Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

Війна вам нічого не спише

09 жовтня 2018, 17:11

Рік назад Юрий Бутусов написав статтю "Вибух, якого чекали", де назвав 5 причин, які призвели до катастрофи у Калинівці: порушення норм безпеки, відкриті старі ящики з боєприпасами, відсутність навіть козирка над площадками та елементарного забору й огорожі, недостатня кількість охоронців на найбільшому склад в країні, тощо.

Рік назад мешканці міста Ічня – прямо говорили і писали, що БОЯТЬСЯ підриву складу і за своє життя, бо немає загороджень та жодних стандартів техніки безпеки.

Рік назад – я писала, що за логікою, те, що сталося один раз – може не повторитися, але те, що сталося двічі і тричі – обов'язково буде повторюватися у разі бездіяльності влади.

Держава – в особах конкретних військових та головнокомандувача армії і його вертикальних структур – НЕ робить висновків навіть на 5 році війни.

Не посилює нашу з вами безпеку, навіть не переймається цим. Лише вішає нові плакати та кричить про "диверсію". Ви – і є причиною цією диверсії.

Корупція, бізнес, недбалість, безкарність та безповідалюльність – ось причина катастроф зараз, а – не війна.


Ви займаєтесь тендерами, бізнесом, захищаєте один одного і своїх ставлеників – замість відповідальності та упередження трагедій та злочинів.

Ви захищаєте іх і мовчите, навіть коли у Розвідці на найвищих посадах працюють російські громадяни, шпіони і корупціонери. І все країна це знає.

Міністр оборони та найвищі керівники ЗСУ – і досі на посадах.

Після 7 трагедій, після смертей, після втрати найбільших складів боєприпасів у час війни, після мільярдів доларів збитків через вибухи на складах.

Війна вам нічого не спише, навіть не сподівайтесь.

Досить.

Відповідальність настане.

А голі факти, от вони:

Сватове (Луганська область) – 29 жовтня 2015 року: загинуло – 4 військовослужбовців, ще 16 поранено; радіус ураження снарядами – до 1 км; збитки – невідомі; результати розслідування: недбалість службових осіб, а саме – начальника складу.

Балаклія (Харківська область) – 23 березня 2017 року: 2 людини загинули, 5 поранено; радіус ураження – 10 км; збитки – 1 млрд. дол. ❗основна версія – диверсія (не розслідувано).

Новоянисоль (Донецька область) – 22 вересня 2017 року: постраждалих немає; радіус ураження – 4 км; збитки – невідомі; основна версія – загоряння сухої трави, недбалість військових (не розслідувано).

Калинівка (Вінницька обл.) – 26 вересня 2017 року: 2 людини постраждали; радіус ураження – 40 км; збитки – 800 млн. дол. ❗основна версія – диверсія (не розслідувано).

Вибух міни в стволі "Молота" на Рівненщині- 06 липня 2018 року: 3 військових загинуло, 9 поранено; три версії: подвійне заряджання, неналежний стан міни, яка заряджалася і неналежний стан самого міномета. (не розслідувано).

Ічня (Чернігівська обл.) – 6-й арсенал: 09 жовтня 2018 року о 03:25 пожежу було виявлено в сховищі реактивних снарядів Град 122 мм; здійснюється евакуація людей – цивільних мешканців району евакуйовано до населених пунктів Іржевець, Парафіївка та Івангород, Буди; поки загиблих та травмованих не має, пошкоджені 5 будинків, молокозавод та вокзал; попередні версії – підпал, диверсія; збитки – уточнюються.

БЕРКАРНІСТЬ та БЕЗВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВБИВАЄ.

-

На фото: мій візит до Калинівки на наступні дні після вибуху на одному з найбільших в Україні складі боєприпасів та те, що залишилося від жилих будинків звичайних українців.

powered by lun.ua
Коментарі — 5
Myk Voroshchuk _ 21.10.2018 11:27
IP: 35.235.227.---
А хто в нас за щось відповів?
Правильно Янукович.
І ті кого не знищили під Іловаййськом, а посадили в тюрму.
САНДРО _ 09.10.2018 22:26
IP: 176.115.101.---
Микола Демидович:
Пане Миколо!
Я пропоную бути не таким прискіпливим до шанувальників української.
І так всі розуміють, що комора- це вже нікуди не влізає
Ну, а щодо шибениці ж він правий.
А взагалі, це ж дрібниці. Переживемо і Ви і інші.
Мені здається. що шанувальнику української десь за 80, тому давайте пробачимо йому ці архаїзми, якщо буде Ваша ласка, а свою енергію направимо на сучасність.

Я так розумію. що цей Блог після рекордного попереднього не набере і десятка коментів,
про що тут говорити, і так все ясно
Max Mykhaylenko _ 09.10.2018 20:45
IP: 176.37.101.---
Невгамовна борчиня за правду! Шкрум у президенти!
Індра _ 09.10.2018 20:03
IP: 94.76.81.---
московськомовний "склад" це українська комора; московськомовна "вісєліца" це українська шибениця -- коли запрацює?!
Дмитрий Троян _ 09.10.2018 17:40
IP: 178.92.156.---
5 війскових складів підірвано по невідомим (не розслідувано) достеменно причинам, є загиблі і поранені, пошкожено сотні садиб, постраждали люди і худоба, – а в державних коридорах влади тишина, відповідальні особи на самих високих рівнях міноборони, кабміну, президент – всі на своїх місцях одержують високі зарплати та премії – ніхто ні защо не відповідає. Це дійсно не державне управління, а якесь збіговисько дільців, шахраїв, бандитів.
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

4
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

20
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter