21 вересня 2023, 14:46

Про Всесвітню конференцію молодих парламентарів МПС у В'єтнамі: дипломатичні нотатки

➡ 36 годин дороги, і я – у місті Ханой, Республіка В'єтнам 🇻🇳

Дорога з Києва + одразу переліт 17 годин під час вагітності – це історія для окремого посту. Але дуже рада, що вдалося поїхати, бо це підсумовує мою персональну та нашу роботу як делегації по Глобальному Півдню на чолі з Першим Віце-спікером парламенту Олександром Корнієнком – за останні півтора року війни.

Тут проходить Всесвітня конференція молодих парламентарів Міжпарламентського Союзу.

Міжпарламентський Союз (МПС) - так званий світовий парламент, найстаріша міжнародна організація світу якій більше 133 років, куди входять депутати майже всіх країн світу, куди входить і Україна, і в якому останні 7 років працюю, як член Керівного органу (Бюро) Комітету з питань ООН.

На форумі – присутні молоді депутати віком до 45 років – із більше, ніж 80 країн світу.

➡ Тут – спікери парламентів країн Африки, Азії, велике представництво Європи, Латинської Америки.

На конференції тут – я єдиний депутат і представник від України, і мої задачі:

▫ Просування мирного плану Президента Зеленського в регіоні та робота над тим, щоб нарешті більше азійських країн приєдналось до цього мирного плану.

▫ Донесення інформації про те, що відбувається в Україні. Окремо Вʼєтнаму, окремо визначеним країнам Азії.

▫ Спілкування та налагодження комунікації з країнами, у першу чергу, Азії та Африки – із тими, які Україну підтримують, і тими, які "нейтральні".

--

Мала можливість виступити на двох панелях по Україні, провела двосторонні офіційні зустрічі з:

▫ Вʼєтнамом,

▫ Індонезію;

▫ Південною Корею,

▫ Камбоджою;

▫ Тайландом.

+ Британією, Австрією, Туреччиною, Тонго, Малаві, Танзанією та іншими депутатами.

Окремо напишу по панелях і дискусіях, що мали тут. Особливо враховуючи велику (але повністю незграбну делегацію росіян, яка виступала російською і по темі не тих панелей), і найбільшу делегацію Куби – комуністичні брати як-не-як.

Але поки пару слів про Вʼєтнам, і чому він цікавий та стратегічно важливий для нас.

Тут – окрім делегацій Азії, дуже високе представництво депутатів Британії, велика делегація Ірландії, Італії, Австрії.

Це – не просто так. Вʼєтнам по-новому визначається розвідкою цих країн на мапі.

Частково – після візиту Байдена, бо Вʼєтнам надав США рівень стратегічного партнерства, і показує дещо відхід від Китаю.

Частково – з економічних причин, експорту напівпровідників.

Та головне – експерти вважають, що саме Вʼєтнам має шанс змінити геополітику регіону.

Відхід від Китаю та Росії, відкритість / примирення з США та заходом, надшвидкий економічний розвиток від 6% на рік останні роки, 38 економіка світу зараз і за прогнозами – 20-та скоро.

У цій геополітичній грі Вʼєтнам залишається "нейтральним" по відношенню до нашої війни, утримується по всіх Резолюціях України в ООН та МПС, утримується і по пропозиціях Росії, та приймає Лаврова та російських політиків у себе.

Ходять чутки про приїзд сюди самого Путіна; та це малоймовірно; бо Вʼєтнам як раз грає на протиріччях і показує Росії та Китаю нових союзників.

Українських візитів високого рівня сюди не було дуже давно. Тому наше представництво тут – важливе та символічне для партії Вʼєтнаму.

Україна – єдина делегація, яка була запрошена на вечерю у Парламенті Вʼєтнаму депутатами Комітету закордонних справ.

Фото для історії – у Парламенті з депутатами та золотим Хо Ші Міном на фоні)Навпроти нас – мавзолей Хо Ші Міна. Раз на рік його возять бальзамувати до російських вчених у Москву. Цей рік, щоправда, пропустили)

Нас всюди зустрічають "піонери" – вони досі так тут і називаються – студенти лінгвістичних ЗВО, які 2 місяці змагалися за право стажування на Форумі. Кожна делегація отримала свого "стажера". Дуже відповідального, який приходить у готель за годину до початку Форуму та чекає нас.

Моя дівчина-стажер говорить ідеальною англійською та мріє навчатися за кордоном. Що відбувається в Україні знає, співчуває, але більш формально. Стажер російської делегації – говорить російською.

У них доступні Нетфлікс, Інстаграм і ТікТок, Інтернет є, а вільної преси чи політичної свободи немає. Партія – вирішує все. Цензура величезна. При цьому кордони відкриті, а малий бізнес на кожному кроці процвітає. Формується прошарок дуже багатих людей і середнього класу.

Оця суміш відкритості, іноземних мов та одночасно зовсім буддистського терпіння, віри у партію і безумовного слідування правилам – мене дуже вражає.

Та, думаю, молоде покоління побачить величезні цікаві зміни у Вʼєтнамі.

Стажери з цікавістю слухають Форум, виступи європейців, мої інтерв'ю місцевій пресі. З інтерв'ю, думаю, виріжуть абсолютно все, крім подяки Вʼєтнаму за організацію) подивимось. Але молодь це чує та гуглить.

Дуже важливий регіон, який був нами часто проігнорований та в якому ми працювали по залишковому принципу. Зараз це змінюється. Зеленський мав зустріч із Премʼєром Вʼєтнаму на полях G7 у Японії.

Перший Віце-спікер Олександр Корнієнко та Голова комітету зовнішньої політики Олександр Мережко зустрічались із делегацією Вʼєтнаму в рамках АСЕАН.

Скоро, маю надію, будемо мати візит делегації Вʼєтнаму до нас, і нашої групи дружби – туди.

Дуже дякую пану Послу у В'єтнамі та всьому Посольству, яке було на звʼязку 24 години на добу та без яких я би точно не справилась із 20 зустрічами.

Побажайте нам удачі в цьому непростому регіоні)

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Допомогти прикордонним до ворога областям: Сумщина й Чернігівщина

👩🏼💻🇺🇦 Взяла участь у засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад. Цього разу фокус був на Сумській та Чернігівській областях...

Ти як?

Сьогодні – Всесвітній день ментального здоровʼя. Тепер для нас – це не пуста назва якоїсь програми. Ми маємо вчитися жити з цим болем, страхом, війною, жорстокістю...

Південна Корея, Україна та божевільні сусіди

🇰🇷 🇺🇦 Під час Всесвітньої конференції молодих парламентарів Міжпарламентського Союзу – мала двосторонню зустріч із делегацією депутатів Південної Кореї...

Ізраїль

У мене непрості відносини з делегацією парламентарів Ізраїлю у Міжпарламентському Союзі. Їх депутат, а зараз також Міністр сільського господарства і територій Ізраїлю входить у так звану "Task force" – спеціальну групу по Україні / Росії, яка була сформована світовим парламентом за місяць після початку повномасштабної агресії і з якою ми працюємо...

Україна експортує "Дію" у Глобальний Південь

🇻🇳 На Всесвітній конференції молодих парламентарів у В'єтнамі мала виступ від України на панелі по цифровій трансформацій, інноваціях та сталому розвитку...

ТАЙЛАНД, УКРАЇНА, РИС

🇨🇷💭 Отже, на полях Форуму молодих депутатів світу у Вʼєтнамі – мала двосторонню зустріч із делегацією Таїланду. У Міжпарламентському Союзі тайці нас підтримують – вони не один раз давали вирішальні голоси в моєму Комітеті миру та безпеки за час цієї війни...