Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Криваве Різдво на Близькому Сході

06 січня 2009, 01:00

Початок наземної операції ізраїльських військ після тижня масованих повітряних бомбардувань палестинського сектора Газа позначив початок першого масштабного збройного конфлікту в світі в новому 2009 році. Ізраїльська бронетехніка пройшла через територію Палестинської автономії та фактично розрізала її навпіл, оточивши місто Газа. Приводом стали мінометні та ракетні обстріли ізраїльської території, які здійснювали бійці організації ХАМАС із саморобних пристроїв протягом кількох тижнів. Але справжньою причиною є, скоріш за все, прагнення розправитись з ненависною організацією палестинського опору.

По суті, весь сектор Газа, утворений після арабо-ізраїльської війни 1948 року – це одна велика палестинська резервація, один велетенський табір біженців, смуга 40 кілометрів завдовшки та 10 завширшки на узбережжі Середземного моря, відрізана від світу металевим парканом і укріпленими блок-постами. Одному району Київської області тут було б не надто просторо. Тим не менше, тут мешкає близько 1,5 мільйона чоловік. Експортують жителі сектору Газа лише фрукти (цитрусові) та квіти. Але після перемоги на виборах руху ХАМАС, ізраїльські війська перекрили контрольовані ними пункти переходу кордону між Газою, Ізраїлем та Єгиптом. Тим самим заблокувавши постачання гуманітарної допомоги та підірвавши убогий заробіток місцевих мешканців.

Під час повітряних ударів ізраїльські сили активно використовують фронтову та ударну авіацію (американські літаки Ф-17 та гелікоптери "Апач"). Також, безпілотні літальні апарати – для ракетно-бомбових ударів по густозаселених житлових районах, у яких нібито "переховуються" бійці ХАМАС. Насправді, майже все доросле мирне населення Автономії сьогодні належить до ХАМАСу.

Зрозуміло, що в цьому, розпеченому вогнем війни куточку планети, де густота населення є однією з найвищих у світі, страждає передусім цивільне населення. Судячи з останніх повідомлень, з палестинського боку гине особливо багато дітей.

Гаразд, бійці палестинської організації ХАМАС, яка цілком легітимно перемогла на виборах до місцевого парламенту – терористи. Вістря своїх ударів вони навмисно і послідовно спрямовують проти цивільного населення Ізраїлю. Припустимо. А чи не є ця оцінка такою ж справедливою і щодо дій самого Ізраїлю? Повітряні бомбардування шкіл, лікарень та мечетей якраз і є виявом того ж таки тероризму, лише технічно досконалішого та масштабнішого. А як розцінити використання бомб зі збідненим ураном? Більше того, якщо говорити відверто, то з точки зору перспективи дії Ізраїлю неможливо розцінити інакше, як геноцид.

З іншого боку, бійці палестинського руху опору нарешті отримують нагоду безпосередньо вступити в близький наземний бій із агресором, який раніше був недосяжним. Тепер можна буде пересвідчитись, хто і за що воює в цьому конфлікті. Терористи не будуть битися за кожен дім і кожну вулицю. Не будуть кидатися під танки з гранатами та намагатися вцілити важку бронетехніку з ручних гранатометів, ризикуючи нарватись на кулю. Не прикриватимуть до останнього евакуацію цивільних біженців. Якщо палестинці воюватимуть саме так, світові доведеться переглянути чимало усталених оцінок.

Кілька поколінь молодих палестинців, які виростали без даху над головою у таборах біженців, під впливом радикального ісламського духовенства створили технології безпрецедентного відчайдушно-жорстокого спротиву. Цей спротив став символом безжальної близькосхідної війни на знищення, що точиться ось уже 60 років. Окрім терористів-смертників, які стали своєрідною візитівкою палестинського руху спротиву, ці технології продемонстрували свою ефективіність влітку 2006 року в Лівані. Тоді схожа на ХАМАС організація Хезболла фактично зупинила наступ регулярного ізраїльського війська, одного з найефективніших у світі.

Тероризм – це погано, як вчать загальнолюдські цінності і добрий дядечко Сем.

Але ж, врешті-решт, знакові постаті новітньої історії Ізраїлю, такі, як: прем'єр-міністр Менахем Бегін та міністр оборони Моше Даян. Насправді вони були лідерами терористичних організацій, які професійно займались організацією вибухів, замахів, викрадень та розправ над мирним населенням. Це – історичний факт, якого не заперечить ніяка політкоректність.

Тим часом, на Близькому Сході знову ллється кров. І знову спостерігається знайома картина: Європейський Союз продукує абстрактні заклики до утримання від застосування сили, Генеральна Асамблея ООН приймає чергову "зважену" резолюцію, яку блокує вето Сполучених Штатів. В результаті виходить щось подібне на запізнілу реакцію Європи щодо серпневої війни Росії проти Грузії.

Чомусь пригадується історія Різдва 1914 року. У розпал Першої світової війни, німецькі, англійські та французькі вояки без наказу командирів припинивши вогонь, прикрашали ялинки в окопах, колядували і вітали одне одного із найсвітлішим християнським святом.

Цього року, схоже Різдво на Святій землі пройде набагато сумніше.

Щодо того, як події в далекій Палестині можуть відбитися в українській дійсності.

По-перше, відмова так званого світового співтовариства від гарантування незалежності Палестинської автономії провокує зростання цілком невіртуального ісламського радикалізму, до якого вдаються доведені до відчаю вчорашні мирні мешканці. Іслам, як відомо, творить єдиний культурно-духовний простір, периферія інтересів якого зачіпає, зокрема, і кримсько-татарську громаду в Українському Криму. До речі позиція цієї громади щодо Української держави досі залишається доволі невизначеною.

По-друге, чергова ескалація близькосхідного конфлікту, як не дивно, об'єктивно грає на руку Росії. Адже тепер з певністю можна чекати уповільнення падіння світових цін на нафту, не кажучи про ймовірність їх зростання. А це, безумовно, посилить російські позиції в глобальній грі енергетичного шантажу всіх і вся, які нещодавно серйозно похитнулись.

powered by lun.ua
Коментарі — 71
черкаська _ 10.01.2009 20:10
IP: 78.25.35.---
Загарбник завжди прагне кривавої розправи над жінками та дітьми. Так чиними більшовики в Україні, так зараз коїть Ізраїль. Адже відомо, віками бездержавний єврейський народ захопив чужі землі і 60 років палестинці не мають спокою. І тільки у 1987 році нарешті сформувався рух спротиву – ХАМАС, який опікувався безпекою шкіл, цивільного населення. Мужні хлопці Палестини обрали чин в ім'я держави. Чи варто дивуватися, що Оксана Забужко, Олег Тягнибок обурені злочинними діями Ізраїлю?
Братчик _ 10.01.2009 15:02
IP: 94.179.209.---
06.01.2009 08:28___ Стен1
Це про вас, таких вумних, Шевченко писав:

Якби ви вчились так, як треба,
То й мудрість би була своя.
А то залізете на небо:
- І ми – не ми, і я – не я!
І все те бачив, і все знаю:
Нема ні пекла, ані раю,
Немає й бога, тільки я!
Та куций німець узлуватий,
А більш нікого!...

Скільки читаю коментарів, але більш зарозумілих ідіотизмів ніж пише Стен1 не бачив. А ще мені подобається, що він всюди свою інтернет-сторінку рекламує. Видно, що інтелектуальні помиї, написані Стен1, ніхто читати не хоче.
Eretik _ 08.01.2009 15:38
IP: 92.249.113.---
08.01.2009 10:33___ Mariy
Давайте начнём с того, что за дураков держат тех, кто хочет ими быть.
Где Вы там разглядели звезду Давида? Не фига там не видно. А в фотошопе я Вам любую фотку сделаю, не только с звездой, но и с татуировкой "не забуду мать родную"... Разве хоть одно из арабских СМИ отрицает факт обстрелов Израиля? Разве не сами арабские вожди хвалятся успехами в этой области?
А по наличию фото, так арабы очень любят себя снимать для передачи доказательств проделанной работы в спонсорские конторы, таких фоток в сети мешками набрать можно.
Edip _ 08.01.2009 14:40
IP: 94.178.89.---
Mariу, простите, вы барышня или пацан? С чего это вас так колбасит любовь в палестинцам? Вот иранские студенты количеством 70 тыс. штук объявили, что готовы взорвать себя в Израиле. А вы готовы? ПО логике ваших бесконечных текстов должны быть готовы...
Mariy _ 08.01.2009 10:33
IP: 217.27.155.---
"Обратите внимание – это снимки израильской стороны, то есть сделанные евреями. Откуда у евреев снимки с двух метров, якобы, "палестинских ракетчиков"???????????????????????????????
Гоев держат за дураков. И почему у одного на из "палестинских ракетчиков" на шее магендавид? http://judicial-inc.biz/812raelis_posing_as_arab.htm "
Mariy _ 08.01.2009 10:13
IP: 217.27.155.---
В жертвах Газы найден истощённый уран – радиоактивность! http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=80443§ionid=351020202
Евреи ударили по школе – убили 40 детей: http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7814054.stm – Молодцы, евреи! Их всегда надо хвалить!
Это видео несут убитых детей. Представитель ООН сказал, что школа была чётко обозначена сверху флагом ООН и её местонахждение было чётко известно израильским властям: http://uk.news.yahoo.com/22/20090106/tpl-uk-palestinians-israel-school-un-sb-81f3b62.html и http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/40-killed-at-un-school-in-gaza-1229250.html
don-king _ 08.01.2009 00:59
IP: 77.121.90.---
Тягнибок оказался кремлевской шавкой и путиноидом. Апологетика террористов из хамаса, финансируемая Ираном и их Кремлевскими покровителями говорит о многом. Кацапы всегда славились мохровым антисемитизмом. Тягнибок от покровителей не отстал. А ведь раньше он мне нравился. Думал принципиальный. Думал не совок. Думал что он УКРАИНЕЦ. Оказался совок. Жаль.
olegsl _ 07.01.2009 15:35
IP: 77.122.148.---
Повністю з Вами згоден,пане Олеже!
Дякую, що розставили усі крапки над 'і'!
gard _ 07.01.2009 12:15
IP: 92.113.3.---
Кто о чем, а вшивый о бане.
luko _ 07.01.2009 03:37
IP: 92.113.124.---
Вітаю Всіх з Різдвом!
luko _ 07.01.2009 03:33
IP: 92.113.124.---
06.01.2009 04:24___ Corneliu: "...что у украинского национализма детская болезнь антисемитизма..."
Семитами є як євреї, так і араби. Іслам поширений не тільки серед семитів-арабів. Свої забобони не варто узагальнувати на "український націоналізм" – попервах понавчайтеся в цій царині. Хоча останнє стосується не тільки Вас, хто тут "комман, комман".
erwe _ 06.01.2009 23:39
IP: 91.124.32.---
Всіх людей доброї волі вітаю з Різдвом.
Христос Рождається!

Жаль, але нині для християн-палестинців – це справді криваве Різдво.

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

"Сумний Святий вечір,
в сорок шостім році,
по всій нашій Україні плач на кожнім кроці..."
siver _ 06.01.2009 22:46
IP: 79.143.40.---
Жаль арабов, но евреи имеют право жить не под обстрелами и их армия делает то, что и должна была делать.
кpo _ 06.01.2009 22:23
IP: 77.239.179.---
.
Шановний zieg

А що, Тягнибок араб?
Я підозрював, але впевненості не було.
Але, якщо Ви так кажете...
.
кpo _ 06.01.2009 22:21
IP: 77.239.179.---
.
Шановний алекс23

Демократія + Права людини.
І тоді я "навіки Ваша".
А про мову і права підприємців ми, за умов демократії, самі розберемося.
На місцях.
.
алекс23 _ 06.01.2009 18:30
IP: 213.227.219.---
А я, поражаюсь вашей продажности, неуважении и ненависти к стране в которой живу, ее культуре и традициям моих предков.........Бросьте свое грязное дело и возможно, в будущем, вам простятся ваши "заблуждения", зачтется. Даже фанатики коммунисты, каким-то образом, с божьей помощью конечн, просыпались, ...были случаи.
кpo _ 06.01.2009 18:12
IP: 77.239.179.---
.
Шановний алекс23

Як же Вас ковбасить...
.
алекс23 _ 06.01.2009 17:38
IP: 213.227.219.---
...вит бал!
алекс23 _ 06.01.2009 17:37
IP: 213.227.219.---
Многие "журналисты", вероятно Талмуд ночями штудирует...рассказали бы заодно, как землю ханаанскую, "избранным" их бог даровал и что сделали пришлые с народом ханаанским...Сколько раз в истории эти избранники проделывали подобное с гоями, сталкивая их между собою...предпоследняя попытка была не столь давно 17 – 22гг страна "рабочих и крестьян", ЧКистов и рабов, ...сколько было пущено под нож ради мировой геволюции...За все преступления "избранный" так и не ответил, наоборот сделал из себя жертву еще и приумножился,на "контрибуционные" деньги Израиль "создали" (воры и уголовники со всего мира с наворованным баблом там прячутся, как в свое время "наш" самый шахтерный шахтер Фима) а на территории бывшей Империи Зла установил баблократию с единооднокровным ЧК воглаве, по-прежнему преданному самому живому из всех живых трупов. Эти ничего, как при совдепии, гоям не оставляют (разве, что "три корочки хлеба", а их выкормыш Газпром (Коминтерн) продолжает делать бабло, а на него естесственно Мировую Революцию. Покупают европейских швондеров, всяких шредеров, саркози и пр. клар целкиных и роз люкс., плодят все новых сексотов. С 91гг ничего не изменилось Мостр жив, новая форма при старом содержании. Что при СССР золото партии и собственность не у нас, что и сейчас Стаб.фонды, золотовалютные запасы и опять уже и предприятия снова не у нас...А хотят вернуть в Европу старое, с 14г...а из плюшевого полковника Пукина, у которого газы, усиленно делают полковника Муравьева! Каганат прав
алекс23 _ 06.01.2009 17:24
IP: 213.227.219.---
Кро-шка сын к отцу пришел. И спросила кро-ха, – Что такое хорошо, а что такое плохо?...вот тогда и обманул папик кро! А что сэксоты на Рождество работают? ГБэшники бочку варенья подогнали...?...И неуважаемый кро-т, не оскорбляй своими продажными пальцами украинский язык, пиши на базовом, иврите, ЧКисты клавиатуру выдадут!
Советик _ 06.01.2009 17:12
IP: 77.120.199.---
06.01.2009 12:28___ кpo

не нада, дуралей,падымать рейвах...нада гаварить...ракеты самодельные были...нада не быть обрезанным...а приделать протез...и сидеть в дурке...
erwe _ 06.01.2009 17:10
IP: 91.124.32.---
Загадка – ну чому кожен, кожен допис Тягнибока на своєму блозі – викликає у деяких діячів припадки істерики?

Прочитав два рази. Жодного антисемітизму нема. Розпалювання ненависті до евреїв чи арабів не виявив. Священне ім"я "Юля" – не згадується. "Віктор" також. І підтримки ХАМАСу також не помітив жодної.

Все зважено. Спокійно. Я б сказав у стилі прагматичного гуманізму.

по моєму, найважливіше у цьому дописі оце
чергова ескалація близькосхідного конфлікту, як не дивно, об'єктивно грає на руку Росії. Адже тепер з певністю можна чекати уповільнення падіння світових цін на нафту, не кажучи про ймовірність їх зростання. А це, безумовно, посилить російські позиції в глобальній грі енергетичного шантажу всіх і вся, які нещодавно серйозно похитнулись.
Чого ж вайдосять усякі ___ Depp,___ Стен1, ___ vokl і компашка?

а причина таких антисвободівських істерик проста – бояться, с...ки. рейтинги то ростуть, і впевнено ростуть:)
zag _ 06.01.2009 14:47
IP: 195.189.44.---
пане Олеже, дякую за можливість прочитати про цікаві роздуми... дивіться, якільки коментарів, притому звідусіль, навіть з Ізраїловки. Щасти! чекайте на небі зірочку!
ігор, Луганськ
gulya _ 06.01.2009 13:47
IP: 77.222.145.---
06.01.2009 13:34___ Mariy

Журналисты в Израиле отмечают, что самыми ярыми сторонниками операции в Газе, сторонниками самого жесткого характера этой операции являются русскоязычные израильтяне.
С чего бы это???
Mariy _ 06.01.2009 13:34
IP: 82.193.97.---
"А никаких ракет в Ашкелон не падало, это миф. Ажиотаж искуственный, сирены есть, много истерики и ниодного факта доказывающего действительность ракетной аттаки из Газы нету.Мне пишут и звонят из Москвы и докладывают о положении в Ашкелоне где я живу, пишут грандиозные вещи в их представлении город в ракетной осаде и вообще полный пипец. Я каждый день в Ашкелоне кроме сирен сдесь ничего не происходит. То что показывают по ТВ относительно ракетных обстрелов можно называть примитивным шоу. Практически ничего непокеазывают, да потому что нечего показывать. В стране сплошной ажиотаж, в нем рождается такой бред что это даже пугает. Примечательно что каждую сцену этого шоу тщательно оберегают от сторонней съемки, поэтому ничего никто не найдет ни в y-tube нигде.
- это фото называется "Палестинская ракета" попала в Израиль" – даже воронки нет, какой-то обрезок трубы лежит: http://www.reuters.com/news/pictures/searchpopup?picId=7701736 "
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter