Альона Шкрум Народний депутат України

Закон про особливий статус Донбасу. Спроба N4

12 грудня 2019, 17:27

Дозвольте пояснити мою власну позицію та позицію фракції Батьківщина.

1. Нагадаю, цей Закон – був прийнятий Радою ще позаминулого скликання у вересні 2014 року на засіданні Парламенту у закритому режимі (!) із вимкненим табло та без журналістів у залі. Тоді був підписаний Мінськ, і дійсно тоді у дуже важких умовах на фронті він призупинив воєнні дії та наступ Путіна.

Закон мав автоматично завершити свою дію через 3 роки, але оскільки Мінськ не спрацював, а РФ не виконала жодних пунктів Мінську-2 – Закон продовжувався вже коаліцією Петра Порошенка двічі. Сьогодні – він продовжився знову на рік вже партією Слуги Народу пана Зеленського.

2. Що ж Закон передбачає?

Він передбачає наступні політичні вимоги Путіна:

Ст. 3 – загальна амністія усіх (в тому числі бойовиків! Читайте нижче Закон);

Ст. 5 – особливий порядок призначення прокурорів та суддів в цих районах Донбасу – за погодженням з органами місцевого самоврядування – прямий крок до федералізації та потенційно погодження кадрів Путіна;

Ст. 6 – особливий економічний, культурний та соціальний розвиток Донбасу – крок до федералізації;

Ст. 7 – Україна, а не РФ (як визначено міжнародним правом), зобов'язується платити за зруйновану інфраструктуру Донбасу та його відновлення;

Ст. 8 – окреме гарантоване право окремого співробітництва Донбасу з РФ (!) і якісь окремі добросусідські відносини;

Ст. 9 – загони народної міліції – федералізація та крок до власних збройних формувань в цих районах, щоб хитати ситуацію на майбутнє за планом Путіна.

3. Коли Закон почне діяти?

Весь закон почне діяти АВТОМАТИЧНО ПІСЛЯ проведення місцевих виборів на Донбасі.

Яких саме виборів – з контролем над кордоном, чи без українського контролю, як це наразі передбачено планом Штайнмаєра, якщо пан Зеленський взяв зобов'язання внести його до українського законодавства?

4. Питань тут багато але головне одне: /чи призведе цей Закон до тривалого миру, коли він почне діяти?/

Моя думка – ні, він не призведе до миру. Він призведе до ризиків нової повноцінної війни, вже у зовсім інших правових умовах; та до ризиків федералізації України. Він також дасть юридичні вже правові можливості Путіну далі підривати Україну вже зсередини.

5. Що маємо у фіналі?

• Закон – слово-в-слово повторює положення Мінську-2 у політичній частині, тобто знову політична частина – ДО безпекової.

• Зеленський знову підтверджує помилку Порошенка щодо виконання Україною політичної частини – перед безпековою.

Чи зможе Зеленський потім вимагати перегляду та іншого тлумачення цих норм Мінську, якщо його фракція за них зараз голосує? Навряд чи.

Я щиро вважаю це помилкою та рішенням, яке ослаблює позиції Президента та країни.

Батьківщина не голосувала за цей закон у 2014 році, ми не голосували за його продовження в 2017 та 2018 роках. Ця позиція залишилася незмінною. Тому ми і сьогодні не голосували за Закон про особливий статус.

Всім нам – мудрості та сил.

Зеленський має знати: він ніколи не залишиться один на один з Путіним, доки він спирається на українське суспільство. Щиро йому бажаю бути сильним у цих дуже складних питаннях, які визначать долю України на наступні десятки років.

powered by lun.ua
Коментарі — 10
Віктор Совщак _ 13.12.2019 17:24
IP: 35.235.227.---
Илья Ростов:
Коли дасте мені відповідь я відповім про жорстокість українців (так Ви заявляєте)
Віктор Совщак _ 13.12.2019 17:23
IP: 35.235.227.---
Илья Ростов:
Тут в інтернеті я пишу дуже коротко = хто хоче той зрозуміє... Бачте Дубецкой розуміє про що я веду мову... Для Вас персонально Чечню громили російські війська В Чечні Президентом (вибраним чеченцями) був Дудаєв Я задав питання чому бомбили Чечню? і хто такий для РФ Дудаєв?
Vasyl Shtager _ 13.12.2019 02:57
IP: 35.235.227.---
Мінські угоди були ганебними, але вимушені. Протягом чотирьох років Порошенку вдавалось за допомогою Заходу держати Путіна "на відстані" і не реалізувати угоди зі сторонни України на умовах Путіна. Але для цього необхідно бути не тільки політиком, а ще професіоналом. На жаль, нова влада "зуміла" уже пропустити один м'яч в свої ворота від Путіна.- його формулу. Згоден з Альоною Шрум, що можна і мінські угоди змінити, і за закон не голосувати, але перед цим треба напраццювати інші політичні інструменти, отримати підтримку Заходу. А коли Зеленський говорить, що для нього путінська формула не проблема, а тільки компроміс, то про які політичні інструменти можна говорити. А що стосується голосування – треба було голосувати, бо це сьогодні чисто технічне, а не політичне питання. І те, що Голос і Баьківщина не проголусувал, свідчить лише про те, що в цих фракціях немає серйозних політиків.
Сергей Папков _ 13.12.2019 01:19
IP: 35.235.226.---
"Батьківщина не голосувала за цей закон у 2014 році, ми не голосували за його продовження в 2017 та 2018 роках. Ця позиція залишилася незмінною. Тому ми і сьогодні не голосували за Закон про особливий статус." (А. Шкрум).
НОРМАЛЬНА ПОЗИЦІЯ, ЯКА Є ЄДИНО МОЖЛИВОЮ ДЛЯ НОРМАЛЬНИХ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛІТИКІВ, і ті, хто проголосував інакше, до таких не належать!
wed _ 13.12.2019 01:03
IP: 35.235.226.---
(прод.)
Ще трішки, і радикальні патріоти взагалі перестануть бути фактором в політиці... (ну може трохи посунуть старий криміналітет... і навіть це не факт). А це означатиме втрату важливого запобіжника, на котрий мусили озиратися вороги. Бо як держава, Україна далі дуже слаба – через брак єдності (спільної цілі, ідеї) і бідність більшості вона вразлива зсередини.
Її мабуть за 2 роки можна розмонтувати зсередини за сприятливих для Московії умов.

І ось зараз, образно кажучи, коли лейкоцитів в крові України майже немає, маємо неосвіченого, примітивного та короткозорого президента, котрий вирішує, що саме зараз добрий час на подальше подавлення імунітету з одночасною хірургічною ампутацією хребта (ринок землі у пропонованому вигляді) з компенсацією у вигляді пришитого заново апендикса... ще й без антисептиків (амністія).
wed _ 13.12.2019 01:01
IP: 35.235.226.---
"Зеленський має знати: він ніколи не залишиться один на один з Путіним, доки він спирається на українське суспільство. Щиро йому бажаю бути сильним у цих дуже складних питаннях, які визначать долю України на наступні десятки років."

Дуже виглядає, що вже пізно. Він вже прийняв сторону Пуйла... Зе може здається, що тільки трошки, що він щось там виграє, але ж він сам не дуже розуміє що робить, і покладається на оточення... а яке воно – всі знають.

І навіть якщо ті наміри, про які ми взнали вчора-нині, будуть доведені до кінця, то закінчиться москалями в СБУ і спецпідрозділах... або й навіть на вулицях.

Патріотичні сили зараз слабі, і зневірені (навіть у собі) – мабуть з часу, коли вирішили Торнадо не визволяти (якщо не помиляюся, перший приклад такого невиправданого масового терору проти добровольців), почалася взаємна недовіра, і тепер тільки поодинокі диваки ще бажають ризикувати, щоб щось змінити.
Віктор Совщак _ 12.12.2019 18:57
IP: 35.235.226.---
Дубецкой Боря:
То чому Ви вважаєте що на Донбасі не теж саме І додам про "гумконвої від РФ" Будьте послідовним
Віктор Совщак _ 12.12.2019 18:54
IP: 35.235.226.---
Всім нам – мудрості та сил. Вгаліто бажають того чого не вистачає Не хочу когось образити але чому Шкрум вирішила що у когось не достає мудрості і сил Це якраз відноситься до Тимошенко На жаль на горизонті 60 і паніка
Віктор Совщак _ 12.12.2019 18:51
IP: 35.235.226.---
Дубецкой Боря:
Боря Дубецкой:
А хто ж тоді Дудаєв? Він був Президентом Чечні. Теж терорист?
Serr _ 12.12.2019 17:39
IP: 35.235.226.---
Яка к бісу "федералізація"? Це – створення конфедерації двох держав – України й ОРДЛО. ОРДЛО – це повноцінна держава (свої суди, прокуратури, органи влади, мілітарні формування тощо), а гроші на її розвиток даватимуть українці!
Корупція1412 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter