Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

Розумні чи красиві: українська незалежна аналітика?

05 жовтня 2018, 18:31

21 вересня лідер ВО "Батьківщини" Юлія Тимошенко презентувала для обговорення проект "Нового економічного курсу", написаного нею та великою командою людей, яких вона теж представила. І, як очікувалось, презентація та самий документ стратегії – отримав надзвичайно гучний розголос.

Найважливіша для нас – була реакція бізнесу, фахових економістів та експертного середовища. Реакція була дуже цікава, різна, як різко позитивна, так і мала критичну тональність, що теж дало нам багато корисних зауважень та інформації для покращення проекту.

В проекті Юлія Володимирівна та команда економістів підняли ряд важливих для економіки питань як-то значення енергоефективності та енергетичної незалежності, фіскальний стимул конкретних галузей економіки та особливо інновацій в Україні, скорочення та реструктуризація окремих податків для поліпшення ділового клімату.

Окремого резонансу набула стаття опублікована на сайті VoxUkraine з назвою "Не "Новий економічний курс": пекельна суміш...", в якій автори, начебто проаналізувавши презентований документ, вирішили не розбиратися взагалі у суті документу та пропозицій щодо економічних реформ у ньому, знаходять нібито приклади плагіату та, ще цікавіше цікаво, – самоплагіату. В результаті опублікований матеріал викликав цілий шквал обговорення та критики.

Однак уже на наступний день редакція VoxUkraine публікує іншу статтю "Чому Юлія Тимошенко: відповідь редколегії VoxUkraine на звинувачення в ангажованості", де вказує, що наведений в попередній статті матеріал не є позицією членів редколегії та в жодному разі не демонструє консолідовану позицію редакції.

Ключові слова, на які вистачило мужності після скандальної статті про презентований проект "Нового економічного курсу": "Стаття НЕ є матеріалом проекту VoxCheck і НЕ висловлює точку зору редколегії VoxUkraine".

І за це – дякую!

На жаль, юридичною мовою це називається "введення в оману", коли якась окремо взята стаття на ресурсі, яка "НЕ висловлює точку зору редколегії", видається за незалежний, неупереджений фактчекінг від організації, яка здобувала свою репутацію не один день.

Висновок: власні упередження та близькі вибори не вперше стають на заваді незалежній аналітиці.

Маніпулятивна стаття, особливо, якщо з дискредитацією Юлії Тимошенко, завжди збере трохи лайків і підтримки хейтерів. Але такий шлях одномоментно опустить планку організації, що позиціонує себе як незалежний аналітичний центр та поставить під сумнів якість аналітики інших українських think tanks.

VoxUkraine не вибачається. Але пробує захистити ім'я організації, відмежувавшись від авторів статті цим поясненням: https://voxukraine.org/uk/chomu-yuliya-timoshenko-vidpovid-redkolegiyi-voxukraine-na-zvinuvachennya-v-angazhovanosti/

О'кей.

Для незалежних аналітичних центрів у молодій демократії рано чи пізно постає питання: ви йдете у політику і працюєте на підтримку конкретного кандидата та дискредитацію іншого, чи залишаєтесь незалежним центром досліджень та працюєте заради надання якісної аналітики.

Використовуєте відверті маніпуляції у своїх аналізах та епітети, що більше підходять жовтій пресі, чи залишаєтесь серйозним think tank, якого остерігаються за крутий фактчекінг, але поважають за принциповість.

Тут ти або розумний, або красивий:)


На жаль, недовіра до всіх і вся не дає суспільним інститутам великої гнучкості: Ррозумним і красивим одночасно бути не вийде.

Політична відверта заангажована підтримка/не підтримка політиків, взаємовиключає аналіз програм кожного з них без фаворитизму та суб'єктивізму.

Маніпуляції з перевірками тверджень та "фактчекінгом без фактчекінгу" проти контрактних політиків можуть бути дієвими лише короткий час. Однак завжди це матиме наслідком підмочену репутацію та зруйновану довіру.

І тим більше починаєш цінувати людей, які здатні на неупереджену критику. Я вам щиро дякую! Ви додаєте сил та натхнення, найбільше тоді, коли несамовито критикуєте. Бо критикуєте ідеї та змісти.

Не опускаймо свою власну планку розуміння і дискусії.

Виборча кампанія лише починається.

...І в цій, вже, очевидно, брудній кампанії, – далеко не найбільшою вадою окремих політиків буде "плагіат" і якийсь "самоплагіат" правильних реформаторських ідей та корисних стратегій змін. Такий страшний "плагіат" ми з вами, якось та переживемо.

Сподіваюсь, ця ситуація стала цікавим прецедентом для всіх нас.

Висновки? Намкраще готувати концепції та не представляти проект документу, навіть для обговорення, який є дещо сирим і не досконалим.

Новим аналітичним центрамнаважуватися на вибір: робота на виборчу кампанію чи репутація поважного незалежного аналітичного центру, до якого зберігається довіра у всіх сторін.

powered by lun.ua
Коментарі — 114
Артур Григоренко _ 16.10.2018 08:08
IP: 37.73.132.---
Согласен с автором. К сожалению, у нас все статьи превращаются в политическое киллерство, а не дискуссию.
САНДРО _ 14.10.2018 20:34
IP: 176.115.101.---
lohik:
Індра:
Тимошенко -Капітельман?...А чому ви так вважаєте?...,Ви бачили документальні підтвердження про це?...Факти в студію!...
Пане lohik!
Я Вас дуже прошу- не переймайтесь!
Хай і юдофоби та юлефоби тявкають. але ж караван іде!
А ось що вони будуть співати після виборів мені цікаво.
lohik _ 14.10.2018 17:44
IP: 46.133.27.---
Індра:
Тимошенко -Капітельман?...А чому ви так вважаєте?...,Ви бачили документальні підтвердження про це?...Факти в студію!...
Alena Kor _ 11.10.2018 02:30
IP: 212.90.49.---
Анализ Вокс был предвзятым, однобоким и показал, что Вокс не является независимой организацией.
Галина Петренко _ 11.10.2018 02:25
IP: 93.74.187.---
VoxUkraine сам себе дискредитував. Організація, яка поважає себе, не буде ризикувати своєю репутацію
Piotr Stepankin _ 09.10.2018 10:26
IP: 35.235.226.---
Звісно автори статті всіх ввели в оману.
Панас Рудченко _ 08.10.2018 22:16
IP: 35.235.226.---
Шановні Володимир і Софія, я дуже радий за вашу самовпевненість та підтримку курсу "Батьківщини" на чолі з Юлією Тимошенко...
Юлія Тимошенко привела в політику разом із своєю політичною партією багато молодих людей, бізнесменів і простих українців і якщо б вони її не зраджували і не продавалися за гроші, переходячи в інші партії чи створюючи свої з нульовим рейтингом, то Юлія Володимирівна давно вже була б Президентом України...
Хто повірить тепер після втручання спецслужб Російської Ф (п) едерації у результати виборів в США, що результати президенських виборів в Україні 2009 року були не підтасовані?!!
З 2009 року за десять років Україна політично і економічно відстала в десятки раз від рівня 2008 року... українці вже втомилися чекати перемін на краще: молоді, маючи можливість, виїзжають за кордон, а ті що постарше – вже зневірилися і нічого кращого не чекають, доживаючи останні свої роки в бідності...
10,2 млн. пенсіонерів отримують пенсію менше 2500 грн.
САНДРО _ 08.10.2018 22:08
IP: 176.115.101.---
Максим Чарушниковв:
Пане Максим!
По праву давнього знайомого нагадаю анекдот тих часів, коли ми всі були на 14015 років молодше, ну і звісно курс долара теж.

Зустрічаються двое друзів напередодні третього тура президентських виборів-
- Ти за кого будеш голосувати?
– Авжеж за Януковича!
- Ну, не бажаєш правду говорити, то й не треба!
Макс Петренко _ 08.10.2018 22:05
IP: 35.235.231.---
Софія Коваль:
Андрій Левінський:
Що Vox, що інші продажні мафіозні ЗМІ, в них одне завдання брехати про Юлію Тимошенко, але що цікаво, чим більше вони поливають брудом Юлію Тимошенко, тим вище росте її рейтинг, люди зрозуміли хто справжній патріот України
так, порошенко хоче понизити її рейтинги, натомість понижає і позорить себе
Макс Петренко _ 08.10.2018 22:04
IP: 35.235.231.---
voxukraine лише опозорилися, та підставили коллег, які за наказом написали цю статтю за гроші. Я підтримую А. Шкрум, все правильно написала)
Максим Чарушниковв _ 08.10.2018 21:40
IP: 93.75.218.---
САНДРО:
Микола Демидович:
А про Вашу пропозицію дешево і сердито, я б сказав, що ми не такі вже багаті, щоб купляти дешево,
а по-друге тут нема що обговорювати, усі прийдуть, та просто проголосують.
Я не маю довіри до висновків соціологів, що біля 30% ще не визначились з кандидатом.

І як каже арабська мудрість- Буде те, що повинно бути, навіть якщо буде по іншому.
Підтриую щодо 30 %. Професійні соціологи знають наступне.)
Всі хто відмовляється від опитувань – це "обережні "люди, які проти діючої влади, в даний мамент проти Порошенка. І вони +/- пропорційно розходяться між його противниками – Тимошенко, Гриценко і тд.))
САНДРО _ 08.10.2018 21:27
IP: 176.115.101.---
Микола Демидович:
Ну і по-третє, пане Миколо, я пропоную все ж таки обговорення припинити.
І так більш 100коментів для молодого політика Альони це біль ніж достатньо.
Звісно бували часи та блогери такі як Олеся Яхно, коли збирали по 300-400коментів.
Але зараз зовсім інші часи, народ трошки помудрішав і став більш витриманим.
Тому, щасти Вам.
До зустрічі в майбутніх блогах.
САНДРО _ 08.10.2018 21:19
IP: 176.115.101.---
Микола Демидович:
А про Вашу пропозицію дешево і сердито, я б сказав, що ми не такі вже багаті, щоб купляти дешево,
а по-друге тут нема що обговорювати, усі прийдуть, та просто проголосують.
Я не маю довіри до висновків соціологів, що біля 30% ще не визначились з кандидатом.

І як каже арабська мудрість- Буде те, що повинно бути, навіть якщо буде по іншому.
САНДРО _ 08.10.2018 21:15
IP: 176.115.101.---
Микола Демидович:
Як казали древні греки- СОФРОСІНЕ!
Тобто повинна бути міра!
Мова, та граматика повинна об'єднати нас. громадян України. Знаходячись десь за межами Батьківщини завжди залюбки слухаешь як інші громадяни розмовляють своєю мово., будь то грузини, вірмени, казахи чи поляки.
тому, якщо і ми будемо правильно використовувати нашу українську то і самим буде приємно и поважливо від інших
Микола Демидович _ 08.10.2018 15:05
IP: 35.235.226.---
товариш Індра. Класика говорить, що НЕ МОЖНА БОРОТИСЬ ІЗ ПОРУШЕННЯМИ такими ж порушеннями.
Тому: Авторко – чому не пані авторкА, авторе;
- у них на поводу – у них на поводІ;
- таких дієслів нема – чому не "НЕМАє"
- не можна до терміна – не можна до термінУ;
- А стосовно Юлії Капітельман-Тимошенко (НЕ РЕКОМЕНДОВАНО Він сказав про свої справжні наміри стосовно неї
РЕКОМЕНДОВАНО Він сказав про свої справжні наміри щодо неї).
- канула в лєту...Вожді, пророки, славні вояки – їм не судилось канути у Лету, їх імена палають, як зірки.
Нічого особистого. просто українською краще звучить.
САНДРО _ 08.10.2018 14:34
IP: 176.115.101.---
Індра:
Ну, якщо за знання української мови Ви заслуговуєте на вдячність і пошану, то в сучасній історії України та насамперед у політології Ви не маєте розуму, знань та інтуіції (хотів сказати не розбираєтесь, але згадав Ваш урок)
І вцьому нема нічого зазорног- ну не може ж людина все знати і все передюачувати.
ТОму давайте впевнено казати про те, що у нас краще звучить.
Здоров'я Вам, вдачі.
Якщо і надалі будете виправляти наш суржик, особисто я буду вдячний.
Бо маю бажання (так і хотів сказати – хочеться, але стримав себе (стримався)) знати українську так як німці свою німецьку.
Дякую за роботу.!
Індра _ 08.10.2018 14:22
IP: 94.76.81.---
Авторко, ось тут у вас є: юридичною мовою це називається "введення в оману" ------ українською мовою має бути так: юридичною мовою це називають "введення в оману". Не вживайте московські звороти! Вони зруйнували свою московську мову то не йдіть у них на поводу і не калічте українську!! "називається=називає себе" – дієслово зворотної дії яке в цьому прикладі стоїть в пасивній формі – таких дієслів нема в українській мові за визначенням!!! Можна так сказати: місто називається Київ (люди так його називають), але не можна до терміна вживати вислів, що термін сам себе називає. Це люди так називають.
А стосовно Юлії Капітельман-Тимошенко треба всім заспокоїтись. Її ера вже минула. Чи ще як кажуть – канула в лєту...
САНДРО _ 08.10.2018 13:48
IP: 176.115.101.---
Володимир Ленишин:
ПАні АВторка, Альона Шкрум!
Вам потрібно втрутитись, НАВЕСТИ ЛАД НА СВОЄМУ ТАКОМУ ВДАЛОМУ БЛОЗІ.
бО ЦЕ ЧИ ГАНЬБА ЯКАСЬ. ЧИ ЗВИЧАЙНА ПРОВОКАЦІЯ.
Володимир Ленишин _ 08.10.2018 13:35
IP: 193.104.178.---
Софія Коваль:
Нам потрібно буде провести перевибори не тільки у ВР, а й на місцях, пора на низах викинути порошенківську мафію
Володимир Ленишин _ 08.10.2018 13:33
IP: 193.104.178.---
САНДРО:
Шановний порохобот, не судіть по собі, і не казіться, Юлія Володимирівна стане президентом і ви будете носити сухарі своєму хазяїну!
Володимир Ленишин _ 08.10.2018 13:30
IP: 193.104.178.---
Індра:
А це хто такий? співак чи танцор?
Володимир Ленишин _ 08.10.2018 13:26
IP: 193.104.178.---
lohik:
Інші політичні сили не зацікавлені працювати для інтересів держави, вони думають черговий раз виїхати на популістичних лозунгах, типу "жити по новому"
САНДРО _ 08.10.2018 13:25
IP: 176.115.101.---
Панове Андрій Левінський, Володимир Ленишин, Софія Коваль!
Усім зрозуміло, що у вас почався робочий день, попили каву та почали працювати.
Профілі усі закриті, повідомлення короткі на одно два речення, та пустопорожні, що і говорить про вас, що ви боти на роботі.
У мене прохання- припиніть це.
ЮВТ не потребує такої дешевої підтримки

А також звертаюсь до вашого бригадира- Працюйте ретельніше, 21-століття на дворі, та й в Україні вже пройшло 2 революціх, народ став умнішим.
Володимир Ленишин _ 08.10.2018 13:22
IP: 193.104.178.---
Микола Демидович:
Крадуть гранські кошти, тим самим лишають можливості чесні організації, щей заробляють гроші на брехні проти Юлії Тимошенко, ганьба таким як VOX!!!
Володимир Ленишин _ 08.10.2018 13:10
IP: 193.104.178.---
САНДРО:
Міра розумного, це коли Праавильно
ONLINE
Корупція1346 Aтака Путіна1232 Україна та Європа1093 Донбас18 Зеленський29
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter