15 серпня 2008, 11:31

Геть з СНД! Україну чекають нові перспективи

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" вимагає, аби українська влада чітко і однозначно підтримала заклик Президента Грузії Саакашвілі до України вийти зі Співдружності Незалежних Держав (СНД).

Цинічна військова агресія Росії (ініціатора СНД) проти незалежної Грузії (члена СНД) зайвий раз доводить, що будь-які союзи з центром у Москві – не варті паперу, на якому вони написані.

Усі 17 років існування СНД довели єдине: ніяка це не "співдружність незалежних держав". СНД – інструмент утримання держав у геополітичній орбіті Москви. Цей інструмент в руках Кремля не просто задовольняє імперські комплекси "російського ведмедя", але й легітимізує в очах світу його геополітичні претензії до усього т.зв. "пострадянського простору". За допомогою СНД, наче циркуля, Кремль окреслив символічне коло своїх інтересів у 1991-му, не маючи на той час змоги реально втримати народи, які вирвалися на волю. Окрім того, "співдружність" стала знаряддям ідеологічного впливу на населення незалежних держав, за допомогою якого досі прищеплюють психологічну залежність від Москви.Натомість Україна ніколи не мала від СНД жодної користі. Усі важливі торгово-економічні справи між країнами-членами СНД однаково вирішують на двосторонньому рівні. Участь у СНД не рятує ні від енергетичного тиску, ні від торгових війн, ні, як бачимо, від збройній агресії з боку Росії.

Те, що Україна де-юре не є членом Співдружності (наша держава не підписала статуту СНД) не повинно бути відмовкою чиновників, які бояться зробити бодай символічний крок від Москви. Навпаки, цей факт полегшує завдання – необхідно лише ухвалити відповідний указ, оприлюднити це рішення та скерувати офіційний документ у керівні органи СНД.

ВО "Свобода" вважає, що чітка заява України про припинення будь-якої участі в СНД матиме потужний ідеологічний ефект на міжнародній арені. Оскільки Україна (разом з Російською Федерацією та Білоруссю) є державою-засновницею СНД, то такий крок покаже світові, що останній геополітичний символ Імперії Зла демонтовано – т.зв. "співдружність" перестала існувати. Важливо також, аби наше суспільство відчуло себе громадою України, а не населенням чергової "співдружності" з центром у Москві. Усі, і в Україні, і поза нею, повинні зарубати собі на носі – останні рудименти СРСР відмерли, повернення до "тюрми народів" не буде. І найголовніше – відмова від СНД розв'яже Україні руки для самостійної міжнародної політики.

Сьогодні Україна, усвідомивши реальну загрозу втрати самостійності, повинна докорінно переосмислити стратегію зовнішньої політики, національної безпеки та оборони. Точніше, нарешті її створити. Оскільки досі стратегія України полягає в її відсутності, на нашій території зіштовхуються якісь інші, чужі стратегії.

Тепер вже абсолютно очевидно – або Україна стане могутньою державою, або перестане існувати взагалі. Прийшов час скинути рожеві окуляри дитинства – "чужий дядя" нам добра не зробить. Маємо покладатися на власні сили.

ВО "Свобода" пропонує відмовитися від безглуздих реверансів то в бік Росії, то в бік ЄС, натомість – розбудовувати і укріплювати власні геополітичні проекти. Насамперед зосередити зусилля на зв'язках з країнами Балто-Чорноморської осі. До речі, саме Литва, Латвія, Естонія, Польща та Україна одностайно і однозначно підтримали Грузію та рішуче засудили агресію Росії. У цій кризовій ситуації вони вже проявили себе як найнадійніші природні союзники. Очевидно також, що союзи з цими державами (а в перспективі – і з Білоруссю та іншими країнами Балтії і Чорноморського басейну) мають неоціненні торгово-економічні (в т.ч. транзитні) та політичні можливості. У цьому контексті Україні важливо реанімувати та наповнити реальним змістом свій єдиний самостійний міжнародний проект – ГУАМ. Саме ГУАМ міг би стати твердою опорою для Балто-Чорноморської геополітичної осі, продовживши її в керунку Кавказу та Каспію. Тільки такий "серп стабільності" на мапі світу може обтяти імперські апетити Москви по саму Азію, не зважаючи на лицемірство деяких країн Європи (тих, що сидять у кишені Газпрому). І найголовніше – розбудова міцних зв'язків у цих напрямках забезпечить Україні гідне місце у центрі Європи не лише у географічному, але й у політичному та економічному сенсі.

Геть з СНД!

За Балто-Чорноморську дружбу вільних народів!

P.S. ВО "Свобода" не один рік послідовно виступала за вихід України з СНД та припинення участі в ЄЕП. Ці положення прописані у "Програмі захисту українців". Як інші програмові вимоги "Свободи", вони до останнього часу ігнорувалися та викликали скепсис у "плавномислячих" "демократів". Сьогодні, як бачимо, війна між двома країнами-членами СНД поставила питання руба. Залишається дочекатися якоїсь виразної відповіді владної верхівки.

powered by lun.ua

Бандера – наш Герой! Покрова – наше свято!

14 жовтня – День створення Української Повстанської Армії. Про УПА я знаю не з підручників. Рідний брат моєї бабусі – лікар-хірург Петро Скобельський – боровся за Незалежність у лавах УПА...

"Свободі" – 30! 30 років вірності і боротьби

13 жовтня – особливий день. День народження Всеукраїнського об'єднання "Свобода". Нам – 30 років. Політична сила народилася 1991 року...

Бюджет 2022: поліцейська держава та нові борги

Щойно міністр фінансів презентував у парламенті законопроект про бюджет-2022. Судячи з його слів, нас чекає не рік, а казка! Але давайте подивимось, що вони реально намалювали у тому бюджеті...

Зеленський запрошує в Україну 5000 біженців з Афганістану

Зеленський заявив, що Україна прийме 5000 біженців з Афганістану. Тим часом уряд уже збирається виділити пів мільярда гривень на їхнє утримання...

Зеленський – Байден: Крим, забутий Донбас та невдалий візит

Багато вже було коментарів з приводу візиту президента Зеленського в США – як у ЗМІ, так і зі сторони політикуму. Пропоную проаналізувати ситуацію глибше, адже вона є вкрай важливою для нашого майбутнього...

Вимоги Нації: реальні гарантії, а не "глибока стурбованість"

Поки ми святкували День Незалежності, московські війська на Донбасі вбили двох українських захисників. І ще двох поранили... Поки ми слухали, як на "Кримській платформі" представники 46 держав говорили про чергову "глибоку стурбованість" щодо окупації Криму і можливі санкції проти Московії, "якщо вона посилить військову агресію", Московія розмістила в Криму потенційні носії ядерної зброї...