Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Хто сказав: ''Кіна не буде''?

28 березня 2008, 01:14Шановне товариство!

Дозвольте запросити вас в суботу, 29 березня 2008 р. на Марш українського глядача.

Марш розпочнеться о 18-00 на Софійській площі і пройде вулицями української столиці.

Акція завершиться переглядом українських кіно- та мультфільмів на Майдані Незалежності.

Будуть показані такі роботи: "Йшов трамвай N9" (Степана Коваля), "Встати! Ать-два!" (Олександра Ігнатуша), "Крила" (Олександра Усіка), "Методика виконання злочинів" (Артура Лі), "Проти сонця" (Валентина Васяновича), "Тир" (Тараса Томенка), "Приблуда" (Валерія Ямбурського), "Стіна" (Романа Бровка), "Наступний" (Анатолія Лавренішина).

Також будуть продемонстровані відеокліпи "КОМУ ВНИЗ", Олега Скрипки, Сашка Положинського, "Мандрів" та ін.

Ми розпочинаємо новий етап боротьби за звільнення українського інформаційного простору від окупації. Після утвердження обов'язкового дублювання українською мовою фільмів іноземного виробництва ми вимагатимемо відродження української кіноіндустрії.

Запрошуємо українців зробити наступний крок: від кіна українською – до українського кіна.

Приєднуйтесь!

Ось наше звернення і вимоги:

Поглянь на кіноафіші, якими заклеєне Твоє місто, ввімкни телевізор – і Ти переконаєшся, що на кожному кроці Тобі пропонують лише іноземні фільми. До того ж, як правило, озвучені чужою мовою.

Український інформаційний простір – окуповано. Це – очевидний факт. Нарешті це помітив навіть Президент. На засіданні РНБО він заявив, що головною загрозою національній безпеці України є інформаційна експансія іноземних держав. І що інші держави проводять в Україні "інформаційно-психологічні кампанії". Авжеж, давно проводять. За наші ж гроші. Зокрема заполонили наші екрани своєю кінопродукцією. Бо, як навчив їх Ілліч, кіно у цій справі – "важнєйшеє із іскуств".

А де ж наше кіно? Українські режисери можуть створити фільми, які вразили б світ. Але вони їх не створюють. Бо української кіноіндустрії не існує. Українські актори роками не знімаються, марнуючи безцінне – Богом даний талант. Не мають роботи також ті, хто міг би віртуозно озвучувати українською мовою кращі світові фільми. Тим часом на Канський та Берлінський кінофестивалі Україна у супроводі чиновників возить фільми, в яких герої спілкуються... мовою сусідньої держави. У 2004-му році Оскарівський комітет зі здивуванням відхилив одну таку "українську" стрічку. Наступного року Україна знову збирається представити голлівудським кіноакадемікам російськомовний фільм, щоправда (який прогрес!), з українськими субтитрами. І на сімнадцятому році Незалежності війна проти українського кіно триває. Згадаймо істеричний вереск п'ятої колони з приводу законної вимоги Мінкультури переозвучувати фільми українською.

Наприкінці робочого тижня кожен громадянин має законне право на відпочинок. Наприклад, піти у кіно. Але своє право переглянути добрий вітчизняний фільм рідною мовою українець мусить ще виборювати.

Цієї суботи ми поєднаємо корисне з приємним: після Маршу українського глядача влаштуємо перегляд сучасних українських стрічок простонеба на Майдані. Не тільки задля розваги. Але й для того, щоб закрити рота україножерам, які єхидно торочать, що українського кіна "нєт і бить нє может". А воно є, незважаючи ні на що. Просто його не показують. А головне – є таланти, які хочуть і можуть його творити.

Українцю! Прийди і захисти своє право – дивитися українське кіно рідною мовою. Твоя присутність на Марші українського глядача дуже потрібна. Твоїй країні, Тобі самому, Твоїм дітям і внукам.

Кіно – буде!

Що ми вимагаємо?

Забезпечити вживання української мови у ЗМІ відповідно до кількості українців – не менше 78%.

Забезпечити на телебаченні та радіо синхронний звуковий переклад державною мовою іншомовних виступів, передач, фільмів. Здійснювати переклад коштом власників ЗМІ.

Скасувати оподаткування на україномовне книговидання, аудіо- та відео- продукцію, програмне забезпечення.

Створити громадське радіо та телебачення, конкурентно-спроможне українське кіно.

Збільшити ввізне мито на іноземну поліграфічну, аудіо- та відеопродукцію.

Запровадити податок на ретрансляцію іноземних радіо- та телевізійних програмних продуктів, тиражування та прокат музичної і кінопродукції.

Спрямувати отримані кошти на розвиток національного інформаційного простору.

Спрямувати кожну шосту гривню з прибутку за прокат іноземної кінопродукції на розвиток вітчизняної кіноіндустрії.

Встановити оподаткування на рекламу під час показу фільмів іноземного виробництва на користь національного кіно.

(Витяги з "Програми захисту українців" Всеукраїнського об'єднання "Свобода")

powered by lun.ua
Коментарі — 93
frebok _ 19.01.2012 10:49
IP: 91.124.179.---
tjagar:
Ну дуже глибока обізнаність суті справи, тут нічого добавити. Цікаво, яка ж би була відповідь (якби була)?
tjagar _ 27.05.2008 10:00
IP: 194.44.114.---
Уявіть собі, що український виборець радикалізувався і обрав Тягнибока і Вітренко у парламент. Як там у гімні ОУН: "Україна від Сяну до Дону"? Чи пошматована, порубана, кров'ю залита... Кожному сичу у полі своя казка мила.
Ваша публікація вийшла у кількох варіантах. Помітив різницю. Тому відповім на той закид, який Ви дозволили собі на власному сайті. Про мою співпрацю зі загадковою "службою глибокого буріння". Не буду вдаватися до спростувань чи суперечок. Хоч цей закид нагадав мені прислів'я про крик "Тримай злодія!".
Наголошу, що в 2005 році в готелі "Прикарпаття" (м. Івано-Франківська) Ви особисто сказали, що є членом "поважної організації". Нагадаю, що штаб-квартира цієї "поважної організації" знаходиться в Чикаго (США), яке ви полюбляєте відвідувати. Відповім в стилі "буріння". Централізована Розважальна Установа лише в бюджеті фінансування спеціалістів по Східній Європі закладає більше коштів, ніж не тільки вся "служба глибокого буріння", але й цілі держави. Зокрема, у Вас і вашого побратима по організації Р. Круцика є спільний знайомий професор Девіс Норман, який є штатним радником американського уряду з питань Східної Європи.
tjagar _ 27.05.2008 09:59
IP: 194.44.114.---
Я особисто, як і мільйони виборців, помічаю відмінності і у векторах розвитку України (європейський, російський), і у питанні щодо НАТО тощо. Перемога донецьких однозначно дорого вартувала Українському державотворенню.
Щодо "переслідувань", на які так нарікає друг Олександр, то таке "поливання брудом" усіх і уся притаманне лише Сичу і Тягнибоку. Апофеозом була остання виборча компанія.
Брутальні вислови щодо "офіційного обличчя" України Віктора Ющенка у Вас вже стало доброю манерою. У відповідь, коли "переслідувана партія" не сходила з екранів телевізора, президент в Лісабоні на самміті європейських держава заявив: "Політична стабільність – це умова номер один для цілісності нації, її консолідації, економічного процвітання країни". Ці слова чітко окреслюють пріоритети Президента Ющенка. В них чітко проглядається його політична послідовність. Критика ідеологічного вектора Президента – улюблена тема для піару О. Сича. Та програма відзначення голодоморів говорить сама за себе, нагородження Романа Шухевича є першим кроком до визнання ОУН-УПА, вимога обов'язкового дублювання в кінотеатрах фільмів української мови – пункт програми розвитку українізації культури.
tjagar _ 27.05.2008 09:58
IP: 194.44.114.---
Моєму другові Олександру

Шановний друже Олександре, прочитав вашу статтю, де ви порпаєтеся у брудній білизні ОУН. Прошу Вас не плутати ОУН Бандери та Коновальця з ОУНами Цаповича та Сича. В сучасній Україні їх налічують не більше п'яти. Я вже не хочу говорити про ту фатальну роль, яку ви зіграли у формуванні націоналістичних кіл.
Особисто мене в статті здивувало, що Ви примудрилися тричі згадати моє ім'я. Щоб освіжити Вашу пам'ять, наголошу, що ніколи не був членом жодної з вказаних ОУН. Задля економії газетної площі хочу лаконічно відповісти на всі Ваші провокаційні закиди. Як попередній керівник обласної організації ВО "Свобода" зазначу, що жодного разу не пошкодував про своє свідоме рішення. Коли новоспечений голова партії Олег Тягнибок в готелі "Україна" (Київ) відрекомендував нових спонсорів партії, зокрема, Леоніда Нетудихату. На момент представлення спонсорів ми не знали, що ця людина належить до донецьких бізнес-кіл, і підтримали цю кандидатуру. Але згодом виявилося, що спонсор є одним з керівників ДСС та Лайф, є топ-менеджером Ахметова, офіційним радником Януковича з 2003 року, – на цьому й зупинимося щодо характеристики такої неординарної постаті. Цікаво інше: почалася нова сторінка в історії партії "Свобода".
В останній публікації на своєму сайті Ви наголошуєте, що не бачите різниці між БЮТ, Нашою Україною та регіонами. Для політичних недальтоніків – різниця більш, ніж очевидна. Я особисто, як і мільйони виборців, помічаю відмінності і у векторах розвитку Ук
tjagar _ 27.05.2008 09:57
IP: 194.44.114.---
хочеться добавити коментар з Івано-Франківської газети "Анонс-Контракт"
Аурика _ 11.04.2008 20:31
IP: 88.81.234.---
Вот интересно – какая связь между обязательным дубляжом (кстати этот приказ минкультуры оспорен в суде, так что далеко не факт, что такой уж он обязательный...)
Вот если бы наоборот – сначала украинское кино, то "потом" было бы уже не обязательно... Все само бы пришло.
А так, простите, это элементарное лобби для будущего монополиста-киностудии... только если пока что украинская озвучка конкурировала с русской, что стимулировало ее быть как можно более качественной, то теперь конкурировать будет не с чем...
ferty _ 04.04.2008 16:12
IP: 194.105.211.---
Послушай, Тягнибок! Ну, не надоело тебе братьев лбами сшибать? Бухарест наглядно продемонстрировал, что все "оранжевые" и прочие цветные – лишь разменная монета в политических играх между США и ЕС. Такая интеллигентная внешность, а, или дурак природный, или продажная курва, которая дальше собственного поганого благополучия не видит и готов слить всю славянскую историю в нужник. Что, не стыдно, а? Или Ваш Хрущев меньшим подонком был, чем грузин с примесью других кровей Джугашвили? Очень не хочу верить, что Вы, Тягнибок, бессовестный человек.
ferty _ 02.04.2008 21:19
IP: 194.105.211.---
А англо-саксы читают это все, промеж славян происходящее, и радуются! Ай да молодцы! Так они и без нашей помощи нам место на своей, славянской, территории освободят. И, ведь, что интересно-то. И в Киеве и в Москве правят ворье и государственные преступники. Чего делим, понять не могу! Какому вору или англосаксу задницу лизать? Хай живе червина батькивщина! (В переволе – Вив ля Франс!). Ну и в конце – вопрос Тягнибоку: чем отличается самостийность от незалежности?
epf _ 02.04.2008 08:28
IP: 77.247.22.---
Марши и шествия не у всех найдут поддержку по причинам мною сказанным выше. Мое пожелание: найдите силы и средства для привлечения настоящих специалистов в области художественного перевода, артистов для дублирования. Поверьте, народ разбалован качеством. Думаю, не следует трогать с переводом фильмы, которые на протяжении десятилетий не сходят с экрана. Зритель знает их наизусть, поэтому, "вдруг перевод", Ни к чему, кроме дискредитации идеи, не приведет.
epf _ 02.04.2008 08:18
IP: 77.247.22.---
Обозначу свой статус-кво. Я голосовал за Вас. Сожалею, что МЫ набрали маловато %. Но ничего, "процесс пошел".
Здесь Имярек привел текст на двух языках. Ну что ж, на немецком звучит более убедительно.
С Вашего разрешения, выскажу свой взгляд на проблему. Целиком и полностью поддерживаю возрождение украинского кино. Не хочу слышать Богдана Ступку русскоговорящим. Почему? Та тому, що в його виконанні українська мова- це пісня. Ада Роговцева теж розмовляє, як співає. Я вітаю таку мову і слухав би її з великим задоволенням. "Факельное шествие", г-н Имярек, плохо звучит на украинском потому, что украинцам не свойственны подобные мероприятия, а " хрестна хода" выглядит вполне благозвучно.
Но, вернемся к титрам и дублированию. Здесь все, или многое, зависит от качества перевода (это в титрах) и, особенно, в звуковом сопровождении. Там, где голос, интонации являются частью, весьма значительной, художественного образа, а приходится слушать голос робота с отвратительным переводом да еще синхронно с хорошо слышимым русским, поверьте, – это даже раздражает. Особенно это касается старшего поколения и, я не боюсь этого слова, шедевров советского кино. Я хочу слышать голос Алисы Фрейндлих, Евгениев Леонова и Евстигнеева. И уж если делать дубляж, то так, чтобы небыло сомнений в том, что в к-ф " С легким паром" поет барбара Брыльска, а не Пугачева, а говорит не Валентина Талызина. Дублирование-это тоже искусство и подходить к этому надо с душой и очень осторожно.
кіріірік _ 31.03.2008 11:06
IP: 153.19.161.---
З великим задоволенням приєднався б до маршу, але зараз надто далеко від Києва. У душі – з вами. Не треба чекати, поки щось саме по собі відімре, чи хтось вимре, треба старе прибирати та створювати умови для народження нового. Хай живе українське кіно, українське мистецтво! Мистецтво на марші не народжується, але на марші народжуються ідеї або пригадуються ті, що народилися раніше. На марші є підгрунтя, в якому ці ідеЇ можуть закоренитися. Українське кіно буде!
АК-57 _ 30.03.2008 22:36
IP: 82.207.42.---
Дивуюсь тим, хто в один ряд ставить ковбасу і мистецтво – аби що жувати, а не думати.Ну а потім стравохід, шлунок, пряма... (вибачте за натуралізм). В Україні 80 % населення (більшість молодь) хочуть, значить, чекають національного,свого, а не позиченого в сусідів мистецтва, звісно -якісного. До українофобних малоросів прохання – не заважайте. Мужньо
чекайте краху власних переконань. Україна буде україномовною, обов,язково.Справа часу.
Українофоби відімруть природньо, як динозаври.
АК-57 _ 30.03.2008 22:18
IP: 82.207.42.---
Можна слухати і тупо дивитися російсько-америанський медіамотлох і думати самозадоволено про те, що ти" щось". А варто все-таки подумати про майбутнє твоїх дітей.
Якими вони виростають, виховані на цьому мотлосі. Україні потрібно свою національну культуру творити.А вона може творитися лише на українській мові, бо інакше ми себе заперечуємо, як націю. Поза нацією людина не може існувати, бо вона живе в суспільстві. Хоче вона це усвідомлювати чи ні -від неї це не залежить.Той, хто вважає себе українцем, а заперечує українську національну культуру- малорос. Не можна творити українське кіно російською мовою чи французською. І немає тут ніякого нацизму. Це для ТВ.
skovalyov _ 29.03.2008 13:46
IP: 77.122.228.---
Акція завершиться переглядом українських кіно- та мультфільмів на Майдані Незалежності.

А что, есть и такие?
зеро _ 29.03.2008 13:06
IP: 92.49.192.---
1. Объединение всех немцев в границах Великой Германии.
5. Не-немцы в Германии являются лишь гостями и субъектами соответствующих законов.
23.Средствами массовой информации могут владеть только немцы, не-немцам запрещено работать в них.suspiria))) Те що Ви кажете більшість країн так робить,наприклад,підставляємо замість німців та Німеччини,відповідно євреї та Ізраїль,виходить,що політика Ізраїлю нацистська,то Ви з*їздіть в Ізраїль і їм це поясніть.
TB _ 29.03.2008 12:44
IP: 195.189.142.---
Я сегодня буду проводить свой МАРШ ЗРИТЕЛЯ. У себя дома. буду смотреть американский "Форрест Гамп", французского "Ангела", китайского "Героя". Буду пить японский чай, кушать украинское мороженое, с применением классики психоанализа глумиться над "Мамаем" Санина (для того, чтобы все-таки не потерять связь с реальностью и помнить, какие "мытци" меня окружают). Если придет Тягнибок – найдем для него русской водки, жлобского сала и пьяного Бенюка. Последний, правда, сам припрется, как только узнает, что Тягнибок и водка уже здесь.
na5 _ 28.03.2008 23:01
IP: 77.122.146.---
до 28.03.2008 22:26___ suspiria

зрозуміло: "нацистская" – і край.

А риторика ваша і вам подібних якою була? коли москалі діда Тягнибока замурували живцем у стіну, на очах у родини? або коли у 1946-47 моїх дворідних закидали гранатами у власній домівці за вечерею, бо думали шо там "бандіти сідят"; близьких вивезли на 8-10 років на Манаму, з повною конфіскацією – за те, шо "хтось" побачив, шо "накормілі бандіта"! ТУДИ везли безкоштовно, а назад – мусів заробити, тому більшість не повернулось... Мої повернулися, без громадянських прав, без права роботи; хату вдалося відсудити у 1989-му через 40 (!) років після "реабілітації". Знаєш, в якому місці я бачив ТАКУ вашу реабілітацію? є ще бажання поговорити про твої майбутні демократичні права?

Це так, ліричний відступ. Нічого ми пояснювати не будемо, просто зробимо свою справу.
suspiria _ 28.03.2008 22:26
IP: 194.44.18.---
к na5
Цитирую свой предыдущий коммент.
"Тягнибок пытается навязать свою, нацистскую систему ценностей, пережеванную и выплюнутую цивилизованным миром."
Я никогда ничего не писал о национализме. Это у вас все перепуталось. Риторика Тягнибока именно нацистская.
na5 _ 28.03.2008 22:17
IP: 77.122.146.---
28.03.2008 21:57___ suspiria

одначе, ви таки плутаєте нацизм і націоналізм.

ВВП нещодавній розмові з п. Меркель (знайшов місцину!) визнав себе націоналістом, щоправда "в харошем смислє єтава слова". Себто, всі інші націоналізми – це у нього "в плахом" (мабуть, збізається з вашою інтерпретацією "нацизм").
Попри те відомо, що всі сусідні націоналізми ворогують між собою – голландці з німцями, шведи з датчанами італійці з французами а ті – з британцми. Не кажучи вже про шотландців... Йдеться про цІлком природні речі – люди різні; не погані чи хороші – вони різні. А отой покидьок, труп котрого досі смердить на Красной площаді, автор совєцької національної політики – сказав шоб "пролєтаріі (ті, шо пролєтают) соєдінялісь"...
suspiria _ 28.03.2008 21:57
IP: 194.44.18.---
к незграба
Ви плутаєте нацизм і націоналізм. І хто це виплюнув націоналізм? Хіба що американці, їм це не потрібно в силу історичних обставин. Інші всі благополучно з ним живуть і процвітають. Французи, німці, литовці, естонці...Хіба ні?

Нет.
Программа Национал-Социалистической партии Германии. Утверждена 24.02.1920 г.
Привожу только пункты, касающиеся сути вопроса.
1. Объединение всех немцев в границах Великой Германии.
5. Не-немцы в Германии являются лишь гостями и субъектами соответствующих законов.
23.Средствами массовой информации могут владеть только немцы, не-немцам запрещено работать в них.

далее

Я про шахтарів та металургів. Ну не заможні вони, не обманюйте себе та інших. Лізуть у шахту, як у останню атаку, а що залишається робити? Нехай Західняки живуть із закордонних заробітків (теж не зі своєї волі), так вони заможніші!

У меня (Донецк) на стройках рабочие (90% закарпатцы) получают по 6000-6500 грн. Уже никто не хочет ехать ни в Россию, ни в Европу. Металлурги в среднем столько-же, шахтеры по-разному, на государственных шахтах поменьше, на частных – побольше.
na5 _ 28.03.2008 21:11
IP: 77.122.146.---
Від початку обговорення на блозі долучався дехто на nikname "sveleba". Вкотре, нахабно намагалися дезорієнтувати читача закидами щодо співпраці з олігархічно-клановими структурами, добірно пересипаючи лайкою свої висловлювання:
28.03.2008 10:09___ sveleba
Льоня Нетудихата 2006 року топ менеджер Ахмета шановний і в той же час радник Януковича а ви (...) пхали в список Свободи ЧОМУ ЦЕ ПИТАННЯ ДО ТАКИХ (...) -ПАТРІОТІВ ЯК ВИ!

Фактично, як і у випадку спрямування дискусій на рівень примітивної тваринної рефлексії – здійснено чергову спробу інформаційної провокації, яка вчасно призупинена адміном – за що йому велика шаноблива подяка!
Наразі, не вдалось мені відшукати зв'язку пана Нетудихата з СКМ, немає жодної інформації про такого "топ-менеджера Ахмета".
Додаю біографію пана Леоніда: http://www.vlada.kiev.ua/fcontent.php?pacode=327&topic=236551

Нетудихата Леонід Іванович, к.тех.н.; Мін-во транспорту та зв'язку України, заст. Міністра (з 08.2006).
Н. 15.05.1955 (с.Зяньківці, Немирівський р-н, Вінн. обл.); одружений; син Сергій та дочка Олена.
Осв.: Одес. електротех. ін-т зв'язку (1978), "Автоматичний електрозв'язок"; канд. дис. "Підвищення показників якості систем фазового автопідстроювання пристроїв синхронізації в телекомунікаціях" (Укр. НДІ зв'язку, 2004).
03.2006 кандидат в нар. деп. України від ВО "Свобода", N15 в списку. На час виборів: тимчасово не працював, б/п.
З 1972 – вантажник на Гайсинській залізничній станції. 1973-78 – студент,
na5 _ 28.03.2008 21:07
IP: 77.122.146.---
Одес. електротех. ін-т зв'язку. 1978-82 – інженер, гол. інженер, Центр. телефонний вузол Донец. міської телефонної мережі. 1982-85 – гол. інженер, Макіївський міський вузол зв'язку. 1985-87 – ст. інженер, Донец. обл. виробничо-тех. управління зв'язку. 1987-91 – гол. інженер, Донец. міський виробничо-тех. вузол електрозв'язку. 1991-93 – гол. інженер, Донец. міська телефонна мережа. 1993-94 – заст. ґен. директора, Донец. обл. підприємство зв'язку. 12.1994-11.97 – ґен. директор, Донец. обл. підприємство електрозв'язку "Донецьктелеком". 11.1997-2000 – ґен. директор, Українське державне підприємство електрозв'язку "Укртелеком" (ВАТ "Укртелеком"). 2000-01 – радник Голови, Держ. ком-т зв'язку та інформатизації України. З 2001 – віце-президент, компанія "УТЕЛ". 2002 – віце-президент, СП "Цифровий стільниковий зв'язок України". 01.-06.2003 – радник Прем'єр-міністра України. 06.2003-08.04 – 1-й заст. Голови, Держ. ком-т зв'язку та інформатизації України.09.2004-04.05 – заст. Міністра транспорту та зв'язку України. Заст. голови спостережної ради ВАТ "Укртелеком" (з 05.2003); кер. Нац. програми інформатизації (з 05.2004).
Орден "За заслуги" III ст. (11.1998). Лавреат Держ. премії України в галузі науки і техніки (2000).
Держ. службовець 4-го ранґу (01.2003), 3-го ранґу (10.2007).

Не варто злісно оббріхувати Олега й його побратимів...
TB _ 28.03.2008 18:46
IP: 88.81.230.---
Участники марша:
Тягнибок – медик-недоучка, невостребованный в медицине, в науке, даже Наша Украина от него отказалась.
Ильенко – режиссер, который свой главный приз получил на МОСКОВСКОМ кинофестивале.
Бенюк – А КТО ЭТО????? Помню, выступал Дедом Морозом на корпоративном праздновании Нового Года на телеканале СТБ. Ужрался после третьего тоста и начал очень много шутить про "дупу".
незграба _ 28.03.2008 17:36
IP: 194.29.60.---
28.03.2008 17:31___ зеро
Пан незграба,а як може бути інакше,я з українцями,бо це моя рідня,яка не яка,а моя. Піду обов*язково
Ще раз тисну руку.
зеро _ 28.03.2008 17:31
IP: 77.109.10.---
Пан незграба,а як може бути інакше,я з українцями,бо це моя рідня,яка не яка,а моя. Піду обов*язково.До зустрічі.Всього Вам найкращого.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter