Альона Шкрум Народний депутат України

КОЛИ ДЕРЖАВНА МАШИНА НЕ ПРАЦЮЄ

07 травня 2020, 17:03

Станом на сьогодні в Україні – 2660 медичних працівників хворих на COVID-19. (І це лише офіційно зареєстровані кейси, насправді ж їх значно більше).

Це 20% від усіх хворих на коронавірус в Україні! Це означає, що кожен 5 хворий на коронавірус – це медик! І це страшна цифра.

Бенксі нещодавно намалював "нового супергероя" – медсестру.Але наша країна – не спромоглася забезпечити наших супергероїв, та воїнів на передовій пандемії – ні нормальним персональним захистом, ні масками, ні достойними зарплатами, ні тестами для самих медичних працівників.

О'кей, якщо б мова йшла про перші тижні пандемії.

Але ми маємо вже другий місяць карантину – і повну неспроможність влади керувати під час кризи.

➡ Ще 30 березня був проголосований так званий Антикризовий закон, в якому Кабінету Міністрів було доручено протягом тижня встановити додаткові, до встановлених законодавством, доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам – оці 300% їх заробітної плати.

До сьогодні – вдумайтеся – до сьогодні медики таких доплат не отримали!

30 березня – 7 травня!

Як таке можливо?

Абсолютно слабке розвалене управління, розвалена державна служба та невміння приймали рішення, і банально керувати процесами під час кризи. А часу на навчання та помилки – більше немає.

➡ 2 квітня – цей Антикризовий Закон вступив в дію.

➡ Спочатку – КМУ дав доручення місцевій владі покрити ці виплати. Звісно, грошей у місцевої влади в 90% міст та районів – на це немає. Стався скандал.

➡ Далі – був створений цілий Стабілізаційний фонд на 124 мільярди гривень – який мав якраз швидко забезпечити все для боротьби з пандемією та доплати медикам.

➡ При цьому, лише 22 квітня 2020 року постановою КМУ був затверджений Порядок використання коштів такого фонду. Медики так і не отримали доплат. Знову скандал.

➡ Станом на вчора:

• КМУ розповідає, що нарешті через місяць всі кошти надав на місця;

• на місцях розповідають, що не можуть їх використати;

доплатили деяким лікарям становили по 86 копійок (!) (не жарт, а реальний кейс на Вінниччині) скандал номер три.

• ситуація ганебна і неконтрольована настільки, що:

• вже Президент записує звернення і погрожує своїм власним губернаторам та головам РДА, який він призначає, якщо "вони не здійснять доплати";

• Прем'єр доручає губернаторам організувати службове розслідування того, чому на місцях медики не отримали обіцяну високу зарплату.

Все це – симптоми повного колапсу управління та слабкості урядової машини.

Коли Уряд не здатен, не всіє і не може швидко виконати закони, прийняти підзаконні акти на їх виконання, розробити антикризові швидкі рішення та проконтролювати їх виконання на місцях.

Тут мова вже не йде про якісь системні інноваційні антикризові пропозиції для країни – виконайте хоча б базові елементарні речі – закон є, гроші є, а доплат – немає.

Кожен такий кейс – це симптом. У кризи всі симптоми проявляються швидше та яскравіше.

➡ Кожна погроза "кулаком" від Президента чи Прем'єра – це розписка у власній слабкості та невмінні керувати країною та складними процесами.

Це теж симптом – невміння організовувати процес, який працює чітко та злагоджено.

Ручне управління – тут не допоможе, навіть якщо здається інакше. Управління країною в хаосі – занадто складна історія, щоб працювати з-під палки, має працювати система.

Систему ж – розвалювати роками. Політизували, звільняли реальних фахівців, гралися в ручне керування та "своїх" людей, "перезавантажували" владу декілька разів, не думали ні над навчанням людей, ні над контролем.

Система працювали так-сяк у спокійний час, але дає тріщину зараз, у час кризи.

❓Що робити?

Треба нарешті видихнути та усвідомити помилки і проблеми, не кричати, а почати робити висновки. Як мінімум:

Відбудовувати інституції (з'ясувати для себе, що таке "інституції" і чому вони важливі)

Відбудовувати професійну неполітизовану державну службу з людей, які подібні кризи вже проходили, а не аматорів

• Призначати на голови місцевих державних адміністрацій професійних сильних управлінців, а не довірених осіб, яких потім міняти кожен місяць!

Повернутися до конкурсів чи (якщо боїтесь вже цього слова) – до відбору кандидатів на посади голів адміністрацій за мінімальним вимогами – мати досвід управлення людьми та складними процесами та відповідної знання законодавства і функцій

В кінці кінців державна служба – це не кастинг у серіалі, де можна замінити поганого актора на наступну серію; і не стартап кейс, де може вистрілити одна ідея після сотні провальних..., тут треба досвід і фах і особливі навички, і знання.

• Відновити процеси державного управління та виконання завдань, створити нарешті ситуативні та стратегічні кімнати для прийняття рішень, контролювати виконання кожного доручення, які масово не виконуються та саботуються, отримувати зворотній зв'язок про виконання, і звітувати кожного дня перед парламентом та людьми.

Країні не треба більше нових супергероїв. Вони в нас є: і воїни на передовій, і медики на передовій пандемії.

Треба професійних людей з холодною головою, які здатні взяти під контроль управління та вирішити кризові ситуації.

Бо таких ситуацій, боюся, буде лише більше.

powered by lun.ua
Коментарі — 20
iip _ 09.05.2020 01:06
IP: 31.40.110.---
❓Що робити?
+
Треба професійних людей з холодною головою, які здатні взяти під контроль управління та вирішити кризові ситуації.
=
Гнати Голобородька у тришия. Поки ці зелепухи будуть гратися у владу – країна може і не витримати.

Як мінімум.
Влад Дорошенко _ 08.05.2020 19:41
IP: 93.72.24.---
Михаил Годун:
Они не приучены воровать. У них нет счетов в офшорах. Почему бы не воспользоваться их опытом взамен людей с бегающими глазками? Юлии Тимошенко – знает и умеет землю рыть

У цих словах явно якась плутанина
_ABM_ _ 08.05.2020 14:45
IP: 77.222.153.---
О-о! Я вчера предсказывал, что Россия выйдет на 6-е место по новым случаям коронавирусной инфекции, но главный виRUSолог 卐уйло поднатужился и вывел страну на почетное 5-е место. Поздравляем вас, тАварисЧирАсеяне!!
Фанфары! 🥁 🎷 🔉🔊🔊
Похоже, что еще 3-4 дня и Россия выйдет в лидеры и займет на 2-е место.
_ABM_ _ 08.05.2020 14:24
IP: 77.222.153.---
Ильяс Ростовский:
_ABM_:
-... стал донором...да и вообще, как можно считать деньги за свою землю!?
Ты имеешь ввиду Крым? Так он не ваш, документов на Крым вы не имеете и никто в мире не признал его российским. Украденный вором кошелек только в его голове считается своим. Но это же не так, даже ты должен это понимать, ...надеюсь.
Ничего себе "донорство" за которое надо заплатить 2,5-3 млрд долларов!!

Ильяс Ростовский:
_ABM_:
-... о долларе... стал сейчас 27...
А при чем тут мы? У нас есть серьезная причина – война, соответственно и расходы увеличились. А вот у вас, на России, войны же нет, а за 1$ от 75 до 80 деревянных, а было 30, а потом 60, а на сегодня 75... Или есть война?
Олег Град _ 08.05.2020 13:43
IP: 85.115.224.---
Это не "симптомы полного коллапса", это и есть коллапс. Майдан добил Украину.
Елена Величко _ 08.05.2020 13:21
IP: 95.132.151.---
Все, що робиться у країні зв'язане з економічною ситуацією.
Економічна система життя на запозичення та планового руйнування економіки, НЕСПРОМОЖНА піднятись.
Що таке існуюча економіка?
Сировина, генерація, енергетика, телеком, агро...- все олігархи -
їх прибутки та системні ЗБИТКИ, бо беруть з людей по цінам, що невідповідні доходам.
Базарні продавці, продавці в ТРЦ, ...перукарі, інша обслуга... – ЦЕ ЕКОНОМІКА???
Звідки ГРОШІ? Що відновлювати?
Системні диспропорції не можна ліквідувати навіть "насиченням грошей", бо НЕМА СТРУКТУРИ ЕКОНОМІКИ, що працює.
Елена Величко _ 08.05.2020 13:14
IP: 95.132.151.---
"Що робити?
Треба нарешті видихнути та усвідомити помилки і проблеми, не кричати, а почати робити висновки. Як мінімум:
• Відбудовувати інституції (з'ясувати для себе, що таке "інституції" і чому вони важливі)
• Відбудовувати професійну неполітизовану державну службу з людей, які подібні кризи вже проходили, а не аматорів...Повернутись до Конкурсів..."
Вибачайте, але я думала, що майже 30 років РОБИЛОСЬ, а особливо 6 останніх. Й сама там показувала успіхи по тестах як найвищий бал, коли машина вирішувала, а далі... Прийшли тисячі досить достойних людей спочатку, а ВИБРАЛИ??? Люди перестали ходити на ЦІ конкурси, бо там ПРОФАНАЦІЯ.
ВИ ВІДПОВІДАЛИ? Да? Так почніть з себе. Ви відбили бажання людям ходити на ваші псевдоКОНКУРСИ, бо вибрали або взагалі НУЛЬ, що ніякого відношення до справи не мають, щоб крутити їми як хочуть або "своїх", тих самих, що по усяким "Аналітичним Центрам" крутились та підгодовувались на лобізмі, НІЧОГО не знають про реальне життя, а ще гірше – братків...
_ABM_ _ 08.05.2020 13:01
IP: 77.222.153.---
Ильяс Ростовский:
_ABM_:
Но на Руси все лучше и лучше, чем подтверждается возвращение в Крым 50 тысяч украинцев и получение 100 тысяч паспортов РФ жителями Украины.
что ты на это скажешь?
Русь – это не про вас, вы к Руси не имеете отношение.
К вам в вашу гавЕнь Крым возвратился, вы же как бы богаче стали. Я правильно мыслю? А по факту получается наоборот. Почему? Не знаешь? Оно и понятно, не вписывается в твое сознание доступная всему миру информация, что Россия только на выплаты зарплат в т.н. "ДНР" и "ЛНР" тратит 2,1 миллиарда долларов, а на содержание оккупированного Крыма ежегодно тратит около 2,5-3 млрд долларов. Запердоленко, за все надо платить!
_ABM_ _ 08.05.2020 12:38
IP: 77.222.153.---
Ильяс Ростовский:
_ABM_:
Макрон с Меркель уже не верят вашим "доказательствам", а заставляют вас провести выборы и принять ЛНР и ДНР в состав УКраины на правах автономии.
- вы и дальше будете... обманывать русскую армию, или все таки перестанете убивать...
Плевать на макронов и на вас, россиянце! Всех, кто пришел в Украину с оружием убивать – будем уничтожать! Это даже Зеленский уже понял.
Да и ты это понимаешь прекрасно. Но вляпались вы жестко. Поэтому на России будет все хуже и хуже. И отступить вы не можете... Сами себя загнали в угол... Такое вот у вас дальновидное) (уйло! Но не он один виноват – вы, россиянцы, все виноваты и ты, призывая убивать украинцев, в том числе. Ты понял, Запердоленко?
Идиотов желающих кого-то убить, отрезать ему голову на России всегда хватало. Этого дерьма у вас достаточно. Я же тебе показывал, что вы творите в Сирии. То же самое вы делали и делаете и в Украине.
_ABM_ _ 08.05.2020 12:04
IP: 77.222.153.---
Ильяс Ростовский:
_ABM_:
Ты должен ответить, про... атаки шахтарей, почему так много раненых?
Отвечаю. Что тут не понятно? Потому, что это война!
Потому, что Украина не Россия, которая сровняла с землей Грозный, убила 300 тыс. чеченцев, из них 40 тыс. детей. Украина удерживает линию разграничения. В определенном смысле нас это устраивает – не устраивает Россию. Но не все будет как вы хотите. Пора вам понять.
Ранее ваша пропаганда утверждала, что "настамнет", что оружие, танки, БТРы и пр. в шахтах нашли, в военторге... Сейчас озвучена новая версия – оружие поступает контрабандой. При этом забыли, что ДыНыРы находится между Украиной и Россией.
Вы, россияне, убили 14 тыс украинцев, ваших негодяев убито 13 тыс. Мы своих знаем. Сведения о ваших погибших указом) (уйла засекречены. Вместе с тем систематически собираются доказательства присутствия российских военных в Украине. Всему свое время.
pravda.com.ua/rus/news/2020/05/7/7250864/
_ABM_ _ 08.05.2020 11:27
IP: 77.222.153.---
Ильяс Ростовский:
_ABM_:
Ленинград не декоммунизировали ему вернули прежнее название...
Город носил гордое имя вождя всего пролетариата и вдруг имя это вычеркнули.
А пролетарский писатель М.Горький чем уже вам не угодил? Да и дедушка Калинин в гробу перевернулся от несправедливости такой.
Кстати, а почему вы Калиниграду не хотите вернуть прежнее название Кенигсберг? Может боитесь чего-то, а?
_ABM_ _ 08.05.2020 11:20
IP: 77.222.153.---
Log Log:
Ильяс Ростовский – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
ни где, ни когда.
- И это РУССКИЙ язык? Безграмотная скотина...НИГДЕ и НИКОГДА ты не выучишь русский из-за своего слабоумия...Пошел вон, дегенерат.
Гены – это интересная тема. Не дано от рождения безродным кaцaпам освоить свой язык. Так устроена их голова. Начать войну, убить миллионы своих сограждан, а потом радоваться "победе" – это их уровень понимания мироустройства. Кстати, у меня есть фото Г. Жукова с его ЛИЧНОЙ подписью. Ранее не обращал внимание, а недавно вчитался о чем и как он писал. Написано с ошибками, на уровне Запердоленка...
Log Log _ 08.05.2020 10:58
IP: 128.124.178.---
Ильяс Ростовский – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
ни где, ни когда.
Ха-Ха-Ха
И это РУССКИЙ язык?
Безграмотная скотина, ты абсолютно прав, дерьмо в твоей башке не горит, и не тонет.
НИГДЕ и НИКОГДА ты не выучишь русский из-за своего слабоумия.
Как бы ты себя не называл, хоть Яковом Розманом, хоть Ильясом Ростовским,
хоть Запердоленком.
Пошел вон, дегенерат.
_ABM_ _ 08.05.2020 10:46
IP: 77.222.153.---
Ильяс Ростовский:
_ABM_:
Ильяс Ростовский:
_ABM_:
- Говорят...?
- Я же тебе задал вопрос: почему вы декоммунизировали свои города Ленинград, Горький, Калинин???
Отвечай.
- Ты...не болен короновирусом!?
Должна быть последовательность, Я задал вопрос – ты ответил. И наоборот. Правильно? Расскажи нам о вашей декоммунизации. Затем я тебе отвечу на твои вопросы. Справедливо? Я ведь единственный, кто, можно сказать, бережет тебя на УП и считает даже полезным, сам знаешь кем... Но полезным.
_ABM_ _ 08.05.2020 10:16
IP: 77.222.153.---
Ильяс Ростовский:
_ABM_:
Говорят...?
Я же тебе задал вопрос: почему вы декоммунизировали свои города Ленинград, Горький, Калинин???
Отвечай.
_ABM_ _ 08.05.2020 10:10
IP: 77.222.153.---
Ильяс Ростовский🐐 🇷🇺💩 💨:
-... некоторые, а их большинство, ...получили.
Илья-СС кастрированный, вам, мокшанским дебилам, воронежские украинцы с утра морду набили??
Ильяс Ростовский:
Михаил Годун:
Их давно декоммунизировали...
Илья-СС, а почему вы декоммунизировали свои города Ленинград, Горький, Калинин???
Михаил Годун _ 08.05.2020 09:29
IP: 37.55.76.---
Давайте говорить конкретно, не зацикливаясь на Саакашвили. Сегодня стране нужен (или нужны?) кризисный менеджер. Я не понимаю, почему не вводятся изменения в Закон Украины "О государственной службе" в части отмены возрастных ограничений на государственной службе. Не нужно брать старых спецов по политическим соображениям ни красны, ни голубых, ни триколорных. Просто подумайте, что до сих пор в добром здравии пребывают люди, которые прошли холерную эпопею в Одессе, Чернобыль, Диканевку в Харькове. Те, кто умеет и знает, как нужно действовать. Они уже доказали, что не приучены воровать. Они не собираются уезжать за границу У них нет недвижимости в Испании и счетов в офшорах. Почему бы не воспользоваться их опытом взамен людей с бегающими глазками?. Меня трудно обвинить в особых чувствах к Юлии Тимошенко. НО!!!! Она знает и умеет. Она хороший менеджер. Ее можно было бы взять при условии жесткого контроля. Накануне выборов она землю рыть будет ради поднятия собственного рейтинга.
Breda _ 08.05.2020 08:36
IP: 178.95.130.---
Але наша країна – не спромоглася забезпечити наших супергероїв, та воїнів на передовій пандемії – ні нормальним персональним захистом, ні масками, ні достойними зарплатами, ні тестами для самих медичних працівників. (с)

... як я розумію, інфекційні опірні лікарні всім забезпечені. Проблема в інших лікарнях, які не працюють з ковід, але являються лікарнями (точкою збором хворих людей, які можуть бути заражені ковід). Їх забезпечення поклали на головних лікарів, які звісно не можуть це забезпечети самотужки.
Myro Huk _ 08.05.2020 01:02
IP: 46.211.151.---
"погроза "кулаком" від Президента" – голосно сказано. Руки преЗедента зайняті – підняті підняті вгору перед Путіним, грозити він може хіба тим, чим на піаніно грає. А раз ніхто не боїться, значить, "грозило" смішне, маленьке?
ViHo _ 07.05.2020 20:07
IP: 78.111.186.---
Авторка помиляється: система працює на повну потужність. От тільки система ця вибудована для зовсім інших цілей, ніж те, чого від неї вимагає пані депутатка.
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter