7 вересня 2021, 18:18

Про дорослішання країни, індустріальні парки та вміння захищати себе290 голосів за закон про індустріальні парки!

Вітаю нас! 👍

Вітаю всіх, хто працював останні 10 років, щоб це рішення нарешті стало можливим. І особливо Дмитро Наталуха, Дмитро Кисилевський, Ігор Марчук та інші, хто дотиснув це в залі зараз.

Не перша спроба дати якісний стрибок промисловості, але перша – дати поштовх малому і середньому бізнесу в індустріальних парках, у тому числі бізнесу креативних індустрій.

Плюс – спроба найбільш якісно підготовлена. 🤞

➡ Друзі, ми цього року святкуємо з гордістю 30 років нашої незалежності.

30 – за паспортом для людини вже, мабуть, достатньо, щоб визначитись, ким же я таки хочу бути, коли виросту, але для країни от – очевидно, ні.

➡ Країна тільки зараз визначається, ким же вона хоче бути:

🔻 Таким собі хлопчиком-лібералом з ідеями про мир в усьому світі та все хороше і мріями про те, що його прийде і врятує дядько Сем чи дідусь з Європи, який дасть грошей, розкаже, як жити, захистить від страшних інших дядь.

🔻 Або ми хочемо бути вже дійсно 30-річною навченою досвідом професійною людиною, яка спирається на власні сили та знання, власний розум і власні помилки.

Яка на перший план ставить власні інтереси, бо розуміє, що не може зробити інших людей і своїх друзів щасливими, якщо сама не буде щасливою та успішною людиною.

Я б дуже хотіла жити в другій країні. Яка вже вміє аналізувати історію, і робить не так, як часто радять їй іноземні дідусі та дяді, а те, що вони робили та роблять зараз самі.

➡ А як же роблять інші?

Вони боряться за кожного інвестора – внутрішнього і зовнішнього, – який вкладає гроші в країну та створює робочі міста.

Ті самі країни поруч з нами – Польща та Туреччина особливо – створюють супер ідеальні та спрощені умови для інвестора внутрішнього і боряться за кожного інвестора іноземного.

І боряться буквально за кожну велику іноземну компанію, і кожного великого бізнесмена, який хоче створити нові робочі місця в країні – пропонуючи одразу землю для заводу і податкові пільги, і безкоштовне швидке підключення до електромереж.

А ще – до прикладу, Угорщина виробляє в парках третину свого ВВП.

І не треба для цього ніяких інвест-нянь. Треба нормальна економічна стратегія.

➡ Знаєте, що робимо ми?

Я вам скажу: у нас Прем'єр-міністр пише і розсилає листи на губернаторів областей з наказом відкрити по заводу в області на 500 робочих місць із залученням інвест-няні.

Що це за дитинство?

Заводи не будуються просто так за наказом у листі та розчерком пера. 🤦🏼♀ Підписав лист – і бах, завод.

Знаєте, скільки в країні інвест-нянь та інвесторів, які ними користуються?

Я вам розкажу – НУЛЬ. Бо це не той механізм, який цікавий іноземному інвестору без інших конкретних податкових стимулів і механізмів.

➡ Давайте дорослішати. 30 років це вже щось врешті-решт. Уже не діти.

Дорослішати – означає розуміти, як діє світ, знати власні сильні та слабкі сторони.

Роботи речі не для піару чи тупо для галочки, – а спокійно виважено бити в одну точку, добиватись результатів і розвивати власну економіку.

Упевнена, що одня ця точка – це захист наших громадян через зміцнення нашої економіки, через нові робочі місця, через нові інвестиції в країну (як від внутрішнього інвестора, так і від зовнішнього), через локалізацію, через конкретні податкові стимули та пільги.

І через економіку та здоровий економічний егоїзм – отримувати місце за столом світової політики.

Закон про індустріальні парки – це один із можливих законів для такої стратегії. Але це лише базова рамка.

➡ Для того, щоб він запрацював:

- треба конкретні зміни в податковий,

- треба зміни в митний кодекс,

- треба гарантії простого та швидкого підключення до електромереж та

- можливість для бізнесу отримати адекватний кредит у банку.

Треба заміна податку на прибуток – нарешті податком на виведений капітал. Який обіцяє вже другий по черзі Президент України, але чомусь цього не відбувається.

І не можна тут прикриватись вимогами МВФ чи іншими історіями. Треба просто бити в одну точку і спокійно робити своє.

➡ Загалом, це гарний початок для першого дня нової сесії політичного сезону – починати його із закону про індустріальні парки.

Наступними мають бути закони змін до митного та податкового законодавства, спрощення податкової системи та інші стимули для економіки.

Інакше ми будемо й надалі програвати конкуренцію у великому, несправедливому (усвідомте це) й жорстокому світі.

Тож очікуємо – серйозних кроків з боротьби за нашу економічну українську незалежність.

📲 Нагадую, що більше й оперативніше пишу у своєму телеграм-каналі.

powered by lun.ua

Про дорослішання країни, індустріальні парки та вміння захищати себе

290 голосів за закон про індустріальні парки! Вітаю нас! 👍 Вітаю всіх, хто працював останні 10 років, щоб це рішення нарешті стало можливим...

Мій Крим

Мені років 8-10, я в сукні у білий та червоний горошок, на колінах у мене – їжачок. Ми тільки що його погодували і забрали на руки. Я ходила з ним, здається, цілий день (дуже обережно носила, чесне слово)...

30 років. Про характер нації

30 років – за паспортом. Насправді, на декілька сотень більше, і тисяча років історії, традицій та гартування характеру. 30 – для людини вже достатньо, щоб визначитись, ким же я таки хочу бути, коли виросту, але для країни – очевидно, ні) Для країни цей вік – ще дещо підлітковий, по відчуттю десь між 17 та 19 роками...

Модна експансія, або як ми можемо стати новим центром моди

➡ Друзі, учора за скандальним законопроектом #5600 ми й не помітили, як вступив у дію закон #4410 про підтримку легкої промисловості! 👏🏻 Якщо коротко – то ввозити сировину для пошиву в Україні суконь, беретів, меблів та всіх товарів легкої промисловості, без яких ми не обходимось щодня, буде легше, простіше та дешевше...

#5600 або немає часу пояснювати – віддайте нам ваші гроші

Унікальна ми все-таки країна. *⃣ Ви приходите до влади з меседжами полегшення бізнесу, дерегуляцією і спрощенням всіх процесів. ▶ Обіцяєте усунути всі перешкоди для малого бізнесу, стрес та папірці і нескінченні перевірки від усіх держорганів...

Про реальне економічне співробітництво і локалізацію в 35%

Друзі, вітаю нас усіх! 👏🏻 ➡ Сьогодні Парламент конституційною більшістю голосів ратифікував 4 міжурядові Угоди щодо економічного співробітництва між Україною та Францією на суму понад 1 300 млн євро! ➡ Дві Угоди – соціальні...