Альона Шкрум Народний депутат України

У ПОЛІТИКУ НЕ ОДНА

23 вересня 2020, 09:06

Люба подруго, колежанко, колего!

Сьогодні ти думаєш іти (або не йти) у політику.

Можливо, ти вже зареєстрована кандидатка, можливо, маєш пропозицію йти на ці місцеві вибори і вагаєшся, можливо, думаєш і розмірковуєш на майбутнє, а може – лише цікавишся політикою і хочеш допомогти штабу чи кандидату.

Можливо, тебе підтримує чоловік та рідні, (і тоді тобі дуже пощастило), а, можливо, вони відмовляють тебе йти у політику і бояться за тебе.

І це їх право, це теж нормально, мене теж колись відмовляли і переживали за мене, і переживають і зараз (погана новина: з роками переживання батьків не проходить), але знай, що їх страх або їхні аргументи не мають формувати твоє остаточне рішення.

...Ти можеш йти у мери великого міста, куди потрапити, здається, важче (і дорожче), ніж злітати у космос, а можеш балотуватися на голову села, де ти народилася і де 20 років головою села був один і той самий дядько Петро, а може – ти йдеш у свій перший студентський парламент.

...Ти можеш бути з міста Чернівці, де сильні традиції самоврядування, або з маленького села Одеської області, де влада асоціюється лише з дерибаном землі біля моря, а може – з мальовничого містечка Черкаської області з очеретом та давньою занедбаною історією.

Важливо, що ти йдеш у політику.

Перед тобою – лабіринт із коридорів сумнівів, переживань, холодних кімнат, осудливих поглядів зверху, підніжок та низьких стель.

Ти будеш зустрічати недолугих персонажів, ціль життя яких – принизити тебе (чи всіх навколо?), образити, поглузувати з тебе.

Не звертай на них увагу.

В них говорять власна невпевненість та власні страхи і розчарування. Вони насправді говорять не до тебе, а до своїх внутрішніх демонів.

Відрости собі товсту шкіру, і рухайся лабіринтом далі.

Ніщо і ніхто не має права піддавати сумніву твоє бажання і можливості йти у політику, йти у владу, йти у будь-яку професію, щоб представляти інтереси власних громадян та боротися за кращу країну.

Знай, що ти сильна і що зможеш здолати усі ці перешкоди.

Їх долали до тебе інші, і їх багато, і вони часто готові підставити тобі плече та вислухати, як і ти потім будеш підставляти плече іншим.

Пам'ятай, що ти можеш виглядати як завгодно!

Можеш бігти через лабіринт на підборах, а можеш у кросівках, можеш у маленькій чорній сукні, а можеш у рваних джинсах чи чоловічому костюмі із краваткою.

Це твоє право, і жодні коментарі твоєї зовнішності чи зачіски – не мають тебе зупиняти у праві бути собою.

Бажаю тобі швидко зрозуміти, що ти не зможеш подобатися всім, і всі захочуть тебе обговорити) Все-таки, ти ж жінка у політиці!

Вдягнеш білий колір – скажуть, що "наче на весілля прийшла", щось чорне і стримане "вдяглася, як та монашка", щось яскраве – "ти що зібралась, як у клуб", коротку спідницю – "ясно, прийшла шукати чоловіка", довгу спідницю – скажуть, одяглась, як "училка".

Хай це все проходить повз тебе. Навіть не думай переживати!

А якщо переживаєш – почитай коментарі під моїми фото в інтернеті у білому костюмі) там повний набір)

Тебе чекають осудливі погляди, і не лише чоловіків, але хай вони роблять тебе лише сильнішою та сміливішою.

Не можеш щось побороти – посмійся над цим!

А коли тобі страшно (і це нормально), запитай себе, шо б ти зробила, якби не боялася. І роби це, це воно!

Не бійся "сідати за стіл", не стій у стороні, не мовчи, не парся тим, шо не можеш змінити, менше думай про "що подумають люди", а більше про власну ціль та мету.

Бо ти йдеш саме за своєю метою.

Рости, працюй та надихай інших жінок.

В якій би частині України ти не йшла на вибори, з якої б політичної партії не була – знай, я можу не поділяти твої політичні погляди, але завжди поділятиму та підтримаю твоє право та рішення йти у політику.

Просто знай: ти йдеш не одна.

Нас багато, а тепер буде за сотню тисяч.

І разом – ми набагато сильніші.

І разом – лабіринт здається вже не таким страшним і темним, правда ж?

І, я дуже сподіваюсь, що наші дочки вже не будуть розуміти жодних тих проблем, описаних мною вище, а будуть жити – дуже в це вірю – завдяки рішенням таких, як ти, – в країні можливостей, а не розчарувань, в успішній країні, і країні щасливих людей)

Крок за кроком.

Удачі тобі.

-

П.С.

Дуже дякую організаторам кампанії "Йдеш у політику не одна", яка реалізована за участю громадських організацій "Український Жіночий Фонд" та "Інститут розвитку регіональної преси", а також за підтримки Національного Демократичного Інституту, Швеції та Міністерства міжнародних справ Канади.

powered by lun.ua
Коментарі — 9
wed _ 24.09.2020 18:15
IP: 83.5.184.---
Alex Kovtun:
Алёна, у Вас дополнительные потребности или ограниченные способности? Что это за сексизм в политике...
це сучасний фемінізм:)

популізм, замішаний на маразмі, але має значні (!) плюси для політичок:

1) якщо хтось готовий до занечищення своєї голови (і свого нещасного оточення) гендерним ідеологічним сміттям, і зможе видушувати з себе кілька екстремістських публікацій на місяць на цю тему, то має добрі шанси на отримання грантів;

2) дозволяє висувати лозунги, котрі сподобаються багатьом жінкам (в першу чергу тим, котрі почуваються недооціненими, і звинувачують в тому інших... а таких справді багато), тобто тут є явна користь для початкуючої або не надто популярної політикиці (коли/якщо якусь початкову популярність вдасться здобути, і буде ставитися питання про ширші кола, то доведеться помітно стримуватися, щоб не відлякувати нормальних людей).
САНДРО _ 24.09.2020 11:39
IP: 91.224.24.---
Альонушка!
Якби це був твір, а я твоїм вчителем- то отримай 12 баллів.
Чудовий твір- достає і розуму, і патріотихму, і пафосу...

Але ж ти не школярка, а навкругм не школа- а життя.
Тому за твій Блог- неуд!

Не жіноча це справа, як до речі бути військовим, справжнім військовим, а не папірці носити генералу, бетонщиком- арматурщиком на будівництві, тракторисом у сільському господарстві.

І не треба дівчатам. котрі тільки вступають в життя, плюндрувати це життя.

А якщо когось це життя і занесе у цей омут, то, що ж робити, хай вигрібають.
Log Log _ 24.09.2020 00:21
IP: 128.124.97.---
Віктор Совщак:
Петро Киевский:
Наприклад... Коль -німець, памятаєте... Коли був при владі, то лобірував інтереси Газпрому... Зрозумло, що Газпром нічого йому не платив, коли той (Коль) був на державній службі... А ось колди звільнився, то йогоКоля взяли на посаду у Газпром, ну якоби працівник...Дуже потрібний і дали зарплату -мама не горюй... А вже про допомогу "бідним " євродепутам я вже іне кажу...Тоюто Ваші слова "На Западе политика тоже кормушка." має місце бути
Ви зовсім з глузду з'їхали?
Ідіот не розуміє половини слів, а Ви з ним обговорюєте геополітику.
Займіться більш корисними речами.
Прилоус Андрій _ 23.09.2020 19:46
IP: 212.66.51.---
Alex Kovtun:
Ну чому? Нормаьні заповіти Ілліча, вона ж давно в політиці, вже пора бронзовіти.
Log Log _ 23.09.2020 15:25
IP: 91.196.178.---
Петро Киевский – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
подтирают.
Тупая безграмотная "сосиська", по-русски подтирают задницу.
Комменты удаляют.
Слабоумный дегенерат, ты о запятых когда-нибудь слышал?
Ты даже родного русского языка не знаешь, а лезешь в политологи.
Пошел вон, ослоумный политолух.
_ABM_ _ 23.09.2020 14:53
IP: 77.222.153.---
"Побережіть свої сили для сімей, а якщо таких немає – то для їх створення" (прессекретар МВС Республіки Беларусь Ольга Чемоданова). 💐
Віктор Совщак _ 23.09.2020 13:02
IP: 188.163.12.---
Петро Киевский:
Наприклад... Коль -німець, памятаєте... Коли був при владі, то лобірував інтереси Газпрому... Зрозумло, що Газпром нічого йому не платив, коли той (Коль) був на державній службі... А ось колди звільнився, то йогоКоля взяли на посаду у Газпром, ну якоби працівник...Дуже потрібний і дали зарплату -мама не горюй... А вже про допомогу "бідним " євродепутам я вже іне кажу...Тоюто Ваші слова "На Западе политика тоже кормушка." має місце бути
Віктор Совщак _ 23.09.2020 12:17
IP: 188.163.12.---
Колись було зрозуміло, що..."Друзья Отчизне посвятим, души прекрасние пориви"... А зараз, коли молоді люди не комуністти, не соціалісти, ніе революціонери, для чого йдуть в політику... Ось я вже 30 років спотсерігаю в політиці молодих людей, вже деяким скоро на пенсію, ... І що? Ні про одну людину я не можу сказати шо він (вона) свою молодість потила служінню народу, Батьківщині...Не плутайте назву організації Тимошено...Наслідок їх служіння це статки...Якби у нас була європейський порядок, то ми б багато про кого узнали, що він собою представляє... Тому лозунг для таких це "Вперед до кормушки"...Бо хто запізниться, той буде голодним і обірваним
Alex Kovtun _ 23.09.2020 09:51
IP: 31.145.136.---
Алёна, у Вас дополнительные потребности или ограниченные способности? Что это за сексизм в политике...
Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter