22 березня 2023, 09:24

Весь світ – проекція нашої карми

3 липня 2022 року, тянь-шанське Місце Шляху

У цей недільний вечір я хотів би подякувати друзям, які відвідали наше місце Шляху і приєднались до вечірньої молитви. Також сьогодні ми відзначаємо день народження нашої упасикі з Алтаю, яка нещодавно загубила свого сина у війні Росії проти України.

Я щойно повернувся з України, де пробув майже чотири місяці. Там зараз відбувається така кривава і жахлива війна, що у ній всього за чотири місяці загинуло більше солдат, ніж солдат радянської армії за десять років війни в Афганістані, солдат американської армії за весь час воєнної компанії у В'єтнамі, а також за весь час так званої війни проти тероризму в Іраку й Афганістані.

Необхідно зауважити, що всі ці війни були безрезультатними. В Афганістані американські війська знаходились 20 років, а в минулому році несподівано покинули країну. В результаті, афганська армія пала за один день, і до влади повернувся Талібан.

Світ стає все більш трагічним місцем, і ми не можемо заперечувати свою причетність до цієї трагедії. Усі, хто живе в цьому світі сьогодні, так чи інакше бере участь у створенні майбутнього. Ніхто, крім нас, його не створює. Через нас почалась і війна в Україні. Спільні дії усіх людей минулого призвели до цього світу, яким він є сьогодні, і неможна сказати, що особисто ми тут ні до чого. Персональна карма кожного є частиною загальної карми всього людства.

Реальність існування – результат нашої власної карми, і нам зараз потрібно створювати нове майбутнє. Світ переживає переломний момент, і який світ буде завтра – залежить від кожного з нас. Причому немає окремо мого чи твого майбутнього, немає окремого майбутнього Китаю чи Індії, чи Іраку, чи України, Росії, Америки, Європи, але є наше загальне майбутнє.Також важливо бачити, через що відбулася ця трагедія, звідки прийшла вся ця карма. Карма обумовлена нашою свідомістю. Як це працює, можна проілюструвати наступним порівнянням. Уявіть, що наша свідомість – це проектор, і фільм з маленької плівки всередині нього проектується на великий екран реальності. Вся трагедія цієї жахливої війни є проекцією саме нашої, а не чиєїсь ще свідомості, яка стає реальністю.

Тоді, хіба це не значить, що не все гаразд із фільмом всередині нашого проектора? Це не має нічого спільного з громадянством чи національністю і стосується всіх, а не тільки тих, хто живе в Україні, Росії, Європі чи Америці. Що ми створюємо навколо – все залежить від нашої свідомості. Якщо з проектором свідомості усе гаразд, тоді у світі створюються різні Чисті Землі. Якщо ж він неправильний, то, це значить, що у майбутньому на нас чекає пекло ще жахливіших катастроф. Полагодьте проектор – і в майбутньому проявляться мир і єдність.


Зараз трагедія війни в Україні все більше і більше розростається і перетворюється в страшну катастрофу для всього світу. Як це відбулося? Будда сказав: "Якщо ми відкидаємо істину, виступаєм проти неї, то ми перестаємо її бачити". Через знищення істини наш проектор створює пекло. Істина зникає в цілому суспільстві, яке опиняється у темряві, де неможливо побачити істину. Якщо одного разу ви відкинете істину, то ніде більше її не знайдете, а проектор вашої свідомості буде створювати навколо тільки пекло і війну, занурюючи світ у темряву.

Ісус сказав: "Світло прийшло у світ, але люди більше полюбили темряву, ніж світло, бо справи їхні злі...". Якщо ви знищуєте світло, то залишаєтесь у темряві, й у вас більше немає шансу знову побачити світло.


Зневага до істини й її руйнування – ось проблема всього сучасного світу, де немає світла і скрізь темрява. Можна, звісно, твердити: "Я знаю істину, ти не знаєш". Що, власно, багато хто і робить, перебуваючи при цьому у пітьмі. Якщо у суспільстві знищена істина, тоді немає сенсу пояснювати її та вчити їй. Неможливо показати істину тому, хто відкидає, ненавидить і не хоче її бачити.

Відкидання істини занурює весь світ у пекло. Як тоді повернутися до неї?

Неможливо навчати істині постановами уряду, у парламенті або за допомогою читання лекцій в університеті, або використовуючи освітні прогами на телебаченні і в інтернеті, або навіть за допомогою релігії. Істина – це не те, що можна пояснити подібними методами.

Як повернути істину в суспільство у вік Кінця Дгарми, тобто анти-Дгарми, анти-істини? Як істині повернутися до тих, хто занурений у пітьму?

Зазвичай під час ранкової церемонії, зустрічаючи схід сонця, ми вимовляємо слова Нітірена: "У вік Кінця Дгарми скрізь багато сильних ворогів Однієї Колісниці. Сприятливий результат для цього часу принесе бодгісаттва Ніколи Не Зневажаючий". Сильні вороги Однієї Колісниці – це й є вороги Дгарми, вороги істини, у світі вони скрізь у цей час. Хто вони? Політики, журналісти, телепропагандисти, ньюсмейкери, вчені, інтернет-блогери. Їх багато, вони скрізь, але бодгісаттва – він тільки один. Це не група, не натовп, не десять, сто, тисяча людей, це не має нічого спільного з демонстрацією. А що робить цей один бодгісаттва? Він тільки поклоняється всім і висловлює голосом звук Однієї Колісниці, кажучи іншим людям: "Ви усі бодгісаттви й обов'язково станете буддами". Бодгісаттва вимовляє тільки ці слова, він не читає лекцій, не розпочинає дискусій, не пояснює, що таке істина, які книжки потрібно читати, а які, ні.

Звичайно, йому ніхто не вірить. Реакція на його слова зневажлива і злісна, оскільки ті, до кого він звертається, сповнені самовдоволення і зарозумілості. Всередині себе такі люди впевнені, що вже знають все: я читаю багато книжок, я учений, я професор, я відомий філософ, журналіст, прем'єр-міністр, президент. Вони зі злістю відповідають бодгісаттві: "Ти дурний, не знаєш нічого, проповідуєш тут всяку нісенітницю. Я все знаю, нам не потрібне це твоє Намумьохоренгекьо! Забирайся геть!".


Але бодгісаттва у відповідь продовжує поклонятися і говорити всі ті самі слова: "Я не можу ставитися до вас із презирством, ви усі бодгісаттви і незабаром станете буддами". Тоді ті зарозумілі люди починають бити його, з гнівом проганяти або заарештовувати і відправляти у в'язницю. Такі вороги Однієї Колісниці, які руйнують істину, такий мир анти-Дгарми.

Бодгісаттва не використовує у відповідь жодних аргументів, не навчає цих ворогів Дгармі, не вдається до жодних словесних пояснень, він тільки поклоняється їм, тим самим проявляючи істину. Ті, хто зневажають бодгісаттву і гніваються, коли чують єдину повторювану ним фразу, ті, хто думає про себе, що вже знає все, через таку важку карму зневаги і злісного відкидання істини попадають у нижнє з пекельних світів – пекло Авічі, з якого немає порятунку. Туди їх приводить неправильна проекція свідомості, яка не дозволила їм побачити і прийняти істину, і там, у цьому пеклі, вони приречені перероджуватися протягом багатьох і багатьох кальп. Така страшна карма чекає на тих, хто виступає проти істини. Тим не менш, після вичерпання їхньої важкої карми у пеклі і після численних перероджень в інших нижніх світах вони зрештою відродяться у світі людей – і тоді вони знову зустрінуть того бодгісаттву Ніколи Не Зневажаючого і стануть його учнями. Цей учитель почне допомагати їм, навчати, що таке істинна Дгарма, Одна Колісниця, Лотосова Сутра. З життя у життя вони будуть перероджуватися, завжди зустрічаючи свого єдиного вчителя, і коли цей бодгісаттва стане Буддою Шак'ямуні, вони сядуть на зібранні Лотосової Сутри як його учні. Тоді їхнї очі відкриються – вперше з тієї миті, коли вони багато кальп назад зустріли бодгісаттву і ганьбили його. Момент їхньої першої зустрічі і ті слова бодгісаттви Ніколи Не Зневажаючого, які супроводжуються поклоном, є основною причиною такої вражаючої трансформації цих людей.


Війна в Україні стає війною для всього світу. Оскільки вона – результат карми кожного, всіх людей без винятку. І це карма руйнування істини, що веде до появи пекла в цьому світі.

Як повернути у світ світло істини? Тільки вклонятися і вимовляти Намумьохоренгекьо! Такова сила цього єдиного звуку Лотосової Сутри. Сьогодні на церемонії ми читали фрагмент із неї:

"Якщо в останні п'ятсот років після зникнення Татхаґати (...) ти побачиш людину, яка сприйняла і зберігає цю сутру, то (...) подумай: "Спливе небагато часу, і ця людина (...) сяде на Місці Шляху, розгромить військо мар...".

Тобто ця людина здобуде найвище просвітлення – ануттара-сам'як-самбодгі.

Така сила зберігання істини, і це не сила самої людини, а сила усіх будд і бодгісаттв, небесна сила богів і духів, які оберігають істину. І завдяки цій силі "військо мар" буде переможене. Де це військо? Ракети, снаряди і бомби, які падають сьогодні на людей і вбивають їх неможливо перемогти у відповідь жодною зброєю. Тільки Будда може перемогти. У цьому полягає практика Лотосової Сутри.

Поворотний космічний момент. Духовна та інтелектуальна сліпота глобального півдня

Щоденник Тянь-шанського Місця Шляху Ранок осіннього рівнодення Намумьохоренгекьо! Після довготривалої та виснажливої 3-х місячної подорожі Індією, яка була завершена 3-денною безперервною Молитвою за Мир в Україні біля Шанті Ступи в Нью-Делі під час саміту G20, я майже відновився...

Розмова з д.ф.н. Г. Христокиним про війну в Україні, міжнародну політику, Дао, Небо та справжню українську ідентичність

20 травня 2022 року, Ірпінь ДЗЮНСЕЙ ТЕРАСАВА: Україна – захисниця вільного світу і демократії. Але у той самий час Україну використовують деякі групи людей в Америці й Європі, щоб зруйнувати Росію, й українці гинуть, щоб допомогти їм...

Скіфські кургани і буддійські ступи. Значення ступи та історія церемонії інавгурації ступи у Лондоні

15 травня 2022 року, Місце шляху біля Черкас, Україна Ми святкуємо повню місяця Весак. Від якогось часу ця дата стала найбільшим міжнародним святом у буддистів всього світу...

Весь світ – проекція нашої карми

3 липня 2022 року, тянь-шанське Місце Шляху У цей недільний вечір я хотів би подякувати друзям, які відвідали наше місце Шляху і приєднались до вечірньої молитви...

Отрута брехні – головна причина війни

Незабаром я залишу Киргизстан – післязавтра вирушаю в Індію, а потім в Японію. У ці кілька днів мого перебування тут я радий дорогоцінній можливості зустрітися з Вами і поділитися своїми думками про ситуацію у світі, оскільки майбутнє безпосередньо залежить від того, що відбувається сьогодні...

Стать глазом миров, богов и людей – в этом цель нашей молитвы

Мы живем в злом веке, наполненном страхом. В эти времена наша практика бодхисаттв заключается в том, чтобы хранить Наму-Мё-Хо-Рэн-Гэ-Кё, а значит – хранить вечную линию преемственности учения Будды Шакьямуни...