Альона Шкрум Народний депутат України

Наша історія. З Днем Перемоги над нацизмом! З Днем пам'яті та примирення!

09 травня 2020, 18:57

Друзі, з Днем Перемоги над нацизмом! І з Днем пам'яті та примирення теж!

Українці зробили величезний вклад у те, щоб завершити цю страшну Другу світову війну. Українці занадто добре знають і пам'ятають ще, чого коштувала перемога над нацизмом у війні... Скільки ми втратили людей, скільки болю пережили, скільки покоління цей біль несли і несуть у собі.

...Друзі, давайте не розділяти країну, давайте трохи більше людяності та розуму в ці дні. Давайте більше терпимості.

Трохи більше розуміння того, що ми в країні – різні. Хтось святкує 9 травня, і для старших людей особливо – це надважливий день. Хтось святкує 8 травня і вважає 9 – прототипом СРСР.

Хтось дивиться радянські фільми в цей день, і це нормально, хтось наспівує марш Січових стрільців, як мій чоловік зранку. І це теж нормально.

Хтось хоче випити з побратимами стопку горілочки, а хтось – запалити свічку пам'яті, а хтось – зробить і те, і інше. І це О'кей)

Друзі, ми різні, і, скажу вам по секрету, немає жодної країни з населенням за 10 млн – де нація не пройшла схожі подібні історії та дискусії. І де, на жаль, політики не використовували ці дискусію для своїх ганебних декількох політичних балів.

Такі політики, мета яких заробити трохи електрату на розділення країни та на нашому болі – з обох сторін – завжди кануть у лєту.

Уявіть лише, як знаходили спільну історію такі країни, як США – де окрім війни за незалежність була ще громадянська війна, а розбіжності між штатами здавалися непримеримими; як об'єднувалися в єдину нації з інколи різними поглядами, піснями та героями Іспанія та інші європейські країни.

Це наша історія теж. Ми різні. Але ми добровільно та свідомо вирішили всі жити разом.

Вирішили більше ніж 91% відстоками населення!

Ми вирішили, що хочемо жити разом, хочемо бути однією краіною. Готові на те, щоб наші податки, заплачені у Києві чи Донбасі чи на Львівщині – йшли на оплату пенсій бабусям інших областей, де в серцях у бабусь та дідусів можуть бути інші герої.

Але спільного у нас в тисячу разів більше. Це означає лише – що ми – велика неймовірна сильна країна.

Насправді ці дві дати – це і є наша спільна дата примирення і порозуміння.

День примирення 8 травня – був встановлений у 2015 році Порошенком (і це було правильно) –

в річницю капітуляції нацистської Німеччини. Так само, офіційне свято перемоги над нацизмом відзначається у Європі 8 травня.

День перемоги над нацизмом 9 травня – був встановлений офіційно теж Петром Порошенком у 2016 році (тому мене бісить своїм ліцемірством критика зараз порохоботів по відношенню до Спікера чи інших політиків, які привітали зі святом країну. Зупиніться).

Тоді в 2016 році ми абсолютно вірно, на мій погляд, перейменували символічно в законодавстві "Велику вітчизняну війну" – на "Другу світову війну". Бо це важливо для нашого спільного майбутнього. Але це це стирає нашу історію та наше минуле.

У нашої нації і країни – непроста історія.

Як і у більшості інших держав світу. Її не змінити – і історію УРСР не стерти з нашоі пам'яті, і Голодомор ніколи не стерти, і війну 1939-1945 року, і війну 2014 – яка триває і сьогодні.

Все це – частина нашого генетичного коду. І різні візерунки на вишиванках різних областей, але одночасно і такі сході, і такі прекрасні...

І різні напіви схожих мелодії, і однаковий український суржик – у моєї бабусі Дніпропетровської області і в селах Одеської області – колись мене це вразило та розчулило до сліз.

Ці дні – 8 і 9 травня – це дні пам'яті та поваги, це дні взаєморозуміння та спільного майбутнього.

Любові вам. І весни. І перемог нам усім) Найбільші та найважливі перемоги – це перемоги над поганим у самих собі. Перемоги добра та любові.

Ми – нація, яка вміє кохати, вміє співчувати, вміє об'єднувати, а не розділяти... а тому все у нас вийде!

powered by lun.ua
Коментарі — 11
Елена Величко _ 11.05.2020 14:35
IP: 95.132.151.---
Сергей Папков:
Я думаю, й Кравчук у Савіка зачитав на Свободі слова, що реально готувались 1-2 роки,
бо такі речі не тільки "у повітрі висять", розвідка була ще.
Й усі ці пакти – то те саме, робили, щоб відтягнути.
Однак, напад завжди раптовий, до цього підготуватись неможливо як при воєнному стані,
бо це інший стан аніж мирне життя.
Елена Величко _ 11.05.2020 14:32
IP: 95.132.151.---
Віктор Совщак:
Там де ваш довший коментар – там є саме адекватні роздуми.
Дійсно, чи могли люди виходити на паради зразу після закінчення війни, чи раділи?
День Перемоги була масовою радістю, але як радіти, коли у всіх майже сім'ях були вбиті, покалічені,
згоріло або знищене майно та житло...Все це викликало обурення й нагадування про трагедію,
тому, саме не святкували, бо це було тяжко...Але удома піднімали чарку.
Й тільки потім, коли життя більш-менш налагодилось, виросло наступне покоління – от тоді...
Розумієте, після таких жертв тільки плакати...не можна, треба, щоб пам'ятали, що перемогли це Зло.
Сергей Папков _ 11.05.2020 12:28
IP: 93.73.23.---
Про міфологію щодо "раптовості" нападу Гітлера на СРСР.
Можна по різному сприймати версію про це в книгах В. Суворова (Резуна), але моя мама розповідала мені наступне.
Ще в травні 1941-го її батька (мого дідуся) мобілізували на роботу до міськвійськомату маленького сибірського містечка. Звичайно заборонили розповідати чим він там займається. А дідусь, в якого був гарний почерк, виписував мобілізаційні повістки (друкарські машинки в таких містечках були екзотикою). Наголошую, робив це він майже за 2 місяці до 22 червня! Він таки розповів про цю таємницю своїй дружині (моїй бабусі) зі словами: "Тоню, будь-ласка, збери мені речовий мішок – буде війна". А вже вранці (!) 22 червня 1941-го діду, як і багатьом іншим містянам, принесли виписану ним же повістку. Напевно те саме було і в інших містах та селах СРСР. Чомусь ніхто ніколи не досліджував таку "оперативність", при якій людей почали масово мобілізовувати лише за кілька годин після перших пострілів на кордоні...
Віктор Совщак _ 11.05.2020 07:51
IP: 188.163.12.---
Ну а зараз, взагалі... Згадування ні в які рамки не влазить... Тай що можуть згадувати ті, які не пережили і Боженька не дав усвідомлення... Ось і кричать про Перемогу... А треба кричати про ГОРЕ і ЖАХ, які приносить війна... Чи то на Донбасі чи то в Сирії... І останній роздум... Хто б що не казав – коли до тебе до двору приходять з метою тебе побити, то треба давати відсіч... А хто звинувачує у цій відсічі, той придурок
Віктор Совщак _ 11.05.2020 07:47
IP: 188.163.12.---
А якщо замислитися (примітивно) над тим, що відбулося 8 чи 9 травня 1945 року... Премога Так... Але що отримали в результаті перемоги – контрибуцію, рабів, територію? Ні. Переможці всього лиш вибороли право на ЖИТТЯ... – впродовж воєнних дій могли його втратити... Чи там залишитися калікою... Тиловики отримали послаблення в житті... Нагадаю я сказав про примітивізм... Люди і радовалися перемозі, як ЖИТТЮ... Зрозуміло, що ейфорія будь-яка проходить, і люди починають обдумувати що відбулося і відбувається... А відбулося- мільони загиблих, розруха, горе, страждання- одним словом жах. Відбувається- голод, нестача всього, тіжка праця, відсутність близьких, рідніих (загинули), інвалідність – одним словом жах... Тому яке свято після усвідомлення-- плач і все... Не думаю, що людин в такому стані, пафосом займалися – вижити б і трохи відпочити... Це потім, коли жах і горе зарубцювалося трохи, розпочалося згадування минулого більш спокійно, а в кіно навіть з гумором...
Oles Vasylenko _ 11.05.2020 06:03
IP: 172.58.188.---
Моі діди воювали, дід Максим, батько 8 дітей геройськи загинув за окупований зараз Крим. Батько путіна, офіцер НКВД заганяв штибом естонців в СРСР, а під час війни відсиджувалася в тилу, коли 98% призовників 1920-24 року народження загинули. путін не має морального права навіть "відкривати рот" про Війну
poznan _ 10.05.2020 09:34
IP: 194.177.26.---
Куди та Тимошенко дивиться? Що спікерів у Батьківщини більше немає. Ну як напише, шановна авторка то або плакати хочеться, або сміятися.Ну наприклад, авторка пише, що День перемоги над нацизмом 9 травня – був встановлений офіційно теж Петром Порошенком у 2016 році. Водночас, відповідно даних Вікіпідеї: "День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні" встановлено як державне свято відповідно до ухваленого 9 квітня 2015 року Верховною Радою України закону "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років". Тобто цей День був ухвалений Законом, за який проголосували народні депутати. А при чому, тут Порошенко? Мабуть, що Закон підписав. Занавіс, немає слів.
Log Log _ 10.05.2020 09:08
IP: 46.133.92.---
Ильяс Ростовский – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области.
Тупая, умственно отсталая безграмотная скотина. Идиот не прочитал в жизни ни
одной книги, даже на русском языке, который считает родным. Но, и как любых других,
он его не знает. На шестом десятке пишет хуже третьеклассника.
Log Log _ 09.05.2020 22:45
IP: 128.124.85.---
"День перемоги над нацизмом 9 травня – був встановлений офіційно теж Петром Порошенком у 2016 році".
Пані "юлеботка", не пишіть дурні, він був серед радянських свят. У 1965 був встановлений як вихідний
день при Брежневі.
Романішин Олександр _ 09.05.2020 20:30
IP: 193.30.244.---
Що у "Батьківщини" в голові, те у дурного на язиці. Утримувать в прохідному списку депутатку,яка послуговується вульгарним каловим жаргоном гопніків річної давнини "порохоботи" є ознакою слабкості та програшності стратегії політичної боротьби."Юлеботи,які ж ви огидні"-висловилась якось одна із читачок,коли обговорювався лист Тимошенко до преЗЕдента з приводу земельної реформи.Я тоді засудив її за подібну лексику.Але коли таким чином виражопується ДЕПУТАТ двох скликань,тоді вибачте:"Больше вопросов не имею".Бо я взагалі то УКРАЇНЕЦЬ і теж проти московського трактування історії,і тепер точно зрозуміло,що з різними пріБЮТНИМИ клонами ЗЕленого ВАВИЛОНУ із нацменшин 95 Інтернаціоналу та втікачів-пройдисвітів з Кавказу мені ТОЧНО не по дорозі.
Елена Величко _ 09.05.2020 20:06
IP: 95.132.151.---
З Днем Перемоги!
"Ми – нація, яка вміє кохати, вміє співчувати, вміє об'єднувати, а не розділяти...
а тому все у нас вийде!" - (с)
Вже помічаю, що молодь значно змінилась,є надія, що ви та такі як ви по духу, почнуть РЕАЛЬНО
робити справи у країні для відбудови країни та сучасного життя.
Бо ці 30 років після 90-х – це ми реально у пеклі ще усі...
Перемагаймо!
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter