Альона Шкрум Народний депутат України

''Наступна зупинка – Коронавірус''. Про метро і карантин

20 березня 2020, 22:12

Частина ФБ ніяк не може заспокоїтись щодо закритого метро у Києві.

Спочатку, звісно, було: "влада нічого не робить", тепер – "як могли закрити метро і чим думали?"

Давайте поговоримо про це та карантин, який, боюся, буде ще жорсткішим у найближчому майбутньому.

Бо зараз коронавірус в Україні – поширюється швидше, ніж здоровий глузд та навіть страх до вірусу.

❗️Наша задача у закритті метро та загальному карантині – максимально скоротити кількість усіх людських контактів.

Саме таким шляхом пішов Китай та врятував країну.

З перших днів, як пам'ятаєте, у Китаї був введений наджорсткий карантин, були скасовані авіарейси, припинено залізничне сполучення, а також перекриті автошляхи. Виходити з дому можна було тільки для того, щоб купити продукти харчування або сходити до лікаря. За даними газети "Нью-Йорк Таймс" (The New York Times), на домашньому карантині у Китаї знаходилося близько 760 мільйонів чоловік! Можете уявити?

Вчені підрахували, що до вжитих заходів кожен інфікований чоловік передавав коронавірус – більш ніж двом іншим людям, що створювало умови для швидкого поширення вірусу. За математичною моделлю, без жорсткого карантину передбачалося, що вірусом буде інфіковано 40% населення Китаю – близько 500 мільйонів чоловік. На щастя, цього не трапилося завдяки різним дуже жорстким заходам.

Тому і Україна йде шляхом карантину. Поки – карантину м'якого.

Головна наша мета зараз – виграти час, щоб госпіталі заповнювалися хворими якомога повільніше. Інакше – отримаємо колапс лікарень та загальну паніку.

В Італії, Франції та Швейцарії – де працювало метро і кінотеатри до останнього – з цією задачею точно не справилися. Треба це чесно визнати – у погоні за щоденним комфортом Західна Європа проспала коронавірус. І тепер ледь справляється з пандемією.

Давайте раз у житті – повчимося на чужих помилках. А не будемо робити ті ж самі.

Тому і вивчаємо досвід інших країн. Помилки країн Західної Європи та нові методи боротьби з пандемією країн Ізраїлю та Південної Кореї.

Дуже раджу почитати і віднестися серйозніше до нашого карантину.

Нас всім дуже важливо – виграти час.

А можна це зробити лише спільними зусиллями – скоротити максимально кількість людських контактів.

➡️ Ізраїль.

Громадянам країни буде заборонено покидати свої домівки протягом 7 днів!

Можете собі уявити? Тотальна заборона покидати свої домівки набуде чинності сьогодні та триватиме 7 днів.

"Відповідно до цих наказів, ви, громадяни Ізраїлю, зобов'язані залишатися вдома", – каже у звернення до нації Нетаньягу, – "Це вже не прохання, це не рекомендація, це обов'язкова директива, яка буде виконуватись правоохоронними органами".

Виходити з дому можна буде лише у лікарню, щоб купити продукти та ліки. Такі виходи теж будуть регламентовані.

Якщо ми з вами не зможемо спокійно залишатися удома та знищити суттєво кількість людських контактів – ці заходи можуть очікувати і на нас.

Буду повторювати знову і знову:

наш єдиний шанс – це виграти час і розтягнути розповсюдження вірусу на довгий час, щоб лікарні та лікарі встигали за швидкістю пандемії.

Ізраїль також друга країна світу, яка офіційно впровадила екстрені заходи кібернагляду протягом 30 днів. Влада буде відслідковувати мобільні телефони людей з діагнозом вірусу, а також тих, кого підозрюють у зараженні Covid-19.

➡️ Першою такою країною стала Південна Корея, де закон дозволяє міністерству охорони здоров'я збирати дані громадян, включаючи використання кредитних карток та відстеження їх місцезнаходження за телефонами, без дозволу суду, – в інтересах профілактики захворювань.

Коронавірус – вже бачимо, призведе до другої великої хвилі після 9/11 відмови від приватності.

Страх – сильна мотивація.

➡️ Франція: Карантин і декларації на вихід із дому.

Макрон сказав дуже чітко: "Ми на війні. На війні із вірусом".

Франція нещодавно ввела теж досить жорсткі обмеження на вихід з дому та пересування по місту. Макрон оголосив їх особисто:

"Ви зможете поїхати за медичною допомогою, ходити на роботу, якщо вам доведеться, і займатися фізичними навантаженнями, але ви не зможете більше зустрітися з друзями на вулиці", – сказав Президент.

"Ви не зможете потиснути руки, і вам доведеться тримати один метр між собою".

Франція – має таку ж саму проблему, як і Італія. Як і ми з вами.

Люди недостатньо серйозно віднеслися до вірусу, і дуже серйозно – відносяться до власної свободи та до своїх звичок комфортного життя.

Пити каву за столиком кафе, курити компанією друзів на вулиці, гуляти разом, вечеряти разом у заповненому ресторані – це генетичний код французів та італійців.

Влада декілька разів просила, благала і наказувала залишатися удома – але кафе все одно були забиті, і люди ходили на роботу та на каву. Приблизно, як і у нас.

Тепер громадяни Франції НЕ МОЖУТЬ вийти на вулицю без декларації (фото нижче) – яка вказує, чому і куди вони йдуть.

Такий собі ліберальний аналог комендантської години на весь день.

Не можете роздрукувати цю декларацію з сайту МВС – переписуйте її вручну.

(Уявляю, скільки б галасу у нас було від таких правил!)

Усі, хто вийде на вулицю без документу – заплатять штраф у розмірі 38 євро, який буде збільшуватися до сотень євро.

➡️ В Італії – історія схожа. Тільки запізніла.

Люди не хотіли залишатися удома та змінювати свої звички.

Влада ж – не хотіла робити одразу жорсткі обмеження та сподівалася на відому і нашу історію: "Авось пронесе! Якось воно буде!"

Спершу у кінотеатрах продавали квитки, розсаджуючи глядачів в шаховому порядку. Потім, звісно, кінотеатри довелося закрити.

У ресторанах людей саджали за метр один від одного і потім – після величезної кількості заражень – закрили і ресторани.

Тепер лікарні Італії не справляються з вірусом, а кількість загиблих в одній Італії – вчора стала більшою, ніж у Китаї.

Тепер, виходячи з дому, італієць, як і француз, має кожен раз заповнювати спеціальний бланк, куди пише свої дані і мету виходу з дому – документ може перевірити поліція. Тепер, виходячи з дому, ти ще зобов'язаний повідомити про відсутність у тебе коронавірусу (!)

-

Ми ж з вами – побачили ситуацію у Європі, та спробували повчитися на чужих помилках. Звідси – і одразу карантин, і заборони кінотеатрів та метро.

Можливо, нам вдасться виграти час.

Це – непросте змагання з вірусом та власними бажаннями.


"Desperate times – desperate measures".

Тримаймося.

Карантин, самоізоляція, гігієна, здоровий глузд, здоровий страх за себе та близьких – і, можливо, нам дуже пощастить пережити цю пандемію швидко.

powered by lun.ua
Коментарі — 15
Breda _ 22.03.2020 09:32
IP: 178.94.180.---
Страх убивает разум (с)
Log Log _ 22.03.2020 09:23
IP: 46.133.79.---
Романов Денис – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
Ситуация в стране...
Белая горячка? Безграмотное чучело, твои учителя сгорели бы со стыда от твоей писанины.
На шестом десятке ты понятия не имеешь о запятых.
Своей страной интересуйся, недоумок. Писать о том, что люди видят своими глазами
может только умственно отсталый.
"Не рой другому яму сам в неё попадёшь" написано в книгах на РУССКОМ языке,
которых ты в жизни в руках не держал.
Василь Бойчук _ 21.03.2020 15:46
IP: 217.149.172.---
Дякую авторові за важливу статтю.
Для України, з її жахливою системою охорони здоров"я, карантин і максимальна самоізоляція, – це єдиний шлях хоч трохи обмежити небачені в мирний час втрати людських життів. Щоб зрозуміти це владі, яка ще два тижні дозволяла експортувати захисні маски, знадобилося занадто багато часу.
Тому, дорогі дописувачі, не засмічуйте інтернет своїми дурними коментарями. Люди без навіть зовсім без їжі можуть вижити два тижні. Не говоріть про бізнес і гроші! Захистіть Ваших батьків і лікарів, там де це ще можливо! Залишайтеся при здоровому глузді! Кожен може тепер допомогти своїй країні найбільше тим, якщо він не заразиться і не заразить інших! Сидіть вдома! Потерпіть. Так ми зможемо вижити.
Сергей Папков _ 21.03.2020 14:40
IP: 93.73.23.---
ViHo:
Прогноз на найближчі дні.
Все стоїть: автобуси, потяги, літаки. І тільки безстрашний і невтомимий Єрмак ширяє медведчуківським джетом до Москви і назад, підмахуючи все, що кремлівський принтер надрукує. Коли ж бо ще випаде така можливість заткнути рота всім незгодним.
Це нічого не дасть ані РФ, ані Голобородьку, ані Єрмаку: карантин рано чи пізно закінчиться, і тоді невдоволені все ж вийдуть на вулиці (з накопленою агресією) вже не для того, щоб щось від когось вимагати, а щоб все всім пригадати (і епідемію також). І, можливо, почнуть вони з Борисполя, Жулян та виїздів з міста, а далі вже стискаючи кільце до центру, щоб не припуститися помилки, яка була з Януковичем, Азаровим та іншими.
Сергей Папков _ 21.03.2020 14:34
IP: 93.73.23.---
"Тому і Україна йде шляхом карантину. Поки – карантину м'якого" (А. Шкрум).
Зразу на думку приходить асоціація з "осетриною 2-ї свіжості" Булгакова. Як і у випадку з цією загальновідомою рибою, не може бути карантину м'якого, середнього, жорсткого, екстремального тощо. Карантин (тобто максимальна ізоляція хворих, або потенційно хворих, від здорових) або є, або його немає.
Справжнім карантином є лише варіант "а ля Китай", завдяки якому в КНР захворіло і померло менше громадян, ніж в Італії (хоча населення КНР разів в 25 більше за італійське). Було б ще значно менше постраждалих (на порядки), якщо б КНР запровадив цей карантин не всередині лютого, а на 2 місяці раніше, коли було зафіксовано перші випадки захворювання.
ViHo _ 21.03.2020 14:05
IP: 130.180.210.---
Прогноз на найближчі дні.
Все стоїть: автобуси, потяги, літаки. І тільки безстрашний і невтомимий Єрмак ширяє медведчуківським джетом до Москви і назад, підмахуючи все, що кремлівський принтер надрукує. Коли ж бо ще випаде така можливість заткнути рота всім незгодним.
Log Log _ 21.03.2020 11:23
IP: 178.133.45.---
Grenader45:
від секти
Хаме, воно і зрозуміло Ви про Київ не маєте уявлення, як і Ваш кумир.
Зупини метро у Києві міг тільки невіглас.
Breda _ 21.03.2020 09:11
IP: 178.94.180.---
Немає змісту знущатись над власним населенням – якщо немає ефективного зовнішнього захисту.
Всі, хто в'їжджає (на чому завгодно) – мають сидіти закритими. Всі шастають, на Пасху всі масово приповзуть додому... і да звісно – треба закрити метро і викручувати руки бізнесу.
Breda _ 21.03.2020 09:00
IP: 178.94.180.---
Бо зараз коронавірус в Україні – поширюється швидше, ніж здоровий глузд та навіть страх до вірусу. (c)

Cерйозно? а може просто тестів до зараз не було? Важкі пневмонії та грип – в січні 621 особа померла.
Це що було?
Grenader45 _ 21.03.2020 07:46
IP: 77.123.93.---
Пані Альона, ви міркуєте цілком прагматично і розумно. Зараз саме та ситуація, коли варто не зважати на заполошні завивання окремих доморощених борців-всезнайок з епідеміями.
Ні в якому випадку не вестись на кликуш від секти сивочолого, опзжистів і іншої нечистоплотної братії, яка хайпує на темі короновірусу. Це саме та публіка, яка при будь-яких обставинах буде продукувати лайно, оскільки нічого іншого не вміє.
Очевидно, що жорсткі заходи приведуть до втрат економічних, рейтингових, матеріальних. Але це фрсмажорні обставини, і тут сентименти та спроби догодити всім – категорично неприйнятні.
Бувають моменти, коли особисте треба заткнути поглибше, заради суспільного. Як на мене, саме зараз той момент коли панікерів і усіляких записних патріотів, що розганяють чергову зраду – треба заганяти під стіл, аби боялись виткнути носа.
Спокою всім і терпіння. Все буде добре.)
wed _ 21.03.2020 02:34
IP: 79.191.65.---
Log Log:

Згоден, але закриття метро у Києві вважаю непродуманим.
Контролювати потік у метро набагато легше.
Впевнений на 100%, що це не стримало поширення вірусу, а навпаки прискорило.
Обмеження вводяться хаотичним мавпуванням окремих дій, безсистемно. Але влада на даний момент вже критично запізнюється з прийняттям жорстких рішень. Іх треба було приймати ще тиждень-півтора тому (звісно наймудріше було просто закривати кордони зразу, але говоримо вже про теперішню ситуацію).

Імхо, якщо вже Україною керують олухи, то зовсім не біда, якщо зроблять десяток-сотню-дві виняткових дурниць, які за тиждень-два доведеться виправляти (не впевнений, що це саме метро).
Адже ж якщо нічого не робити, то немає жодного шансу уникнути катастрофи на рівні італійської. А якщо щось робитимуть, то може хоч деякі регіони легко перенесуть.

Смертність буде дуже об"єктивним показником дії чи бездіяльності.
OstapKo _ 20.03.2020 23:46
IP: 45.87.88.---
Про що автор не написала. 1. на початку дуже бажано відслідковувати контакти хворих. Яке відслідковування після метро і маршруток? 2. Якщо б влада сказала зупинити підприємства, то мала б забезпечити працівників коштами для існування. А зупинка транспорту, щоб люди не добрались до робочих місць, щоб зупинились виробництва, але щоб не потрібно було компенсувати. 3. Потрібно вже передбачити (застрахувати) можливу втрату (здоровя) працівниками служб, задіяними в боротьбі з короновірусом.
Анатолий Велигорский _ 20.03.2020 23:43
IP: 195.191.58.---
Можна змусити себе сидіти вдома на карантині і не виходити на роботу, але при цьому через деякий час зупиниться значна частина економіки. Як наслідок – масове безробіття, падіння доходів і згортання всіх соціальних програм. А потім люди вийдуть на вулиці незважаючи на карантин. Чи Ви сподіваєтесь на чергові запозичення за кордоном? Але хто вам дасть у борг в нинішній ситуації? Замість того щоб відправити під контролем поліції на самоізоляцію представників груп ризику (туристів і гастарбайтерів), а також ізолювати носіїв вірусу і хворих, влада завдає основний удар по населенню, яке поки в своїй більшості не захворіло. Транспорт і виробництво повинні працювати. А санітарний контроль треба посилювати
Sergey Goncharov _ 20.03.2020 23:17
IP: 95.90.218.---
оч. легко поступится своими правами в пользу государства – а забрать их потом назад оч. сложно. в Европе про это знают хорошо, да и в Украите должны по идее знать, свежо придание. в этом дело, а не в том, что в Европе "надеются на авось". там пытаются вести диалог со своими гражданами. это сложно, и не очень хорошо получатется. но дело в том, что это важнее, чем коронавирус, потому что коронавирус кончится, а принципы останутся. нельзя просто так скопировать чужой опыт под копирку. его приходится прожить и выработать решение, как иммунитет вырабатывается. потому что нет ни у кого в этой всей истории готового решения. она слишком сложная и многоуровневая.
Log Log _ 20.03.2020 22:45
IP: 178.133.126.---
"Карантин, самоізоляція, гігієна, здоровий глузд, здоровий страх за себе та близьких – і, можливо, нам дуже пощастить пережити цю пандемію швидко."
Згоден, але закриття метро у Києві вважаю непродуманим.
Контролювати потік у метро набагато легше.
Впевнений на 100%, що це не стримало поширення вірусу, а навпаки прискорило.
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter