14 грудня 2023, 16:10

КОНГРЕС, ЯКИЙ ОБʼЄДНУЄ КРАЇНУ

У той час, коли здається, що все валиться, час грає проти нас, розмови про втому і зраду; коли ми максимально виснажені на кінець цього надскладного року; і потрапили в потік дуже непростих подій і політичної війни між республіканцями та демократами в США; коли кожна копійка допомоги та зброї даються надзусиллями; і коли, здається, маємо так мало гарних новини і результатів, тим цінніше проєкти, які виходять та роблять нас сильнішими.

➡ Один із таких проєктів: Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Маю честь долучатися до його роботи та слідкувати за результатами вже майже рік.

Проект, який про об'єднання, про взаємодопомогу регіонам, про комунікацію та рішення. Про нашу внутрішню державну ОСНОВУ, на яку можна спертися в найскладніші часи.

🔼 Такою основою не може стати якась одна гілка влади, скоріше, це трикутник:

▫ державна влада,

▫ військові та

▫ місцеве самоврядування.

Окремі "підпорки":

▫ іноземні партнери та міжнародні організації і

▫ громадянське суспільство.

Кожна частина цього трикутника має бути в повній координації і комунікації з іншою.

Це є основою, на чому наше розхитане і втомлене суспільство може триматись.

У часи повного хаосу, втоми, дещо паніки, поганих міжнародних новин, ми маємо робити нашу внутрішню основу – набагато сильнішою.

Це не "сексі" робота і не піарні гучні історії щодня, більшість роботи взагалі непублічна та конфіденційна, особливо, щодо підготовки до захисту інфраструктури та оборони областей. Це монотонні візити, переговори, засідання, звіти, тисячі проблем, заслуховування, доручення, результати, помилки та висновки і знову рішення.

❗ росія домагається війни всіх проти всіх, як всередині України, так і у світі, тож наша основа має бути набагато більш укріпленою.

Це і є, на моє відчуття, найбільш відповідальна місія Конгресу.

На власні очі бачу, як після кожного засідання Конгресу, засідання Президії чи візитів до області, основа посилюється, тріщини та рани поступово загоюються, зʼявляється крихка довіра, яка так важко дається нам, як нації.

-

➡ Що таке Конгрес та як він працює?

Конгрес – це єдиний і найбільший в Україні майданчик, який об'єднує понад 1470 територіальних громад та державну владу – представників Уряду, Парламенту, Офісу Президента + наших міжнародних друзів, партнерів і громадськість.

Загалом Конгрес налічує – 1179 членів.

Його мета – слугувати платформою для взаємодії центральної влади з місцевою та регіональною, де можна проговорити всі болючі питання по областях, від мерів великих міст – до очільників районів та маленьких громад, почути один одного та надати конкретну допомогу.

▫ Головою Конгресу – є Президент Володимир Зеленський.

▫ Голова Президії – Андрій Єрмак.

▫ Виконавчий секретар Президії – Олексій Кулеба, який тільки за останній рік присвятив тисячі годин роботі Конгресу.

▫ А також – Прем'єр, усі міністри, керівники силових відомств, військове керівництво країни, ДСНС, Спікер Парламенту, окремі депутати за згодою, у тому числі я, і голови кожної навіть найменшої громади – мають можливість брати участь у засіданнях, ставити питання, отримувати допомогу та координацію.

➡ За цей рік:

▫ 1. Мали колосальну кількість годин онлайн і офлайн засідань Конгресу і Президії, які пройшли по всіх областях України.

▫ 2. Розширені засідання Президії Конгресу відбувались на:

- Рівненщині,

- Київщині,

- Сумщині,

- Чернігівщині,

- Харківщині,

- Херсонщині,

- Івано-Франківщині.

▫ 3. План був амбітний – "пройтися" по кожній області окремо, кожна область отримала по 4-5 годин часу спілкування напряму із керівництвом країни, уряду, комітетів ВРУ, мала можливість поставити їм питання, отримати конкретні відповіді, а потім – і фоллоу ап вирішення проблем.

▫ 4. Підписано сотні меморандумів про співпрацю, патронаж та допомогу у відновленні – між нашими областями та містами і іноземними містами та регіонами і країнами – за кожним із цих меморандумів та угод – години перемовин, візити, погодження.

Більшість почали вже реалізовувати проєкти та відновлювати школи та дитсадки.

▫ 5. Окремо допомогою у налагоджені співпраці та відновлення з нашими іноземними партнерами, навчання фахівців по областях для роботи з іноземними колегами та міжнародними організаціями завдяки роботі Артема Гусака.

Та найбільш важливим для людей – є оця комунікація і можливість напряму отримати відповіді на свої питання.

➡ Найбільш розповсюджені питання та проблеми останні 6 місяців йшли від прифронтових областей та областей прикордонних із рф та білоруссю – щодо:

- скоординованої підготовки до цією непростої воєнної зими,

- відбудови пошкоджених обʼєктів,

- ліквідації наслідків обстрілів,

- питання вимушених переселенців,

- пільг та кращих умов для бізнесу,

- розвитку підприємництва в тилових регіонах та допомоги бізнесу в прифронтових областях,

- розмінування земель,

- захисту критичної інфраструктури,

- допомоги та реабілітації військових,

- розбудови укриттів та безпечного освітнього процесу,

- логістичних маршрутів України.

➡ Також до кожного засідання Конгресу – долучаються наші іноземні друзі, партнери та міжнародні організації.

А по кожній області, яку взяли під патронаж конкретні країни, – присутні та виступають Посли цих країн.

➡ Днями – відбудеться підсумкове засідання Конгресу цього року.

Що важливо: питання, які обговорюватимуться на засідання, обирають самі громади.

На сайті Конгресу триває голосування, де винесено 250 питань, які перед цим обговорювалися на регіональних Конгресах в усіх областях. 10 питань, які наберуть найбільшу кількість голосів будуть винесені в залу засідання Конгресу.

Це об'єднання проходить стрічкою серед усього, що нас роз'єднує.

Сподіваюсь, далі проектів, відновлення, міжнародних угод, патронажу та взаємодопомоги і довіри буде ставати лише більше.

Зі свого боку – завжди готова озвучувати наболіле від місцевого самоврядування, ставити питання та пропонувати рішення на великі обговорення.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...

Конгрес місцевих і регіональних влад: про підсумки року, досягнення та пріоритети

➡ Мала честь взяти участь в останньому підсумковому за цей рік – Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України. На жаль, цього разу долучалась по Зум, а не персонально, бо сиджу дома з ковідом, фарингітом і майже втраченим голосом...

КОНГРЕС, ЯКИЙ ОБʼЄДНУЄ КРАЇНУ

У той час, коли здається, що все валиться, час грає проти нас, розмови про втому і зраду; коли ми максимально виснажені на кінець цього надскладного року; і потрапили в потік дуже непростих подій і політичної війни між республіканцями та демократами в США; коли кожна копійка допомоги та зброї даються надзусиллями; і коли, здається, маємо так мало гарних новини і результатів, тим цінніше проєкти, які виходять та роблять нас сильнішими...

Допомогти прикордонним до ворога областям: Сумщина й Чернігівщина

👩🏼💻🇺🇦 Взяла участь у засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад. Цього разу фокус був на Сумській та Чернігівській областях...

Ти як?

Сьогодні – Всесвітній день ментального здоровʼя. Тепер для нас – це не пуста назва якоїсь програми. Ми маємо вчитися жити з цим болем, страхом, війною, жорстокістю...