Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Від "косоварів" до ПіСУАРу – один крок

27 лютого 2008, 20:54

Не маю жодного пієтету до "дружби між народами", "слов'янського братерства" та, тим більше, "православної єдності". Засуджую москвофільські настроїв сербів. З огляду на це, хочу висловити власну думку щодо подій навколо "республіки Косово".Ця позиція базується на двох принципах, якими керуються українські націоналісти у питаннях зовнішньої політики. Це, з одного боку, – принцип справедливості, а з іншого – принцип україноцентризму (національної вигоди).

Щодо принципу справедливості. Націоналістична позиція полягає у тому, що кожна нація має право на створення національної держави на власних етнічних землях. Як відомо, так звані "косовари" – це видуманий, невідомий в історії народ. Це, насправді, албанці, що мешкають на споконвічній етнічній сербській території. Окрім того, албанці вже мають свою національну державу, яка може забезпечити усі потреби цієї нації. Навіщо Європі ще одна Албанія?

Які підстави взагалі мають "косовари" на самостійність, окрім того, що не так давно витіснили з Косова корінних мешканців? Якщо світ визнає це справедливим, то завтра до кожного в хату можуть прийти гості, вигнати господарів і оголосити помешкання своєю власністю. Точно як у відомій українській казці про Зайчикову хатку і Лисичку. Хіба, згідно такої "справедливості", араби у Франції не мають підстав ініціювати референдум про незалежність Марселю? Вони б його однозначно виграли. Бо корінні французи там тепер – нацменшина.

Як на те пішло, то є багато народів, які, з точки зору історичної та національної справедливості, мають значно більше прав на власну державу. Сьогодні в Європі придушують самостійницькі прагнення багатьох націй, які вже давно борються за свою незалежність. Мова іде про басків, каталонців, ірландців Північної Ірландії, шотландців, фламандців тощо. Ці народи не лише значно довше за "косоварів" мешкають на своїх територіях, але й деякі з них вже мали в минулому власні держави. Проте, тепер вони, на відміну від албанців, своїх держав не мають. Зрештою, у Європі живуть окремі народи, національна самобутність яких майже знищена. Водночас, вони позбавлені права на мінімальну культурну автономію. Наприклад, лужичани (теж наші "браття слов'яни") у федеративній Німеччині.

Щодо принципу україноцентризму. У зовнішній політиці нам давно варто взяти на озброєння відому ідеологему: держава не має ні вічних союзників ні вічних ворогів, вічні лише національні інтереси. Тоді легше буде вирішувати проблеми як зовнішньої, так і внутрішньої політики. Серби, очевидно, поплатились за свою москвофільську політику. І Москва їм не допомогла, керуючись лише власними інтересами.

Сьогоднішня мета Москви в Україні полягає у роздмухуванні сепаратистських настроїв. Через регіоналізацію чи автономізацію – як вдасться. Відтак, всі ці істерики з приводу дублювання фільмів та сєвєродонецькі шабаші – ланки одного ланцюга, який тягнеться від Кремля.

У цьому аспекті побудова Євросоюзу як "Європи регіонів" теж загрожує Україні, яку можуть поділити на регіони між Євросоюзом і, наприклад, ЄвроАзЕС. Скажете – це фантастика? Параноїдальна "теорія змови"? Але згадаймо, що Україна кілька разів вже була розшматована на Ліво- та Правобережну "доброзичливими" сусідами. Ми маємо докласти всіх зусиль, щоб таке не повторилось. Незалежність Косово – це дуже тривожний дзвіночок для України. Надто багато бажаючих використати цей прецедент для проголошення якого-небудь ПіСУАРу.

На завершення хочу акцентувати: Всеукраїнське об'єднання "Свобода", як і провідні націоналістичні організації Європи, дотримується ідеї побудови Європи вільних націй, а не конгломерату штучних регіонів.

Враховуючи сказане та спостерігаючи невизначену (як завжди!) позицію офіційного Києва, ми надіслали до Президента України листа. Ось його текст:

Президенту України

Віктору Ющенку

Шановний пане Президенте!

17 лютого 2008 року на території Республіки Сербія в односторонньому порядку проголосили незаконне державне утворення – "республіку Косово".

Це не просто утворення чергової незалежної республіки на теренах колишньої Югославії. Це, по суті, руйнування традиційних засад утворення держав, брутальне спотворення права націй на самовизначення, порушення принципу цілісності кордонів.

Оскільки албанці мають власну державу, то утворення "республіки Косово" – це експансія албанців на споконвічну етнічну територію сербів. Це нова технологія захоплення територій інших держав, яка полягає у заселенні окремих територій національних держав чужинцям, витісненні корінного населення, захопленні влади у регіоні, проголошенні незалежності. Автономія лише сприяє цьому процесу.

Косівський прецедент може спричинити зростання сепаратизму в Європі.

Це особливо загрожує Україні, яка впродовж ХХ століття пережила три голодомори, внаслідок чого відбулась суттєва зміна етнічного складу населення України, зросла чисельність нацменшин. Сьогодні такі політичні сили як Партія регіонів, ПСПУ, КПУ спекулюють на темах мови і національних меншин, проводять провокативні заходи, роздмухують сепаратистські настрої. На жаль, посягання на територіальну цілісність України під час сєвєродонецького з'їзду у 2004 році не отримали належної реакції з боку правоохоронних органів. Наслідком бездіяльності стало намагання Партії регіонів України повторити подібний захід у Сєвєродонецьку 1 березня цього року.

Ще однією загрозою цілісності України є наявність у її складі Автономної Республіки Крим. Така суперечність закладена у Конституції України, стаття 2 якої проголошує Україну унітарною державою, водночас Конституція визначає статус кримської автономії. Цей небезпечний атавізм залишився від совдепії, але в інтересах національної безпеки його треба ліквідувати. Оскільки ситуація підігрівається присутністю на півострові баз Чорноморського флоту РФ, то скасувати автономію Криму треба якомога швидше.

Українська влада повинна зробити висновки з подій навколо Косового. Має зрозуміти, що пасивність та невизначеність щодо сепаратизму загрожує територіальній цілісності України, а бездіяльність може призвести до втрати державності.

На підставі статей 2, 102, 106 Конституції України вимагаємо:

1. Не визнавати "республіку Косово" суверенною і незалежною державою.

2. Не допустити проведення сепаратистського з'їзду у місті Сєвєродонецьк, запланованого на 1 березня 2008 року. Забезпечити скасування реєстрації антиукраїнських партій та громадських організацій.

3. Скасувати автономний статус Криму у проекті нової Конституції України.

Голова Всеукраїнського об'єднання "СВОБОДА" Олег Тягнибок

powered by lun.ua
Коментарі — 83
Едуард_Леонов _ 28.02.2008 15:57
IP: 92.113.53.---
Адміністратору: Дуже дякую за санітарну очистку культурного простору!
Едуард_Леонов _ 28.02.2008 15:46
IP: 92.113.53.---
До пані Наталії: Пані Наталіє, скажу просто – цих сепаратистів (з обох боків) кілька сотен на весь Крим. Вони хворі люди (клінічно хворі) я їх майже всіх знаю у обличча. Приїзджайте до Криму, сядьте у міжміську електричку і послухайте якою мовою розмовляє більшість людей. Це не суржик. Це українська мова з домішками тюркізмів та російської. А спиайте цих людей якою мовою вони розмовляють – скажуть "роскоязичноє насєлєніє". Татар у мечеть палицею не заженеш – тільки верхівка по п"ятницях. З точки зору громадської активності – Крим такий саме поміркований регіон, як і центральна Україна. Вся та срілянина, танки та бульдозери – виключно навколо комерційних точок – бахчисарайський ринок, сімферопольський торгівельний центр, айпетрінські кав"ярні...
Ключове словосполучення – курортний сезон. Кримська область вигідна всім, окрім бюрократії (татарської та москвофільської). Те ж стосується і особливого статусу Севастополя. Не пізніше 2017 року він має повернутися до складу Кримської облсті (може навіть як адміністративний центр Криму). Війни не буде. Кримчани не дебіли.
garik_11 _ 28.02.2008 15:43
IP: 195.230.144.---
>> 28.02.2008 15:22___ Україноцентрист Знайшов на офіційній сторінці ВО "Свобода" блискучу статтю Андрія Іллєнка на цю ж тему: "Косовський прецедент: сьогодні Сербія, а завтра Україна?"

Цитата з неї: "Проголошення незалежності Косова активізувало навіть міфічних "русинів" у Закарпатті, які тепер з ще більшим натхненням почнуть вимагати для себе автономію".

"МІФІЧНИХ"? Дійсно "блискуче". Не соромно так принижувати народ русинів, який живе на своїй етнічній території і визнаний багатьма країнами світу?
Reader_ _ 28.02.2008 15:35
IP: 80.91.186.---
28.02.2008 14:49___ НЛО
Мені байдуже до Зубкова і Путіна.
Я думаю, вони мають не такі гнилі схеми заробітку особистих коштів, як ця. А от ця сім,я як Кіплінгові бандерлоги... По проханню України... Реєстрація в Швейцарії...
Я не знаю відповіді на питання що до посередників, я лише звертаю увагу на відсутність об'єктивного аналізу, а сублімовані емоції не є карашоу.
Reader_ _ 28.02.2008 15:31
IP: 80.91.186.---
Адміністратору: Дякую.
Україноцентрист _ 28.02.2008 15:22
IP: 212.58.177.---
Знайшов на офіційній сторінці ВО "Свобода" блискучу статтю Андрія Іллєнка на цю ж тему: "Косовський прецедент: сьогодні Сербія, а завтра Україна?"

Юрій Іллєнко може гордитись своїм сином.
Наталья _ 28.02.2008 15:06
IP: 212.115.224.---
28.02.2008 10:02___ Едуард_Леонов
До двох шановних панянок – Тетяни та Наталії-дві сепаратистські налаштовані групи одержать внутрішній конфлікт інтересів.

Цей конфлікт зараз є стримуючим,бо вже давно Лужков би відпочивав.Невже розпалювання його надалі послужить злагоді,не вірю. Конфлікт інтересів на крові та землі,та ще з такими запевненнями,що росіяни вже там свої,українські??????????????
НЛО _ 28.02.2008 14:49
IP: 77.123.158.---
28.02.2008 13:22___ Reader_
Мені байдуже до Зубкова і Путіна.
Я думаю, вони мають не такі гнилі схеми заробітку особистих коштів, як ця. А от ця сім,я як Кіплінгові бандерлоги... По проханню України... Реєстрація в Швейцарії...
Reader_ _ 28.02.2008 14:44
IP: 80.91.186.---
Я дуже поважаю пана Зубкова та його команду, без іронії, пан Зубков високоласний фахівець. А от генерал-майор В.В. Путін до отримання чергового військового звання не рекомендований.
Хоча отримав не дивлячись на це генерал-лейтенанта, а тепер мабуть вже претенжує на маршала, судячи по розмаху операції.
Україноцентрист _ 28.02.2008 14:25
IP: 212.58.177.---
До пана Тягнибока.

Особливо потішило про принцип україноцентризму:)))

Респект! Провладні писаки біснуються – значить поцілили в яблучко.
Україноцентрист _ 28.02.2008 14:16
IP: 212.58.177.---
Пане Кушнєрук!

Ви є достатньо мало відомою людиною. Я не знаю, що у Ваших дописах на чужі блоги більше – хамства та зависті чи навмисного провокаторства. Але Ваш блог ніхто не обговорює, не тільки тому, що він нудний, але й тому що від нього аж тхне соціальним замовленням.

Так що нічого на всіх ображатися і влаштовувати вульгарні істерики. Пишіть на свій блог – більше, цікавіше, відвертіше. І головне – не так відверто захищайте страусячу позицію влади:-)
зеро _ 28.02.2008 14:14
IP: 92.49.195.---
Ви є достатньо сумно відомою людиною. Я не знаю, що у Вашому радикалізмі більше – дурості та невігластва чи навмисного провокаторства.Борис Кушнірук))) М-да уж,пане Кушнірук я бачу Ваш рівень спілкування досяг рівня пані Богословської,ображаючи когось Ви,мабуть,народились ображеним. Пан Тягнибок,дякую за чітко і,як мені здається, правильну позицію.
галушка _ 28.02.2008 14:09
IP: 195.39.249.---
До п.Кушнірука___-Будьте,будь ласка,стриманішим!Ви теж не істина в останній інстанції!
Reader_ _ 28.02.2008 13:57
IP: 80.91.186.---
P.S. Прошу порахувати можливу потужність застережного вогню від наявних у сербській армії ЗУ "Шилка" та "Тунгуска" які прикривались би наявними ЗРК при неможливості застосування супротивником, у силу геологічних умов, та мети операції тяжкого ракетно-бомбового озброєння у Приштіні, та психологічний ефект від самого факту оборони ПРИШТІНИ. А так гуд бай май лай.
Reader_ _ 28.02.2008 13:44
IP: 80.91.186.---
Повністтю згоден з паном Кушніруком.
28.02.2008 13:03___ вермутЪ
Вперде, нах дранг бэльград
:)
Ви дуже добре виявили головну стратегічну помилку російських військових радників у Сербії під час операції 1999 року. На тлі провальної тактики у національному питанні що до албанців і невиконання рекомендаціі що до перенесення ГШ Сербії до Приштіни була допущена катастрофічна помилка у визначенні центру ваги операції (ключа) яким стали вважати Бєлград та порти на узбережжі, які захистити наявними засобами було НЕМОЖЛИВО. А головна стратегічна мета – оборона Приштіни була забута. Бо оснащення сербської арміїї було розраховано на оборону ПРИШТІНИ, а передислокація сербських військ під інформаційним прикриттям маневру російських десантників з Приштіни не була виконана, чим були викликані бомбардування стратегічних об'єктів на території Сербії, приводом до яких була наявність на них ВІЙСЬКОВИХ. Мені цікаво, що б бомбардували союзники після передислокації сил до Косово? Як наземні війська НАТО зустріли б у Сербії? А зараз виходить шах і мат. З найкращіми побажаннями російському ГШ.
Едуард_Леонов _ 28.02.2008 13:40
IP: 92.113.53.---
Кушніруку: пане Борисе, судячи з біографічної довідки на Вашому блозі – Ви по всіх статтях колишній, мабуть і на тих посадах робили занадто багато припущень особистісного характеру... Але ж ми не про Вас, а про Косово і Крим. У Криму ніхто не хоче автономії у її теперішньому стані окрім номенклотури. Москвофіли хочуть не автономії, і навіть не Росії. Вони хочуть СССР. Татари хочуть не автономії. Вони хочуть власної держави, якої у них ніколи не було, бо туреччина ніколи не підпускала татар до моря і до влади. А населення Криму усіх національних груп (включаючи і татар і руських) хоче жити на справжньому курорті, заможно і безтурботно. Не хотів би Вас ображати числами (ви ж економіст) але татари ніколи за всю історію творення Всесвіту не були національною більшістю у Криму. Навіть у найкращі часи для татар і найгірші для українців, українців за даними турецьких і кучмівських переписів населення удвічи більше.
Reader_ _ 28.02.2008 13:22
IP: 80.91.186.---
28.02.2008 11:25___ НЛО
звичайно – така схема мінімізує втрати прибутку для сімї. Однак для України – "по проханню України" – це неможливість напряму отримувати середньоазійський газ, при чому маючи добрі карти на руках, щоб змусити Росію грати по тим же правилам, по яким грає вона сама – або по чесним.
Можна виправдати все – рамцях балогізації, і маючи досвід першої половини 90-х.
Я дуже поважаю пана Зубкова та його команду, без іронії, пан Зубков високласний фахівець. А от генерал-майор В.В. Путін до отримання чергового військового звання не рекомендований.
вермутЪ _ 28.02.2008 13:03
IP: 193.239.180.---
Вперде, нах дранг бэльград
Борис Кушнірук _ 28.02.2008 12:58
IP: 80.91.163.---
чисельності
Антісовєтчик _ 28.02.2008 12:56
IP: 89.21.82.---
Ще трохи, як приклад. У 2006 році перед виборами сталася нагода поїхати у Луганську область. Що вразило, так це велика кількість передвиборчих бігбордів таких собі "Русский блок", "НАТО не пройдёт" з войовничим фейсом Вітренко. Навіть у нас у Запоріжжі, яке вважається "синім", я не зустрічав ЖОДНОГО такого бігборду.
Антісовєтчик _ 28.02.2008 12:49
IP: 89.21.82.---
Так, автор багато у чому правий. Але, нагадаю, однією з причин того, що сталося у Косові, було як раз скасування його автономії. Можливо, не треба чіпати такі речі, які легко можуть бути заполітизовані та використані для подальшого існування маргіналів-екстремістів на кшталт усіляких рускіх блокаф, вітренок і т.і. Треба, щоб панував закон, порядок, справедливість, винищити корупцію – тоді питання само зніметься.
Борис Кушнірук _ 28.02.2008 12:26
IP: 80.91.163.---
Пане Тягнібок!

Ви є достатньо сумно відомою людиною. Я не знаю, що у Вашому радикалізмі більше – дурості та невігластва чи навмисного провокаторства. Заклики щодо ліквідації Кримської автономії багато в чому можуть мати ти ж самі наслідки, що мали для сербів кроки по позбавленню автономного статусу краю Косово та забороні використання албанської мови навчання у вищих та середніх навчальних закладах у 1991 році і взагалі у державних інституціях. Що ж до того, що албанці "не так давно витіснили з Косова корінних мешканців", то дайте відповідь на такі питання.
1) Коли Косово було приєднано до Сербії;
2) Яка частина албанців в загальній численності населяла територію сучасних меж Косово у середині дев'ятнадцятого століття;
3) Яка частка албанців в загальній численності жила на території Косово під час перепису населення у 1924 році;
4) Яка частка албанців в загальній численності жила на території Косово на початку вісімдесятих років 20 століття.
garik_11 _ 28.02.2008 12:04
IP: 195.230.144.---
>> Хіба, згідно такої "справедливості...

Коли вже ці "націоналісти" опанують літературну українську мову? Правильно:
Згідно з такою "справедливістю".
garik_11 _ 28.02.2008 11:58
IP: 195.230.144.---
>> кожна нація має право на створення національної держави на власних етнічних землях

Русини також? Чи краще: русини також!
garik_11 _ 28.02.2008 11:54
IP: 195.230.144.---
Кстати, только что прочитал на сайте http://uzhgorod.net.ua/vote/ результаты опроса:

Закарпаття повинно бути:
Областю у складі України 2022 голосів 27.1%
Автономією у складі України 648 голосів 8.7%
Незалежною державою 1564 голосів 21.0%
Увійти до складу Угорщини чи Словаччини 3000 голосів 40.3%
Як начальство скаже так і буде 217 голосів 2.9%

Загальна кількість проголосувавших: 7451
Корупція1443 Зеленський75 Україна та Європа1132 Aтака Путіна1289 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter