2 липня 2021, 14:09

Модна експансія, або як ми можемо стати новим центром моди

➡ Друзі, учора за скандальним законопроектом #5600 ми й не помітили, як вступив у дію закон #4410 про підтримку легкої промисловості! 👏🏻

Якщо коротко – то ввозити сировину для пошиву в Україні суконь, беретів, меблів та всіх товарів легкої промисловості, без яких ми не обходимось щодня, буде легше, простіше та дешевше.

Цим законопроектом, який прийнятий і підтриманий усіма фракціями Парламенту, ми стумулюємо виробництво, розвиток легкої промисловості та подальший експорт наших виробів.

Це саме той (рідкий у Раді) законопроект, який нарешті реально може допомогти малому і середньому бізнесу України.

Тепер детальніше.

➡ Легка промисловість в Україні: погляд останніх років

В країні працює:

- понад 2,5 тис. підприємств у текстильній промисловості, виробництві одягу, шкіри та взуття

- із них 12% – середні підприємства, 25% – малі (!), решта понад 60% – мікропідприємства (!).

- більшість із них відбивалися маленьким партіями у onesize, продавали речі через інстаграм, маленькі сайті або на Etsy за кордон – самі собі створили робочі місця та бренд, і тепер розвиваються шаленими темпами.

- Понад 1600 – це швейні підприємства.

- Легка промисловість є фундаментом (це ясно) для індустрії моди, яка є часто найрутішим брендом нашої країни за кордоном.

🔻 Однак є одне "але":

- У нас залишається повністю убитою саме виготовлення сировини для легкої промисловості.

- А виробники майже повністю залежні від імпорту різних видів матеріалів для свого виробництва.

- Зараз дуже важко/дорого отримати сировину для легкої промисловості, і ще важче – її спокійно розмитнити на кордоні.

Карантин лише поглибив цю проблему, коли на митниці місяцями стояли тканини та матеріали.

А підприємства вимушено залишались без роботи, і часто – без будь-якої мінімальної підтримки.

➡ Що ж по законопроекту?

➡ Законопроект зменшує витрати на закупівлю сировини і матеріалів із-за кордону через встановлення пільгових ставок ввізного мита:

🔻 0% візного мита (!) – на сировину, яка взагалі НЕ виробляється в Україні, (це і пряжа, і волокна, і нитки, і багато інших кодів товарів).

Це найкрутіша і найважливіша норма.

🔻 від 1% до 8% мита на готову продукцію – тканини, фетр і повсть, сітки плетені, шпагат, канати та інші потрібні матеріали, які використовують виробники і дизайнери.

🔻 Уніфікує інші ставки мита до 10% на товари легкої промисловості за тими товарними підкатегоріями, де такі ставки менші 10% (105 товарних підкатегорій).

🔻 План такий: розмір ставок, можливо, і можна буде повернути до існуючого рівня, але лише коли в Україні з'являться відповідні виробництва сировини (і якщо).

➡ Також серед вагомих плюсів:

➕ Законопроект скорочує час на проходження митного оформлення, зменшує вплив "людського фактору" при оформленні і корупційні ризики.

Якщо у вас 0% – то це 0.

(Закон, правда, не поширюється на товари походженням країн, із якими укладено угоди про вільну торгівлю).

➕ Цей законопроект, маємо велику надію, створить реальні умови для збільшення виробництва в українській індустрії моди та легкій промисловості.

➕ Плюс підвищить конкурентноспроможність на інших ринках наших виробників – бо банально товари стануть дешевшими.

➕ А також – збільшить експорт, робочі місця у галузі.

Це – про реальну вакцинацію економіки в такі кризові для країни часи.

➡ Про податки

🔻 Ми втратимо деякі бюджетні надходження (близько 100 млн гривень на рік – що, насправді, дуже мало і так) від цих мит, але отримаємо шанс дуже серйозно збільшити надходження і податок на додану вартість із проданих товарів.

Саме така логіка має бути в усіх податкових змінах!

Упевнена, що за рахунок зменшення витрат на закупівлю матеріалів, спрощення їх розмитнення, підприємства точно почнуть виробляти більше продукції.

Тож, думаю, що це перекриє мито в 10 разів.

А ще додатково сприятиме створенню нових робочих місць та зарплат для українців.

Загалом, цікаво буде порівняти цифри за рік.

➡ Наша мета проста:

• переробка,

• товари з високою доданою вартістю,

• збільшення експорту товарів за кордон,

• гроші у валюті в країну.

Дуже сподіваюсь, що проект спростить життя та економіку для українських виробників легкої промисловості!

Удачі вам! Ви супер круті)

І я страшенно пишаюся, що українські піжами, капелюхи, костюми, сукні – носять червоними доріжками по всьому світі та продають у найвідоміших магазинах Лондону, Парижу та Нью-Йорку. А наші меблі, ковдри та дитячі іграшки – потрапляють у ТОПи-продаж у країнах ЄС.

Далі буде... Упевнена в цьому)

📲 Друзі, нагадую, що більше пишу у своєму телеграм-каналі "ХРУМка ПОЛІТИКА"!

powered by lun.ua

Про дорослішання країни, індустріальні парки та вміння захищати себе

290 голосів за закон про індустріальні парки! Вітаю нас! 👍 Вітаю всіх, хто працював останні 10 років, щоб це рішення нарешті стало можливим...

Мій Крим

Мені років 8-10, я в сукні у білий та червоний горошок, на колінах у мене – їжачок. Ми тільки що його погодували і забрали на руки. Я ходила з ним, здається, цілий день (дуже обережно носила, чесне слово)...

30 років. Про характер нації

30 років – за паспортом. Насправді, на декілька сотень більше, і тисяча років історії, традицій та гартування характеру. 30 – для людини вже достатньо, щоб визначитись, ким же я таки хочу бути, коли виросту, але для країни – очевидно, ні) Для країни цей вік – ще дещо підлітковий, по відчуттю десь між 17 та 19 роками...

Модна експансія, або як ми можемо стати новим центром моди

➡ Друзі, учора за скандальним законопроектом #5600 ми й не помітили, як вступив у дію закон #4410 про підтримку легкої промисловості! 👏🏻 Якщо коротко – то ввозити сировину для пошиву в Україні суконь, беретів, меблів та всіх товарів легкої промисловості, без яких ми не обходимось щодня, буде легше, простіше та дешевше...

#5600 або немає часу пояснювати – віддайте нам ваші гроші

Унікальна ми все-таки країна. *⃣ Ви приходите до влади з меседжами полегшення бізнесу, дерегуляцією і спрощенням всіх процесів. ▶ Обіцяєте усунути всі перешкоди для малого бізнесу, стрес та папірці і нескінченні перевірки від усіх держорганів...

Про реальне економічне співробітництво і локалізацію в 35%

Друзі, вітаю нас усіх! 👏🏻 ➡ Сьогодні Парламент конституційною більшістю голосів ратифікував 4 міжурядові Угоди щодо економічного співробітництва між Україною та Францією на суму понад 1 300 млн євро! ➡ Дві Угоди – соціальні...