євро від ЄС тільки цього року.

Запустивши систему у тестовому режимі із деклараціями, що не мають юридичної сили, Україна також суттєво обмежує діяльність Національного антикорупційного бюро, яке має розслідувати злочини декларування неправдивої інформації та незаконного збагачення державних службовців та топ-політиків.

Це – відкат у всій антикорупційній реформі, який точно не пробачать міжнародники.

Після невиконання зобов'язань перед Європейським союзом та США Уряду України взагалі не варто розраховувати на їх фінансову допомогу, що неминуче призведе до знецінення національної валюти та затяжної фінансової кризи.

Без міжнародних грошей економіка країни просто не витримає, і вже восени, разом із бахнутими тарифами, українці отримають долар вище 30 і черговий скачок цін.

Відповідальність за це лежить в першу чергу на Державній службі спеціального зв'язку, яка, за вказівкою керівництва держави, в останній момент відмовила в наданні системі атестату про побудову комплексної системи захисту інформації та не надала можливості вчасно доопрацювати систему, а також – на Національному агентстві з питань запобігання корупції, яке замість вигризання потрібного сертифікату, запустило систему у тестовому режимі і позбавила чиновників кримінальної відповідальності.

Більше того, НАЗК з Держспецзв'язком зараз розігрують чергову трагікомедію – обіцяють сертифікувати систему протягом двох місяців. Саме стільки часу дається по закону чиновникам, аби заповнити нову електронну форму декларації.

Акурат в той час, як останній чинуша завантажить дані про свої мільйони в систему – або взагалі відмовиться це робити – вона перестане бути тестовою і в Україні почне діяти кримінальна відповідальність за брехню в декларації. Але саджати за це НАБУ буде нікого.

Що робити?

Порошенко, Гройсман, Турчинов та їх підлеглі з НАЗК і Держспецзв'язку мають негайно – протягом 3х днів – забезпечити надання системі електронного декларування атестату про побудову комплексної системи захисту інформації та ввести систему в повноцінну експлуатацію, гарантувавши таким чином можливість притягнення посадовців до відповідальності за декларування недостовірної інформації.

Тих чиновників, що скористаються тестовим режимом роботи системи, треба зобов'язати переподати декларації після отримання необхідних сертифікатів.

Після цього необхідно провести службове розслідування та звільнити осіб, відповідальних за зрив запуску системи електронного декларування, зокрема, Голову Національного агентства з запобігання корупції Н. Корчак та Голову Державної служби спеціального зв'язку Л.Євдовченко.

А до всього цього міністр фінансів Олександр Данилюк разом з головою Нацбанку мають чесно попередити українців про неминучу фінансову турбулентність та можливе чергове падіння курсу гривні в результаті неотримання очікуваної стабілізаційної фінансової допомоги від міжнародних партнерів, на домовленості з якими українська влада вкотре наплювала.

powered by lun.ua
Коментарі — 111
Max Verentsov _ 19.08.2016 09:50
IP: 194.44.30.---
Mya:
Шабунин, привет, красавчик! Ты курс доллара видел? Спасибо тебе, дорогой! И это вовсе не из-за электронного декларирования, это из-за твоих истерик и истерик тебе подобных. Вот он реальный результат твоей работы! А судят всегда по делам, а не по красивым лозунгам.
Подякуйте Порошенко, це його гра в наперстки з українцями та міжнародною спільнотою привела до чергової втрати довіри до України а відповідно і її грошей. От що буває коли обираєш в лідери брехуна і шахрая.
Mya _ 17.08.2016 15:08
IP: 195.60.201.---
Шабунин, привет, красавчик! Ты курс доллара видел? Спасибо тебе, дорогой! И это вовсе не из-за электронного декларирования, это из-за твоих истерик и истерик тебе подобных. Вот он реальный результат твоей работы! А судят всегда по делам, а не по красивым лозунгам.
Олександр Олександренко _ 16.08.2016 21:13
IP: 46.211.254.---
Ну,пане Шабунін, вся система е-декларування затіяна не для того,щоб спіймати всіх одразу,а тільки для того,щоб ті всі статки які у чиновника є,він задекларував.Колись,можливо не з сьогоднішнього дня,ця декларація стане документом за інформацію в якому чиновнику прийдеться відповідати.Легалізовані міль"ярди чиновнику прийдеться все одно якось витрачати і ми матимемо можливість за цим слідкувати.Чиновник правда не зможе подати е-декларацію якщо система працює в тестовому режимі,але Закон вимагає іі подання.А це означає,що едекларація врешті буде подана,або хтось із відповідальних чиновників за зрив системи сяде в тюрму...Не знаю чи вдасця цим декларуванням побороти корупцію,але зараз або система працююча як вимагає Закон,або відповідальність і тюрма тому,хто це не забезпечив.А далі побачим.Може бути цікаво.
boh _ 16.08.2016 15:24
IP: 194.44.142.---
"Кеш від нелегальної торгівлі зброєю, контрабанди вугілля з АТО, наркотрафіку, відкатів на закупівлях для військових, газнафтодолари" можна вписувати в декларацію? І не боятися? Це щось...
Гай Гракх _ 16.08.2016 12:22
IP: 46.118.248.---
Василь Мельник _ А ОСЬ ЩО: Ознаки тоталітариста на форумі.

1. Ведення полеміки за ЛЕНІНСЬКИМ ПРИНЦИПОМ – переводу дискусії з теми, що обговорюється на особу опонента з його негайним несамовитим обпльовуванням, образами, накліюванням політичних ярликів.
2. Граничне хамство, брутальність, цинічність.
3. Постійні безпідставні обвинувачення опонента в усіх гріхах з метою вимусити його виправдовуватися замість розвиття теми.
4. Наведення задля достовірності суто фейкових посилань для надання власним вигадкам вигляду обґрунтованих.
5. Намагання спровокувати опонента на підстави для бану.
6. Вдавана зверхність, менторський тон, самоприсвоєння собі статусу "експерта".
7. Приписування опоненту того, що він не казав з негайним спростуванням.
8. Спроби оголошення оппоненту безпідставного "ігнора".

Неважко помітити, що переконаним тоталітаристом тут є ОЛЕЧКА ЛУЦІВ...

А про її професійне хамство професійної ж "патріотки" хамство вже мовчу...
Елена Величко _ 16.08.2016 11:23
IP: 95.133.235.---
Пане Шабунін, я розумію те, щ Ви переживаєте за справу, днак, у кожній справі повинні бути ПРФЕСІЙНІ люди. Бо, у даній справі Вас просто викристали, й вся інформація у системі Е-декларування не може вважатись правовою, коли об"явлено про тестовий режим. Й ще е-декларування не заважає декларуванню,
дивіться докладніше мої коментарі у статті Тузова. Тут дуже багато нюансів.
grom2468 _ 16.08.2016 10:36
IP: 192.158.31.---
Евгений Панов:
Василь Мельник:
Andrey Kononenko:
kren:
-Vesna-:
руслан49:
У России одиннадцать золотых, двенадцать серебра и двенадцать бронзы у хохлов опять АТО!!!
Евгений Панов:
Василь Мельник:
Andrey Kononenko:
kren:
-Vesna-:
руслан49:
У России одиннадцать золотых, двенадцать серебра и двенадцать бронзы у хохлов опять АТО!!!
А еще у россии есть П卐ТЛЕР Х☭ЙЛО!
Максим Асгард _ 16.08.2016 07:59
IP: 80.64.83.---
У нас все залежить від "Ідола"! Всі корупціонери та клептомани дивляться на свого "Ідола", радіють,дуріють та збочуються в надмірних егоїстичних прагненнях. А ХТО є "Ідолом", портрет якого весить на стіні в кожного "смотрящого"? Правильно. Це посміхаєтться з жирно-корупційною посмішкою "Пєтя, нє обман", ідейний борець за грошові знаки та корупційні гешефти Петро Порошенко
Василь Мельник _ 16.08.2016 00:08
IP: 46.201.45.---
Пане Віталію Ш. те що система в тестовому режимі це нетак вже і трагічно. Виконавець деякого часу виправить ті недоліки що стосуються не прграмного забезпечення, а простіше кажучи- методички по обслуговуванню і усуненню неполадок системи при збоях.Оце і все. І я не бачу тут ті два місяці про які Ви говорите пане Шабунін. Це неділя, максимум дві. А чиновники нехай за цей час добре проштудують свої статки., бо сидіти або штраф. до якого потрібно було б дописати в %-ах в залежності від сумарної вартості декларованого майна, за неправильну інфу все ж таки доведеться
Василь Мельник _ 15.08.2016 23:54
IP: 46.201.45.---
Гай Гракх:
Гай Гракх – чергова "реінкарнація" переконаного рашистського пропаганд*она та патологічного брехуна, тільки за останній рік відомого на "УП" як glok, pann, jut, astros, Ral, mauser96, plita, Tochka, фейсбучні Гур Эмир, Іван Жага, Яг Уар і – ось – Гай Гракх! (Всіх його "ників" – деякі з яких проіснували на УП декілька днів, навіть годин – і згадати неможливо!) Що Ви на це відповісте пане Гай Гракх
Гай Гракх _ 15.08.2016 23:04
IP: 46.118.248.---
kren:
ТАМ- Ваші-связі с нужимі людьмі-,як і куповані посвідчення про освіту- не мають значення.
не ублюдку jutу-це вирішувати.
+++

ХИНТУЙ НА ПОВАРУ, ПІПІНА ХЛОКА!
Гай Гракх _ 15.08.2016 23:01
IP: 46.118.248.---
Ознаки тоталітариста на форумі.

1. Ведення полеміки за ЛЕНІНСЬКИМ ПРИНЦИПОМ – переводу дискусії з теми, що обговорюється на особу опонента з його негайним несамовитим обпльовуванням, образами, накліюванням політичних ярликів.
2. Граничне хамство, брутальність, цинічність.
3. Постійні безпідставні обвинувачення опонента в усіх гріхах з метою вимусити його виправдовуватися замість розвиття теми.
4. Наведення задля достовірності суто фейкових посилань для надання власним вигадкам вигляду обґрунтованих.
5. Намагання спровокувати опонента на підстави для бану.
6. Вдавана зверхність, менторський тон, самоприсвоєння собі статусу "експерта".
7. Приписування опоненту того, що він не казав з негайним спростуванням.
8. Спроби оголошення оппоненту безпідставного "ігнора".

Неважко помітити, що фанатичним тоталітаристом тут є ОЛЕЧКА ЛУЦІВ

Про її професійне хамство професійної ж "патріотки" взагалі мовчу...:))
Andrey Kononenko _ 15.08.2016 22:35
IP: 188.163.73.---
hrim:
Пане Шабунін.

Спробуйти знайти у ситуації, що склалась, позитив.
Негатив загал бачить і без таких публікацій.
youtube.com/watch?v=H-uLtUqSBck
LYCIV_OLGA _ 15.08.2016 22:33
IP: 130.211.109.---
Гай Гракх – чергова "реінкарнація" переконаного рашистського пропаганд*она та патологічного брехуна, тільки за останній рік відомого на "УП" як glok, pann, jut, astros, Ral, mauser96, plita, Tochka, фейсбучні Гур Эмир, Іван Жага, Яг Уар і – ось – Гай Гракх! (Всіх його "ників" – деякі з яких проіснували на УП декілька днів, навіть годин – і згадати неможливо!)
Але в незалежності від його "імені" – його сутність – тваринна українофобія, фанатичне проповідування "руSSкава міра", відсутність логіки, механічна ретрансляція одних і тих самих тем, навіть фраз, зневага до інших – ніколи (!) і ні за що (!) не змінються!
Тому – будь які "розмови-діалоги" з ним – цілковито безглузді! Тож – не треба даремно "годувати троля"!
hrim _ 15.08.2016 22:13
IP: 193.93.217.---
Пане Шабунін.

Спробуйти знайти у ситуації, що склалась, позитив.
Негатив загал бачить і без таких публікацій.
kren _ 15.08.2016 19:44
IP: 188.0.104.---
Гай Гракх:
-Vesna-:
Гай Гракх:
Нагадаю, що свого часу Саакашвілі майже здолав корупцію в на диво короткий термін. І без суттєвих "траншей"...
.
Та вчіть матчастину... святий Боже.
Цю країну здолає дешевий популізм раніше – ніж корупція.
Не поминай ИМЯ ГОСПОДНЕ ВСУЕ!

Ибо несть тебе, Весночка, прощения от Бога за забвение пророчеств Святого Петра!

Молись, могиляночка окаянная, ибо грешна еси...
... ТАМ- Ваші-связі с нужимі людьмі-,як і куповані посвідчення про освіту- не мають значення.
не ублюдку jutу-це вирішувати.
Andrey Kononenko _ 15.08.2016 18:51
IP: 188.163.73.---
P712:
-Vesna-:
P712:
я за електронне декларування, але цьому має передувати амністія капіталів,
Якби так було зроблено, то і опору би декларуванню не було.

Ви що знущаєтесь?

зовсім ні, це європейський досвід, ми ж у європу йдемо. Чи не так??
Тогда вы должны написать так: "я за прекращение войны на востоке, но вначале нужно отдать Путину весь восток. Тогда и сопротивления завершению войны со стороны Путина не будет.".
руслан49 _ 15.08.2016 18:11
IP: 37.52.21.---
Шабунін, як істинний патріот США (зарплату йому видає уряд США, він грантосос), виконує для США корисну і важливу роботу. США є великою країною і велич її заключається в тому числі, що у них завжди є в запасі декілька варіантів подальшого розвитку подій. Це ще не факт, що США перестане допомагати Україні після цього е-декларування, але такий варіант можливий. В подальшому США можуть допомагати Україні, а можуть застосувати варіант Лівії, варіант хаосу. В цьому випадку у Росії теж будуть проблеми. А для суспільної думки в США і в Україні і пишуться такі опуси. Потім американський президент скаже – А для чого нам потрібна ця Україна, дивіться що вони самі про себе пишуть, які вони затяті корупціонери. І в США і в Україні мало тоді хто зверне увагу, що писала то людина, яка утримується за гроші такої великої і поважної країни, як США.
Гай Гракх _ 15.08.2016 18:04
IP: 46.118.248.---
Viktor Tymchuk _ А чи не забули Ви, шановний, прислів"я: "Хто платить – той і музику замовляє!"?

Бо надто вже багато різних поганих справ скоєно у світі за гранти...
Viktor Tymchuk _ 15.08.2016 17:50
IP: 104.155.106.---
Гай Гракх:
На рахунок траншів, у певний період часу вони є необхідністю щоб підтримати тих хто не в змозі пробити собі дорогу через стійке політичне лобі, що прагне зберегти за собою права та можливості. Взагалі-то, це мало би прагнути в першу чергу робити саме свідома частина громадян, але коли такі речі не відбуваються то знаходяться ті хто готові внести свій вклад у цю справу, проте звісно що крім загального вони завжди будуть переслідувати й власні цілі – прагнете іншого розвитку ситуації, то не сидіть у себе на стільці...
Гай Гракх _ 15.08.2016 17:48
IP: 46.118.248.---
-Vesna-:
Гай Гракх:
Нагадаю, що свого часу Саакашвілі майже здолав корупцію в на диво короткий термін. І без суттєвих "траншей"...
.
Та вчіть матчастину... святий Боже.
Цю країну здолає дешевий популізм раніше – ніж корупція.
Не поминай ИМЯ ГОСПОДНЕ ВСУЕ!

Ибо несть тебе, Весночка, прощения от Бога за забвение пророчеств Святого Петра!

Молись, могиляночка окаянная, ибо грешна еси...
Елена Величко _ 15.08.2016 17:47
IP: 95.133.235.---
Viktor Tymchuk:
Суттєвий недолік, що люди майже жебраки, бо саме економічно захищені громадяни активними.
Без економічних прав люди здатні тільки на бунти та революції, з правами на мирний розвиток та діалог з владою, при тому влада повинна прагнути такого діалогу та робити демократію та розвиток в країні.
Елена Величко _ 15.08.2016 17:44
IP: 95.133.235.---
Viktor Tymchuk:
Це не зовсім амністія, бо з вказанного майна треба СПЛАТИТИ відсоток вартості, наразі говорять про 10%,
тобто десятина. Наприклад дом оцінюють в 10 мільойнів – сплатити треба 1 мільйон – це не так вже й мало,
а якщо не сплатить – тоді вже конфіскація. Я теж не зовсім згодна, особливо з біснесом офшорним, тому тут правильніше поставити теж градацію – до 1 млн. чи 5 млн. вартості майна – %, а більше – конфіскується,
тобто треба визначитись, що зараз реально по базах проходить, щоб усіх не саджати, бо різні обставини заробленого й саме БІЗНЕС це все робив, а тепер скаржиться.
Viktor Tymchuk _ 15.08.2016 17:43
IP: 130.211.109.---
ХХХХХ Суттєвий недолік через який проходить українське суспільство, заради власного досвіду, що в країні й досі не активізувалося бодай 3 % активних громадян навколо прогресивних та молодих активістів що прогнуть змін – тому, саме такий темп впровадження реформ у вигляді окремих рішень, які то пробуксовують а то й зовсім затримуються...
Viktor Tymchuk _ 15.08.2016 17:37
IP: 104.155.127.---
ХХХХХ Можливість генерування й інших ефективних рішень, на основі "Алгоритм©" – формули, які покликані нівелювати негативні конфлікти як на материковій частині України так і на сході країни, де наразі відбувається АТО...facebook.com/photo.php?fbid=288773708164226&set=p.288773708164226&type=3&theater
ONLINE
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter