Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Тестова система е-декларування легалізує кеш від контрабанди в АТО та обвалить гривню

15 серпня 2016, 08:37

Влада пішла найгіршим сценарієм – активувала фіктивну систему електронного декларування активів держслужбовців, що обов'язково матиме негативні наслідки для економіки країни та євроінтеграційного діалогу Києва про безвізовий режим з ЄС.

15 серпня 2016 року рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції система е-декларування запущена в роботу у тестовому режимі, що не надає юридичної сили поданим до неї деклараціям.

Тобто, система працює в режимі тренажеру – і для корупціонерів безпечно, і міжнародникам є що показати.

Система запущена у тестовому режимі за вказівкою всіх керманичів держави, які дозволили дріб'язковим чиновникам з Державної служби спеціального зв'язку відмовити у видачі системі атестату захисту інформації, що гарантує автентичність та юридичну силу поданих в систему декларацій.

Активація системи у тестовому режимі та весь процес подання в таку систему декларацій держслужбовцями унеможливлює притягнення їх до кримінальної відповідальності за вказання недостовірних даних в деклараціях та незаконне збагачення.

Кеш від нелегальної торгівлі зброєю, контрабанди вугілля з АТО, наркотрафіку, відкатів на закупівлях для військових, газнафтодолари можна вписувати в декларацію і не боятися, що хтось почне з'ясовувати джерела походження цих грошей. Зробити це можна тільки в рамках кримінального процесу. Але система, що працює у тестовому режимі, не дозволяє навіть теоретично провести таке розслідування.

Керівництво НАЗК – єдиного органу, який отримає декларації держслужбовців – прекрасно усвідомлює роль та статус системи, але свідомо запускає її у тестовому режимі, забезпечуючи безкарність та недоторканність чиновникам.

Таким чином влада демонструє суспільству черговий фейк замість реальної прозорої системи декларування статків, а чиновникам дарує дієвий інструмент легалізації незаконно отриманих уже після Революції Гідності багатств.

Але це – не всі подарунки. На додачу до безкарності українське суспільство отримає відмову у безвізовому режимі та обвал гривні.

Тестовий режим запуску системи е-декларування не є виконанням добровільно взятих Києвом зобов'язань для впровадження безвізового режиму з ЄС та отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів у розмірі $3 млрд від МВФ та 1.2 млрд євро від ЄС тільки цього року.

Запустивши систему у тестовому режимі із деклараціями, що не мають юридичної сили, Україна також суттєво обмежує діяльність Національного антикорупційного бюро, яке має розслідувати злочини декларування неправдивої інформації та незаконного збагачення державних службовців та топ-політиків.

Це – відкат у всій антикорупційній реформі, який точно не пробачать міжнародники.

Після невиконання зобов'язань перед Європейським союзом та США Уряду України взагалі не варто розраховувати на їх фінансову допомогу, що неминуче призведе до знецінення національної валюти та затяжної фінансової кризи.

Без міжнародних грошей економіка країни просто не витримає, і вже восени, разом із бахнутими тарифами, українці отримають долар вище 30 і черговий скачок цін.

Відповідальність за це лежить в першу чергу на Державній службі спеціального зв'язку, яка, за вказівкою керівництва держави, в останній момент відмовила в наданні системі атестату про побудову комплексної системи захисту інформації та не надала можливості вчасно доопрацювати систему, а також – на Національному агентстві з питань запобігання корупції, яке замість вигризання потрібного сертифікату, запустило систему у тестовому режимі і позбавила чиновників кримінальної відповідальності.

Більше того, НАЗК з Держспецзв'язком зараз розігрують чергову трагікомедію – обіцяють сертифікувати систему протягом двох місяців. Саме стільки часу дається по закону чиновникам, аби заповнити нову електронну форму декларації.

Акурат в той час, як останній чинуша завантажить дані про свої мільйони в систему – або взагалі відмовиться це робити – вона перестане бути тестовою і в Україні почне діяти кримінальна відповідальність за брехню в декларації. Але саджати за це НАБУ буде нікого.

Що робити?

Порошенко, Гройсман, Турчинов та їх підлеглі з НАЗК і Держспецзв'язку мають негайно – протягом 3х днів – забезпечити надання системі електронного декларування атестату про побудову комплексної системи захисту інформації та ввести систему в повноцінну експлуатацію, гарантувавши таким чином можливість притягнення посадовців до відповідальності за декларування недостовірної інформації.

Тих чиновників, що скористаються тестовим режимом роботи системи, треба зобов'язати переподати декларації після отримання необхідних сертифікатів.

Після цього необхідно провести службове розслідування та звільнити осіб, відповідальних за зрив запуску системи електронного декларування, зокрема, Голову Національного агентства з запобігання корупції Н. Корчак та Голову Державної служби спеціального зв'язку Л.Євдовченко.

А до всього цього міністр фінансів Олександр Данилюк разом з головою Нацбанку мають чесно попередити українців про неминучу фінансову турбулентність та можливе чергове падіння курсу гривні в результаті неотримання очікуваної стабілізаційної фінансової допомоги від міжнародних партнерів, на домовленості з якими українська влада вкотре наплювала.

powered by lun.ua
Коментарі — 111
Switlana _ 15.08.2016 14:57
IP: 95.134.31.---
В цій державі все іде на гірше і в тонелі немає світла.
Larisa Sokolenko _ 15.08.2016 14:46
IP: 23.251.142.---
Знову "лохiв" надули!
-Vesna- _ 15.08.2016 14:45
IP: 93.72.142.---
P712:
все вірно, тому транші Україні не потрібні, і що іх не дають – то благо.
Господи... ну як благо?
Якщо під кожний транш чи поступку підвязане впровадження антикорупційного законодавства для України?
-Vesna- _ 15.08.2016 14:42
IP: 93.72.142.---
chsaber:

Не может быть, чтобы что-то подобное произошла без "благословения с верху".
Безусловно.
Не то что бы с благословлением... а с молчаливой солидарностью богатых людей, cколотивших свое богатсво коррупционным путем.

Просто Шабунька им говорит – не проконает... эти хитрости нашкодивших школяриков.
Ctarperch _ 15.08.2016 14:41
IP: 194.44.30.---
-Vesna-:
Ctarperch:
Не питання в самих грошах питання в довірі.
Ну все в комплексі звісно.
Довіра – це теж фактор, що впливає на фінансовий клімат.

Але ж МВФ – це не просто гроші. Це цільові гроші. І тільки для країн, економіка яких не самодостатня.
Це такий специфічний кредитор для специфічних умов.
Так гроші, на підтримання макроекономічної стабільності. Ні на реформи, ні на великі проекти. Це гроші на стабілізец.
P712 _ 15.08.2016 14:39
IP: 92.113.141.---
Ctarperch:
P712:
В ГПУ сидить людина Порошенка в НБУ теж, хлопці вже давно роздуплились – вони в долі.
все вірно, тому транші Україні не потрібні, і що іх не дають – то благо.
Ctarperch _ 15.08.2016 14:38
IP: 194.44.30.---
P712:
В ГПУ сидить людина Порошенка в НБУ теж, хлопці вже давно роздуплились – вони в долі.
chsaber _ 15.08.2016 14:37
IP: 194.0.206.---
Вообще красиво получается, – коррупция процветает – для эффективной борьбы предлагается электронное декларирование. ВР принимает Закон. Президент подписывает и оглашает окончательные сроки внедрения. При этом Запад увязывает реализацию с траншем МВФ и безвизовым режимом.
И, не смотря на всё это, пара чиновников ставит на всём мероприятии жирный крест.
Не может быть, чтобы что-то подобное произошла без "благословения с верху".
-Vesna- _ 15.08.2016 14:33
IP: 93.72.142.---
Ctarperch:
Не питання в самих грошах питання в довірі.
Ну все в комплексі звісно.
Довіра – це теж фактор, що впливає на фінансовий клімат.

Але ж МВФ – це не просто гроші. Це цільові гроші. І тільки для країн, економіка яких не самодостатня.
Це такий специфічний кредитор для специфічних умов.
P712 _ 15.08.2016 14:32
IP: 92.113.141.---
Ctarperch:
Захід давно зрозумів, що при владі патологічні брехуни, блаблабла одне, а справи – зовсім інше. Стосовно траншу, він не матиме сенсу до того часу, поки ГПУ не роздуплиться і не посадить пару-трійку банківських ділків, які через нібито банкрутство банків отримають рефінансуванння з НБУ (з тих МВФ грошей), а потім – офшор і втеча. А Україні лишають озвірілих вкладників як ярмо на держбюджет.
-Vesna- _ 15.08.2016 14:29
IP: 93.72.142.---
Елена Величко:
-Vesna-:
Все по плату – економічний мінус... (((А хто його планує? Й взагалі якщо сидні, що у КМ – повні нулі,
також як у Мінекономіки та НБУ – то не пора міняти???
Бюджет 2016 робив Україні міжнародний аутсорс.
Так що не по адресі ці рукозаламування.
Елена Величко _ 15.08.2016 14:22
IP: 95.133.235.---
Елена Величко:
Все по плану – економічний мінус... ((((виправлено)
Ctarperch _ 15.08.2016 14:21
IP: 194.44.30.---
P712:
-Vesna-:
P712:
причому це – повна брехня, що електронне декларування пов"язане з девальвацією
Як брехня?

Ел декларація – це ціна питання по валютному траншу МВФ восени.
Нема валютного тааншу – є падіння гривні.
Траншу немає вже рік, і що??. Гроші МВФ не йдуть на покриття дефіциту бюджету
Не питання в самих грошах питання в довірі. Якщо МВФ напряму відмовить у фінансуванні то для ринку це буде сигнал, що Україна не виконує своїх зобовязань і згорнула реформи а отже втрачає стабилизаційну допомогу Заходу. Це різко підвищує ризики а отже змушує убезпечуватись від них і переводити в долар все що можна. От таке то кіно.
Yuriy Vologjaninov _ 15.08.2016 14:20
IP: 93.72.20.---
Олигархия – финансовые беспредельщики, во главе со своим боссом Порошенко защищается.

Олигархия за липовые офшоры и фабрики на пару с Путиным, за повышение всевозможных тарифов и понижение гривны для народа...
Олигархия за любое э-декларирование своих доходов, но только не действительное, а мнимое. Чтобы форма не соответствовала содержанию, Чтобы было "нечто формально правильное, а по сути издевательство"

Без отстранения олигархии от всех видов власти – от президентской до информационной, улучшение жизни народа невозможно.

Все действительно демократические силы обязаны объединяться и решать эту – ГЛАВНУЮ ЗАДАЧУ.
Все остальное потом.

Юрий Вологжанинов,
киевлянин, доктор физико-математических наук,
автор публикации "Предназначение человечества и его реализация"
blogs.lb.ua/yuriy_vologzhaninov/318291_prednaznachenie_chelovechestva.html
Елена Величко _ 15.08.2016 14:20
IP: 95.133.235.---
-Vesna-:
Все по плату – економічний мінус... (((А хто його планує? Й взагалі якщо сидні, що у КМ – повні нулі,
також як у Мінекономіки та НБУ – то не пора міняти???
АВТОРУ.
Стабілізація ВІДНОСНО громадян економіки та розвиток економіки робиться КМ та ВР законами та діями,е-декларування має відношення, але опосоредковане. Ви займіться аналізом ХТО ТА ЩО РОБЕ в економіці,бо це абсурд, коли тільки все скорочується та бореться, та не здатні ні на що люди все монополізувалиТРЕБА ЩОБ РОБИЛАСЬ ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМА на принципах компетентної та чесної роботи,
а не паперове перегонялово грошей.
-Vesna- _ 15.08.2016 14:19
IP: 93.72.142.---
P712:
-Vesna-:
P712:
причому це – повна брехня, що електронне декларування пов"язане з девальвацією
Як брехня?

Ел декларація – це ціна питання по валютному траншу МВФ восени.
Нема валютного тааншу – є падіння гривні.
Траншу немає вже рік, і що??. Гроші МВФ не йдуть на покриття дефіциту бюджету
Дивись попередній пост і не мороч дописувачам голову своєю 'кваліфікацією".
-Vesna- _ 15.08.2016 14:17
IP: 93.72.142.---
P712:
-Vesna-:
оце ваша цитата "буде вимушений включити друкарський верстат. І обвалить гривню." А він шомісяця це вже робить. І ще, гроші МВФ не йдуть на покриття дефіциту бюджету, вони сідають на збільшення золотовалютних резервів.
Він це робить в невеликих кількостях... відповідно до планової бюджетної інфляції...
Гроші МВФ йдуть в тому числі і на покриття дефіциту бюджету.
Більше того – по кожному кварталу є розгорнута картина по дефіциту та джерелам його компенсації.
І зовнішні запозичення йдуть першими в списку.
Ctarperch _ 15.08.2016 14:16
IP: 194.44.30.---
Mya:
Слушай, Виталий Шабунин, это именно ты и тебе подобные сейчас обваливают гривну. Когда публичные люди начинают орать, что доллар вот-вот будет по 30, очень многие побегут этот самый доллар покупать. Тебе не стыдно? Теперь я знаю кому надо сломать ноги за 30 грн/доллар. Ноги я буду ломать очень честным, чистым, неподкупным, умным, добрым и искренним людям из Реанимационного пакета реформ.
Звичайно винен не крадій у злочині а той хто його викриває. Адже це погіршує статистику і збільшує число крадіжок. А от якби всі мовчали то і крадіжок би не було))). Боти Парашенка йдуть слідами Янучарських, як і їхній господарь.
Починай ламати, бо пора вже вас вішати.
P712 _ 15.08.2016 14:14
IP: 92.113.141.---
-Vesna-:
P712:
причому це – повна брехня, що електронне декларування пов"язане з девальвацією
Як брехня?

Ел декларація – це ціна питання по валютному траншу МВФ восени.
Нема валютного тааншу – є падіння гривні.
Траншу немає вже рік, і що??. Гроші МВФ не йдуть на покриття дефіциту бюджету
P712 _ 15.08.2016 14:12
IP: 92.113.141.---
-Vesna-:
оце ваша цитата "буде вимушений включити друкарський верстат. І обвалить гривню." А він шомісяця це вже робить. І ще, гроші МВФ не йдуть на покриття дефіциту бюджету, вони сідають на збільшення золотовалютних резервів.
-Vesna- _ 15.08.2016 14:08
IP: 93.72.142.---
P712:
причому це – повна брехня, що електронне декларування пов"язане з девальвацією
Як брехня?

Ел декларація – це ціна питання по валютному траншу МВФ восени.
Нема валютного тааншу – є падіння гривні.
-Vesna- _ 15.08.2016 14:04
IP: 93.72.142.---
P712:
я вас, Весно, здивую, щомісяця НБУ друкує гривні, правда це красиво називається – планова емісія Нацбанку. Бо бюджету не вистачає,
З чого ви взяли – що ви мене здивуэте? Не переоцінюйте себе.
Бюджет дефіцитний. І планувався як дефіцитний з самого початку. З рівнем планової інфляції відповідно.
P712 _ 15.08.2016 14:03
IP: 92.113.141.---
Mya:
В Украине появился целый пласт журналистов-крикунов. Они пользуются открытыми гос. реестрами, находят какие-то нестыковки в данных и устраивают скандал. Это очень эффектно, просто, можно зарабатывать не вставая с дивана. Таким журналистам-крикунам всегда нужен повод. Если нет повода, у них не будет доходов. Причем о хороших вещах не покричишь, поэтому они ждут плохих новостей. А когда нужных для них плохих новостей не поступает, повод покричать они придумывают сами. Это я сейчас про истерику с электронным декларированием.
причому це – повна брехня, що електронне декларування пов"язане з девальвацією
sidor _ 15.08.2016 13:55
IP: 77.52.109.---
Oleksiy Osiv:
sidor:
...В новую партию молодых реформаторов вкладывает деньги олигарх Константин Григоришин. Об этом на своей странице в Facebook сообщил народный депутат Борислав Береза. "Мне только что один маститый политолог объяснял, что Константин Григоришин не самый плохой олигарх. Он, мол всегда вкладывал деньги в политиков. Раньше в комуняк, а теперь в молодых реформаторов. И он не преследует этим никакие политические цели. Это просто бизнес. Такой вот прагматизм и ничего более", – написал Береза.
Позафракційному Березі щось розказав якийсь неназваний політолог? О, це сенсація!
та це для вас сенсація. "Зіркові" зливщики вжє багато років харчуються з долоней Пінчука та Грігорішина.
Амер Местный _ 15.08.2016 13:54
IP: 130.211.76.---
Mya:
Слушай, Виталий Шабунин, это именно ты и тебе подобные сейчас обваливают гривну. Когда публичные люди начинают орать, что доллар вот-вот будет по 30, очень многие побегут этот самый доллар покупать. Тебе не стыдно? Теперь я знаю кому надо сломать ноги за 30 грн/доллар. Ноги я буду ломать очень честным, чистым, неподкупным, умным, добрым и искренним людям из Реанимационного пакета реформ.
Я бы против грандоеда закатал иск в суд в связи с развязанном им паникой.
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter