Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Країні потрібен... Закон! Новий. Про вибори.

10 грудня 2008, 11:34

Полюбуйтеся на всі ці маневри у коридорах влади. Хіба сліпий не бачить, що політична верхівка давно вже вперлася в глухий кут. Головні крісла країни аж тріщать, така довкола них "мала купа" зав'язалася. "Мала купа" з вершків політичної "еліти"... Кожен тягне табуретку на себе. Зате віз, який вони присягали тягти до "покращення життя вже сьогодні", "українського прориву" та інших небокраїв світлого майбутнього, де "закон для всіх один", – і нині там. Тобто – в болоті перманентної системної кризи.

Політичні банкрути можуть ще якийсь час пововтузитися біля парламентської трибуни. Можуть показово штовхатися ліктями чи вести безпринципні підкилимні торги, вгризатися один одному в горло чи злягатися по котрому колу у різні протиприродні "ситуативні більшості", переобирати спікерів... Проте, з кожним днем стає все очевидніше: вихід з глухого кута залишається один – на вибори.

Але чи буде це виходом для країни? Чи принесуть чергові позачергові вибори докорінні зміни? Чи може стати наступний парламент хоч на йоту кращим за попередні? Цілком зрозуміло: за існуючих правил політичної гри, шансів є дуже мало.На наших очах вищий законодавчий орган держави остаточно перетворився на гламурний клуб для мажорів-олігархів. Відомо, що більше ніж три чверті нардепів – офіційні мільйонери або й мільярдери. Решта – покірна політична прислуга (мусить же хтось створювати враження політичної діяльності!). Чиї інтереси може представляти такий "представницький орган"? Тільки їхні, шкурні – це ясно, як Божий день. Тому на зустрічах українці запитують нас – як перегородити олігархам дорогу до влади? "Свобода" завжди про це говорила відверто. Ба більше, ми навіть писали листи: і до Президента Ющенка, і до лідерів фракцій "демократичних сил" з конкретними пропозиціями. Ще перед минулими позачерговими виборами "Свобода" подала чіткий план, як відділити владу від "бізнесу" (хіба не це нам обіцяли ще на Майдані?).

Аби олігархи, далекі від інтересів української нації, перестали пхатися до парламенту – кожен верхи на своїй цистерні з грішми – досить зробити кілька ключових змін у виборчому законодавстві.

Перше. Ліквідувати депутатську недоторканність щодо кримінальних та економічних злочинів. Такої кастової недоторканності, як у наших владоможців, немає в жодній цивілізованій країні. Скасування цих привілеїв саме собою знизить привабливість депутатського мандата для криміналітету, олігархів та нечистих на руку ділків. Адже всі вони пруться в нардепи, передусім, щоб прикрити депутатським мандатом свої злочини. Відтак, скасування недоторканності суттєво знизить рівень політичної корупції. Який злодій захоче витратити 7 млн. доларів за прохідне місце в списку, якщо мандат не гарантуватиме безкарності?

Так звана "демократична більшість" мала достатньо голосів, щоб скасувати ганебну кастову недоторканність. Ба більше – вони присягали виборцям зробити це. Вони сіли в депутатські крісла якраз завдяки цьому. Чому ж "демократи" навіть і не думали виконувати обіцянку? Відповідь шукайте в списках – там не один мільйонер, який витратив кругленьку суму саме за недоторканність. Вони купували собі можливість, використовуючи депутатські привілеї, продовжувати безкарний грабунок українців. Цинізм у тому, що саме за їхні гроші мандрувала країною сцена, на якій оратори вимахували кулачками під гаслом "Закон для всіх один!"

Друге. Обмежити суми виборчих фондів для партій і блоків, які беруть участь у виборах. Скажімо, до 2500-3000 мінімальних зарплат. Тоді у партій просто зникне потреба продавати місця у своїх виборчих списках. Це дасть шанс свіжим, дійсно ідеологічним силам змагатися на рівних з олігархічними "мегаблоками" і "гігапартіями". Сьогодні розмір мінімальної зарплатні – 605 гривень (з 1 грудня 2008р.). Це просто смішно! Нам кажуть, що на достойну оплату праці людей... немає грошей. А тим часом, витрати на зомбування цих людей – просто шалені. Вони ростуть від виборів до виборів у геометричній прогресії. Як у такій "бідній" державі виборчі кампанії партій можуть бути дорожчими, ніж у значно багатших країнах? Тому ми пропонуємо просту формулу: "Виборчі витрати політиків безпосередньо залежать від рівня доходів виборців". Це буде справедливо. Якщо мільярдери хочуть тратити більше на "білий і пухнастий" імідж своїх політпроектів – ласкаво просимо.

Але нехай спершу подбають про достойну зарплатню для громадян. Ось тоді влада перестане бути монополією кількох олігархічних кланів. Принаймні, навіть найбідніші громадяни зможуть підтримувати пожертвами свої, альтернативні політичні сили. Не менш важливо запровадити жорсткий контроль за використанням коштів з виборчих фондів. Дієвим має бути і покарання за порушення – знімати партії та блоки з виборчого процесу за перевищення розмірів виборчих фондів. Реальні витрати мають контролювати компетентні органи так само, як відслідковують, скажімо, сплату податків.

Навіть ліберальний світ давно усвідомив, що демократичні вибори – це змагання програм та ідеологій, а не капіталів (у Великобританії, на батьківщині парламентаризму, перший закон про обмеження витрат на вибори ухвалено ще у 1883 році). Наше ж виборче законодавство відверто провокує політичну корупцію та вкладення тіньових коштів у вибори.

Третє. Заборонити платну політичну рекламу в ЗМІ під час самої виборчої кампанії і навіть за три місяці до її початку. Як то є, наприклад, у Франції. Водночас, необхідно забезпечити рівний доступ усім учасникам виборів до ЗМІ для висвітлення своїх програмних засад, дебатів тощо. Тоді потреба роздувати виборчі фонди просто відпаде. Адже левова частка цих грошей іде саме на оплату теле- і радіо- ефірів, на масовану трансляцію рекламних роликів (за гебельсівською методою "тотальної пропаганди"). Вартість телереклами на виборах-2007, порівняно з попередніми, зросла на 70% і сягала 400 доларів за 1 секунду (!) трансляції. Одна прокрутка 20-тисекундного ролика на провідному телеканалі – 8 000 доларів. 10 разів прокрутити – квартира. А "мегаблоки" крутили реклами тривалістю по хвилині, з ранку до вечора, по всіх каналах радіо та телебачення! Хоча очевидно, що виборці так і не отримали достатньої інформації ні про програми "мегаблоків", ні, тим більше, про партійні списки. Спитайте, скажімо, у будь кого, хто голосував за БЮТ, чи він хоча би бачив виборчу програму "Український прорив", окрім самої розрекламованої назви? Ні. А чи знає зубожілий виборець "регіонів", скільки у їхньому прохідному списку мільйонерів та мільярдерів? Ні. То яким чином вся ця астрономічно дорога теле-радіо- тріскотня сприяє свідомому волевиявленню громадян? По-суті, Демократію підмінили Технологією. Насправді, під виглядом вільного вибору "грошові мішки" безсовісно маніпулюють масовою свідомістю з допомогою політтехнологій, помножених на кількість телевізорів.

Четверте. Забезпечити рівне представництво у виборчих комісіях усіх політичних сил, що беруть участь у виборах. Хто може пояснити, чому голоси виборців рахують винятково представники тих політичних сил, які представлені у парламенті? Закон, таким чином, стимулює фальсифікацію результатів виборів "за домовленністю". Непоодинокі факти, коли на минулих виборах під час підрахунку голосів партії, представлені у комісіях, "чесно" ділили між собою голоси позапарламентських політичних сил. Очевидно, розуміючи, що чесно заволодіти мандатом довіри народу стає щораз важче, псевдоеліта придумала для себе безпрограшні закони. Те, що не доробили маніпулятивні технології, дотягують фальсифікаціями на дільницях.

І головне. Змінити виборчу систему на пропорційну з відкритими списками. Себто, щоби людина, взявши виборчий бюлетень, поруч з назвою партії бачила прізвище кандидата, який у разі перемоги цієї політичної сили на виборах буде депутатом у її окрузі. Важливо також зобов'язати кандидатів у депутати вказувати в офіційній біографії: національність; усі попередні партійні й державні посади, від радянських часів; усі судимості, навіть якщо вони погашені тощо. Знімати кандидатів з реєстрації через приховування біографічних фактів або позбавляти депутатського мандата, якщо це виявиться після виборів. Бо яке може бути народовладдя, коли народ не має права на достовірну інформацію про тих, кого обирає? Тільки відкриті виборчі списки дозволять громадянам робити вільний усвідомлений вибір, а не купувати жирних котів у кольорових мішках "розкручених" брендів.

Нагадаю: "Свобода" ще перед минулими достроковими виборами вимагала винести на розгляд парламенту усі ці зміни до виборчого законодавства. Ми зверталися і до Президента Ющенка, і до тодішніх голів так званих "демократичних" фракцій у ВР – Ю. Тимошенко (БЮТ) та В. Кириленка (НУНС). Якби "демократи" підтримали хоч частину вимог "Свободи" – вже сьогодні ми були б ближче до справжнього Народовладдя. А, відповідно, – мали би зовсім іншу Верховну Раду. І не мусили б котрий рік з відразою спостерігати весь цей цирк під головним куполом країни. Нічого цього, звичайно, не зроблено. Так звані "демократи" палець об палець не вдарили, щоб наблизити виборче законодавство хоч на крок до реального народовладдя. Вони і в вус не дули навіть тоді, коли отримали парламентську більшість і всі три ключові посади в країні: Президента, Прем'єр-міністра та Голови Верховної ради. Отже, олігархи далі пхатимуться до парламенту, ніби там усі крісла медом намазані. Залишається сподіватися лише на одне – на свідомість і політичну зрілість виборців.

powered by lun.ua
Коментарі — 139
ckjy _ 09.02.2009 20:20
IP: 82.207.2.---
Змінити право виборців; виборцями можуть бути лише ті, хто наповнює бюджет
AlexeyBorman _ 26.12.2008 09:38
IP: 78.26.128.---
Дорогой Олег!

В принципе, возможно я буду голосовать за Вас, но у меня к Вам есть две претензии:
1. Вы не замечаете (человек у которого в родне почти все святые обязан заметить!) главную несправедливость мерзость и гнусность в нашем государстве.

2. Зачем связывать вопросы функционирования русского языка с фактом московского государственного жлобства? Украина, скажем не Литва, и русский язык для нее такой же нативный, как и украинский. (Кстати, какой роднее – это еще вопрос не исследованный). Поэтому Ваша позиция в данном вопросе мне кажется просто глупой.

С неизменным почтением,
А.М. Борман
romkapomka _ 18.12.2008 10:26
IP: 92.112.226.---
такая конструкция власти исключит многообразие оранжевых клонов за ненадобностью, и нунс и бют и другие мелкие проекты под лидера никогда не победят поодиночке. они должны будут договориться до выборов, а не устраивать в парламенте многократную коалициаду и распады,перевыборы и прочую херню. Парламент будет всегда работоспособным.Потеря доверия избирателей влечет неминеумое удаление конкретных депататов с "местами",а с "местами" и партий из парламента.на место удаленных доизбираются новые уже точно из других партий, другаю партия получает простое большинство "мест" в партламенте и новое правительство с точно другой программой.
И главное – все выборные должности оплачиваются не из бюджета, а из фонда своей партии, т.е. все депутаты,премьер и министры кормятся не из бюджета, а на взносы и пожертвования своих однопартийцев и избирателей! А оппозиция контролирует доходы посадовцив. Кто народу Украины не нужен долго не протянет. А сейчас народу все не нужны, а живут за наш счёт офигенно. Потому как распределяют средства сами себе.
romkapomka _ 18.12.2008 10:13
IP: 92.112.226.---
Избранного депутата округ или участок имеет право отозвать инициировав процедуру с низу с уровня избирательного участка.собираются подписи на участке складываются по округу и руководитель округа оглашает решение избирателей данного округа об отзыве своего депутата.подписей против должно быть на 1 (одну) больше чем голосов "за"было на выборах.это решение является обязательным для исполнения главой верховной рады Украины, который короче выгоняет депутата. и в раде -1 депутат.цик организует перевыборы и т.д.
Так получаем верховну раду по депутату с округа по общенациональным партиям. По результатам выборов партия получает "места" в парламенте. Если депутат "меняет цвет" после попадания в парламент – он автоматом вылетает простым исключением из партии, имеющей "место". это исключит метания аля нунс или бют 2007 и манипуляции с количеством голосов в парламенте.Победившая партия (простое большинство голосов в парламенте) формирует правительство во главе с премьером. Президент не нужен вообще никакой. Таким образом консолидированное волеизъявление четко определившейся части избирателей страны, проголосовавших за одну партию с одной определённой программой и стратегией развития, кристализуется в правительство с единственным центром управления – премьер-министром, который реализует программу только своей партии.Если избирателям победителя не нравится курс – отзыв всех депутатов партии, довыборы новых, новая партия победитель и правительство. И это воля только народа!
romkapomka _ 18.12.2008 09:46
IP: 92.112.226.---
Я считаю надо вернуться к мажоритарной системе выборов. Вся страна разбивается на участки с равным количеством избирателей по месту действительного проживания, а не прописки. На каждом участке организуется комитет избирателей – все! избиратели данного участка. избирается руководящий орган участка и руководитель комитета избирателей данного участка – обязательно беспартийиный. участок с комисией избирателей – это первичная ячейка выборов любого уровня на украине. на участке формируется список избирателей и передаётся в округ или куда там ещё.финансирование работы из бюджета страны. На выборах организуются избиркомы из представителей всех политических партий (участвующих в выборах) на каждом участке. если партия не может обеспечить своё присутствие на каждом участке по всей Украине – она не допускается к выборам.как минимум потом не будет претензий к нечестному подсчёту голосов "чужими".
Участки объединяются в округи в зависимости от уровня выборов. По округу избирается конкретный депутат-человек, но только от партии участника выборов, беспартийных не должно быть. один депутат не воин! это заставит партии больше работать в регионах,а не только в киеве. в партии должны быть местные люди, пользующиеся доверием и поддержкой населения, или по крайней мере не замаранные. а то я на последних выборах голосовал за регионы, а на местном уровне долго колебался, потому что не верю людям которые были в списке регионов! многие голосовали за разные партии в разные уровни!!! это бред.
romkapomka _ 18.12.2008 09:25
IP: 92.112.226.---
по пункту1 – а кто и как отменит неприкосновенность? во время предвыборной компании все!!! кричат об этом и о многом другом, а в парламента сразу забывают и тоже все!!! что "свобода" станет исключением я лично не верю и только по этому уже не буду за неё голосовать. это просто трёп.
по п.2 – на выборы тратятся не только официальные партийные фонды – как правило оплата идет от других юридических и физических лиц в пользу какой-то партии.как это можно запретить? и кто это будет контролировать,тот и будет иметь административный ресурс, т.е. правящая партия или партии.
по п.3 – да, но действующий парламент этого не сделает.
по п.4 – а неужели все из почти 160 политических партий физически могут обеспечить квалифицированное представление своих интересов в избирательных комисиях всех уровней. По Украине по-моему около 35 000 участков – т.е. как минимум 35 000 идейных партийцев равномерно распределённых по всей стране нужно для честных выборов.По моему это сейчас нереально, когда даже мега блоки привлекали кого придётся и за деньги, а не своих преданных однопартийцев! Так должно быть, но при современном устройстве политических партий "сверху" "под лидера" это не возможно.
Unique _ 13.12.2008 18:44
IP: 91.124.37.---
11.12.2008 16:09___ Андрей-с-Востока

Сенкс.
Пєтровіча й без мене в порошок...
Советик _ 12.12.2008 13:23
IP: 194.44.242.---
11.12.2008 23:33___ Историчка
Уважаемый Советик, а куда пропал народ после того, как Юлька взялась воду через телевизор заряжать вместо Чумака? Может прибор преградуюлированный получился и она лишний заряд впарила?
не нада атсутствие народа спихивть...на передозировку юледозами...нада искать причины...в мировом финансовом кризисе...
Пєтровіч _ 12.12.2008 11:51
IP: 77.123.125.---
11.12.2008 14:33___ Историчка
11.12.2008 13:47___ Пєтровіч ----Справа в тому, що я не терплю гомосексуалістів.

Пєтровіч, да Вы попробуйте сначала, а потом будете говорить.
Те, що Ви нєразборчіви в связях, це видно неозброєним оком. Але мене Ваші хворобливі сексуальні фантазії не цікавлять.
Пєтровіч _ 12.12.2008 11:45
IP: 77.123.125.---
11.12.2008 22:43___ Depp
А качан тобі в дірку, цей чувачок, тягнибочок, явно проплачений путіним. Йому побоку інтереси народу, головне розхитати човен, у Криму заварушку вчинити з тим дурнуватим референдумом, та й Україна не в НАТо – це його з вітренчихою обєднує... Словом, чувачок знову пролітає. І слава Богу, бо ж виборів не буде
Не можна ж бути таким брехуном. Почитайте уважно програму "Свободи" , особливо розділ "Зовнішня політика. Оборона. Національна безпека".
І референдум планувався загальноукраїнський, тому Ви – московські агенти – й пінитесь. Бо, українці проти автономії Криму і результати референдуму цілком прогнозовані: 80% проти автономії.
Историчка _ 11.12.2008 23:33
IP: 91.124.216.---
11.12.2008 20:02___ Советик -------нада создать прибор... проградуюировать...

Уважаемый Советик, а куда пропал народ после того, как Юлька взялась воду через телевизор заряжать вместо Чумака? Может прибор преградуюлированный получился и она лишний заряд впарила?
Depp _ 11.12.2008 22:43
IP: 94.178.81.---
А качан тобі в дірку, цей чувачок, тягнибочок, явно проплачений путіним. Йому побоку інтереси народу, головне розхитати човен, у Криму заварушку вчинити з тим дурнуватим референдумом, та й Україна не в НАТо – це його з вітренчихою обєднує... Словом, чувачок знову пролітає. І слава Богу, бо ж виборів не буде
Советик _ 11.12.2008 20:02
IP: 194.44.242.---
11.12.2008 15:44___ Андрей-с-Востока
11.12.2008 13:24___ Nick_M

От ніби оба Ви патріоти. Що не поділили?
Наконец-то вы заметили. У "украинских патриотов" так всегда, они не знают, как определить, в ком патриотичности больше
.

нада создать прибор... для измерения патриотичности... ввести единицу измерения... кро...в честь дуралея кро...проградуюировать...
Пєтровіч _ 11.12.2008 16:45
IP: 77.123.125.---
11.12.2008 14:49___ tuskarora
І ще, Пєтровіч, про Башука читай тут (заодно може ще щось взаєш цікавого чи корисного) http://www.patriotukr.org.ua/index.php?rub=stat&id=265
Ніасіліл. Многабукафф.
Пєтровіч _ 11.12.2008 16:37
IP: 77.123.125.---
11.12.2008 14:17___ tuskarora
Словом, можна бути патріотомі навіть підарасом, але для націоналіста є принципи, від яких він не відступить за жодних обставин
Це шось ти дуже самокритично. Але не займайся тут ще й ексгібіціонізмом.
Андрей-с-Востока _ 11.12.2008 16:35
IP: 92.112.227.---
11.12.2008 16:18___ tuskarora
А ідейну справу можна робити тільки разом з однодумцями і тими, хто не зрадить і не втече, як припече. І будь-яка ідеологія має свої принципи, які переступати не можна.
Конечно, конечно. Любить Украину – это ж не просто так. Это ж целая идеология! Для этого дела и принципы нужны, и опыт какой-то должен быть, и сноровка, прости, Господи...
tuskarora _ 11.12.2008 16:18
IP: 213.179.236.---
Восточний, а ти що, не знаєш, що справжні друзі пізнаються в біді і їх дуже і дуже мало? Бізнес можна робити і з аби ким, бо тут просто один за одним дивляться, хто кого раніше кине. І кидають. А ідейну справу можна робити тільки разом з однодумцями і тими, хто не зрадить і не втече, як припече. І будь-яка ідеологія має свої принципи, які переступати не можна.
Андрей-с-Востока _ 11.12.2008 16:09
IP: 92.112.227.---
11.12.2008 15:51___ tuskarora
Боже, захисти мене від друзів, а з ворогами я сам впораюсь
Ха-ха! Это настоящий лозунг для украинских националистов. А ведь вроде бы и не евреи...

А вообще, смотрю я на "українські патріотичні сили", читаю комментарии на УП, и понимаю, что прав Unique в своей приверженности Тимошенко. Лучше уж она, чем такие патриёты. Ибо заставь дурака Богу молиться, он и лоб расшибёт.
tuskarora _ 11.12.2008 15:51
IP: 213.179.236.---
___ Андрей-с-Востока

Восточний ти наш! Є таке українське прислів"я: бий своїх, щоб чужі боялись. Його сенс пояснює інше прислів"я: Боже, захисти мене від друзів, а з ворогами я сам впораюсь. Або ж старий добрий Омар: краще будь один, ніж разом з аби ким:)))
Андрей-с-Востока _ 11.12.2008 15:44
IP: 92.112.227.---
11.12.2008 13:24___ Nick_M
От ніби оба Ви патріоти. Що не поділили?
Наконец-то вы заметили. У "украинских патриотов" так всегда, они не знают, как определить, в ком патриотичности больше.
tuskarora _ 11.12.2008 15:04
IP: 213.179.236.---
Пєтровіч, ти де поділось?! Я вже переживаю! Ти там свідомість не втратив часом від правди про Нетудихату? Чи побіг Башуку плакатись, що все пропало?:)))
tuskarora _ 11.12.2008 14:49
IP: 213.179.236.---
І ще, Пєтровіч, про Башука читай тут (заодно може ще щось взаєш цікавого чи корисного) http://www.patriotukr.org.ua/index.php?rub=stat&id=265
Историчка _ 11.12.2008 14:33
IP: 193.239.180.---
11.12.2008 13:47___ Пєтровіч -----Справа в тому, що я не терплю гомосексуалістів.

Пєтровіч, да Вы попробуйте сначала, а потом будете говорить.
tuskarora _ 11.12.2008 14:17
IP: 213.179.236.---
___ Nick_M
Людей по справам пізнають. Я вважаю, що Тягнибок зі Свободою перетворилися (дай Бог, ще не остаточно!) на проект з випускання пари й чергове розчарування патріотів, якщо пройдуть до парламенту. Досить того, що радника Януковича, якого вигнали з міністерства на весні 2005 року, у список собі взяли (раніш я вже й ссилку кинув).
А "Пєтровіч" з піною біля рота захищає цю позицію Тягнибока, закидаючи мені гомосекство:))) Хоча в цьому гріху публічно звинувачували члена політради Свободи Башука. Дії якого, до речі, дуже схожі на звичайне провокаторство. То його хлопці захоплювали офіс компартії, а він півроку десь ховався потім, поки вони реально сиділи, то він рейдерськи відбивав начебто свій навчальнйи заклад (комерційний проект, – гроші є у пацика!). Словом, міні Луценко:)))
Словом, можна бути патріотомі навіть підарасом, але для націоналіста є принципи, від яких він не відступить за жодних обставин
Nick_M _ 11.12.2008 13:24
IP: 194.44.242.---
___ Пєтровіч
___ tuskarora

От ніби оба Ви патріоти. Що не поділили?
Корупція1306 Зеленський3 Донбас5 Aтака Путіна1200 Україна та Європа1071
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter