Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

Тестова система е-декларування легалізує кеш від контрабанди в АТО та обвалить гривню

15 серпня 2016, 08:37

Влада пішла найгіршим сценарієм – активувала фіктивну систему електронного декларування активів держслужбовців, що обов'язково матиме негативні наслідки для економіки країни та євроінтеграційного діалогу Києва про безвізовий режим з ЄС.

15 серпня 2016 року рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції система е-декларування запущена в роботу у тестовому режимі, що не надає юридичної сили поданим до неї деклараціям.

Тобто, система працює в режимі тренажеру – і для корупціонерів безпечно, і міжнародникам є що показати.

Система запущена у тестовому режимі за вказівкою всіх керманичів держави, які дозволили дріб'язковим чиновникам з Державної служби спеціального зв'язку відмовити у видачі системі атестату захисту інформації, що гарантує автентичність та юридичну силу поданих в систему декларацій.

Активація системи у тестовому режимі та весь процес подання в таку систему декларацій держслужбовцями унеможливлює притягнення їх до кримінальної відповідальності за вказання недостовірних даних в деклараціях та незаконне збагачення.

Кеш від нелегальної торгівлі зброєю, контрабанди вугілля з АТО, наркотрафіку, відкатів на закупівлях для військових, газнафтодолари можна вписувати в декларацію і не боятися, що хтось почне з'ясовувати джерела походження цих грошей. Зробити це можна тільки в рамках кримінального процесу. Але система, що працює у тестовому режимі, не дозволяє навіть теоретично провести таке розслідування.

Керівництво НАЗК – єдиного органу, який отримає декларації держслужбовців – прекрасно усвідомлює роль та статус системи, але свідомо запускає її у тестовому режимі, забезпечуючи безкарність та недоторканність чиновникам.

Таким чином влада демонструє суспільству черговий фейк замість реальної прозорої системи декларування статків, а чиновникам дарує дієвий інструмент легалізації незаконно отриманих уже після Революції Гідності багатств.

Але це – не всі подарунки. На додачу до безкарності українське суспільство отримає відмову у безвізовому режимі та обвал гривні.

Тестовий режим запуску системи е-декларування не є виконанням добровільно взятих Києвом зобов'язань для впровадження безвізового режиму з ЄС та отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів у розмірі $3 млрд від МВФ та 1.2 млрд євро від ЄС тільки цього року.

Запустивши систему у тестовому режимі із деклараціями, що не мають юридичної сили, Україна також суттєво обмежує діяльність Національного антикорупційного бюро, яке має розслідувати злочини декларування неправдивої інформації та незаконного збагачення державних службовців та топ-політиків.

Це – відкат у всій антикорупційній реформі, який точно не пробачать міжнародники.

Після невиконання зобов'язань перед Європейським союзом та США Уряду України взагалі не варто розраховувати на їх фінансову допомогу, що неминуче призведе до знецінення національної валюти та затяжної фінансової кризи.

Без міжнародних грошей економіка країни просто не витримає, і вже восени, разом із бахнутими тарифами, українці отримають долар вище 30 і черговий скачок цін.

Відповідальність за це лежить в першу чергу на Державній службі спеціального зв'язку, яка, за вказівкою керівництва держави, в останній момент відмовила в наданні системі атестату про побудову комплексної системи захисту інформації та не надала можливості вчасно доопрацювати систему, а також – на Національному агентстві з питань запобігання корупції, яке замість вигризання потрібного сертифікату, запустило систему у тестовому режимі і позбавила чиновників кримінальної відповідальності.

Більше того, НАЗК з Держспецзв'язком зараз розігрують чергову трагікомедію – обіцяють сертифікувати систему протягом двох місяців. Саме стільки часу дається по закону чиновникам, аби заповнити нову електронну форму декларації.

Акурат в той час, як останній чинуша завантажить дані про свої мільйони в систему – або взагалі відмовиться це робити – вона перестане бути тестовою і в Україні почне діяти кримінальна відповідальність за брехню в декларації. Але саджати за це НАБУ буде нікого.

Що робити?

Порошенко, Гройсман, Турчинов та їх підлеглі з НАЗК і Держспецзв'язку мають негайно – протягом 3х днів – забезпечити надання системі електронного декларування атестату про побудову комплексної системи захисту інформації та ввести систему в повноцінну експлуатацію, гарантувавши таким чином можливість притягнення посадовців до відповідальності за декларування недостовірної інформації.

Тих чиновників, що скористаються тестовим режимом роботи системи, треба зобов'язати переподати декларації після отримання необхідних сертифікатів.

Після цього необхідно провести службове розслідування та звільнити осіб, відповідальних за зрив запуску системи електронного декларування, зокрема, Голову Національного агентства з запобігання корупції Н. Корчак та Голову Державної служби спеціального зв'язку Л.Євдовченко.

А до всього цього міністр фінансів Олександр Данилюк разом з головою Нацбанку мають чесно попередити українців про неминучу фінансову турбулентність та можливе чергове падіння курсу гривні в результаті неотримання очікуваної стабілізаційної фінансової допомоги від міжнародних партнерів, на домовленості з якими українська влада вкотре наплювала.

powered by lun.ua
Коментарі — 111
Viktor Tymchuk _ 15.08.2016 17:34
IP: 104.155.106.---
ХХХХХ "Алгоритм©1" який дозволяє:
- запровадити його в оптимальні терміни – до двох місяців;
- підняти продуктивність праці державного чиновника/службовця на протязі першого року впровадження даної формули, як мінімум у 44 рази;
- збільшує генерування ефективних ініціатив під конкретно задані цілі як в окремих департаментах міністерств так і в усіх гілках влади зокрема;
- реалізацію в повному об'ємі певних задач та їх чіткий контроль на усіх етапах виконання;
- на основі чітких та зрозумілих базових принципів, формування ефективної кадрової політики;
- чітку стратегію просування кадрового потенціалу саме "знизу – вгору";
- зводить нанівець формування керівного складу Держави за принципом – "донецька команда", "дніпропетровські", "вінницькі", "київські", "кум", "сват, "брат", "син", й т.п...
P.S.: Єдиний "недолік" – без зміни базової ставки з/плати тим хто її отримує з Державного бюджету, як мінімум на протязі першого року впровадження даних ініціатив...
Viktor Tymchuk _ 15.08.2016 17:33
IP: 104.155.127.---
P712:
""0" Амністія, була б цілком нелогічним рішенням, адже більшість нажили статки нечесним шляхом, саме тому ця ідея проштовхується ними, як внаслідок щоб мати можливість вивести свій капітал за межі Держави – злодій нездатний бути господарником, він у пошуках виключно тільки того, яким чином прибрати те "що погано лежить"...
Viktor Tymchuk _ 15.08.2016 17:28
IP: 104.155.63.---
Oleksander Matvienko:
Погоджуюся тільки з тим, що має бути суттєвий механізм який унеможливить бажання порушувати Закон, до речі так механізмів є доволі багато, у цілому світі їх застосовують і отримали доволі непогані результати.
Проте є одне суттєве "але", це впроваджували саме тоді коли тиск на політиків був максимальний і громадяни в унісон, диктували їм свої вимоги та вимагали ефективних дій в короткий проміжок часу.
В Україні цього не відбудеться ще довго, на жаль.
kren _ 15.08.2016 16:49
IP: 178.95.234.---
-Vesna-:
Гай Гракх:
Нагадаю, що свого часу Саакашвілі майже здолав корупцію в на диво короткий термін. І без суттєвих "траншей"...
.
Та вчіть матчастину... святий Боже.
Цю країну здолає дешевий популізм раніше – ніж корупція.
...шо значить здолає? ця країна,у вигляді СНД-живе в ньому,впопулізмі,в тій його формі,що нам
відома,з 1917 р.
Oleksander Matvienko _ 15.08.2016 16:08
IP: 23.251.142.---
Всім цім граднтоїдам реформаторам треба зрозуміти просту істину: ніхто сам добровільно не поверне нелегально отримані статки. Тільки страх втратити все і Закон який не зобов язує, щось когось декларувати, а Закон, який встановлює порядок як виявляти нелегальні доходи і який дає право державному органу позбавляти нелегальних доходів всіх – від корупціонерів держслужбовців до підприємців і пересічних громадян, змусить жити чесно за законом населення. Таким законом є Закон про легалізацію доходів фізичниї осіб і визначення їх фінансової спроможності.
-Vesna- _ 15.08.2016 16:01
IP: 93.72.142.---
Гай Гракх:
Нагадаю, що свого часу Саакашвілі майже здолав корупцію в на диво короткий термін. І без суттєвих "траншей"...
.
Та вчіть матчастину... святий Боже.
Цю країну здолає дешевий популізм раніше – ніж корупція.
Гай Гракх _ 15.08.2016 15:57
IP: 46.118.248.---
-Vesna-:
P712:
все вірно, тому транші Україні не потрібні, і що іх не дають – то благо.
Господи... ну як благо?
Якщо під кожний транш чи поступку підвязане впровадження антикорупційного законодавства для України?
Нагадаю, що свого часу Саакашвілі майже здолав корупцію в на диво короткий термін. І без суттєвих "траншей"...
І знаєте, чому? Тому, що в нього було РЕАЛЬНЕ БАЖАННЯ її здолати... А коли йде нанайська боротьба – ніякі транши не допоможуть.
Гай Гракх _ 15.08.2016 15:55
IP: 46.118.248.---
-Vesna-:
chsaber:

Если "не проканает", то точно существенно отодвинет сроки внедрения. Мне кажется, – именно эта задача сей час и решается. (Причём успешно).
Задум был – получить транш МВФ во время срока тестового испытания е-декларации.
Типа обвести МВФ вокруг пальца. Типа условие выполнили. Тестируем.
А реальной борьбы с коррупцией нет.
Як це – немає?! Та подивиться но на запеклу боротьбу ГПУ ТА НАБУ за право ОЧОЛИТИ КОРУПЦІЮ!
-Vesna- _ 15.08.2016 15:53
IP: 93.72.142.---
P712:
-Vesna-:
P712:
я за електронне декларування, але цьому має передувати амністія капіталів,
Якби так було зроблено, то і опору би декларуванню не було.

Ви що знущаєтесь?

зовсім ні, це європейський досвід, ми ж у європу йдемо. Чи не так??
... і вам гарного дня.
P712 _ 15.08.2016 15:51
IP: 92.113.141.---
-Vesna-:
P712:
я за електронне декларування, але цьому має передувати амністія капіталів,
Якби так було зроблено, то і опору би декларуванню не було.

Ви що знущаєтесь?

зовсім ні, це європейський досвід, ми ж у європу йдемо. Чи не так??
-Vesna- _ 15.08.2016 15:41
IP: 93.72.142.---
chsaber:

Если "не проканает", то точно существенно отодвинет сроки внедрения. Мне кажется, – именно эта задача сей час и решается. (Причём успешно).
Задум был – получить транш МВФ во время срока тестового испытания е-декларации.
Типа обвести МВФ вокруг пальца. Типа условие выполнили. Тестируем.
А реальной борьбы с коррупцией нет.
Елена Величко _ 15.08.2016 15:39
IP: 95.133.235.---
Пані Весна, не реба думаи, що я проти усіх іноземних консультантів, я при того, щоб ззнання викорисвували всує, тобто проти економіки а людей, заради власної наживи, що дає негативний результат для крраїни та
майбунього,тобто при бездумного повторення за швидкі гроші та без прогнозованного та продуманого
"а на віщо все це?", для чого, який результат?
-Vesna- _ 15.08.2016 15:35
IP: 93.72.142.---
P712:
я за електронне декларування, але цьому має передувати амністія капіталів,
Якби так було зроблено, то і опору би декларуванню не було.


Ви що знущаєтесь?

sadam _ 15.08.2016 15:32
IP: 194.0.206.---
Тарас Говда:
только знайте, Порошенко не испугается и не изменится.

На счёт того, что "не изменится" – точно.
А вот того, что "не испугается" –
это Вы зря. Наглость и смелость – разные вещи.
P712 _ 15.08.2016 15:23
IP: 92.113.141.---
-Vesna-:
P712:
яке антикорупційне законодавство?? де воно працює?? Може на березі річки, яку відхопив собі барига Порох?? Де ці антикорупціонери?? А разом з Порохом – Шуфрич, Палиця і інші?? Де розслідування відвесення цих берегів?? Питання риторичне. Тому допоки барига при владі нам нічого не світить
Якби антикорупційне законодавство не працювало (або несло в собі ризик не працювати) – то "бариги" не чинили би такий шалений спротив.
Електронне декларування чиновника з кримінальною відповідальністю – це мало не головний мотиватор еврочиновників не красти.
я за електронне декларування, але цьому має передувати амністія капіталів, Кучмо видавало колись Указ, коли було презом, так от, заповнюєш нульову декларацію, з усього, не задекларованого (купленого за хабарі, походження якого довести неможливо), платиш 10% (так було по тому Указу) і все, активи легалізовані. Якби так було зроблено, то і опору би декларуванню не було. І гроші у бюдже
Елена Величко _ 15.08.2016 15:19
IP: 95.133.235.---
-Vesna-:
Е-декларування, щоб не красти – так потрібна, але потрібна Нуль- Декларація,
а для Країни потрібнні ІНШІ люди та програми, бо мерканильно-тупа філософія, що панує – то ніяким декларуванням не зрушиш.
chsaber _ 15.08.2016 15:19
IP: 194.0.206.---
-Vesna-:
Просто Шабунька им говорит – не проконает...

Может быть и "не проканает". Хотя – вряд ли.
Если "не проканает", то точно существенно отодвинет сроки внедрения. Мне кажется, – именно эта задача сей час и решается. (Причём успешно).
А вот зачем этот перенос нужен с огромным скандалом, (в основном для высшего руководства) – это вопрос.
-Vesna- _ 15.08.2016 15:18
IP: 93.72.142.---
Елена Величко:
-Vesna-:
Чого це я не знаю? Іноземні консультанти, отримували шалені кошти.
... гарного дня.
Елена Величко _ 15.08.2016 15:14
IP: 95.133.235.---
-Vesna-:
Чого це я не знаю? Іноземні консультанти, отримували шалені кошти, Я. з цієї серії, результат роботи -
мінус у Мінфіні та Фінансах. так от "самі будем панувати..."? Назрів час вибору, а брати треба з Києва та Дніпра,
бо в нас ще зостались поняття як потрібно бути та знання, яких не було в інших містах.
-Vesna- _ 15.08.2016 15:11
IP: 93.72.142.---
P712:
яке антикорупційне законодавство?? де воно працює?? Може на березі річки, яку відхопив собі барига Порох?? Де ці антикорупціонери?? А разом з Порохом – Шуфрич, Палиця і інші?? Де розслідування відвесення цих берегів?? Питання риторичне. Тому допоки барига при владі нам нічого не світить
Якби антикорупційне законодавство не працювало (або несло в собі ризик не працювати) – то "бариги" не чинили би такий шалений спротив.
Електронне декларування чиновника з кримінальною відповідальністю – це мало не головний мотиватор еврочиновників не красти.
-Vesna- _ 15.08.2016 15:06
IP: 93.72.142.---
Елена Величко:
-Vesna-:
Так от цей "аутсорс" 25 років консультує – результат видно.
А чи є в нас національний інтелект? Є? Коли так, то в КМ наберіть, бо все це спеціально робиться, верніш не робиться, щоб все в українців відібрати...
Я не знаю – кто кого консультує 25 років... думає і ви цього не знаєте.
Але бюджет 2016 безпосередньо РОБИВ аутсорс.
Відчуйте різницю.
sidor _ 15.08.2016 15:03
IP: 77.52.109.---
Switlana:
В цій державі все іде на гірше і в тонелі немає світла.
ну яке світло у кишкевику! Попереду тільки шлунок.
P712 _ 15.08.2016 15:03
IP: 92.113.141.---
-Vesna-:
P712:
все вірно, тому транші Україні не потрібні, і що іх не дають – то благо.
Господи... ну як благо?
Якщо під кожний транш чи поступку підвязане впровадження антикорупційного законодавства для України?
яке антикорупційне законодавство?? де воно працює?? Може на березі річки, яку відхопив собі барига Порох?? Де ці антикорупціонери?? А разом з Порохом – Шуфрич, Палиця і інші?? Де розслідування відвесення цих берегів?? Питання риторичне. Тому допоки барига при владі нам нічого не світить
Елена Величко _ 15.08.2016 15:02
IP: 95.133.235.---
-Vesna-:
Так от цей "аутсорс" 25 років консультує – результат видно.
А чи є в нас національний інтелект? Є? Коли так, то в КМ наберіть, бо все це спеціально робиться, верніш не робиться, щоб все в українців відібрати...
Елена Величко _ 15.08.2016 14:58
IP: 95.133.235.---
Пані Весна – поки не друкують.
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter