11 березня 2021, 18:59

328 днів політичних призначень та 521 день політичних звільнень

6 березня вступив у дію Закон про відновлення конкурсів на державній службі. 

❗️ На жаль, цей закон не лише про повернення конкурсів, а, як пам'ятаєте, після правок Зеленського, ще й повертає вічних в.о. міністрів на посади.

До речі, буквально за день до підписання Закону, Уряд (який публічно виступав за конкурси декілька місяців!) усе ж таки встиг в останній вагон призначити й погодити БЕЗ конкурсу: 

🔻 Заступника Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Пілата О.Л.

🔻 Заступника Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Онуфрієнко М.В.

🔻 Тимчасового в.о. голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Завадського С.О.

Очевидно, "перед конкурсами – не надихаєшся". Ці люди можуть бути на своїх посадах до 6 місяців. 

А нам пропоную підсумувати: що ми маємо?

❗️ 328 днів – у країні були політичні призначення. 

Тобто не було конкурсів на держслужбу. Всі призначення на державні посади здійснювалися у закритому режимі "під столом" та за домовленістю політиків. Без жодних реальних відборів і процедур. Без перевірки знань чи досвіду кандидатів. Навть без перевірки їх вміння писати й говорити українською мовою.

Усе це ще більше розхитало довіру до державної служби. На державну службу потрапили на високі непрості посади люди без жодного досвіду, або з досвідом 2 роки на посаді лінійного продюсера на телеканалах. 

Звісно, такі призначення стали повністю і тотально політичними, коли ставили "свою людину" або "підставного хлопчика", який буде слухатися. 

Чи такі "тимчасово"-призначені люди показали якісь особливі результати?  Звичайно, що переважна більшість – ні. Чого і не могло статися. 

Уявіть: деякі керівники ЦОВВ змінювались по декілька разів за рік. Згадайте тільки кейс 4 разів заміни голови митниці. Занадто ласий шматок був у доборі без правил.

На держслужбу також потрапила війна всіх проти всіх – коли воюють за "свою" людину та "б'ють" конкурента. 

❗️ 521 день – в країні існувало політичне звільнення.

Простою мовою – можна було звільняти високопосадовців без жодних юридичних підстав. 

Ми жили з так званим політичним звільненням за статтею 87-1, але от цікаво, чи допомогло воно нам? 

Нагадаю, ця історія про "звільнити всіх без підстав" – була прийнята в турбо-режимі Урядом Гончарука, "щоб звільнити попередників". За цією ж статтею звільнили пізніше самих службовців Уряду Гончарука. 

Політичні призначення та політичні звільнення – нам продавали, як можливість показати швидкі достойні результати. 

Звичайно, нічого подібного не відбулося. Відбувся відкат назад, який виправляємо тепер майже 2 роки. І який виправляти ще треба буде не один рік. 

Як висновок: ми втратили загалом 328 і 521 дні.

❗️ А от із позитивного: 

🔹Ми побачили, як же важко і довго виправляти помилки. Перша помилка у вересні 2019 року, інша – у квітні минулого року. І виправлені вони лише 6-го березня 2021.

🔹 Ми побачили, як легко розвалюється держслужба.  Особливо коли вона і так уже слабка. 

Не очікуйте більше якоїсь пристойної кількості людей, бажаючих піти на посади за конкурсом – бо на таку держслужбу, якою вона стала, в принципі,мало хто хоче йти. А після доборів довіра до конкурсів взагалі відсутня. 

🔹 Ми побачили, як неправильними недолугими рішеннями за 1 день ламається країна. 

Обидва рішення про політичні призначення та звільнення - повернули нас до правил часів Януковича. І показали, що всі ілюзії "так керувати було легше", "конкурси заважають призначати", і "дайте мені просто звільнити тих, кого хочу" -  це все ілюзія пошуку простих рішень і для недолугих слабких керівників.

Я рада, що в якийсь момент історії ми це побачили і, сподіваюся, зробили висновки та перегорнули цю сторінку назавжди. 

Більше як завжди пишу в своєму Телеграм

powered by lun.ua

Кінець погрозам і неадекватності: про новий "колекторський закон"

Друзі! Є гарні новини! ➡ Сьогодні нарешті підписано наш законопроект #4241 щодо захисту боржників від неадекватних колекторів! Уже завтра закон має бути опублікований, і він вступить в дію! Ви пам'ятаєте, що ця історія тягнеться довго...

Відверто про "податкову амністію": запрацює чи буде провальною?

➡ Учора у ВР був прийнятий законопроект про так звану "податкову амністію". Тож давайте спробуємо розібратися про що мова. 🔻 Що таке податкова амністія? Це можливість для громадян, які не сплачували податки, відкрити свої статки й доходи, заплатити якийсь відсоток із них (Зеленський пропонує 5%), і потім легалізувати їх та жити далі "чесно"...

328 днів політичних призначень та 521 день політичних звільнень

6 березня вступив у дію Закон про відновлення конкурсів на державній службі.  ❗️ На жаль, цей закон не лише про повернення конкурсів, а, як пам'ятаєте, після правок Зеленського, ще й повертає вічних в...

''...Сонечко, ти серйозно?''

Якщо ви пропустили наш спільний дебют у КлабХаусі, то ми записали декілька тез від учасниць заходу: • Говорили про те, скільки треба (і що та як) говорити жінці, щоб її сприймали серйозно...

Вето Зеленського на закон про відновлення конкурсів на держслужбі – що далі?

➡ Від новин гарних – до не дуже Буквально нещодавно писала у своєму блозі на "Українській правді" про гарні новини щодо прийняття у ІІ читанні Верховною Радою Закону про відновлення конкурсів на державну службу...

Про відновлення конкурсів на держслужбу, посилення ролі Парламенту та "боротьбу з хаосом"

Друзі, нарешті гарні новини: Парламент прийняв у ІІ читанні Закон про відновлення конкурсів на державну службу! Із чим я всіх щиро вітаю! 👏 Закон всього на 7 сторінок, але надзвичайно важливий, і "народжувався" з неабиякими труднощами майже рік...