Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Від "косоварів" до ПіСУАРу – один крок

27 лютого 2008, 20:54

Не маю жодного пієтету до "дружби між народами", "слов'янського братерства" та, тим більше, "православної єдності". Засуджую москвофільські настроїв сербів. З огляду на це, хочу висловити власну думку щодо подій навколо "республіки Косово".Ця позиція базується на двох принципах, якими керуються українські націоналісти у питаннях зовнішньої політики. Це, з одного боку, – принцип справедливості, а з іншого – принцип україноцентризму (національної вигоди).

Щодо принципу справедливості. Націоналістична позиція полягає у тому, що кожна нація має право на створення національної держави на власних етнічних землях. Як відомо, так звані "косовари" – це видуманий, невідомий в історії народ. Це, насправді, албанці, що мешкають на споконвічній етнічній сербській території. Окрім того, албанці вже мають свою національну державу, яка може забезпечити усі потреби цієї нації. Навіщо Європі ще одна Албанія?

Які підстави взагалі мають "косовари" на самостійність, окрім того, що не так давно витіснили з Косова корінних мешканців? Якщо світ визнає це справедливим, то завтра до кожного в хату можуть прийти гості, вигнати господарів і оголосити помешкання своєю власністю. Точно як у відомій українській казці про Зайчикову хатку і Лисичку. Хіба, згідно такої "справедливості", араби у Франції не мають підстав ініціювати референдум про незалежність Марселю? Вони б його однозначно виграли. Бо корінні французи там тепер – нацменшина.

Як на те пішло, то є багато народів, які, з точки зору історичної та національної справедливості, мають значно більше прав на власну державу. Сьогодні в Європі придушують самостійницькі прагнення багатьох націй, які вже давно борються за свою незалежність. Мова іде про басків, каталонців, ірландців Північної Ірландії, шотландців, фламандців тощо. Ці народи не лише значно довше за "косоварів" мешкають на своїх територіях, але й деякі з них вже мали в минулому власні держави. Проте, тепер вони, на відміну від албанців, своїх держав не мають. Зрештою, у Європі живуть окремі народи, національна самобутність яких майже знищена. Водночас, вони позбавлені права на мінімальну культурну автономію. Наприклад, лужичани (теж наші "браття слов'яни") у федеративній Німеччині.

Щодо принципу україноцентризму. У зовнішній політиці нам давно варто взяти на озброєння відому ідеологему: держава не має ні вічних союзників ні вічних ворогів, вічні лише національні інтереси. Тоді легше буде вирішувати проблеми як зовнішньої, так і внутрішньої політики. Серби, очевидно, поплатились за свою москвофільську політику. І Москва їм не допомогла, керуючись лише власними інтересами.

Сьогоднішня мета Москви в Україні полягає у роздмухуванні сепаратистських настроїв. Через регіоналізацію чи автономізацію – як вдасться. Відтак, всі ці істерики з приводу дублювання фільмів та сєвєродонецькі шабаші – ланки одного ланцюга, який тягнеться від Кремля.

У цьому аспекті побудова Євросоюзу як "Європи регіонів" теж загрожує Україні, яку можуть поділити на регіони між Євросоюзом і, наприклад, ЄвроАзЕС. Скажете – це фантастика? Параноїдальна "теорія змови"? Але згадаймо, що Україна кілька разів вже була розшматована на Ліво- та Правобережну "доброзичливими" сусідами. Ми маємо докласти всіх зусиль, щоб таке не повторилось. Незалежність Косово – це дуже тривожний дзвіночок для України. Надто багато бажаючих використати цей прецедент для проголошення якого-небудь ПіСУАРу.

На завершення хочу акцентувати: Всеукраїнське об'єднання "Свобода", як і провідні націоналістичні організації Європи, дотримується ідеї побудови Європи вільних націй, а не конгломерату штучних регіонів.

Враховуючи сказане та спостерігаючи невизначену (як завжди!) позицію офіційного Києва, ми надіслали до Президента України листа. Ось його текст:

Президенту України

Віктору Ющенку

Шановний пане Президенте!

17 лютого 2008 року на території Республіки Сербія в односторонньому порядку проголосили незаконне державне утворення – "республіку Косово".

Це не просто утворення чергової незалежної республіки на теренах колишньої Югославії. Це, по суті, руйнування традиційних засад утворення держав, брутальне спотворення права націй на самовизначення, порушення принципу цілісності кордонів.

Оскільки албанці мають власну державу, то утворення "республіки Косово" – це експансія албанців на споконвічну етнічну територію сербів. Це нова технологія захоплення територій інших держав, яка полягає у заселенні окремих територій національних держав чужинцям, витісненні корінного населення, захопленні влади у регіоні, проголошенні незалежності. Автономія лише сприяє цьому процесу.

Косівський прецедент може спричинити зростання сепаратизму в Європі.

Це особливо загрожує Україні, яка впродовж ХХ століття пережила три голодомори, внаслідок чого відбулась суттєва зміна етнічного складу населення України, зросла чисельність нацменшин. Сьогодні такі політичні сили як Партія регіонів, ПСПУ, КПУ спекулюють на темах мови і національних меншин, проводять провокативні заходи, роздмухують сепаратистські настрої. На жаль, посягання на територіальну цілісність України під час сєвєродонецького з'їзду у 2004 році не отримали належної реакції з боку правоохоронних органів. Наслідком бездіяльності стало намагання Партії регіонів України повторити подібний захід у Сєвєродонецьку 1 березня цього року.

Ще однією загрозою цілісності України є наявність у її складі Автономної Республіки Крим. Така суперечність закладена у Конституції України, стаття 2 якої проголошує Україну унітарною державою, водночас Конституція визначає статус кримської автономії. Цей небезпечний атавізм залишився від совдепії, але в інтересах національної безпеки його треба ліквідувати. Оскільки ситуація підігрівається присутністю на півострові баз Чорноморського флоту РФ, то скасувати автономію Криму треба якомога швидше.

Українська влада повинна зробити висновки з подій навколо Косового. Має зрозуміти, що пасивність та невизначеність щодо сепаратизму загрожує територіальній цілісності України, а бездіяльність може призвести до втрати державності.

На підставі статей 2, 102, 106 Конституції України вимагаємо:

1. Не визнавати "республіку Косово" суверенною і незалежною державою.

2. Не допустити проведення сепаратистського з'їзду у місті Сєвєродонецьк, запланованого на 1 березня 2008 року. Забезпечити скасування реєстрації антиукраїнських партій та громадських організацій.

3. Скасувати автономний статус Криму у проекті нової Конституції України.

Голова Всеукраїнського об'єднання "СВОБОДА" Олег Тягнибок

powered by lun.ua
Коментарі — 83
НЛО _ 28.02.2008 11:25
IP: 77.123.24.---
28.02.2008 08:57___ Reader_ "виконує функції здешевлення газу для України через зменшення мита та тиску обапільних податків на ціну за газ, то це добре"
Так, звичайно – така схема мінімізує втрати прибутку для сімї. Однак для України – "по проханню України" – це неможливість напряму отримувати середньоазійський газ, при чому маючи добрі карти на руках, щоб змусити Росію грати по тим же правилам, по яким грає вона сама – або по чесним.
Можна виправдати все – рамцях балогізації, і маючи досвід першої половини 90-х.
Сумы1970 _ 28.02.2008 11:20
IP: 193.110.17.---
Пане Олег! Пропоную поїхати до Сєвєродонецьку и заблокувати там трибуну.
Rena _ 28.02.2008 11:14
IP: 213.130.18.---
2 stanko
// Здається мені, що Олежка все-таки професійний провокатор, головне затягти народ у безпліну дискусію, головне розсварити українців та росіян. Розділяй і владарюй. Непоганого подвійного агента мають ВВП та ВАЮ ///

А ЧОГО Б ВОНИ МАЛИ "РОЗСВАРЮВАТИСЯ"?

РОСІЯ Ж НЕ ВИЗНАЄ КОСОВА???

ЯКА ТОДІ ПРОБЛЕМА.
stanko _ 28.02.2008 10:13
IP: 195.78.58.---
Да... роздуми медика про історію – це я вам скажу щось... на зразок того аби інженер розповів про булову уха та особливості його лікування:) Хоча цей псевдонаціоналіст як і всі номенклатурники-чиновника прикупив диплом юриста. І тепер наша країна має от таких унікальних юристів, які в теорії держави петрають як слон ва сопроматі... Боже, врятуй Україну від таких "націоналістів".
28.02.2008 01:03___ FUTURIST – дякую за гарний комент, таки мабуть це правда.
28.02.2008 01:52___ Профессорр – а у цього ніка прізвище часом не Тягнибок?:) Здається мені, що Олежка все-таки професійний провокатор, головне затягти народ у безпліну дискусію, головне розсварити українців та росіян. Розділяй і владарюй. Непоганого подвійного агента мають ВВП та ВАЮ...:)
Едуард_Леонов _ 28.02.2008 10:02
IP: 92.113.29.---
До двох шановних панянок – Тетяни та Наталії: Скасування статусу Автономії Криму матиме доволі цікавий ефект – дві сепаратистські налаштовані групи одержать внутрішній конфлікт інтересів. Сепаратисти-москвофіли повинні будуть пояснити своєму виборцеві, чому вони проти того, щоб убезпечити Крим від "татарсько-мусульманської загрози" яку вони екслуатують нарівні з "бендерівською". Сепаратистська частина меджлісу, натомість, матиме необхідність лобіювати національну автоноію в умовах тотальної меншості та з суттєвим ризиком залишити татарську громаду без безпрецидентної державної підтримки як депортованих...
Переважна більшість сучасних кримчан народилася або переїхала у Кримську область, тому не бачить у "області" загрози, натомість вбачає загрозу або у "москвофільській" автономії або у "татарській" автономії. Українці у себе удома, незалежно від того наскільки давно тут мешкають гості, навіть якщо у них вже народилися діти. Не даремно ж було згадано про Татарстан і Росію?
джміль _ 28.02.2008 09:56
IP: 194.44.136.---
28.02.2008 09:16___ чирінок
...пан тягнибок як істиний патріот не піариться а завжди консолідує патріотичні сили...

якраз пів-статті (починаючи з листа), нажаль, і є банальним піаром.
хоча почав добре і правильно.
ГайЯр _ 28.02.2008 09:40
IP: 213.160.133.---
Пану Тягнибоку залишилось завершити свій опус фразою "Києв – мать гарадов рускіх", і як етнічно російську територію приєднати Україну к "матушкє расії". Але, я, хочу нагадати шановному автору, що та ж сама Албанія чи Хорватія – одні з перших визнали самостійність України в 1991 році. А Сербія – одна з останніх. Ви хочете буди лагідними до сербів, але вони це не оцінять. Для них – ми "рускіє люді", а існування України – це "сплашноє нєдаразумєніє". А що албанці хочуть створити Велику Албанію, то варто пам'ятати, що українці теж в глибині душі, не проти створити Велику Україну, яка б включала і Кубань і Пінськ і інші території, на яких українці – зараз становлять етнічну більшість.
PatriotnaPe4i _ 28.02.2008 09:40
IP: 77.122.189.---
Все правильно! Дякую Олегу за чіткість і послідовність. І не треба зі "Свободи" робити пугало. Нормальний український націоналізм. Слава Україні!
Tatjana _ 28.02.2008 09:28
IP: 80.73.0.---
Позиция ясна, но Каким образом, на законных основаниях можно "не допустити проведення сепаратистського з'їзду у місті Сєвєродонецьк, запланованого на 1 березня 2008 року" У них, что записано в регламенте, в программе съезда, что он сепаратистский, -так они отрицают, что такие вопросы будут обсуждаться. Почитайте заявления Тихонова. Пока не за что их привлекать к ответственности. "Забезпечити скасування реєстрації антиукраїнських партій та громадських організацій", - а завтра можно будет и другие неугодные власти партии "прикрыть", найдя удобные мотивы и зацепки. Тогда будем кричать, что нарушаются правачеловека, общественных организаций и т. д. Не будет ли поздно? Или Вы забыли, как в России это происходило?

" Скасувати автономний статус Криму у проекті нової Конституції України" – это тот самый случай, когда поднимется очередная волна протестов. Кому это выгодно?Не говорю о том, что Вы сами себе противоречите.
чирінок _ 28.02.2008 09:16
IP: 213.231.2.---
зразу видно молодець галичанин дбає в інтересах всієї україни...говорить про те про що ви боїтеся зрадники навіть говорити...пан тягнибок як істиний патріот не піариться а завжди консолідує патріотичні сили на жаль псевдо патріоти не хочуть разом вибудувати спільну праве крило...пригадайте що говорив кун чи унп підійміть пресу почитайте заяви...тепер стало зрозумілим свобода на вірному шляху...тепер до профессора =ви проффесор такий як і татуйований...якого не дослухаються ні дома ні брюселі...тому що в европі татуюваних нема опозіціонерів тіньового уряду...така свинота не може представляти українство навіть голодомор не визнав...я важаю що товаривство на сході знайде гідного сина чи дочку українській державі україна...по графі паспорт і люстрації будьте впевнені буде все зроблено в інтересах нації...а комуністам краще подумати про нюрберг 2 і закриття мавзолею...провокаторів багато україна у нас одна...щастя і наснаги козацької пану тягнибоку.м. одеса-прихильник...
Reader_ _ 28.02.2008 08:57
IP: 80.91.186.---
28.02.2008 08:19___ НЛО
чергову здачу національних газових інтересів (знову посередники), я б повірив.
Треба враховувати не наявність посередника, як такого, а його значущі функції. Якщо він виконує функції здешевлення газу для України через зменшення мита та тиску обапільних податків на ціну за газ, то це добре. А якщо функція посередника носиль лише характер здорожчання (вибивання комісійних) то це погано.
Посередник, який забезпечить ефект "тунелювання" розрахунів через кордони потрібен. Критерієм його ефективності є співвідношення суми комісійних до суми на яку здешевлюється газ. Зрозуміло, якщо цей коефіцієнт близький до одиниці, або дещо її перевищує то посередник не потрібен. А якщо коефіціент стане відйємним (негативним) то шкідливим (за виключенням небаченого випадку, коли посередник сам сплачує комісійні за свої послуги). От оцінки посередників з точки зору критерію їхньої ефективності я не бачив. І навіщо тут це волання, що збереження посередника то здача націнтересів.
Наталья _ 28.02.2008 08:40
IP: 212.115.224.---
28.02.2008 01:43___ Едуард_Леонов

Але ж вона ВЖЕ Є,автономія. Я тільки це мала на увазі,а не випраданність її існування.Інша справа,як там себе почуває мати держава Україна та гостя Росія.
Шаймієв теж був гарячим самостійником в Казані,а подивіться,як його укоськали.Казань перетворили в Східну столицю Росії,Кремль його прославляє,як героя- птраіота Росії.
НЛО _ 28.02.2008 08:19
IP: 77.123.24.---
Наші пвтріоти готові затято обговорювати будь – що, хай навіть воно й значуще – починаючи від наявності води на Марсі і закінчуючи недостатньою кількістю туалетів у Москві. І робити надзвичайно гучні заяви по тим приводам, за які їх не вдарить по мізкам (чи фінансам, що рівнозначно) Банкова. Якби вчора буда б заява про недопустимість балогізації країни чи про чергову здачу національних газових інтересів (знову посередники), я б повірив. А так – сумна доля, повторення шляху УНА – УНСО. Сумно...
Reader_ _ 28.02.2008 03:56
IP: 80.91.186.---
Стратегов много, а вот задачки на тактическую совместимость отдельных фаз стратегичекой операции решать тов. Путин не умеет, да и ГШ раши не силён. Известно, что любая стратегическая операция, даже супер пупер спланированная и расписанная до мелочей летит к ядреной фене при нарушении условий тактической совместимости фаз а особливо при отсутствии тактического плана и опративного им управления. Браво Акдемии ГШ России, такой тупости мудрено сыскать, не суметь наладить оперативное управление готовым планом!!!!
Reader_ _ 28.02.2008 03:35
IP: 80.91.186.---
Широко розрекламоване сербське газосховище, аналогічне українським, розташоване поблизу Приштіни і має локальні виходи десь поблизу Мітровіци. Росія грала блеф. Бо було зрозуміло, що затягування питання з Косово було пов'язано саме з приштінськими родовищами, які вичерпані. А тепер Газпром попадає у залежність від Британії та США, залишаючись при бубнових інтересах в Україні. Британія, як завжди, проводить політику континентальної блокади переорієнтовуючи Росію на Північний газогін, побудова якого, у якийсь визначений термін, з урахуванням стосунків з Британією вкрай сумнівна, бо прокладання цього газогону по рівню -5 скоже на чорний гумор, а рвень -60, едино можливий, набагато довший та дорожчий і його нема навіть у проекті. Тов. Путіну гіп гіп Ура!!!
Reader_ _ 28.02.2008 03:10
IP: 80.91.186.---
По суті питання згоден з Тягнибоком, але, ізоляція Приштіни від Сербії означає перемогу України у газовій війні і кінець Південного потоку, є лише варіант з Мітровіцею, але це паліатив, причому неповноцінний. Не було б Південного потоку, Косово залишилось би, скоріше всього, сербським. А ля гер ком а ля гер.
ANTIBIOTIC _ 28.02.2008 02:01
IP: 80.91.178.---
Громогласно поведай всему миру, кто и когда поступил с тобой неправедно и какое зло причинил тебе. Навечно пригвозди выродков рода человеческого к столбу позора и да постигнет их справедливое возмездие.
И ВОЗДАСТСЯ КАЖДОМУ ПО ДЕЛАМ ЕГО!
Едуард_Леонов _ 28.02.2008 01:43
IP: 92.113.29.---
До пані Наталії: Я народився і живу у Криму, мій батько народився і жив у Криму. Батько розповідав про діда свого прадіда, який жив у Криму... Всі козацького роду, етнічні українці. Я народився у Кримській області України. Хто б не приходив до Криму протягом тисячоліть -ця земля ніколи не була порожньою. Тут жили наші предки. Одні й ті самі і на півострові і на материку (поховання, побут, віросповідання...) Одні зайди йшли геть, інші залишалися... Більше ніж 100 національних меншин, з десяток з яких претендують на те, що сформувалися саме тут. Кожному по автономії? Так зване "рускаязичнає насілєніє" розмовляє на південному діалекті української мови і у більшості має етнічне українське походження. Татари намагаються покращти своє соціальне становище і експлуатують статус депортованих, за який розплачується держава, яка не є правонаступницею тієї, що депортувала... Турки називали Чорне море – Козацьким морем. Український флот під проводом Самійла Кішки вийшов у Козацьку затоку – Чорне море у 1567 році і з тієї пори не знав тотальних поразок! У 2017 році Росія здасть у брухт свій чорноморський мотлох, Севастополь (Корсунь) повернеться до складу Кримської області, а ми відсвяткуємо 450-ти річча Українського Флоту!
FUTURIST _ 28.02.2008 01:03
IP: 92.113.70.---
ВОТ И ВСТРЕТИЛИСЬ ДВА ОДИНОЧЕСТВА, РАЗВЕЛИ НА ДОРОГЕ КОСТЕР, А КОСТРУ РАЗГОРАТЬСЯ НЕ ХОЧЕТСЯ...
Найдите три различия между паном Головой Всеукраїнського об'єднання "СВОБОДА" Олегом Тягнибоком и таким себе паном секретарем городского совета Донецка Николаем Левченко... А вот точки "ніжного дотику" есть – оба кормятся с рук "капо ди тутти капи" Ахметова и его counsellor Колесникова...
Лемко _ 28.02.2008 00:56
IP: 77.121.17.---
1.Росія "підтримала" Сербів лише для того, щоб у ЛИХУ годину вправно "придбати" сербські нафто-газові потужності. Тепер, коли перед сербськими виборами Тадіч у Москві "сдал", а Путін "принял" сербську енергетику, Москва перейшла в режим картинного махання руками з питання Косового, а сама надсилає в "поміч" Бєлграду не військових чи дипломатичних експертів, а спеціалістів з групи ФСБ-Газпром для укорінення агентури і забезпечення помпування свого газу.

2. Щира дяка пану Олегу за блискучий аналіз. Хай пан Огризко повчиться.
уграїнець _ 28.02.2008 00:43
IP: 194.88.152.---
А от позиція Словаччини – члена НАТО, до слова:

Непризнание независимости Косово – принципиальная позиция Словакии
http://www.podrobnosti.ua/power/intpol/2008/02/24/499371.html
Наталья _ 28.02.2008 00:31
IP: 212.115.224.---
Автору
Добре,що маю змогу не тільки знати Вашу думку про це, а й в основному підтримати її.В основному,тому що по Криму,думаю,то хибна позиція.
Шкода,що не приймає банячий мене модератор ПІДТРИМКУ ПАНУ ХМАРІ в його позиції.
уграїнець _ 28.02.2008 00:26
IP: 194.88.152.---
Нагадаю Джафарові, що таке "москвофільська позиція" сербів подіями 1999 року. Тоді вони від Росії чекали одного – комплексів С-300, якими б вони могли збивати натівські літаки, бо одного героїзму було мало, навіть коли за штурвал МіГу сідав генерал авіації. Проте Росія Єльцина і голови Радбеза Путіна корчила суворі гримаси, навіть оголосила про прийом Сербії у дебільний союз РФ та Білорусі. Але реально нічим не допогла – заспокоїла самолюбство марш-кидком свого десанту через Пріштіну на йух. А наївні серби ще й досі тягають портрети Путіна, не розуміючи, що його банді надійна торгівля багатствами угро-фінської Півночі (газом та нафтою) дорожче усяких вигаданих братерських союзів.
Едуард_Леонов _ 27.02.2008 23:26
IP: 92.113.29.---
До Джафара: "Серби, очевидно, поплатились за свою москвофільську політику" – означає, що наївні серби вважали, що путінський режим декларує свою підтримку унітарності Сербії щиро. Але бушівський режим добре розуміє, що йдеться лише про підтримку проекту газогону в обхід України. І тому бушівський режим просто вирішив продемонструвати справжні наміри путінського режиму, розмінявши при цьому національні інтереси цілого сербського народу – "Знайте, бач, як путінських підтримувати!" Крім того, на цьому фоні можна ще раз пограти у маленьку "холодну" війну... Ну і таке інше, пане Джафаре.
орієць-українець _ 27.02.2008 22:59
IP: 84.178.29.---
До Нишпорки: власні держави – так! Але на власних етнічних землях. Ви переконаний, що Крим – це етнічна територія тартарів?
ONLINE
Корупція1443 Зеленський75 Україна та Європа1132 Aтака Путіна1289 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter