Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Тестова система е-декларування легалізує кеш від контрабанди в АТО та обвалить гривню

15 серпня 2016, 08:37

Влада пішла найгіршим сценарієм – активувала фіктивну систему електронного декларування активів держслужбовців, що обов'язково матиме негативні наслідки для економіки країни та євроінтеграційного діалогу Києва про безвізовий режим з ЄС.

15 серпня 2016 року рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції система е-декларування запущена в роботу у тестовому режимі, що не надає юридичної сили поданим до неї деклараціям.

Тобто, система працює в режимі тренажеру – і для корупціонерів безпечно, і міжнародникам є що показати.

Система запущена у тестовому режимі за вказівкою всіх керманичів держави, які дозволили дріб'язковим чиновникам з Державної служби спеціального зв'язку відмовити у видачі системі атестату захисту інформації, що гарантує автентичність та юридичну силу поданих в систему декларацій.

Активація системи у тестовому режимі та весь процес подання в таку систему декларацій держслужбовцями унеможливлює притягнення їх до кримінальної відповідальності за вказання недостовірних даних в деклараціях та незаконне збагачення.

Кеш від нелегальної торгівлі зброєю, контрабанди вугілля з АТО, наркотрафіку, відкатів на закупівлях для військових, газнафтодолари можна вписувати в декларацію і не боятися, що хтось почне з'ясовувати джерела походження цих грошей. Зробити це можна тільки в рамках кримінального процесу. Але система, що працює у тестовому режимі, не дозволяє навіть теоретично провести таке розслідування.

Керівництво НАЗК – єдиного органу, який отримає декларації держслужбовців – прекрасно усвідомлює роль та статус системи, але свідомо запускає її у тестовому режимі, забезпечуючи безкарність та недоторканність чиновникам.

Таким чином влада демонструє суспільству черговий фейк замість реальної прозорої системи декларування статків, а чиновникам дарує дієвий інструмент легалізації незаконно отриманих уже після Революції Гідності багатств.

Але це – не всі подарунки. На додачу до безкарності українське суспільство отримає відмову у безвізовому режимі та обвал гривні.

Тестовий режим запуску системи е-декларування не є виконанням добровільно взятих Києвом зобов'язань для впровадження безвізового режиму з ЄС та отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів у розмірі $3 млрд від МВФ та 1.2 млрд євро від ЄС тільки цього року.

Запустивши систему у тестовому режимі із деклараціями, що не мають юридичної сили, Україна також суттєво обмежує діяльність Національного антикорупційного бюро, яке має розслідувати злочини декларування неправдивої інформації та незаконного збагачення державних службовців та топ-політиків.

Це – відкат у всій антикорупційній реформі, який точно не пробачать міжнародники.

Після невиконання зобов'язань перед Європейським союзом та США Уряду України взагалі не варто розраховувати на їх фінансову допомогу, що неминуче призведе до знецінення національної валюти та затяжної фінансової кризи.

Без міжнародних грошей економіка країни просто не витримає, і вже восени, разом із бахнутими тарифами, українці отримають долар вище 30 і черговий скачок цін.

Відповідальність за це лежить в першу чергу на Державній службі спеціального зв'язку, яка, за вказівкою керівництва держави, в останній момент відмовила в наданні системі атестату про побудову комплексної системи захисту інформації та не надала можливості вчасно доопрацювати систему, а також – на Національному агентстві з питань запобігання корупції, яке замість вигризання потрібного сертифікату, запустило систему у тестовому режимі і позбавила чиновників кримінальної відповідальності.

Більше того, НАЗК з Держспецзв'язком зараз розігрують чергову трагікомедію – обіцяють сертифікувати систему протягом двох місяців. Саме стільки часу дається по закону чиновникам, аби заповнити нову електронну форму декларації.

Акурат в той час, як останній чинуша завантажить дані про свої мільйони в систему – або взагалі відмовиться це робити – вона перестане бути тестовою і в Україні почне діяти кримінальна відповідальність за брехню в декларації. Але саджати за це НАБУ буде нікого.

Що робити?

Порошенко, Гройсман, Турчинов та їх підлеглі з НАЗК і Держспецзв'язку мають негайно – протягом 3х днів – забезпечити надання системі електронного декларування атестату про побудову комплексної системи захисту інформації та ввести систему в повноцінну експлуатацію, гарантувавши таким чином можливість притягнення посадовців до відповідальності за декларування недостовірної інформації.

Тих чиновників, що скористаються тестовим режимом роботи системи, треба зобов'язати переподати декларації після отримання необхідних сертифікатів.

Після цього необхідно провести службове розслідування та звільнити осіб, відповідальних за зрив запуску системи електронного декларування, зокрема, Голову Національного агентства з запобігання корупції Н. Корчак та Голову Державної служби спеціального зв'язку Л.Євдовченко.

А до всього цього міністр фінансів Олександр Данилюк разом з головою Нацбанку мають чесно попередити українців про неминучу фінансову турбулентність та можливе чергове падіння курсу гривні в результаті неотримання очікуваної стабілізаційної фінансової допомоги від міжнародних партнерів, на домовленості з якими українська влада вкотре наплювала.

powered by lun.ua
Коментарі — 111
Mya _ 15.08.2016 13:54
IP: 195.60.201.---
В Украине появился целый пласт журналистов-крикунов. Они пользуются открытыми гос. реестрами, находят какие-то нестыковки в данных и устраивают скандал. Это очень эффектно, просто, можно зарабатывать не вставая с дивана. Таким журналистам-крикунам всегда нужен повод. Если нет повода, у них не будет доходов. Причем о хороших вещах не покричишь, поэтому они ждут плохих новостей. А когда нужных для них плохих новостей не поступает, повод покричать они придумывают сами. Это я сейчас про истерику с электронным декларированием.
P712 _ 15.08.2016 13:53
IP: 92.113.141.---
-Vesna-:
P712:
Чергова маячня від "експерта", доказ – перший економічний закон – кількість грошей в обігу дорівнює кількості товару. Бо до речі, банки там мітили гривні і їх, тут не приймають як засіб платежу. А от девальвує гривню – негативне експортно-імпортне сальдо, і друкарський верстат, який запускає НБУ, бо дефіцит бюджету чимсь треба перекривати (тут можна згадати кролячий уряд, йолопів, які прийняли такий бюджет).
Так саме про це експерт і говорить.
Не отримавши гроші від МВФ – уряд (аби забезпечити соціальні виплати) буде вимушений включити друкарський верстат. І обвалить гривню. Бо пенсіонерам треба на щось купляти хліб.
я вас, Весно, здивую, щомісяця НБУ друкує гривні, правда це красиво називається – планова емісія Нацбанку. Бо бюджету не вистачає, причому не вистачає з 1.01.16. Стосовно пенсіонерів, чому вони, як кістка, а чому ніхто не каже про НаєБушників, і інші антикоруп. контори, які прожирають бюджет
Oleksiy Osiv _ 15.08.2016 13:47
IP: 130.211.76.---
sidor:
...В новую партию молодых реформаторов вкладывает деньги олигарх Константин Григоришин. Об этом на своей странице в Facebook сообщил народный депутат Борислав Береза. "Мне только что один маститый политолог объяснял, что Константин Григоришин не самый плохой олигарх. Он, мол всегда вкладывал деньги в политиков. Раньше в комуняк, а теперь в молодых реформаторов. И он не преследует этим никакие политические цели. Это просто бизнес. Такой вот прагматизм и ничего более", – написал Береза.
Позафракційному Березі щось розказав якийсь неназваний політолог? О, це сенсація!
Mya _ 15.08.2016 13:44
IP: 195.60.201.---
Слушай, Виталий Шабунин, это именно ты и тебе подобные сейчас обваливают гривну. Когда публичные люди начинают орать, что доллар вот-вот будет по 30, очень многие побегут этот самый доллар покупать. Тебе не стыдно? Теперь я знаю кому надо сломать ноги за 30 грн/доллар. Ноги я буду ломать очень честным, чистым, неподкупным, умным, добрым и искренним людям из Реанимационного пакета реформ.
sidor _ 15.08.2016 13:38
IP: 77.52.109.---
-Vesna-:
руслан49:
Це пише смотрящий від США по Україні. Йому зарплату платять американці. Його треба слухатися.
Будем надіятись – що він не дасть МВФ проковтнути цю дитячу розводіловку від гройсманів.
Україні потрібні реальні механізми боротьби з корупцією.
точна. Тільки молоді реформатору з демальянсу можуть дати краіні реальні механізми боротьби з корупцією...
...В новую партию молодых реформаторов вкладывает деньги олигарх Константин Григоришин. Об этом на своей странице в Facebook сообщил народный депутат Борислав Береза. "Мне только что один маститый политолог объяснял, что Константин Григоришин не самый плохой олигарх. Он, мол всегда вкладывал деньги в политиков. Раньше в комуняк, а теперь в молодых реформаторов. И он не преследует этим никакие политические цели. Это просто бизнес. Такой вот прагматизм и ничего более", – написал Береза.
-Vesna- _ 15.08.2016 13:29
IP: 93.72.142.---
руслан49:
Це пише смотрящий від США по Україні. Йому зарплату платять американці. Його треба слухатися.
Будем надіятись – що він не дасть МВФ проковтнути цю дитячу розводіловку від гройсманів.
Україні потрібні реальні механізми боротьби з корупцією.
Nadya Bombushkar _ 15.08.2016 13:28
IP: 213.174.21.---
Клан Порошенка думаϵ не про Украïну. а про власне збагачення! Порошенко такий ненажерливий, як Янукович!
-Vesna- _ 15.08.2016 13:26
IP: 93.72.142.---
Oleg Seltsov:
sidor:
дата виконання мінської капітуляції буде датою початку громадянської війни у країні.
Опоздали, она уже давно идет.
У нас война с соседним государством. У него другое гражданство, Cлава Богу.
руслан49 _ 15.08.2016 13:26
IP: 37.52.21.---
Це пише смотрящий від США по Україні. Йому зарплату платять американці. Його треба слухатися.
-Vesna- _ 15.08.2016 13:22
IP: 93.72.142.---
І золотовалютні резерви НБУ (в які йде левова частка від валютних траншів) – теж є визачальною для роботи міжбанківської валютної біржі, що безспосерелньо впливаэ на курс валюти і ціни на споживчі товари відповідно.
-Vesna- _ 15.08.2016 13:19
IP: 93.72.142.---
P712:
Чергова маячня від "експерта", доказ – перший економічний закон – кількість грошей в обігу дорівнює кількості товару. Бо до речі, банки там мітили гривні і їх, тут, на теріторії України не приймають як засіб платежу. А от девальвує гривню – негативне експортно-імпортне сальдо, і друкарський верстат, який запускає НБУ, бо дефіцит бюджету чимсь треба перекривати (тут можна згадати кролячий уряд, йолопів, які прийняли такий бюджет).
Так саме про це експерт і говорить.
Не отримавши гроші від МВФ – уряд (аби забезпечити соціальні виплати) буде вимушений включити друкарський верстат. І обвалить гривню. Бо пенсіонерам треба на щось купляти хліб.
P712 _ 15.08.2016 12:58
IP: 92.113.141.---
Чергова маячня від "експерта", доказ – перший економічний закон – кількість грошей в обігу дорівнює кількості товару. Бо до речі, банки там мітили гривні і їх, тут, на теріторії України не приймають як засіб платежу. А от девальвує гривню – негативне експортно-імпортне сальдо, і друкарський верстат, який запускає НБУ, бо дефіцит бюджету чимсь треба перекривати (тут можна згадати кролячий уряд, йолопів, які прийняли такий бюджет).
sidor _ 15.08.2016 12:51
IP: 77.52.109.---
Oleg Seltsov:
sidor:
двері мали рацію:
sidor:
він нічого нне пропонуватиме,він буде змушений виконати Мінські угоди,тобто капітулювати перед Росією остаточно.
дата виконання мінської капітуляції буде датою початку громадянської війни у країні.
Опоздали, она уже давно идет.
где енто?
sidor _ 15.08.2016 12:37
IP: 77.52.109.---
двері мали рацію:
sidor:
він нічого нне пропонуватиме,він буде змушений виконати Мінські угоди,тобто капітулювати перед Росією остаточно.
дата виконання мінської капітуляції буде датою початку громадянської війни у країні.
-Vesna- _ 15.08.2016 12:21
IP: 93.72.142.---
Тестовий режим запуску системи е-декларування не є виконанням добровільно взятих Києвом зобов'язань для впровадження безвізового режиму з ЄС та отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів у розмірі $3 млрд від МВФ та 1.2 млрд євро від ЄС тільки цього року. (с)

Так а на що тоді розраховують гройсмани? Що проконає?
Їм же гроші від МВФ потрібні набагато більше ніж країні.
двері мали рацію _ 15.08.2016 11:56
IP: 104.155.84.---
sidor:
він нічого нне пропонуватиме,він буде змушений виконати Мінські угоди,тобто капітулювати перед Росією остаточно.
двері мали рацію _ 15.08.2016 11:53
IP: 130.211.94.---
"Система запущена у тестовому режимі за вказівкою всіх керманичів держави, які дозволили..."-- і --"Порошенко, Гройсман, Турчинов та їх підлеглі з НАЗК і Держспецзв'язку мають негайно – протягом 3х днів – забезпечити надання системі електронного декларування атестату..." Самі собі очі виклюють? ((
sidor _ 15.08.2016 11:34
IP: 77.52.109.---
"Киевский" торт Рошен в Москве!
Заказать!
Легендарный "Киевский" торт – это тот самый вкус из детства! Настоящий "Киевский" – только торт производства фабрики им. К. Маркса корпорации ROSHEN. Состоит из двух белково-сбивных коржей с прослойками крема. Поверхность торта украшена различными кремами, боковая поверхность обсыпана ореховой крошкой. Как и в советские времена в "Киевский" добавляют исключительно фундук.
Срок годности: 72 часа
Цена:
Торт 0.5 кг – 999 руб.
Торт 1.0 кг – 1699 руб.
© 2011-2016 "Киевская кондитерская"
+7-499-340-72-29
kiev-konditer@inbox.ru

Ганьба барыгам – мародерам при власти!!! Фантикожеры – усе на баррикады, бо ваш выбор – однотуровый мародер вас продаст, купит и ещё раз продаст! Но уже дороже!
sidor _ 15.08.2016 11:26
IP: 77.52.109.---
...Как часто люди прикрывают низменные желания высокими обоснованиями. Основная проблема "обеспоконности" Кренделя состоит в том, что разрыв дипломатических отношений делает невозможным торговлю между двумя странами, а значит, ставят под удар функционирование Липецкой фабрики. Порошенковскому бизнесу в России может быть нанесен сокрушителльный удар и честно говоря это было бы справделивым наказанием за попрание элементарных норм морали и игнора обязанностей президента воюющей страны.
Было бы здорово, если бы эти фабрики были национализированы как инструмент "украинского терроризма", призванный произвести массовое отравление жителей Российской Федерации.

Чтобы этого не произошло, Порошенко костьми ляжет. А вот это больше всего и беспокоит. Что предложит он Путину взамен отказа от такого разрыва, одному Богу известно. Но ничего хорошего Украине это точно не сулит.
sidor _ 15.08.2016 11:23
IP: 77.52.109.---
...ПОРОШЕНКО ВСЕРЬЕЗ "ОБЕСПОКОЕН": РАЗРЫВ ДИПОТНОШЕНИЙ С РОССИЕЙ МОЖЕТ ОСТАНОВИТЬ РАБОТУ ЛИПЕЦКОЙ ФАБРИКИ!
Очевидно, что это известие повергло в шок высшее руководство страны, потому что грозит поломать всю шизофреническую схему стратегии Порошенко в виде кентавра "войны и торговли" и заставить его либо воевать, либо сдаться на милость Путина. И то, и другое почти в одинаковой мере плохо, потому что оказывать реальное сопротивление Крендель не в состоянии, а дальнейшая сдача национальных интересов Украины означает для него неминуемую политическую смерть.
Подавленное настроение нашего гидранта было очень хорошо видно на видео, где он давал распоряжение о приведении войск в усиленную боевую готовность. Выражение лица было просто страдальческое и почти похоронное.
Климкин сначала сообщил, что будет поставлен вопрос о введении визового режима с РФ, но при этом тут же стал ныть о том, как это будет плохо. Почему это плохо для воюющей с агрессором страны, он объяснить так и не смог.
chsaber _ 15.08.2016 11:09
IP: 194.0.206.---
Макар Рябий:
А хтось взагалі в курсі про те, що у реєстрів мінюсту також немає сертифікатів захитсу інформації? Реєстр бізнесу – більше року не захищений. Інші реєстри взагалі побудовані на безкоштовних платформах і легко піддаються "змінам". Ліцензій на техпідтримку програм немає.

Да не может быть!
Себастиан Перейро _ 15.08.2016 11:00
IP: 91.229.226.---
Макар Рябий:
Есть у них все
Микола Злочевський _ 15.08.2016 11:00
IP: 46.119.98.---
Logic2009:
Тарас Говда:
Гран завис что ли?
Гран (от лат. granum – зерно, крупинка) – устаревшая единица массы на основе веса среднего ячменного зерна.
Тоже "проффесор"?
"Курасаны" на завтрак ел?
Пан Говдя не розібрався поки що у термінології. Зовсім як Надія Савченко з своїми шефами Цілією і Медведчуком...
sidor _ 15.08.2016 10:40
IP: 77.52.109.---
...Таким чином влада демонструє суспільству черговий фейк...
Так нинішня влада бариг – мародерів в цілому і е фейком – "В один тур хотели – вот и залетели, ла-лала-ла-ла"
Александр Гальченко _ 15.08.2016 10:27
IP: 93.75.8.---
Шабунин дельно излагает.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter