Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Святий Миколай vs. Дєд Мароз

18 грудня 2007, 21:19

Надворі тихо падає сніг, мороз розмальовує візерунками вікна, і політичне протистояння, яке українці спостерігають з телеекранів, відходить кудись на задній план.

Поволі нас огортає атмосфера зимових свят, і хочеться думати про щось приємне, тепле та світле, згадується магічне зачарування дитинства. Я зростав в українській родині, де національні традиції ніколи не поступалися натиску совкового агітпропу. Мій дідусь був українським священиком забороненої церкви. Навіть на засланні, в Сибірі, в далекій Томській області моя маленька Мама і її брати-сестри обов'язково тішилися скромними подарунками від святого Миколая. Віра, національна традиція завжди жили у нас, незважаючи на узаконене державою безбожництво.

Пригадую, як у дитинстві напередодні дня святого Миколая все довкола якось невловимо змінювалося, і відчувалося, що на нас насувається не звичайний "красний дєнь калєндаря", а щось особливе, наше, українське, таке несхоже на офіціозні радянські "празднікі". Швидкоплинні грудневі сутінки огортали бруковані львівські вулички, з пічок у кутах кімнат якось особливо принадно сотався дух домашнього тепла. Ми з братом писали листи до святого Миколая, у яких просили не лише подарунків для себе, але й для інших, здоров'я для наших близьких, відверто зізнавались у наших дитячих огріхах і обіцяли стати кращими у наступному році. Листи кріпилися на вікні або на лампі, і ми вірили, що ангелики непомітно заберуть їх та передадуть Миколаю. Ми знали, що всі наші вчинки десь ретельно обліковуються. Це навчило нас завжди добре зважувати свої рішення в дитячі роки та у дорослому житті. Бабуся ж розповідала нам про доброго чоловіка, котрий жив давно-давно, і допомагав дітям, зокрема тим, у яких не було батьків, і потім він став святим, котрий приносить подарунки чемним і карає нечемних. Надвечір все завмирало в очікуванні дива.

Якою ж щирою і захопленою була наша радість вранці, коли під подушками ми знаходили пакуночки з подарунками, і серед них неодмінно-різку, пофарбовану в сріблястий колір та загорнуту в металеву фольгу, аби нагадати про добру поведінку та санкції за її порушення. Також пригадую традиційну пісню-молитву "Ой хто-хто Миколая любить..." та шурхіт і запах поліетиленового мішечка, в якому були подарунки.

Що приносив нам святий Миколай? Переважно різні солодощі-цукерки, горіхи, печиво, яблука тощо. Все це ретельно ділилось та ощадно споживалося десь до Нового року. У школі того дня все було не так, як завжди: скрізь стояв неповторний і чарівний аромат мандаринок (екзотичного на ті часи делікатесу). Однокласники ділилися один з одним різними смаколиками та хвалилися, кому що приніс Миколай. Як зараз пам'ятаю різкий єфрейторський окрик однієї з вчительок: "Прєкратіть! Что за запах? Сколька можна жрать?".

Тоді ми ще не могли усвідомити, що може бути кримінального в постаті доброго Миколая, який приносить дітям подарунки та допомагає потребуючим, і що поганого в тому, аби поділитися подарунком? Але було добре зрозуміло, що йдеться про щось відмінне від загальноприйнятого дорослими, щось питомо наше, українське, яке не до вподоби чужим. Таким чином, для нас, школярів, Миколай був своєрідним викликом пануючій системі, нашою таємницею та гордістю. Це враження лише підсилювалось тим, що офіційно пропагованого "дєда Мароза" в кумачовій радянській кольоровій гамі у нас не визнавали, і взагалі важко було зрозуміти, хто це такий. Якийсь непевний піддатий дєдуля з червоним від отого самого носом, з незрозумілою пристрастю до неповнолітньої "Снєгурочки" та абстрактних "сніжинок" і зайчиків. Взагалі традиційного радянського святкування Нового року з усіма його атрибутами, на зразок того ж "дєда Мароза" чи незмінного салату олів'є в нашій родині не було-навіть новорічну ялинку ми прикрашали тільки напередодні Різдва, і ставили під неї фігурку святого Миколая та власноручно виготовлений вертеп. А святкували в ніч з 13 на 14 січня весело і гучно "Меланку"-Старий Новий рік.

Миколай був нашою, українською альтернативою совіцькому "дєду Марозу", і залишається нею донині.

Сьогодні згадую похмурі та непривітні дні тотального дефіциту і занепаду на початку 1990-х років, коли було неможливо придбати буквально нічого. І все ж я вистоював кілометрові черги, аби роздобути подарунки для Мами, брата, потім-для дружини та своїх власних дітей. Бо добре розумів: справа власне не в подарунках як таких, а у збереженні традиції та віри в маленьке диво, що стається кожного року і дає іскру тепла, яка буде зігрівати не один день.

Тепер ми стали дорослими, втратили ту гостроту відчуттів, і в нас навіть немає підхожих слів, аби описати те, що ми відчували тоді. Але як приємно знати, що у нас, дорослих, є день, коли ми можемо розірвати час і простір, повернутися в дитинство, кудись, де все належить тільки нам, де є відчуття, що захоплено зустрічатимуть нас знову й знову. Ще приємніше стає мені сьогодні, коли "випадково" я підглядаю "листи до Миколая", написані трьома моїми дітьми, де окрім подарунків вони просять у святого заступника добра для людей, і щоб "...наша держава стала супер-пупер...".

Сподіваюсь, цього року святий Миколай не забуде нікого в Україні, і подарунки, і різки однаково зроблять свою добру справу.

Олег Тягнибок

powered by lun.ua
Коментарі — 114
Арина Майская _ 19.12.2014 20:18
IP: 74.125.18.---
Как красиво написано, очаровательно. Чудесное детство.
Сергій Гриценко _ 19.12.2014 11:31
IP: 74.125.18.---
Тобі Олежка цього року Миколай приніс 600млн. доларів через махніцкого і готель хаят. Статтю не читав бо цю наволоч читати не має змісту.
Nataliya Lviv _ 19.12.2011 19:58
IP: 77.123.164.---
Я з батьками теж жила у Росії, з двох до дванадцяти років прожила у Саратові (це теж було заслання, але на той час воно називалось – направлення на роботу після закінчення ВУЗУ). У Росії подарунків не отримувала у день Святого Миколая, навіть маленьких... Деколи мали можливість прилетіти додому на Різдво – це пам'ятаю... Різдвяні колядки, радісну родину за святковим столом, перебиранці у гарних костюмах, Вертеп.
Соломоній _ 13.01.2008 21:14
IP: 92.113.102.---
Мені здається,що Свобода йде у невірному напрямку,щодо розбудови України, тому й не чіпають її.
SkaGenij _ 27.12.2007 11:08
IP: 80.255.64.---
Шаману

Я не знайомий з діяльністю СНПУ, але у будь-якому випадку, людина має право зміни свої погляди. І Свобода і СНПУ – це вже різні організації, "Свободі" вже не притаманні копіювання НСДАП і героїзація "Галичини". Я спілкувся зі свободівцем стосовно 9 травня, його позиція – просто ігнорувати цю дату, а не вчиняти провокації.
я_людина _ 26.12.2007 15:39
IP: 193.125.78.---
Пане Олеже,
не можна стільки жовчі вливати в свої слова – Вашими опонентами стали мільйони українців.
Я не думаю, що Ви це робите свідомо, але Ви політик і повинні слідкувати за своїми промовами, тим паче за друкованим словом.
Ви написали про своє дитинство, та це зовсім не означає, що ваші дитячі спогади "святіші" за мої чи спогади мільйонів українців.
В моєму дитинстві був (і залишається зараз) саме Дід Мороз, а не Дєд Мароз, як Ви зневажливо зазначили в назві.
Хто такий Миколай, я дізнався лише відвідавши Туреччину. Це реальна історична особа з досить супечливою біографією. І якщо Ви вірите в теїстичну сутність речей, то задумайтесь, чому церква в якій правив Миколай опустилась на декілька метрів під землю?
А Дід Мороз – це міфологічний герой, який походить з українського етносу та етнічної віри українців.
Для прикладу – завітайте на сайт спілки людей, які опікуюються розвитком духовності українців. З цими людьми Ви недавно підписували документ щодо земельного питання – http://www.svit.in.ua/news/new72.htm .
Ось що ці українці пишуть про Святвечір – http://www.svit.in.ua/pra/12p4.htm
Якщо турецький піп Миколай для Вас ближчий від українського Діда Мороза – то я поважаю Вашу думку. Але поважайте і Ви мою.
Давайте поважати один одного о об'єднувати українців заради світлого майбутнього України.
Virtu _ 26.12.2007 10:30
IP: 85.90.218.---
Очень своевременный пост! Правильно! Необходимо объявить войну советским выкормышам и московским засланцам. Кто такой Чебурашка? В каком Днепре живёт крокодил Гена? И уж страшно подумать, чему может научить украинских детей кот Леопольд (имя то какое!) Идём дальше! К чёрту западных агентов влияния! Кот в сапогах, Покемон, Золушка с Красной (!) шапочкой. Не наши они, не наши.
шаман _ 25.12.2007 23:18
IP: 91.196.52.---
_skagenij. Ви що адвокат Тягнибока? ви напевно не зі Львова і поняття не маєте що таке Тягнибок і СНПУ. Все що робила СНПУ я повязую з Тягнибоком. 1) Побоїще на 9 травня в девяностих не памятаю точно коли, організувало СНПУ- я розмовляв з людьми яких сбу допитувало под даному інциденту мерзотна подія була, здорові хлопці калічили інвалідів. 2) Нахтігаль і Галичина це елементу культу СНПУ -Свободи роззуйте очі, шановний 3) пояснюю вам термінологію історія починається з писемних згадок (археологія це доісторичний пласт). Так от Геродот батько саме Історії і в його Історії є цілий розділ Скіфія. Наступне греки народ який проживав в північному причорноморї називали скіфами навіть в часи Візантії навіть у 10 столітті коли ці "скіфи" прибили щит на ворота Царграда. (сармати це просто латинська назва типу Зевс-Юпітер) Сподіваюсь ви не будете заперечувати очевидний звязок русичів які прибивали щит до воріт Царграда, роксоланів з універсалів Хмельницького, і українців Шевченка? змінювались назви але не народ. Мова не про це а про те, що є дуже давні традиції наших предків на які намагаєтья закрити очі Тягнибок. або просто заплутався в силу своєї інтелектуальної недосконалості цілком простимої. я дуже сподіваю на його вдосконалення
passerby _ 25.12.2007 17:31
IP: 92.112.73.---
Це дуже добре, що є Дід Мороз – такий світський, свой в доску парєнь. Якби не він, що б стало досі зі Святим Миколаєм? Він би став Санта-Клаусом...: (
SkaGenij _ 25.12.2007 17:15
IP: 80.255.64.---
Шаману

знаю багатьох патріотів які молилися щоб не пройшов Тягнибок. Дехто вже забув але це Тягнибок влаштовував безглузді побоїща стареньких бабусь і дідусів на день перемоги над Німеччиною. Ганьба!
Про шо саме йдеться? Чи це Ваша хвора уява?


І я не розумію що за культ дивізії Галичина? УПА це святе, але українська дивізія Вермахту? Ублюдочний Гітлер не зрозумів свого часу що не дивізію а Армію Українську треба було створювати. а дідусів з "Галичини" не чіпайте звичайна дивізія Вермахту- не герої, але й не сволоти.
Тягнибок постійно згадує про УПА, а не про Галичину.


а ти Тягнибок не лицемір хочеш традиції прадідів берегти – згадай, що колядки, веснянки, гаївки та й дід Мороз з Снігуронькою це традиції праукраїнські, дохристиянські. Україну не Симон Петлюра і не Степан Бандера і навіть не Тарас Шевченко вигадали. І вже точно не Тягнибок. Україна одна з перших історичних держав – Скіфія Геродота! Українців у 10 столітті греки скіфами називали!
Перша людина теж була українцем.

Взагалі сам термін "українець" з"явився в кінці 19 століття.
zinik _ 25.12.2007 16:03
IP: 99.225.175.---
"Можливо автору варто відповісти дипломатично"
Так, варто було би, але він мовчить, тому зрозуміти дуже важко, чи він є дипломатом, чи просто оратором, чи знову ж таки, з групи блогерів УП, мета яких розєднати країну, та знищити страну, аби тільки українці робили так, як їм накаже ліва нога депутата.
Nick_M _ 25.12.2007 08:37
IP: 194.44.242.---
___ zinik
До речі, 25 December -Christmas, і багато католиків святкує це свято.
Як автор відноситься до цього?
Моя хата с краю, нічого не знаю?
Чи є інший варіант?
-----------------------
Це запитання передбачує багатовекторну відповідь,або навіть цілу дискусію. Можливо автору варто відповісти дипломатично.
шаман _ 25.12.2007 03:11
IP: 91.196.52.---
українців у 10 столітті нашої ери греки скіфами називали
шаман _ 25.12.2007 03:09
IP: 91.196.52.---
знаю багатьох патріотів які молилися щоб не пройшов Тягнибок. Дехто вже забув але це Тягнибок влаштовував безглузді побоїща стареньких бабусь і дідусів на день перемоги над Німеччиною. Ганьба! І я не розумію що за культ дивізії Галичина? УПА це святе, але українська дивізія Вермахту? Ублюдочний Гітлер не зрозумів свого часу що не дивізію а Армію Українську треба було створювати. а дідусів з "Галичини" не чіпайте звичайна дивізія Вермахту- не герої, але й не сволоти. а ти Тягнибок не лицемір хочеш традиції прадідів берегти – згадай, що колядки, веснянки, гаївки та й дід Мороз з Снігуронькою це традиції праукраїнські, дохристиянські. Україну не Симон Петлюра і не Степан Бандера і навіть не Тарас Шевченко вигадали. І вже точно не Тягнибок. Україна одна з перших історичних держав – Скіфія Геродота! Українців у 10 столітті греки скіфами називали! Маєте замало національної гордості пане Тягнибок, і замало націоналізму. відмовились від тебе твої братани з Правиці от ти і бісишся. не хотіли об тебе своїх правиць марати. я б теж не хотів, супервпливовий ти наш. моя тобі порада – витягни з Ахметова побільше грошей як Ленін в німців, пролізь в парламент і не роби того що він тобі скаже а те що вимагають українські інтереси. він тебе вбє але героєм станеш. Навіть я твоє фото в кімнаті покладу на почесне місце і внукам буду казати оце дітки – патріот України, герой яких одиниці, який життя поклав за волю України
zinik _ 25.12.2007 01:19
IP: 99.225.175.---
"Я і вся моя родина голосували за "Свободу""
Дуже багато людей голосувало би за "Свободу", якщо б, були впевнені, що ця партія зможе протистояти цим акулам, які зараз при владі.
Треба дуже добре знати їхнє нутро, чим вони дихають, щоб завжди бути на декілька кроків попереду цієї свари, а не воландатись позаду, критикуючи владу, але не пропонуючи нічого нового та прогресівного.
Я, наприклад, не впевнена, що "Свобода" зараз така.
Навіть стаття автора блогу, ніяких емоцій в мене не викликала.
Да, згодна, треба відновлювати традиції. І це все? І більше нічого?
До речі, 25 December -Christmas, і багато католиків святкує це свято.
Як автор відноситься до цього?
Моя хата с краю, нічого не знаю?
Чи є інший варіант?
Україноцентрист _ 24.12.2007 11:33
IP: 91.145.236.---
до ___ Unique
Угу...
"Давайте разом будувати Україну, Олег, але не тільки для українців, а для всіх її ГРОМАДЯН. І російськомовних, і мусульман, і євреїв...
На нині день Ви її будуєте чи руйнуєте???
"

В побудові ТАКОЇ України, "... не тільки для українців" (а на практиці – тільки не для українців), допомога Тягнибока Юлії Грігян (с) не потрібна. Вона сама чудово з цим справляється. Подивіться на прізвища і шнобелі в її списку. А з Яником вони воюють лише за поділ нашої власності. Коли їм треба буде – без будь-яких докорів сумління голосуватимуть спільно (як за Закон про кабмін).

Взагалі, харош слюнями бризкати. Ваша Юля, коли приїзджала до Львова, дуже хвалила Тягнибока. Казала, що не вважає його "провокатором" (хоча два дні перед тим називала "рідним братом Корчинського"). Казала, що "Свобода" дуже хороша партія, але... "непрохідна". І жалібним голосом просила львів'ян голосувати за БЮТ в обмін на те, що... "працевлаштує" Тягнибока в кабміні! Це все бачила ціла Львівщина в прямій трансляції з мітингу на пр. Свободи буквально напередодні виборів.
Звісно тепер ні про яке "працевлаштування Тягнибока" не йдеться. ГРОБОВЕ МОВЧАННЯ...

P.S. Пане Олеже Тягнибок! Тримайтеся! Я і вся моя родина голосували за "Свободу". Ми просто не пішли б на вибори, якби не Ви. І вже ніколи в житті не голосуватимемо ні за Юлю, ні за жодного Вітю. Тому не слухайте жодних звинувачень. Тепер Ви просто зобов'язані продовжувати боротьбу. Слава Україні!
Unique _ 23.12.2007 19:33
IP: 91.124.11.---
ГРОБОВЕ МОВЧАННЯ...
Unique _ 23.12.2007 19:32
IP: 91.124.11.---
22.12.2007 19:15___ Олег Тягнибок
Гоші Януковича вбачаються в розколі опозиції, що спрацювало на користь тіньової економіки і теж стало гидкою українською традицією, яка в жодному разі не допускатиме розвитку традицій старих і добрих.
Таким чином, правильно голосував той, хто не голосував за "Свободу", а той, хто за "Свободу" (чи "несунів") голосував, фактично віддав свій голос Регіонам з комуністами, про що й попереджалося.
Єдиноможливим для "Свободи" шляхом захисту національних інтересів був блок з Тимошенко. Все інше – лапша на вуха лохів. І Ви їх досить багато знайшли, суттєво і свідомо підігравши блаватно-білим з криваво-червоними – така правда.
Окрім того, на Сході та Півдні Тягнибок – поважний аргумент в демагогії Симоненка, Вітренко, Януковича.
Це теж – така правда.
Не думаю, що Ви про це не знаєте. Це теж – така правда.
Стаття – хороша. Ідеї – хороші. А конкретні справи – цілком антиукраїнські.
Але ж не по словах, а за ділами...
Давайте разом будувати Україну, Олег, але не тільки для українців, а для всіх її ГРОМАДЯН. І російськомовних, і мусульман, і євреїв...
На нині день Ви її будуєте чи руйнуєте???
І не втікайте Ви, юначе, на свій форум. З модераторами я не дружу – інколи дуже тупорила зустічається там публіка...
Ну, не всюди, звичайно...
Партайгеносе, які не провели партію до парламенту, зазвичай, подають у відставку.
Ви – двічі вже не провели.
Без Вас – "Свобода" – помре?
А з Вами – вона живе?
Га?

І відповіддю буде:
zinik _ 22.12.2007 23:37
IP: 99.225.175.---
Oleg Tyagnibok
"які не повинні копіювати радянські чи американські зразки"
Я дуже не люблю це слово "повинні". В англ.мові, це є ознака неповаги до людини, навіть приниження.
А в український?
Дійсно, ніхто і нічого не повинен копіювати, особливо національні свята, чи традиції.
Я, наприклад, не розумію свято Халуін, коли повсюди розставляють скелети, чи відьм, вимазуються кровю, малюють собі криваві рани, чи щось таке. Але тот холідей існує вже багато років. І це ваше право, святкувати його, чи ні. Право! Розумієте?
Але то таке, як кажуть, украінцям вирішувати, що для них краще, коли вони самі вирішують щось, чи коли їм кажуть, що вони повинні, щось робити.
Олег Тягнибок _ 22.12.2007 19:15
IP: 88.214.113.---
Шановні форумчани УП!

Дякую Вам щиро за коментарі та обговорення мого допису. Бажаю Вам Веселих Свят, добра та затишку у Ваших домівках.

Починаючи свій блог на УП і пишучи про свято Миколая, я хотів лише поділитися спогадами дитинства, які огорнули мене в ту мить. Хоча, безперечно, мої думки мали цілком очевидний ідеологічний контекст. Перш за все маємо цінувати, а якщо треба і формувати, свої УКРАЇНСЬКІ традиції, які не повинні копіювати радянські чи американські зразки.

Щодо тих, хто вбачає у цьому "ксенофобію", " агентів КГБ", "гроші януковичів" та інші підлі підступи – можу їх лише пошкодувати. Певно, вони були нечемні, голосували неправильно і Миколай їм нічого не приніс.
se24 _ 22.12.2007 16:37
IP: 194.33.189.---
Привітання пана Тягнибока, безумовно, гарне та щире. Але в ньому я бачу, крім того, й недоречний стьоб щодо Діда Мороза та Снігуроньки та людей, перед усім – дітей, які приблизно за тиждень побачать подарунки від цього доброго дідуся. Я не етнічний українець (росіянин чи як там хочете – москаль), в дитинстві я не знав про Св. Миколая. Для мене до певного віку святкування Нового року було також чимось казковим. Це зараз я починаю розуміти значення цього свята Св. Миколая, його дух, його справжню важливість для дорослих та дітей. Проте, вважаю, що не можна ставити Св. Миколая в противагу ніби-то "радянським" стереотипам новорічних свят. Кожен сам обирає як і що йому святкувати, як, коли і що дарувати своїм діточкам. Час припинити відокремлювати себе та свої споконвічні традиції в укір історії та співітчизникам, а продовжувати жити й розбудовувати Україну. Бажаю всім українцям етнічним та неетнічним:) в новому році бути більш толерантними, щасливими та впевненими у своїх силах!
самбір _ 22.12.2007 13:12
IP: 91.124.69.---
Сьогодні теж релігійне свято, вітаю Вас,Пане Олеже! Дуже добре,що є в нас небайдужі люди до сьогодення і до Ваших поглядів. Це означає, що є ще в наших порохівницях порох і ми може оротися за нашу Україну попри всі погляд і дії наших неодндумців.Слава Україні! Слава Ісусу Христу!
незграба _ 22.12.2007 13:00
IP: 194.29.60.---
19.12.2007 12:16___ Підприємець
"Зі святим Миколаєм, пане Олеже!
Мені дуже близькі ваші роздуми, хоч народився я на сході України...
Хотів би голосувати за вас, але довелось за НУНС..."

А навіщо Ви це зробили? Якщо Тягнибок Вам симпатичний, проголосували б за нього, нехай би "Свобода" потрапила до парламенту. Нехай би люди знали про дійсний рівень симпатії до Тягнибока. Я Вас запевняю, користі було б більше, ніж ми зараз маємо. Якщо скласти голоси всіх тих, хто "хотів би, але...", то виходить так, що Тягнибок набрав би більше за Литвина. Я дуже багатьох таких особисто знаю. Все на когось оглядаєтесь та вигадуєте. А ще гірше- дієте за навіюванням, хто від НУНС, хто від ПР...
НУНС Вам був потрібен тільки як перепона ПР. Ну, маємо 226 голосів, а щастя як не було, так і немає. А "Свобода"- то була б сила в парламенті, нехай би хоч і шапкохвати були в більшості.
Пане Олеже, я Ваш симпатик, за Вас голосував, дуже багатьох загітував, і навіть постраждав (двоюрідний брат обматюкав мене через мою агітацію). Але не всі Ваші погляди я поділяю. Як буде відповідна тема на Вашому блозі, я обов'язково відгукнуся.
А відповідати на коментарі краще все-таки на тому форумі, де задають питання. Не відштовхуйте людей.
Дякую за чудову статтю. З початком!
шаман _ 21.12.2007 21:43
IP: 91.196.52.---
___ Первомайськ
Звичайний шкільний твір. На тлі мудорегіоналів він і виглядає "шедевром". Щось на зразок бика намальованого в печері, коли інші дикуни навіть того не вміють. політики літератори це Корчинський, Шкіль. УНА-УНСО в естетичному вимірі на кілька епох вища дибільнуватої СНПУ (тепер ВО Свобода). поетика революції, вітер української імперії провокувала на політ думки. я ліберал але УНА УНСО була для мене провокацією, викликом, стимулом для думки. А СНПУ була для мене завжди чимось огидним, жалюгідним мавпуванням біснуватого фюрера і його NSDAP. Але певно в суспільстві є достатня кількість людей які хочуть бути одуреними і шукають дибільнопростих відповідей – а ля Тягнибок. что такоє дєд Мароз, а що таке Миколай. між іншим дід Мороз автентичніший за Миколая (грецького єпископа) і відомий у багатьох славянських народах і сягає корінням язичництва, а не затверджений на політбюро ЦК КПРС.
Nick_M _ 21.12.2007 20:09
IP: 194.44.242.---
___ Первомайськ
Перечитав статтю Тягнибока двічі! Я просто в ШОЦІ! Не можу повірити, що політик може писати з майстерністю митецького літератора.
---------------
Колись одна вкрай патріотична жінка запитала: " А чи читали Ви "Горе з розуму?" Я був дуже здивований, бо хто ж не читав Грибоєдова і його безсмертного,блискучого твору. Але,оказується,що було іще одне "Горе з розуму" – твір В. Чорновола, який я вже потім і прочитав. Так от скажу Вам, що з літературної точки зору слабенький оказався витвір батька Тарасика. Хоча з інформативної точки зору, звичайно,багато узнав. А з Вашою оцінкою літературного (журналістського) таланту Тягнибока згідний.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter