4 липня 2023, 13:52

Перемогти "вісь зла" – Росію та Іран

🗣 У Парижі – 3 дні великого форуму та найбільшої кількості безпекових заходів у моєму житті.

Форум, будете здивовані, – присвячений Вільному Ірану – The Free Iran World Forum 🇮🇷

Він – зараз важливий і для України.

На форумі – депутати та активісти з 52 країни світу (!) з 6 континентів.

Дуже багато представників країн Середнього та Близького Сходу, які, виявляється, теж добре знають, що таке іранські Шахеди над головою, країн Африки та навіть Латинської Америки – що надзвичайно важливо.

Форум відкриває Майк Пенс, який приїжджає сюди одразу з України, де він був із неоголошеним візитом – він багато розповідає про свою зустріч із Президентом Володимиром Зеленським та страшні воєнні злочини, які побачив в Україні.

Тут жінки іранської опозиції, у яких майже у кожної страшні кейси повішених в Ірані родичів, убитих на протестах чоловіків та синів або дітей зараз там, у вʼязниці.

Жінки, які постарше – не люблять говорити, як вони втікали з Ірану. Вони дивляться на нас, українців, як на героїв і велику надію. І дуже вірять, що наша перемога – буде означати і смерть іранського теперішнього режиму.

Тут виступає Майк Помпео, Джон Болтон, Стівен Гарпер, депутати Європарламенту, американські конгресмени, сенатори, колишні та теперішні прем'єр-міністри та багато інших поважних політиків.

Всі вони говорять часто не лише про вільний демократичний Іран та висловлюють підтримку іранській опозиції, але і про Україну та нашу війну, де Іран вже бере участь на стороні Путіна.

Про "вісь зла" диктаторів, яка стає слабшою.

Іранський диктаторський режим зараз напряму загрожує не лише власним громадянам, і не лише країнам сходу, але усьому світу, експортуючи туди вбивства та зброю.

➡ Свою промову я виголошувала того дня, коли о 2:30 ночі росіяни запустили на Київ 8 іранських "шахедів". Вони пошкодили 3 будинки та поранили 1 чоловіка.

І це ніч, яку ми називаємо "хорошою" та "спокійною". Бо лише 8 дронів, бо немає загиблих.

Українці не багато знали раніше про Іран – і це прикро. Ми не розуміли, чому майже кожної ночі бачимо іранські дрони на небі, чому іранський режим передає ці дрони Росії, чому якась країна за 3000 км від нас – убиває нас кожної ночі.

❗Лише за травень 2023 – на українські міста було запущено більш, ніж 300 іранських "шахедів".

▶ За час повномасштабного вторгнення Росії до України ми зупинили більше 1000 дронів. Скільки їх було взагалі – страшно рахувати.

🇮🇷 Цього ж травня в Ірані – було жорстоко страчено більше 140 людей.

Лише вдумайтесь – більше 140 людей СТРАЧЕНО. Це найбільше число страт, здійснених іранським режимом, починаючи з 2015 року.

Режим боїться. Режим розганяє мітинги. Режим у страху через жінок, які стрижуть волосся. І так, у іранських жінок і досі більше яєць, ніж у російських чоловіків.

І тому, я впевнена, режим слабкий і впаде так само, як впаде Путін.

▶ Світ знає про іранські дрони, але не розуміє масштабу: іранські дрони атакують наші школи, церкви, дитячі садки, лікарні та навіть центри гуманітарної допомоги.

Коли вагітна українка була вбита у себе вдома вночі іранським "шахедом", Президент Зеленський сказав: "Ми знаємо, що це зробили росіяни. Але це також зробив й іранський режим, який надсилає ці безпілотники, щоб вбивати нас. Навіщо воно вам, іранці? Навіщо ви вбиваєте українців?".

5 місяців тому мої батьки побачили чорний іранський Дрон у себе над головою. Над їх невеличким будинком, неподалік від Києва, у сільській місцевості, де немає жодного військового обʼєкту. Що відповідати на такий дзвінок батьків, крім "ховайтеся"?

❓Чому ці дрони тут?

Бо терористичні та диктаторські режими – не знають ні кордонів, ні відстаней, ні моралі.

І задача міжнародної спільноти – зупинити їх разом.

Нещодавно Андрій Єрмак закликав Ізраїль дозволити Україні використовувати їх оборонну зброю проти "Шахедів". І мене просто шокує, що деякі країни ще можуть вагатися.

▶ Українці добре засвоїли урок – диктаторів та терористів не можна "замирювати".

Наша слабкість провокує ще більше зла, насильства і тиранії.

Умиротворення агресора не спрацювало ні з Гітлером, ні з Путіним, ні з іранським режимом. І не спрацює.

Українці пам'ятають слова Черчилля: "Миротворець – це той, хто годує крокодила, сподіваючись, що той з'їсть його останнім". Але крокодил з'їсть нас усіх, якщо його не зупинити.

▶ Я налякана тим, що наша історія має так багато трагічно спільного.

Іранський режим використовує зараз проти протестів гумові кулі – для того, щоб влучати в очі студентам на протестах та осліплювати їх.

У 2014 році син моєї хрещеної мами втратив око, після того, як йому влучили гумовою кулею в око снайпери Януковича.

Саме тоді почалася Революція Гідності. Це була наша боротьба за свободу. Ми сказали "ні" диктатурі та мали вільні вибори. Так це почалося для нас, і я знаю, що так це починається і для Ірану.

І чим швидше буде повалений іранський режим – тим швидше зникнуть іранські дрони із нашої землі.

💪🏼 У нас з іранськими жінками та їх "resistance" – однакові цінності. І ці цінності свободи не зупинити, не придушити, не вбити. Вони лише ростуть і приваблюють все більше людей, які дізнались, що це таке – свобода.

Я знаю, що Україна виграє цю війну проти Путіна. І я впевнена, що виграє й вільний, демократичний Іран!

-

/Мій виступ – можна подивитись у моєму Фейсбуці.

Достатньо подивитися перші 15 секунд, щоб зрозуміти підтримку світу – це аплодисменти кожному українцю та українці, які боронять нас від Путіна та іранських дронів. Кожному з нас, які не бояться і показують приклад світу/.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Конгрес місцевих і регіональних влад: про підсумки року, досягнення та пріоритети

➡ Мала честь взяти участь в останньому підсумковому за цей рік – Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України. На жаль, цього разу долучалась по Зум, а не персонально, бо сиджу дома з ковідом, фарингітом і майже втраченим голосом...

КОНГРЕС, ЯКИЙ ОБʼЄДНУЄ КРАЇНУ

У той час, коли здається, що все валиться, час грає проти нас, розмови про втому і зраду; коли ми максимально виснажені на кінець цього надскладного року; і потрапили в потік дуже непростих подій і політичної війни між республіканцями та демократами в США; коли кожна копійка допомоги та зброї даються надзусиллями; і коли, здається, маємо так мало гарних новини і результатів, тим цінніше проєкти, які виходять та роблять нас сильнішими...

Допомогти прикордонним до ворога областям: Сумщина й Чернігівщина

👩🏼💻🇺🇦 Взяла участь у засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад. Цього разу фокус був на Сумській та Чернігівській областях...

Ти як?

Сьогодні – Всесвітній день ментального здоровʼя. Тепер для нас – це не пуста назва якоїсь програми. Ми маємо вчитися жити з цим болем, страхом, війною, жорстокістю...

Південна Корея, Україна та божевільні сусіди

🇰🇷 🇺🇦 Під час Всесвітньої конференції молодих парламентарів Міжпарламентського Союзу – мала двосторонню зустріч із делегацією депутатів Південної Кореї...

Ізраїль

У мене непрості відносини з делегацією парламентарів Ізраїлю у Міжпарламентському Союзі. Їх депутат, а зараз також Міністр сільського господарства і територій Ізраїлю входить у так звану "Task force" – спеціальну групу по Україні / Росії, яка була сформована світовим парламентом за місяць після початку повномасштабної агресії і з якою ми працюємо...