Альона Шкрум Народний депутат України

Якщо референдум не йде до нас – ми йдемо за референдумом;)

10 березня 2020, 18:05

Як вам відомо, майже місяць Верховна Рада розглядає у другому читанні контраверсійний законопроект N2178-10 про "ринок землі".

При цьому, за останніми соцдослідженнями, 73% людей виступають категорично проти безконтрольного ринку землі і особливо проти такого ринку, який передбачено в законопроекті від Слуг Народу.

Люди мають право і, на жаль, мають усі причини для переживань.

Бо, насправді, відкриття ринку землі без контролю може бути рівносильне дикій приватизації 90-х років, коли земля, як і наші державні підприємства, ризикує бути монополізованою у руках декількох аграрних сімей, підприємств чи холдингів.

Це питання майбутнього економічного розвитку України. Як кажуть, питання ринку землі може "make you or break you" – "може збудувати країну, а може зламати країну".

Чи зможемо ми побудувати правильний аграрний устрій, де у центрі буде малий та середній фермер? Чи хочемо ми йти до рівня Польщі, де працює 1 мільйон 600 тисяч фермерських господарств, а не декілька сотень – як у нас зараз?

Бо лише правильний фермерський уклад – зможе забезпечити переробку сировини, розвиток малого й середнього бізнесу, підняття підприємництва, досягнення кращого рівня життя людей, збільшення зарплат та робочих місць, експорт наших товарів до Європейського Союзу, а не тільки сировинну економіку, на якій зараз базується сільське господарство.

Зараз ми експортуємо зерно, як сировину, далі це зерно переробляють у європейських країнах, які мають свої переробні виробництва, створені робочі місця, та переробляють нашу сировину в заморожені продукти – вареники, піцу, пасту... та що завгодно, і продають нам ці ж напівфабрикати й заморожену продукцію в десять-двадцять разів дорожче сировини.

А ми продовжуємо вести абсолютно безглузду економічну та аграрну політику.

Саме тому, як ви напевне знаєте, Батьківщина вважає, що перед тим, як відкривати ринок землі, ми повинні: по перше – провести референдум, а по-друге, провести велику дискусію про те, як же правильно відкривати цей ринок землі, щоб створити економічний потенціал для країни на майбутнє.

Хочу нагадати, що Президент Зеленський ще у своїй передвиборній програмі вказав, що першим законопроектом, який він подасть у Раду – буде закон про народовладдя.

На жаль, ця обіцянка вже назавжди залишиться невиконаною. І досі такого проекту у Верховну Раду не було подано Президентом. Наразі, він лише розробляється й обговорюється.

Ну що ж, якщо референдум не йде до нас – то ми йдемо за референдумом))

Не вперше, і точно не востаннє українці відстоюють свої законні конституційні права, та змушують владу виконувати власні обіцянки.

Ми ж – обіцяли, що зробимо усе можливе, аби люди на всеукраїнському референдумі могли висловити свою думку щодо долі української землі.

І саме для цього ми працювали останні півроку – Батьківщина за останні півроку з питанням проведення референдуму пройшла усі судові інстанції нашої країни – від місцевого суду, апеляційного – аж до рішення Верховного Суду України.

Цим рішенням Верховного Суду нещодавно було підтверджено, що після скасування останнього закону про референдум Януковича, – знову почав діяти закон про референдум від 3 липня 1991 року.

Це означає, що в країні немає правового вакууму, й навіть без нового закону про референдум зараз діє закон про референдум 1991 року. Тому, ми спокійно собі рухаємося за законом 1991 року і закликаємо всіх допомагати один одному оголосити всеукраїнський референдум щодо ринку землі.

Ми, як і обіцяли, рухаємося законними шляхами, розгортаємо організаційні штаби та всі напрямки нашої роботи – для законного оголошення такого референдуму.

Батьківщина запрошує усі аграрні асоціації, рухи, профспілки, фермерів та всіх українців для того, щоб об'єднати зусилля та розпочати разом правильний та законний процес проведення референдуму.

Саме за цим ми пішли у п'ятницю до ЦВК – щоб почати законну процедуру.

На жаль, ЦВК вирішило свої повноваження не виконувати, а прийняло рішення передати постанову Верховного Суду щодо референдуму для тлумачення у Регламентний Комітет Верховної Ради.

Ну що ж, затягування – теж не нова історії у нашій країні) Та це не зупинить справу)

Якщо референдум не йде до нас – ми йдемо за референдумом самі.

powered by lun.ua
Коментарі — 5
Юрій Бобровницький _ 18.03.2020 10:15
IP: 46.201.249.---
Я проти референдумів. Тим більше по такому неоднозначному питанню, як ринок землі. Ринок має свої недоліки та переваги.
Авторка пише, що нам потрібні фермери. Ринок землі у версії влади фермерів, може, і не народить. Але ж фермерів і зараз практично нема. Земля і так вже давно в руках агрохолдингів. І навпаки, фермерський устрій може поєднуватися з ринком землі. Таким чином, бачимо, що не в ринку справа як такому.
Юрий Спектор _ 11.03.2020 23:40
IP: 37.73.188.---
Для того, щоби бути точним, повідомляю:
ЦВК у своїй Постанові N72 від 06.03.2020р. посилається на рішення у справі N826/17872/18 за позовом народного депутата VIII скликання Аркадія Корнацького.
Ніякого БЮТ там і поруч не було.
Рівно так само Постанова ЦВК N122 від 09.08.2018р. згадана у новітній постанові ЦВК так само була прийнята за результатом розгляду звернення народного депутата Аркадія Корнацького.
І ця боротьба триває вже з вересня 2017 року.
iip _ 10.03.2020 20:10
IP: 31.40.110.---
Батьківщина як завжди – не дуже в ладах із головою – говорю одне, роблю інше...

"...Саме тому, як ви напевне знаєте, Батьківщина вважає, що перед тим, як відкривати ринок землі, ми повинні: по перше – провести референдум, а по-друге, провести велику дискусію про те, як же правильно відкривати цей ринок землі, щоб створити економічний потенціал для країни на майбутнє..."

Як можна ОДНОЧАСНО вимагати РЕФЕРЕНДУМ, який може закінчитися відмовою людей від продажу землі, і ДИСКУСІЇ як правильно відкривати ринок землі, так ніби референдум вже дав на це згоду. Що тоді пропонується питати на референдумі?

От тому Батьківщина і там, де є...
Віктор Совщак _ 10.03.2020 19:17
IP: 188.163.12.---
А я вже не кажу про Закон Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України – грабунок.
То що Ви зараз хочете...Використати народ. Ви що самі хитрі в т.ч. у світі...
Віктор Совщак _ 10.03.2020 19:15
IP: 188.163.12.---
Згідно Конституції Українcької Радянської Соціалістичної Республіки, яка діяла станом на 1992 рік, стаття 5
Найважливіші питання державного життя виносяться на всенародне обговорення, а також ставляться на всенародне голосування (референдум).
Конституцією було визначено, – стаття 10. Основу економічної системи Української РСР становить соціалістична власність на засоби виробництва у формі державної (загальнонародної) і колгоспно-кооперативної власності.
Ніхто не має права використовувати соціалістичну власність з метою особистої наживи та в інших корисливих цілях. Крім того статтею 11. Державна власність – спільне надбання всього радянського народу, основна форма соціалістичної власності.
Верховна Рада України без референдуму в 1992 році приймає Закон Про приватизацію державного майна і в статті 1. Поняття та мета приватизації пише "Приватизація державного майна (далі – приватизація) – платне відчуження майна, що перебуває у державній власності..."...
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter