Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Знайомий запах нафталіну

05 лютого 2008, 18:37

Є така речовина зі специфічним запахом-нафталін. Домогосподарки використовують його, аби вберегти верхній одяг від молі. Нібито й допомагає, речі довго зберігаються, проте запах...залишає бажати кращого. А іноді не допомагає. Куди не глянь-скрізь повно дірок, а запах все одно дається взнаки...Так само і з чорними піар-технологіями-можна довго притримувати про запас пересипані нафталіном розробки, плекаючи надію одного чудового дня тріумфально витягнути їх із запасників. При денному світлі розчарований загал спостерігає діряву шмату, яка декому уявлялась мало не пурпуровою тогою Юлія Цезаря. І, знову ж таки, підводить запах нафталіну.Так і цього разу.

Минулого тижня українські інформагенції наввипередки поширювали анекдотичну інформацію про ініціативу перейменування Львова, що начебто виходила від вірменської громади міста. Очевидна фальшивка, оприлюднена азербайджанською інформагенцією та розтиражована "лєнтою.ру", радісно пережовувалась вітчизняними медіа та користувачами Інтернету-хтось надимав щоки та картинно обурювався, хтось блазнював і заводив звичну пісню про "мультикультурність" Львова. А я пригадав інший випадок застосування тієї ж технології, і відчув знайомий запах нафталіну. У 1999 році (а саме 29 вересня) в чудовій та пізнавальній газеті "Известия-Украина" під рубрикою "Факт и комментарий" була надрукована статейка "Свято "місто" пусто не бывает" про те, що нібито Верховна Рада України прийняла рішення про перейменування міст Севастополь, Сімферополь і Нікополь в Севастомісто, Сімферомісто і Нікомісто.

Тоді політичні технологи ще не сягнули таких творчих висот, як нині, і посилалися на "авторитетну" інформагенцію "Слов'янський світ", додавши знущальну ремарку "приймаючи це рішення, парламентарі керувалися окремими новітніми науковими дослідженнями, згідно з якими міста ці заснували древні українці за багато століть до нашої ери". Як то кажуть, впізнається рука майстра. Тоді в Україні насувалися президентські вибори, і подібні маніпуляції були вельми доречними для залаштункових ляльководів з Кремля. А зараз президентські вибори повинні відбутися у Вірменії, що має тривалий конфлікт з Азербайджаном через Карабах, який, щоправда, дещо пригальмовано останніми роками. Та все ж інформаційна війна між двома державами триває. Причому часто нею користаються сторонні сили.

Не буду особливо здивований, якщо виявиться, що і до інциденту з псевдо-перейменуванням Львова доклали своїх зусиль азербайджанські резиденти російських спецслужб. Зважаючи на загальний антиросійський курс династії Алієвих, проникнення агентури в азербайджанські структури влади є природним пріоритетом для росіян. Приміром, нещодавно було звинувачено в шпигунстві на користь Росії колишнього начальника служби безпеки аеропорту в Баку та групу його високопоставлених співробітників.

Як би там не було, а знайомий сморід гебістського нафталіну знову отруює довкілля, і дехто продовжує розігрувати дешевий Луб'янківський фарс.

powered by lun.ua
Коментарі — 40
чирінок _ 28.02.2008 09:33
IP: 213.231.2.---
яке на дворі число ви віддали свої голоси тим кого важали патріотами час показав якби ви віддали за свободу ніхто не побіг з партії...що далі буде спостерігайте...пан тягнибок був правий так що не гоже чернити патріота чи докоряти...розпочніть з себе чи з тих кого ви делегували а вони побігли з партії а тож ваші голоси...не наступайте на ті самі граблі...прихильник – м.одеса.
командор _ 07.02.2008 18:18
IP: 77.122.4.---
06.02.2008 22:14___ luko
"
Дивне бачення служби офіцерів СБУ...вещать (?)... Предполагается, что в украинском инет пространстве постоянно "работают" сотрудники ФСБ и др. спецслужб России, единственным оружием которых является слово, которым они комментируют те или иные события в пользу России/я назвал это словом "вещают ",если вам оно не нравится подберите другое /.
hoh_julu _ 06.02.2008 23:35
IP: 194.44.22.---
Для ктн (і тих, хто думає подібно).
При цьому не має значення, скільки якої крові тече у кого в жилах. Має значення лише те, хто сам себе до якої національності відносить і яку більше любить, це справа абсолютно особиста.
Отже, як захотілося, так най і відносять, куди вітер подув, туди і записався, так?

А взагалі, для прикладу, зараз, допустимо, знайдеться хтось і назветься ельфом, завтра хобітом, після завтра – роботом-трасформером, і скаже, що має значення лише те, до кого він сам себе відносить, і більше всього любить бути саме таким, бо то справа абсолютно особиста. І це все буде (за логікою шановного ктн!) вірно, так?
Мало того, можна ще зібрати прихильників під то діло і боротися за право на самовизначення (ельфів, хобітів, трансформерів...) та їх "національне" самоствердження і т.д.

А хтось може взагалі оголосити себе Папою Римським, чи Архангелом, чи Богом, і втирати, що це таке в нього світовідчуття та світосприйняття...

Багато українських націоналістів були за походженням росіяни, поляки, євреї, вірмени, грузини, хорвати.
Перелік в студію, і такий, щоб можна було сказати, що так, дійсно їх було багато (з посиланнями на джерела).
Тільки таких осіб, як "справжній" націоналіст Кіпіані прошу в той перелік не включати.
luko _ 06.02.2008 22:14
IP: 212.115.224.---
06.02.2008 19:55___ командор: "...офицеров СБУ, которые видят реальность в Украине и несмотря на это могли вещать всему миру,что у нас все хорошо"
Дивне бачення служби офіцерів СБУ...вещать (?)...
КазахМамай _ 06.02.2008 22:13
IP: 193.239.153.---
[offtop]
Про ""мультикультурність"".
Чи може хтось навести надійний лінк із статистикою щодо національного складу населення Львова до війни?
Бо з того що я знаю, поляків було біля 50%, євреїв – 30%, українців – 15%, 5% – вірмени та ін.
командор _ 06.02.2008 19:55
IP: 77.122.4.---
06.02.2008 13:42___ Лемко

"...Чи є у нас своя ФСБ, чи є у нас своя СВР? Де НАША агентура в Росії, Азербайджані, Китаї
Витріть соплі, взувайте чоботи – УКРАЇНА КЛИЧЕ..."

Вспомните известное -служить бы рад прислуживаться тошно. Для того, что бы развернуть такую работу нужно найти найти несколько сот офицеров СБУ, которые видят реальность в Украине и несмотря на это могли вещать всему миру,что у нас все хорошо. Недавно президент Украины высказал недовольство недостаточным уровнем патриотизма в рядах збройных сил. Какой патриотизм можно требовать от призванного пацана,которого школа не доучила потому,что нет учителей, в институт не поступил,потому что нет денег на взятки, родители не в состоянии нормально накормить,а с экранов телевизора "золотая " в прямом смысле молодежь,которой эта армия и эта Украина до...
Не найдется столько офицеров. И вещать некому будет.Хотя можно взять несколько "патриотов" с блогов,типа КРО, но в армию им нельзя по состоянию психического здоровья.
ктн _ 06.02.2008 15:29
IP: 89.21.65.---
Тепер про рівноправ"я мов.
Звичайно, немає нічого ідеального. Якщо росіяни хочуть ходити в російські школи, читати тільки російське і не знати жодної з інших мов у всіх країнах світу, чи зокрема в Україні, то це їхнє бажання важко забезпечити і дійсно, можна навести приклади незручностей при намаганні це зробити.
Але давайте порівняємо зі станом інших мов і в інших країнах.
У всіх країнах світу ставлення до української і російської майже однаково. Кожна країна дбає про розвиток своєї мови, а не чужої.
Так само робить і Росія. Чому Україна повинна робити навпаки?
Не можна вимагати від української держави пріорітетного розвитку іноземних мов за рахунок української.
Українська держава забезпечила вільне функціонування російської і вже треба подякувати їй за це.
Російська держава НЕ ЗАБЕЗПЕЧИЛА вільне функціонування української мови в Росії. Мало того, зараз говорити українською в Росії стало небезпечно. Можуть просто вбити, а про незручності, які можуть за це штучно зробити – годі й говорити.
Чому ті правдолюби, яки звикли користуватися російською в Україні і роблять це вільно зараз, мовчать про утиски української в Росії? І чому роздмухують скандали про якісь для них незручності в Україні?
Порівняйте: комусь не зручно їздити далеко в російську школу, а у когось просто немає ЖОДНОЇ можливості піти в українську школу, або його можуть вбити, або покалічити за користування українською.
Яка з цих двох проблем потребує більшої уваги громадськості?
ктн _ 06.02.2008 14:46
IP: 80.84.191.---
Стаття не про націоналізм, але...
ВСІ національності на світі існують тільки тому, що КОЖЕН з людей, який ототожнює себе з тою чі іншою нацією, вважає її своєю, рідною, звичайно що кращою порівняно з іншими.
Якщо б КОЖЕН, або хоча б БІЛЬШІСТЬ представників КОЖНОЇ національності так не вважали, то їх би не було б в принципі. Національності існують тільки тому, що існують люди, яким подобається їхня національність, будь-яка. Звичайно існують і манкурти, але про них зараз не йдеться. Йдеться про націоналістів ВСІХ національностей.
Які люблять її мистецтво, культуру, мову більше за інших. Готові заради неї на жертви. І тільки завдяки цьому світ має такі красиві і різноманітні національності. При цьому не має значення, скільки якої крові тече у кого в жилах. Має значення лише те, хто сам себе до якої національності відносить і яку більше любить, це справа абсолютно особиста. Багато українських націоналістів були за походженням росіяни, поляки, євреї, вірмени, грузини, хорвати.
Ті нації ж, які не любили і не поважали себе давно зникли, якщо існували. В цьому смисл існування націй і народів.
Обговорення статті, яка не про націоналізм звелася до націоналізму. Але ж тут нема що обговорювати. Всі нації у світі існують завдяки своєму націоналізмові. Інших націй просто в природі не існує.
luko _ 06.02.2008 14:31
IP: 212.115.224.---
06.02.2008 13:01___ Sluch
Будь-ласка, не заважайте людині працювати.
Він може й сам розуміє, що є "голос із дєрьма", так...легенда для "історіка"...тут написано...
звіняйтє...
Треба дати йому належне – майстерно приглушив тему.
Лемко _ 06.02.2008 13:42
IP: 77.121.10.---
С ВОЛКАМИ ЖИТЬ – ПО ВОЛЧЬИ ВЫТЬ!!!

Чи є у нас своя ФСБ, чи є у нас своя СВР? Де НАША агентура в Росії, Азербайджані, Китаї?

З Росії проти України ЩОДНЯ 24 години працюють тисячі професіональних диверсантів.
І СЛОВОМ, І ДІЛОМ.
Провокації звідти йдуть за точним затвердженим щорічним графіком, з погодинною координацією.

А що у нас??
Соплі і сльози МЗС?? Виривання чубів один одному під сміх коментаторів ТВ Росія та й Євроньюз??

Це таку будували Україну?

Витріть соплі, взувайте чоботи – УКРАЇНА КЛИЧЕ.
Пересмешник _ 06.02.2008 12:38
IP: 91.189.129.---
06.02.2008 09:35___ Историчка. Все верно, но есть ньюанс: до того, как он стал Ламбергом он был Львовом:))) Эээээ... еще в году так 1259-м от рождества Христова, если я не ошибаюсь, он стал Львовом:)))
ModusO _ 06.02.2008 12:05
IP: 195.80.231.---
{від модератора: коментарії видалено
користувач доданий до бан-лісту}

anarchist _ 06.02.2008 11:02
IP: 213.160.134.---
Тягныбок ложась спать
всегда смотрит под кровать.
Что он ищет с перепугу?
Ну конечно – москаля.
Жутко _ 06.02.2008 10:31
IP: 91.124.222.---
misha339
5+
:)
zelot _ 06.02.2008 10:01
IP: 77.121.73.---
{від модератора: коментарій видалено
порушення: заклик до агресії
користувач доданий до бан-лісту}

Историчка _ 06.02.2008 09:35
IP: 91.124.208.---
06.02.2008 08:51___ Пересмешник ---Данилы Галицкого, который отстроил город и назвал его в честь своего сына Льва. С тех пор это город Львов.

Лемберг стал Львовом с1918 г. И поскольку это было время большевистских революций то необходимо вернуться к историческому названию – Лембергу.
ктн _ 06.02.2008 09:07
IP: 89.21.65.---
Молодець Олеже!
Цим провокаціям треба давати гідну відсіч.
Едине що, інформаційні технології нашої (і не зовсім нашої) преси такі, що вона підхоплює будя-яку провокацію і намагається як найбільше її підсмажити, щоб більше заробити. І це старанно росповсюджується багатьма жовтими засобами.
А от коли виявляється, що це брехня, то росповсюдити спростування нема кому.
В результаті у багатьох людей в голові надовго залишається та брехня, яку вони почули.
Звичайно є багато людей, які одразу розкусили цю брехню, дехто поставив все на свої місця після прочитання вашої статті. Але ж багато хто і повірив цій брехні. Це видно з висловлювань на форумі (я не беру до уваги тих, хто відверто відробляє ФСБшні гроші – ці коментарі не варто розглядати, бо люди ж на роботі, що з них візьмеш).
Але, якби у нас діяв закон, то за розповсюдження подібної брехні вже б довелось відповідати.
А так, залишається сподіватися, що наш народ поступово розумнішатиме і з часом його не так вже просто буде обдурювати.
Северянин _ 06.02.2008 09:05
IP: 193.138.246.---
Автору – Ну той що?
ModusO _ 06.02.2008 08:58
IP: 195.80.231.---
... Слухайте! Ще не те розкажу: а жидівки вже шиють собі спідниці з попівських риз. Ось що коїться в Україні, панове!
Пересмешник _ 06.02.2008 08:51
IP: 91.189.129.---
06.02.2008 08:28___ Историчка
А почему бы и не вернуть старинное название Лемберг! По моему, оно правильнее отражает местные нравы.
Ламберг (Lemberg) – это и есть Львов, но по-немецки:)))
В этом месте были поселения и ранее. Предположительно, эти земли принадлежали Мешко-I и были отвоеваны Владимиром Великим. Но укрепленным городом (окольным градом) со стенами и воротами поселение стало только во время правления Данилы Галицкого, который отстроил город и назвал его в честь своего сына Льва. С тех пор это город Львов.
А исотрия с его переименованием – это, безусловно, пахнущая нафталином утка:)))
peter12 _ 06.02.2008 08:44
IP: 79.124.133.---
О!Виявляєтся що українська правда підчищаєтся.А якщо Коля Казбек тут має авторитет то тоді геть зовсім все ясно.Колю Казбека ми знаємо із давних давен-ще з дитинства.А істеричці,ой!Іісторичці-Юзівка теж непогано звучить.А українська правда продержиться довго її просто треба нармально ПРИТУЛИТИ і все буде впорядку.
Историчка _ 06.02.2008 08:28
IP: 91.124.208.---
А почему бы и не вернуть старинное название Лемберг! По моему, оно правильнее отражает местные нравы.
Пересмешник _ 06.02.2008 08:12
IP: 91.189.129.---
О! опять Зиник!:)))
Опять много букафф и... ноль информации!!!:)))
Пардон, понятно одно: Зиник грустит за своей девичьей фамилией:))) Как говорят, вспомнила бабка, как девкой была:))) Но какое это имеет отношение к технологиям Лубянки???
Зиник, это никому не интересно:)))
техник_хх2 _ 06.02.2008 07:44
IP: 77.122.111.---
Или это Казбеку дали модераторские права?
техник_хх2 _ 06.02.2008 07:44
IP: 77.122.111.---
Модератору – очень умно удалять что не попадя.
Ну-ну, посмотрим сколько правда продержится на цензуре.
п.с. в предыдущем посте был конкретный мессидж, что из-за Тягнибока в парламент не прошло несколько депутатов коалиции. Зачем это было удалять?
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter