Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

Не про політику. А як побороти страхи

04 квітня 2018, 17:22

Міжпарламентський Союз. 138 Асамблея. м.Женева

Вперше у житті виступала на асамблеї міжнародної організації перед 100 з чимось країнами світу.

Правда, присутні були далеко не всі, та й слухають уважно лише деякі. Але виступаєш від імені України, перед величезним залом Міжпарламентського союзу; іде запис відео, переклад на 5 мов, виступ потрапляє назавжди в історію цієї організація, якій вже за 140 років, і у YouTube..., величезна відповідальність....Страшніше виступати мені було лише у школі у шкільному театрі, коли з мого монологу "Чи любите ви театр...?" вирішили починати всю виставу, і ще – на з'їзді Батьківщини 2014-ого року.

Якщо зовсім чесно, то на з'їзді Батьківщини, перед сотнями делегатів, тоді одна людина (слава Богу!) порадила мені почати виступ з жарту, і з невеличкої самоіронії, і цим мене врятувала. Бо коли сотні людей починають хіхікати, одразу стає легше на душі) без цієї поради мабуть не впоралася б.

У школі ж – це була найстрашніша історія для мене: вийти перед класом до дошки, чи ще гірше: на сцену в актовій залі і щось звідти прочитати чи розказати. Потім я вирішила, що хочу бути політиком.

А політику, здається, не личить боятися публічних виступів.

Мені тоді навіть уявляти, як ти десь там виступаєш перед аудиторією чи натовпом, було справжнім катуванням, тому я вирішила рухатися маленькими кроками: маленькі виступи та короткі монологи.

Той монолог про театр, який мала прочитати зі сцени школи, я повторювала всі ніч, напевне, разів 100. Руки пітніли, у горлі пересохло, через прожектор мені не були нічогісінько видно зі сцени, і хотілося лише втекти й заховатися десь за оксамитовими кулісами. До сих пір пам'ятаю кожен рядок з цього монологу: "Любите ли вы театр, как я люблю его...?"

Було круто;)

Далі – була книга Ларрі Кінга про те, "як говорити з ким завгодно і де завгодно". Ця книга мене надихнула записатися у команду дебатів в Інституті міжнародних відносин. В перших міжнародних дебатах наша команда з тріском провалилася і зайняла одне з останніх місць, покривши себе ганьбою десь на тиждень)

А вже потім, набагато пізніше, у Сорбонні, в справжніх британських дебатах я почала отримувати задоволення від процесу. І вигравати.

Страшно лише перші секунди.

Це, як коли стрибаєш з пірсу у Криму у холодну воду. Страшно тільки, коли дивишся вниз і уявляєш, як же тобі наважитись туди стрибнути, ще й головою вниз. І якщо не змусиш себе це зробити у перші секунди, то мабуть і за годину не наважишся, бо страх росте і малює страшні картинки) єдиний для мене варіант був стрибати одразу, просто змусити себе і все, а потім – чистий кайф...

...Вже набагато пізніше я питала у Юлії Володимирівни, чи може вона когось мені порадити, щоб навчив мене класно виступати і не боятися і, бажано, за пару занять;) Вона мені сказала, що тут не навчишся за 2 години, і єдина порада – не боятися, що ти боїшся, бо це нормально; практикуватися раз за разом, ходити на ефіри, вчитися на своїх помилках, знову виступати, знову вчитися і так разів 100. І все! В принципі, як і все у житті.

Коротше, не бійтеся боятися, і не зупиняйтеся перед своїми страхами) десь так.

Ну і сорі за довгий пост) Нерви перед виступом надихнули;)

powered by lun.ua
Коментарі — 4
bayda2013 _ 10.04.2018 11:19
IP: 46.173.111.---
Суть популізму від гарної обгортки його подачі не змінюється. Так само як і немає суттєвої різниці від його приналежності: юлеботський він ("всьо прапало") чи порохоботський ("все чудово").
Aleks Rinko _ 04.04.2018 19:42
IP: 77.52.82.---
13м:
... "Под самым красивым хвостом павлина скрывается самая обычная куриная жопа...

100%. Когда смотришь выступление Гидранта или Додика – куриная жопа и ничего более.
13м _ 04.04.2018 17:37
IP: 35.193.129.---
Мда, какое самолюбование и пафос и ничего о самой речи, вошедшей в историю, зато сколько о школе и себе любимой, может пару слов об открітіх списках да и ссамой речи и напоследоу о пафосе от Ф. Раневской: "Под самым красивым хвостом павлина скрывается самая обычная куриная жопа. Так что меньше пафоса, господа."
Егор Кузмичёв _ 04.04.2018 17:35
IP: 35.187.75.---
Европе гарстарбайтеры нужны, и в разных парламентах то же, только толку от этого мало, сказали лес прикарпатский пилить-значить пилить!
Україна та Європа1002 Річниця Майдану75 Майдан 2013524 Уряд реформ366 Aтака Путіна1153
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter