Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Українці, бережіть себе!

31 жовтня 2008, 09:46

Протягом останніх тижнів на українців, як сніг на голову, посипалися приголомшливі економічні триллери про світову фінансову кризу, яка, за словами урядовців, ось-ось поглине Україну, як акула безпомічну рибину. Коли слухаю запевнення деяких представників уряду про необхідність застосування антикризових заходів і дивлюся у їхні сповнені жаху очі, мимоволі згадую стародавню радянську методику збору врожаю. Хитрі компартномеклатурники спочатку тривалий час горобцям дулі давали, хліба не збирали, а потім зчиняли галас, що треба героїчно порятувати хоча б частину. А що вже шуму, а біганини було – і пір'я летіло, і кулі свистіли, і бомби падали. Передовиці слухняних партійних газет тріскотіли про виснажливу, не на життя, а на смерть, "битву за врожай".

Українська економіка сьогодні справді на ладан дише. Але чи завинила у тому "світова економічна криза", як нас уперто намагаються переконати? Чи, може, причини занепаду нашої економіки зовсім інші? Пошукаємо відповідь на це запитання.

Уже 17 років Україна розвивається і без національної ідеології, і без економічної стратегії. Псевдоеліта, яка від 1991 року очолює країну, упродовж усіх цих років послідовно вела націю до небаченого зубожіння, яке маємо нині. За індексами людського розвитку і бідності (їх розраховують в Організації об'єднаних націй) у 2008 році Україна перебуває на 76 місці, поруч з такими державами, як Колумбія та Самоа. За межею бідності у нас опинилися 30% населення – це 14 мільйонів (!!!) українців. Згідно з останніми статистичними дослідженнями, 60% населення держави витрачає грошові доходи переважно на їжу – себто проїдає те, що заробляє. 80% українців на запитання, чи вважаєте ви себе бідними, відповідає ствердно. Обсяг ВВП на душу населення – показник, яким так любить хвалитися нинішній уряд, називаючи його не інакше, як "прекрасним" – насправді – один з найнижчих в Європі. У порівнянні з тими катастрофічними процесами, які вже багато років поспіль відбуваються в економіці України, світова економічна криза – низенька Моська порівняно з руйнівником-слоном.

Аби криза на світових фінансових ринках, зумовлена перегріванням ринку нерухомості та зростанням державного боргу, не позначилася на зовнішньоекономічній діяльності України, Кабінетові Міністрів треба було заздалегідь розробити план антикризових заходів. Так, як це зробили уряди усіх європейських країн. Перебуваючи недавно з візитом у Чехії, я спілкувався з нашими українцями -заробітчанами. Раптом одному з них телефонують з банку. Що, запитую, рахунок закрили, світова криза наступає. "Та ні, навпаки, – здивувався він, – пропонують узяти кредит". Тобто Чехію світова криза оминула, бо влада наперед подбала про своїх людей. Чи не тому, що Чехія була першою країною, яка провела люстрацію?

В Україні сталося ж як. Дочекалися, коли півень клюнув у саме око – коли гривня стрімко почала втрачати свої позиції, а долар непомірно зріс, а тоді – давай свою бездарну економічну політику списувати на невідворотний вплив світової кризи.

Фактично усі зусилля урядів – чи то Єханурова, чи Януковича, чи Тимошенко – були спрямовані не на стратегічний розвиток української економіки, а на те, аби за всяку ціну втримати виборця і при тому отримати для себе, улюблених, великі економічні блага. Підкилимна боротьба за найжирніший куш, неспроможність влади керуватися національними інтересами – оце і є справжні причини української економічної кризи.

Ми тривалий час йшли в нікуди, а нам казали, що нічого поганого бути не може. Пригадайте. Якийсь місяць тому урядовці щебетали про небувале економічне зростання, пишно презентували бюджет на 2009 рік, збільшений на 100 мільярдів (!) гривень і побудований на незначних інфляційних очікуваннях – 9.5%. Обіцяли небувале зростання доходів бюджету та фонтан щедрих соціальних виплат. Сьогодні раптом схаменулися, а деякі з цих виплат узагалі припинили...

Крок за кроком економіку Україну невідворотно знищували. Зростання зовнішнього боргу країни на 45% до 100 млрд. дол. США. Рекордна інфляція. Ціни на споживчі товари тільки за останній рік в Україні зросли на 31%, прогноз річної інфляції на 2008 рік – 21.6%. Уряд не тільки дарував одноразові виплати, але й здійснив грошову емісію в економіку країни у розмірі 44.7 млрд. грн. Кількість грошей від цього збільшилася на 47%. Злочинно заохочували імпорт. У першому півріччі цього року в Україну ввезли закордонного товару на 7,2 млрд. дол. більше, аніж вивезли. Це втричі більше, аніж за аналогічний період минулого року. Українці почали залежати від того, що виробляють за кордоном. Національна економіка потрапила в невиправдану і шкідливу залежність від світової. Частина національних виробників збанкрутувала.

Нині усі зусилля влади в Україні треба спрямувати на збільшення доходів бюджетів всіх рівнів. Слід підвищити суму гарантування вкладів фізичних осіб до 250 тис. грн., оскільки може постраждати населення, яке намагається зняти кошти з депозитних рахунків. Це заспокоїть українців – вони будуть певні, що з їхніми депозитами нічого не трапиться. Гроші, які заробітчани-українці з-за кордону переказують своїм родинам, покращують платіжний баланс України, тому варто зняти з цих грошей оподаткування на користь сімей заробітчан аж до стабілізації економічної ситуації в державі. Слід створити в складі Державного бюджету України Фонд підтримки економіки. Кошти цього Фонду через державні банки – "Ощадбанк" та "Укрексімбанк" – можна буде спрямовувати, наприклад, на фінансування інвестиційних проектів загальнодержавного значення, кредитування підприємницької діяльності, що знизить рівень безробіття. Конче необхідно у проекті державного бюджету на 2009 рік передбачити гроші на фінансову підтримку підприємств національної промисловості. Доцільно переглянути структуру видатків держбюджету, аби виявити непродуктивні витрати держави. Вивільнені гроші можна буде спрямувати на нейтралізацію наслідків фінансової кризи.

Але нічого цього не спроможна здійснити псевдоеліта, яка нині керує державою. Ба більше. Казки про всеосяжну і нібито невідворотну для України світову фінансову кризу нам, довірливим жалісливим українцям, розповідають для того, аби "під шумок", в скаламученій до болота економіці України, в якій вже ніхто нічого не бачить, розікрасти те, що дивом порятувалося від довгих загребущих рук. Скупити за копійки останні стратегічно важливі українські підприємства, повідбирати за безцінь в довірливих селян їхню землю. Так званий "антикризовий пакет законів" спрямований на ще більше збагачення олігархів. Тож найстрашніша криза, перед якою постала сьогодні Україна, – криза духовності та моралі. Найбільша розруха – та, що розвелася, як казав професор Преображенський, "в головах" наших владоможців.

Але брехня і фальш не можуть панувати вічно. Влада в Україні має бути іншою – сильною, принциповою і справедливою. Треба тільки пережити нинішній економічний морок, нестатки, навалу залякування, цькування світовою кризою – перед світанком, кажуть у народі, ніч завжди найтемніша.

Українці, бережіть себе! Не дозвольте напхати у свою свідомість полови. Маємо вижити задля нашої великої мети. Заради наших дітей. Для нового життя, яке ми будуватимемо разом.

powered by lun.ua
Коментарі — 34
Арій _ 04.11.2008 00:36
IP: 77.123.27.---
Пане Олеже, важаю, що держава взагалі не повинна гарантувати вклади – навіть одну копійку. Бо нечесно виходить, не по ПРАВОМУ – хтось вкладає гроші і заробляє відсотки, нічого не роблячи, а ішний повинен компенсувати йому зі своїх коштів. Бо держава, компенсуючи вклади, бере гроші з податків, які бере з УСІХ громадян, а не тільки зі вкладників.
Держава може (і має) компенсувати вклади, тільки якщо гроші вкладені в ДЕРЖАВНИЙ банк (банки).
По іншим пропозиціям – погоджуюсь з Вами.
Україноцентрист _ 02.11.2008 19:52
IP: 94.179.199.---
01.11.2008 21:11___ Віо
На Тягнибока важко знайти компромат (хоча ймовірно через те що він не обіймав керівні посади у державі), тому політтехнологи конкурентів намагаються приписати йому фінансування від якогось багатія. Вони вірять, що високі рейтинги виникають через вливання великих грошей.
Кожен судить по собі. І думає в міру своєї розпущеності.
Не пройшло й чотирьох років після Майдану, пожертви на який давали всі, помагав кожен чим міг. І в більшості не мріяли про власну користь. Не пройшло і чотирьох років, як бариги від політики встигли привчити людей до думки, що до влади можна йти тільки через гроші жменьки олігархів.
Найгидкіше те, що не маючи жодного доказу, крім пліток типу "баба бабі сказала", форумні гнилоусти звинувачують якраз найчесніших. Показово, що вони вже зовсім заплутались у власних "показах". Згідно їхніх "абсолютно правдивих відомостей", "Свободу" фінансують всі: москалі, жиди, Ахмєтов, Клюєв, Чєрнавєцкій, Коломойський, Трєтьяков, Балога тощо. Але чомусь я не бачив на УП жодної фотки палаців Тягнибока чи Фаріон у рубриці "З життя націоналістичної еліти"... Ніхто чомусь не нарив на них жодного бізнесу, записаного на дядьків, тіток, кумів чи сватів. Хоча Тягнибок був двічі депутатом, він не став мільйонером чи мільярдером, як тотальна більшість наших нардепів. Зате по декларації він виявився... багатший за "бідну попелюшку" Грігянс-Капітельман.
Не туди дзявкаєте, "борці за правду".
Віо _ 01.11.2008 21:11
IP: 195.80.231.---
На Тягнибока важко знайти компромат (хоча ймовірно через те що він не обіймав керівні посади у державі), тому політтехнологи конкурентів намагаються приписати йому фінансування від якогось багатія. Вони вірять, що високі рейтинги виникають через вливання великих грошей. Але зі Свободою трохи інакше, цій силі не потрібні великі суми для підвищення популярності, націоналісти наразі конче потрібні нашому народу, люди за них будуть голосувати, навіть якщо ВОС закриють всі можливі ефіри.
erwe _ 01.11.2008 14:42
IP: 91.124.92.---
нарешті націоналісти взялись за економічні питання!

Давно пора.
nestora _ 01.11.2008 11:38
IP: 92.112.67.---
Комментаторы пишут – тягнибок прийдет к власти, но добавляйте, что финансирует приход Третьяков (100% человек ющенко). Таким образом, что тягнибок, что леня- космос- все равно мальчики на побегушках у ющенка
Віо _ 01.11.2008 00:10
IP: 195.80.231.---
Не потрібно панікувати гаспада-українофоби. Час Єханурова,Капітелман,Януковіча пройшов. Незабаром Тягнибок беззаперечно прийде до влади і це нормальний, європейський, сучасний вектор розвитку нашої країни. Он наприклад у Швейцарії націоналісти правлять і країна має найвищий у світі дохід на одну людину.
Depp _ 31.10.2008 21:02
IP: 92.112.59.---
Кацапня та агенти ФСБ типу тягнибока даремно бздять, Україна все одно буде в НАТО... Все інше – від лукавого
krabat _ 31.10.2008 19:08
IP: 77.121.176.---
31.10.2008 18:58___ Страта
"А я не заперечую, що і мадам балаболка..."

Вже легше... От я також з тієї ж "підворотні", про яку Ви згадали.Самі за правду стояли а тепер ту правду лайном називаєте...Поясніть.Чим риторика мадам відрізняється від риторики парторгів капеесесу?
Страта _ 31.10.2008 18:58
IP: 62.80.175.---
31.10.2008 16:56___ krabat
А я не заперечую, що і мадам балаболка. І я також пофлудити люблю))), правда, при цьому не лізу ані на броньовик, ані на трибуну – ВЖЕ не лізу))

Що ж до балабольства "Каґановича навиворіт", то які ще докази потрібні © реклама для справжніх чоловікі:)
Elia _ 31.10.2008 18:09
IP: 77.122.216.---
31.10.2008 16:09___ Dmyt Свобода – це єдина сила, яка може об'єднати Україну,

Як же "Свобода" об*єднає Україну, коли кожне друге слово в них лайливе – "кацап", "жид". Кого можна привернути до себе лайкою і приниженням? І, по-друге, силою об*єднати нічого не можна, як і не можна силою примусити людину когось (чи щось) любити або поважати. А взагалі – це не комент, навіть, а так – самонавіювання. Виходь з трансу, __ Dmyt.
Elia _ 31.10.2008 17:58
IP: 77.122.216.---
Боже, яке воно дурне! Це ж Янукович львівського розливу: Бабеля від Бебеля, Гоголя від Гегеля не відрізнить, а туди ж – "провсєщать" народ взявся. І про очі, сповнені жаху розповів, і "світову економічну кризу" від українських негараздів відмазав, і про 250 тис. не забув. І точно знає, що треба зробити, щоб завтра в Україні замість листя з дерев ковбаси звисали. Демагог! Росіяни про таких кажуть:"Мели, Емеля, твоя неделя". (Якщо хтось підкаже український відповідник – буду дуже вдячна)
krabat _ 31.10.2008 16:56
IP: 77.121.176.---
31.10.2008 11:30___ Страта
"... Звичайнісінький балабол, як і товаріщ Симоненко..."

Тобто мадам Тимошенко "надзвичайна" балаболка?...Чекаю на Вашу вимогу доказів...
Dmyt _ 31.10.2008 16:09
IP: 194.44.50.---
Свобода – це єдина сила, яка може об'єднати Україну, й вивести її з кризи. Вона виглядає найпристойніше серед того зоопарку української політики. Людям набридлі безідеологічні зденаціоналізовані партії та мегаблоки. З мого оточення (а це м. Київ), 60 – 70 % підтримує Тягнибока.
serpav _ 31.10.2008 16:04
IP: 212.3.125.---
Який же він все таки розумний, Тягнибок. Фразу, яку модну вивчив – системні реформи. А хто їх повинен проводити? Уряд, жоден з який при Ющенку не пропрацював хоча б півтора року (так, щоб спочатку скласти бюджет, а потім відзвітувати про його виконання), і який думає лише про те, скільки він ще протримається і як задобрити народ популярними рішеннями, щоб на слідуючих виборах не пролетіти? До уряду приходять або особистості, які надіються попрацювати тривалий час і не хочуть, щоб їх спалили за рік, або технічні кандидати, тоді претензії по відсутності системних реформ до президента. В відсутності люстрацій претензії теж до Ющенка, який міг це зробити після помаранчевої революції досить легко, маючи величезний кредит довіри народу. Але натомість він не тільки не зробив цього, але й прибирає до рук всю стару гвардію, яка виявилася лояльною до нього. Дружба з Ахметовими, Пінчуками-Фірташами та всякими там Балогами-Гавришами – от вам люстрації.
В керівництві нацбанку сидять люди Ющенка (Стельмах, Порошенко). РНБО (це такий собі паралельний уряд) замість торо, щоб займатися безпекою країни (в тому числі економічною) ловить віртуальних шпигунів в уряді.
Фактично блокування роботи коаліції (через всіляких там Крілів-Петьовок, Бутів-Рибакових) – це теж заслуга Банкової. Тому головна причина того, що кризу не вдалось попередити та швидко мінімізувати її вплив, це не відсутність системних реформ (хоча і без них ніяк), а наявність армії диверсантів зі штабом на вул. Банковій.
DeadMamay _ 31.10.2008 14:12
IP: 82.207.34.---
До сраки ці всі балачки.Дрючки в руки і трощить прогнилий режим.Свобода або смерть.
АндрійАА _ 31.10.2008 14:03
IP: 194.44.136.---
Згідний з п. Тягнибоком, що і НБУ, і Уряд, і ВР пізно вкакалися – намагаються подолати вже попередні НАСЛІДКИ світової фінансової кризи в Україні (і так вяло це в них виходить – за Державу обідно). А превентивних заходів не робили ніяких – чекали з моря погоди. Мало того, ще й свої темні діла прокручують, пртикриваючись цією кризою. За чий рахунок? За наш з вами...
Жорж_7 _ 31.10.2008 13:46
IP: 193.238.96.---
Пишет типа для народа, а в душе явно считая тот народ тупым и не граммотным быдлом.
Жорж_7 _ 31.10.2008 13:43
IP: 193.238.96.---
Согласен в одном национальная идея должна быть, но не националистическая. Кто из нынешних политиков может ее сформулировать? Да ни кто. Все они отравлены коммунистическим прошлым. Нужны новые люди,новое мышление. Что до статьи так ни чего нового упрямое до тупости желание выехать на критике всех и вся.Заметте, ни одного реального предложения, как стране заработать благосостояние зато делить бюджетные деньги с удовольствием. Кто создает бюджет, мы с вами все кто работает, а не болтает в раде о народе. Фраза "необхідно у проекті державного бюджету на 2009 рік передбачити гроші на фінансову підтримку підприємств національної промисловості." т.е. частным фирмам (думаю, что все знают, что эта промисловість уже давно чья-то собственность) отдать на просерание заработание народом деньги.
suspiria _ 31.10.2008 13:16
IP: 89.105.254.---
Нужно всех политиков сегодняшних поставить к стенке. Без исключения.
godo _ 31.10.2008 12:43
IP: 212.90.184.---
Пан Тягнибок пише...Псевдоеліта, яка від 1991 року очолює країну, упродовж усіх цих років послідовно вела націю до небаченого зубожіння

вести можно стадо баранов, а не нацию... если уж псевдоэлита, то и псевдо нация...
во Франции конца 18 века был лозунг -"К оружию граждане!" -вот это лозунги нации... а все остальное медь звенящая или кимвал звучащий
uanatalka _ 31.10.2008 12:41
IP: 194.44.136.---
Геть усіх їх! В тому числі і Тягнибока.
uanatalka _ 31.10.2008 12:39
IP: 194.44.136.---
Коментарі геніальні. Люблю український мудрий нарід. Він же сам з отої псевдоеліти. От за що не люблю корумпований український нарід – зі свого середовища він випускає нагору отаке г...но...
feniks _ 31.10.2008 12:28
IP: 85.159.7.---
Можна погодитись, але автор завжди в своїх статтях несміливо замовчує про роль гаранта в усьому, що відбувається на Україні. Ось тут і виникає питання, пане Тягнибок якісь у Вас однобокі оцінки стану справ. Якщо правда то вона повинна бути до кінця, а якщо ні то кому потрібен цей псевдо патріотизм.
Андрей-с-Востока _ 31.10.2008 11:46
IP: 92.112.204.---
31.10.2008 10:08___ Алекс-Черкаси
31.10.2008 11:30___ Страта
Ребята, я уже не в первом его блоге пишу, что их идеология ничем не отличается от коммунистической. Это и есть компартия нового образца – для западной Украины.

Однако Тягнибок прав, что нынешний глобальный кризис – это просто бесценный подарок для нашего правительства, теперь есть на что переложить вину за своё бездарное правление. Безусловно, украинская экономика шла к такому кризису давно и планомерно, и среди причин этого кризиса большинство такие, которые не имеют отношения к американским проблемам. Украинское же правительство не выполняло свою работу, только подачки народу раздавало.
serg_kiev _ 31.10.2008 11:41
IP: 77.122.191.---
Прочитал статью, потом комментарии.
Давно не видел в комментариях такого единтва мнения...!
Вот, оказывется, кто способен обьединить Украину...!!:-))
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter