30 серпня 2023, 16:03

Підставити плече найбільш постраждалим регіонам. Херсонщина

➡ Учора відбулось розширене засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Проходило воно – на Херсонщині та онлайн.

Мала честь – долучитись до засідання.

Херсонська область – особливо важлива, бо 88% її території було окуповано росією + вона отримала екологічну катастрофу після підриву дамби.

І те, як ми всі разом справимось із відновленням Херсонщини, те, як люди не будуть відчувати себе кинутими або один на один із лихом – стане основою відновлення і інших деокупованих областей, які будемо звільняти в майбутньому.

Тут працює зараз багато креативних і несистемних ідей та рішень, щось ми пробуємо, десь, можливо, помиляємось, десь точно потребуємо поради херсонців і міжнародних організацій, і тому дуже рада, що Президія Конгресу збирається саме там.

➡ Серед присутніх на засіданні – 21 із 22 членів Президії Конгресу:

▫ Прем'єр-міністр Денис Шмигаль

▫ Спікер Парламенту Руслан Стефанчук

▫ Керівник Офісу Президента, Голова Президії Конгресу Андрій Єрмак

▫ Виконавчий секретар Президії Конгресу Олексій Кулеба

▫ народні депутати,

▫ представники Асоціації міст України і міжнародних організацій та

▫ усі члени Конгресу від Херсонської області

Дуже рада, що ми відходимо від практики бюрократичних доповідей, а дуже конкретно та відверто працювали по формату "питання-відповідь".

Питання від Херсонщини та громад, відповіді від парламенту, урядовців та офісу.

➡ Питання дуже конкретні по декількох блоках:

▫ Екологічна ситуація та відновлення водопостачання на деокупованій території через підрив Каховської ГЕС.

- [Через підрив ГЕС – було втрачено понад 70% води з водосховища.

- Евакуйовано 3773 людини, із яких 476 дітей.

- 3821 будівля – пошкоджена через затоплення + можливо додадуться ще.

- Під загрозою зникнення – понад 160 тис. птахів та 20 тис. тварин.

Наразі ж найгостріше питання – забезпечення людей питною водою.]

▫ Відбудова соціальної та житлової інфраструктури Херсонщини.

І окремо – відновлення шкіл.

▫ Податкової системи для місцевих бюджетів, зокрема, чи планується зменшення надходжень податків для місцевих бюджетів на наступний рік. Це дуже турбує громади.

▫ Стимулювання бізнесу на деокупованих територіях та отримання грантів на переробку – саме тому бізнесу, який починає або продовжує працювати на деокупованих територіях.

🙏 Особливий респект і шана – людям, які працюють і створюють робочі місця на цих територіях, бо, нагадаю, 88% території Херсонщини було окуповано.

Для них – є окремі проекти, на які вони можуть податись вже через "Дію" і отримати 80% гранту на закупівлю обладнання для переробки і виробництва, і особисто покрити лише 20%.

▫ Окрім цього – говорили про програму "Пліч-о-пліч", яка наразі реалізовуєтсья в Україні, і де Херсонщина – є пілотним регіоном.

Нагадаю, що це одна з крутих і дуже простих ідей, яка об'єднує країну:

одні громади одних областей – допомагають відновлювати громади інших – найбільш постраждалих.

Різні області України – можуть допомогти з відновленням одне одного, розподіляючи свої місцеві бюджети у невеличних частинах. Там, де можуть ті мають надходження до місцевих бюджетів.

❗Уже зараз завдяки цій програмі – було відновлено понад 326 приватних будинків на Херсонщині. Планується відновити понад 3,5 тисячі об'єктів у 26 громадах.

Сьогодні на Херсонищині нереальна спека – до +37 градусів.

При цьому ж – прямо зараз будівельники із різних областей України працюють на спеці і відновлюють будинки та інфраструктуру в селищах Херсонської області. Дякую вам.

Ми ж – просимо більше громад та областей долучатися до відновлення Херсонщини та програми "Пліч-о-пліч" і далі спілкуємося з міжнародними партнерами, які готові допомагати по конкретних сферах або брати під патронаж область.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Допомогти прикордонним до ворога областям: Сумщина й Чернігівщина

👩🏼💻🇺🇦 Взяла участь у засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад. Цього разу фокус був на Сумській та Чернігівській областях...

Ти як?

Сьогодні – Всесвітній день ментального здоровʼя. Тепер для нас – це не пуста назва якоїсь програми. Ми маємо вчитися жити з цим болем, страхом, війною, жорстокістю...

Південна Корея, Україна та божевільні сусіди

🇰🇷 🇺🇦 Під час Всесвітньої конференції молодих парламентарів Міжпарламентського Союзу – мала двосторонню зустріч із делегацією депутатів Південної Кореї...

Ізраїль

У мене непрості відносини з делегацією парламентарів Ізраїлю у Міжпарламентському Союзі. Їх депутат, а зараз також Міністр сільського господарства і територій Ізраїлю входить у так звану "Task force" – спеціальну групу по Україні / Росії, яка була сформована світовим парламентом за місяць після початку повномасштабної агресії і з якою ми працюємо...

Україна експортує "Дію" у Глобальний Південь

🇻🇳 На Всесвітній конференції молодих парламентарів у В'єтнамі мала виступ від України на панелі по цифровій трансформацій, інноваціях та сталому розвитку...

ТАЙЛАНД, УКРАЇНА, РИС

🇨🇷💭 Отже, на полях Форуму молодих депутатів світу у Вʼєтнамі – мала двосторонню зустріч із делегацією Таїланду. У Міжпарламентському Союзі тайці нас підтримують – вони не один раз давали вирішальні голоси в моєму Комітеті миру та безпеки за час цієї війни...