Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Від "косоварів" до ПіСУАРу – один крок

27 лютого 2008, 20:54

Не маю жодного пієтету до "дружби між народами", "слов'янського братерства" та, тим більше, "православної єдності". Засуджую москвофільські настроїв сербів. З огляду на це, хочу висловити власну думку щодо подій навколо "республіки Косово".Ця позиція базується на двох принципах, якими керуються українські націоналісти у питаннях зовнішньої політики. Це, з одного боку, – принцип справедливості, а з іншого – принцип україноцентризму (національної вигоди).

Щодо принципу справедливості. Націоналістична позиція полягає у тому, що кожна нація має право на створення національної держави на власних етнічних землях. Як відомо, так звані "косовари" – це видуманий, невідомий в історії народ. Це, насправді, албанці, що мешкають на споконвічній етнічній сербській території. Окрім того, албанці вже мають свою національну державу, яка може забезпечити усі потреби цієї нації. Навіщо Європі ще одна Албанія?

Які підстави взагалі мають "косовари" на самостійність, окрім того, що не так давно витіснили з Косова корінних мешканців? Якщо світ визнає це справедливим, то завтра до кожного в хату можуть прийти гості, вигнати господарів і оголосити помешкання своєю власністю. Точно як у відомій українській казці про Зайчикову хатку і Лисичку. Хіба, згідно такої "справедливості", араби у Франції не мають підстав ініціювати референдум про незалежність Марселю? Вони б його однозначно виграли. Бо корінні французи там тепер – нацменшина.

Як на те пішло, то є багато народів, які, з точки зору історичної та національної справедливості, мають значно більше прав на власну державу. Сьогодні в Європі придушують самостійницькі прагнення багатьох націй, які вже давно борються за свою незалежність. Мова іде про басків, каталонців, ірландців Північної Ірландії, шотландців, фламандців тощо. Ці народи не лише значно довше за "косоварів" мешкають на своїх територіях, але й деякі з них вже мали в минулому власні держави. Проте, тепер вони, на відміну від албанців, своїх держав не мають. Зрештою, у Європі живуть окремі народи, національна самобутність яких майже знищена. Водночас, вони позбавлені права на мінімальну культурну автономію. Наприклад, лужичани (теж наші "браття слов'яни") у федеративній Німеччині.

Щодо принципу україноцентризму. У зовнішній політиці нам давно варто взяти на озброєння відому ідеологему: держава не має ні вічних союзників ні вічних ворогів, вічні лише національні інтереси. Тоді легше буде вирішувати проблеми як зовнішньої, так і внутрішньої політики. Серби, очевидно, поплатились за свою москвофільську політику. І Москва їм не допомогла, керуючись лише власними інтересами.

Сьогоднішня мета Москви в Україні полягає у роздмухуванні сепаратистських настроїв. Через регіоналізацію чи автономізацію – як вдасться. Відтак, всі ці істерики з приводу дублювання фільмів та сєвєродонецькі шабаші – ланки одного ланцюга, який тягнеться від Кремля.

У цьому аспекті побудова Євросоюзу як "Європи регіонів" теж загрожує Україні, яку можуть поділити на регіони між Євросоюзом і, наприклад, ЄвроАзЕС. Скажете – це фантастика? Параноїдальна "теорія змови"? Але згадаймо, що Україна кілька разів вже була розшматована на Ліво- та Правобережну "доброзичливими" сусідами. Ми маємо докласти всіх зусиль, щоб таке не повторилось. Незалежність Косово – це дуже тривожний дзвіночок для України. Надто багато бажаючих використати цей прецедент для проголошення якого-небудь ПіСУАРу.

На завершення хочу акцентувати: Всеукраїнське об'єднання "Свобода", як і провідні націоналістичні організації Європи, дотримується ідеї побудови Європи вільних націй, а не конгломерату штучних регіонів.

Враховуючи сказане та спостерігаючи невизначену (як завжди!) позицію офіційного Києва, ми надіслали до Президента України листа. Ось його текст:

Президенту України

Віктору Ющенку

Шановний пане Президенте!

17 лютого 2008 року на території Республіки Сербія в односторонньому порядку проголосили незаконне державне утворення – "республіку Косово".

Це не просто утворення чергової незалежної республіки на теренах колишньої Югославії. Це, по суті, руйнування традиційних засад утворення держав, брутальне спотворення права націй на самовизначення, порушення принципу цілісності кордонів.

Оскільки албанці мають власну державу, то утворення "республіки Косово" – це експансія албанців на споконвічну етнічну територію сербів. Це нова технологія захоплення територій інших держав, яка полягає у заселенні окремих територій національних держав чужинцям, витісненні корінного населення, захопленні влади у регіоні, проголошенні незалежності. Автономія лише сприяє цьому процесу.

Косівський прецедент може спричинити зростання сепаратизму в Європі.

Це особливо загрожує Україні, яка впродовж ХХ століття пережила три голодомори, внаслідок чого відбулась суттєва зміна етнічного складу населення України, зросла чисельність нацменшин. Сьогодні такі політичні сили як Партія регіонів, ПСПУ, КПУ спекулюють на темах мови і національних меншин, проводять провокативні заходи, роздмухують сепаратистські настрої. На жаль, посягання на територіальну цілісність України під час сєвєродонецького з'їзду у 2004 році не отримали належної реакції з боку правоохоронних органів. Наслідком бездіяльності стало намагання Партії регіонів України повторити подібний захід у Сєвєродонецьку 1 березня цього року.

Ще однією загрозою цілісності України є наявність у її складі Автономної Республіки Крим. Така суперечність закладена у Конституції України, стаття 2 якої проголошує Україну унітарною державою, водночас Конституція визначає статус кримської автономії. Цей небезпечний атавізм залишився від совдепії, але в інтересах національної безпеки його треба ліквідувати. Оскільки ситуація підігрівається присутністю на півострові баз Чорноморського флоту РФ, то скасувати автономію Криму треба якомога швидше.

Українська влада повинна зробити висновки з подій навколо Косового. Має зрозуміти, що пасивність та невизначеність щодо сепаратизму загрожує територіальній цілісності України, а бездіяльність може призвести до втрати державності.

На підставі статей 2, 102, 106 Конституції України вимагаємо:

1. Не визнавати "республіку Косово" суверенною і незалежною державою.

2. Не допустити проведення сепаратистського з'їзду у місті Сєвєродонецьк, запланованого на 1 березня 2008 року. Забезпечити скасування реєстрації антиукраїнських партій та громадських організацій.

3. Скасувати автономний статус Криму у проекті нової Конституції України.

Голова Всеукраїнського об'єднання "СВОБОДА" Олег Тягнибок

powered by lun.ua
Коментарі — 83
чомбе _ 12.04.2008 22:25
IP: 91.122.177.---
шановный товарисч Тягнивбок!!!!!помню как ты был ярым комсомольским работником и тебя как интиресующегося политикой и ярого борца за светлое будущее трудящихся выдвинули в кандидаты членов кпсс. Помни партия на тебя надеется!!!Продолжай линию партии на раскол Украины.Вся надежда на тебя!!
serpav _ 06.03.2008 15:26
IP: 212.3.125.---
В принципі згоден з Тягнибоком, але на жаль, не в ті двері стукаєте – наш президент сам вже став загрозою національної безпеки України.
Поліщук _ 06.03.2008 11:12
IP: 77.123.113.---
29.02.2008 16:49___ Alex_N
Да-а. Как говорится "сам себя не похвалишь, ну ходишь как обосра...й". А место Вы себе сами определили. Возле писуара, т.е. возле параш
Я так розумію, що цей запис Ви адресуєте собі. Бо пам'ять, очевидно, не та. Пропита. Типова риса представника "пісуарського" народу.
Slaw _ 04.03.2008 23:13
IP: 75.57.74.---
Jafar
Не проблема Тягныбока, що ви не в силі зрозуміти суть статті.

Косовари – це ті самі албанці, котрі вже мають власну державу Албанію, і тому
не можуть претендувати на історичні сербські територіі.
parabelum _ 04.03.2008 17:00
IP: 77.87.152.---
Поділяю Вашу ідеологію на 80%. Проголосував би на виборах за вашу партію якби не ваша акція у Львові де партія Свобода вимагала зняти ордени з памятника солдатові на меморіалі слави аргументуючи це тим що бойові ордена є символом тоталітарної совєтської влади.
Мій дід воював в червоній армії проти фашистів і під ворожі кулі йшов не за сталіна чи совєтський союз а за рідну землю Україну. Глумитися над могилами можуть тільки комуністи і сатаністи.Ось чому ця ваша акція спонукала мене проголосувати за іншу партію.
MaJestic _ 02.03.2008 23:53
IP: 217.196.160.---
Тягнибок, як завжди, у ціль...а щодо ідеологів так званого "русинства", то цими чмирями мала б занятись сбу, яка в нас в країні сама знаєте як працює...
don-king _ 02.03.2008 16:07
IP: 77.123.45.---
Хм... весело. У радикального националиста и противника московского империализма Тягнибока совпали позиции с официальным кремлем. Из этого можно сделать вывод что у всех радикалов по основным мировоззренческим вопросам позиции совпадают. Будь то нацисты, коммунисты, украинские националисты, или великорусские шовинисты.

По теме могу сказать так – у Косово не было юридических прав на провозглашение независимости, но это право им дали сами сербы, своей непродуманой имперской политикой и этническими чисками. А албанцы просто шикарно поюзали США и Евросоюз. За это им респект – вот пример того как надо боротся за национальные интересы.
Хочу напомнить что перед Косово от Сербии отделились Словения, Хорватия, Македония, Босния и Черногория. Не потому ли что в одной стране с сербами никто не хочет жить?
Alex_N _ 29.02.2008 16:49
IP: 92.113.200.---
29.02.2008 11:55___ Поліщук
Ми хочемо побудувати Велику Україну на наших етнічних землях. Ми усвідомлюємо, що Дух одвічної стихії поставив нас "на грані двох світів творити нове життя". І саме тому ми маємо власним розумом (а де треба й силою) розв'язувати проблеми сєвєродонецьких, кримських, закарпатських та будь-яких інших сепаратистів.

Хоча я так розумію, що Alex_N і є тим "пісуарцем", про яких я згадував у попередньому записі.
Да-а. Как говорится "сам себя не похвалишь, ну ходишь как обосра...й". А место Вы себе сами определили. Возле писуара, т.е. возле параши.
чирінок _ 29.02.2008 15:41
IP: 213.231.3.---
все розпочинається з якихось зібрань...таких як федерасти в северодонецьку... потім виникають косово...я не здивуюсь. якщо під час проведення як це не раз було... скажуть що все заміновано...як тоді мільйон яниковича... пропаде чи ні...хоча товаривство в декларації в нього таких грошей немає.
тосік _ 29.02.2008 15:23
IP: 153.19.161.---
Добре написано, пане Тягнибок. Другої АлбаніЇ дійсно ні Європі, ні світові не потрібно. Якщо хтось з косівських албанців так хоче проявити себе як албанський державний діяч, то завжди можна спробувати це в Албанії.
hattab _ 29.02.2008 13:10
IP: 92.113.83.---
Очередной праздник даунов.
Поліщук _ 29.02.2008 11:55
IP: 77.123.113.---
29.02.2008 07:14___ Alex_N
И вот эта "Дуня преться у Явропу"? О Господи!
Примітивний коментар ще примітивнішої істоти.

Ми – українці – не "премося" у Європу.

Ми хочемо побудувати Велику Україну на наших етнічних землях. Ми усвідомлюємо, що Дух одвічної стихії поставив нас "на грані двох світів творити нове життя". І саме тому ми маємо власним розумом (а де треба й силою) розв'язувати проблеми сєвєродонецьких, кримських, закарпатських та будь-яких інших сепаратистів.

Хоча я так розумію, що Alex_N і є тим "пісуарцем", про яких я згадував у попередньому записі.
чирінок _ 29.02.2008 09:07
IP: 213.231.3.---
не стосується дійсних патріотів... якісь напівкозачки.напівєкспертішки думають що вони велике цабе...послухайте шановні спочатку взнайте як щось корисне зробить для української землі по які ви бігаєте.пройдіться босими відчуйте себе людьми-може зрозумієте врешті що таке націоналізм...доречі потрібно знати що таке демократія.соціалізм.коммунізм.фашизм.диктатура...і нарешті націократія...забадяжили інформацією ваші голови. а по суті пан тягнибок націоналіст. щоб вам краще було відсіяти зерно від полови потрібно розумітися в вижче сказаному-різниця є...хочу зразу сказати нехай ці люди живуть 1000 років...але уявіть собі таке нестане юлі чи скажімо яниковіча чи грошей все для них це жах.вони зникають...інша справа націоналізм... це для пояснення як наприклад релігія...скільки б ненижчили лідерів партію всерівно відродиться...ті хто як нло опустіться на землю патріоти не зникають уна-унсо хтось став поруч з куном хтось з паном тягнибоком...доречі товаривство олег завжди за консолідацію правого крила в інтересах нації...тепер по косово всім відомо що папуаси албанці зпустилися з гір нажерлися сербської крові і знищили культуру...це є окупанти албано-балканські...про це хіба що ледачий не говорить...що з цим робити...звісно що нація будь де повина робити з оккупантом...толерантність- це межа...цю межу вже перейшли......м.одеса прихильник...
Едуард_Леонов _ 29.02.2008 08:39
IP: 92.113.12.---
Поліщуку: Дотепно, друже!
Alex_N _ 29.02.2008 07:14
IP: 92.113.200.---
28.02.2008 21:16___ Поліщук
Не треба бачити того, чого немає у нотатках (хоча НЛО може й спрагло за водою на Марсі, але Тягнибок про це не писав).

А написав Тягнибок про надактуальну тему для України, про те, що, можливо, вже післязавтра у Сєвєродонецьку про свої етнічні права заявить якийсь "пісуарський" народ, який "уже трідцать лєт здєсь живьот". Хоча я не здивуюсь, що частина дописувачів цього форуму буде з піною в роті захищати права "пісуарців" та їхню "пісуарську" мову.

А потім міфічні "русини" (міфічні, бо русини – це недавня назва українців) заявлять про створення "Русинської Балогії". Це ж загальновідомо, що "русинів" у Закарпатті визнали БЮТи і НУНСи за наполяганням Балоги. І у цьому є дебалогізаційна позиція допису Тягнибока.

Я вже не кажу про татар, які сьогодні завзято воюють за землю, а завтра так само затято воюватимуть за Кримську державу (вибачте, ханство, а може й орду).

І тому позиція Тягнибока є націоналістичною, а, головне, вірною.
И вот эта "Дуня преться у Явропу"? О Господи!
Grek_nekatolyk _ 29.02.2008 00:14
IP: 77.123.124.---
Звернення сербів. І до України теж.
http://youtube.com/watch?v=ysHIu4ylRoE
Поліщук _ 28.02.2008 21:16
IP: 77.123.113.---
28.02.2008 19:21___ НЛО
Наші пвтріоти готові затято обговорювати будь – що, хай навіть воно й значуще – починаючи від наявності води на Марсі і закінчуючи недостатньою кількістю туалетів у Москві. І робити надзвичайно гучні заяви по тим приводам, за які їх не вдарить по мізкам (чи фінансам, що рівнозначно) Банкова. Якби вчора буда б заява про недопустимість балогізації країни чи про чергову здачу національних газових інтересів (знову посередники), я б повірив. А так – сумна доля, повторення шляху УНА – УНСО. Сумно...
Не треба бачити того, чого немає у нотатках (хоча НЛО може й спрагло за водою на Марсі, але Тягнибок про це не писав).

А написав Тягнибок про надактуальну тему для України, про те, що, можливо, вже післязавтра у Сєвєродонецьку про свої етнічні права заявить якийсь "пісуарський" народ, який "уже трідцать лєт здєсь живьот". Хоча я не здивуюсь, що частина дописувачів цього форуму буде з піною в роті захищати права "пісуарців" та їхню "пісуарську" мову.

А потім міфічні "русини" (міфічні, бо русини – це недавня назва українців) заявлять про створення "Русинської Балогії". Це ж загальновідомо, що "русинів" у Закарпатті визнали БЮТи і НУНСи за наполяганням Балоги. І у цьому є дебалогізаційна позиція допису Тягнибока.

Я вже не кажу про татар, які сьогодні завзято воюють за землю, а завтра так само затято воюватимуть за Кримську державу (вибачте, ханство, а може й орду).

І тому позиція Тягнибока є націоналістичною, а, головне, вірною.
Kanada _ 28.02.2008 20:32
IP: 198.62.158.---
28.02.2008 16:57___ Україноцентрист
Думаю, особливо цікаво буде шановній громаді, хто власне підігріває сепаратизм в Закарпатті, визнавши цих "русинів" окремою національністю:
...
Отака то "українська" влада. Кругом одні бариги і шпійони.
Почалось...

Тепер треба очікувати, що жителі Таврії (не васадзовський шедевр), як корені скіфи, зроблять теж саме, а за ними печенеги відокремлять Луганську та Донецьку області...

Скільки в світі тупості...
НЛО _ 28.02.2008 19:21
IP: 77.123.158.---
Наші пвтріоти готові затято обговорювати будь – що, хай навіть воно й значуще – починаючи від наявності води на Марсі і закінчуючи недостатньою кількістю туалетів у Москві. І робити надзвичайно гучні заяви по тим приводам, за які їх не вдарить по мізкам (чи фінансам, що рівнозначно) Банкова. Якби вчора буда б заява про недопустимість балогізації країни чи про чергову здачу національних газових інтересів (знову посередники), я б повірив. А так – сумна доля, повторення шляху УНА – УНСО. Сумно...
Веселка _ 28.02.2008 19:16
IP: 99.140.229.---
Косово належить Сербії. Албанці мають свою державу – албанію та чогось не хочуть туди їхати. Їм вигідніше сидіти в Сербії, вподіваючись на крихти зі столу Буша та інших "демократів". Вони винищили сербів на сербській ж землі, та зруйнували все християнське. http://youtube.com/watch?v=O2fZkT2oBMs&feature=related

Крим, Закарпаття, Схід, Захід, Центр, Північ, Південь – "від Сяну до Дону" – одна нероздільна Україна. Так є і так буде, доки Тягнибоки живуть в Україні, та з вірою в Бога в серці відстоюють права своєї Держави та свого Українського народу.

Дякую за статтю, пане Олеже!

Слава Нації!!!
Едуард_Леонов _ 28.02.2008 17:53
IP: 92.113.53.---
Україноцентристу: А хто підігріває татарський сепаратизм у Криму? Членами якої фракції у Верховній Раді України є автори декларації державного суверенітету татар? – НУНС
НЛО _ 28.02.2008 17:50
IP: 77.123.158.---
28.02.2008 15:35___ Reader_
Вибачте, що змушений відриватися.
Пані Катерина під час останньої зустрічі з Райз (офіційна тема – благодійність) вірішувала три проблеми:
- підтримки (держдеп сумнівається в необхідності поїздки Буша до нас):
-підтримки (нейтралізація ЮВТ):
- підтримки (недопущення оприлюднення інформації про фінансові потоки Росукренерго) на запит Лугарта та матеріалів, якими оперувала група експертів США Партнерського комітету США – ЄС.
Україноцентрист _ 28.02.2008 16:57
IP: 79.124.156.---
Думаю, особливо цікаво буде шановній громаді, хто власне підігріває сепаратизм в Закарпатті, визнавши цих "русинів" окремою національністю:
"За визнання національності "русин" та внесення її до переліку національностей краю голосували дружні В.Балозі "регіонали", "Батьківщина" (більша частина розколотого БЮТу, яка ввійшла в коаліцію з "Регіонами"), дві угорські партії, СПУ, а також – частково – "народники" (останніх контролює опонент В.Балоги мер Ужгорода С.Ратушняк, що теж є давнім симпатиком русинів, однак це тема іншої розмови). Проте ядром голосування стала найчисленніша в облраді фракція "Нашої України", до складу якої входить чимало вчених та вихідців із сусідніх регіонів, котрі роками доводили згадувану "абсурдність теорії існування русинів як окремого народу". Щоб наступити на горло власній пісні й проголосувати "за", потрібна була дуже жорстка команда з самого верху..."

Отака то "українська" влада. Кругом одні бариги і шпійони.
Україноцентрист _ 28.02.2008 16:45
IP: 79.124.156.---
28.02.2008 15:57___ Reader_
"Проголошення незалежності Косова активізувало навіть міфічних "русинів" у Закарпатті, які тепер з ще більшим натхненням почнуть вимагати для себе автономію".
Ой розсмішили, інкапсуляція ОР "Ужгород" приведе до перекриття стратегічного для економіки Росії напрямку на ОР "Краків" і як наслідок до краху економіки Росії, бо та змушена буде возити до Європи газ у каністрах. А перекрити ОР " Краків" зараз неможливо. То нафіга ж Росії ОР "Ужгород"?
Нажаль вже вимагають автономії. Смішно це комусь, чи не смішно...

А окрема "національність русини" – дійсно міф. Справа в тому, що Русинами називали себе колись всі теперішні Українці. До тих пір, поки маскалі (угрофіно-монгольський конгломерат) не скомуніздрили собі назву Русь. В Галичині теж всі називали себе Русинами аж до кінця ХІХ ст. Це відомо навіть школяреві.

Відомо, що нинішній прєдводітєль "русинів" – якийсь попушка масковскава патріархата, який балотувався по списку Вітренко. Думаю всім ясно звідки ноги ростуть?
Reader_ _ 28.02.2008 15:57
IP: 80.91.186.---
"Проголошення незалежності Косова активізувало навіть міфічних "русинів" у Закарпатті, які тепер з ще більшим натхненням почнуть вимагати для себе автономію".
Ой розсмішили, інкапсуляція ОР "Ужгород" приведе до перекриття стратегічного для економіки Росії напрямку на ОР "Краків" і як наслідок до краху економіки Росії, бо та змушена буде возити до Європи газ у каністрах. А перекрити ОР " Краків" зараз неможливо. То нафіга ж Росії ОР "Ужгород"?
ONLINE
Корупція1443 Зеленський75 Україна та Європа1132 Aтака Путіна1289 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter