Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

На світанку відродження Європи

20 червня 2009, 15:27

Вибори до Європейського парламенту, які відбулись два тижні тому, стали своєрідним барометром соціального та національного невдоволення, засвідчивши поразку ліволіберальних партій на фоні відносного тріумфу консерваторів-традиціоналістів та цілком очікуваних здобутків національно-орієнтованих сил. Серед найбільш сенсаційних результатів останніх – успіх Британської національної партії, яка вперше в своїй історії зібрала майже 1 мільйон голосів співвітчизників, показники партії "За кращу Угорщину" та болгарської партії "Атака". Інші націоналістичні партії країн Європи також продемонстрували пристойні досягнення, зважаючи на умови інформаційної блокади, в яких багатьом із них доводиться провадити свою діяльність.

Можна з впевненістю говорити про початок формування в Європі ядра постійного електорату правих антисистемних партій, які не лише експлуатують окремі проблеми, пов'язані з наслідками антинаціональної політики демоліберальних урядів, а й займають обґрунтовану критичну позицію з приводу структурної деградації європейського суспільства.

Руйнівний вплив ліберальної гегемонії на функціонування всіх сфер життєдіяльності європейців не можна пояснити, списуючи проблеми на "окремі недоліки", або глобальні катаклізми, на кшталт теперішньої фінансово-економічної кризи. Лише системна критика згубної ідеології, яка покладена в основу проекту Європейського Союзу, та є частиною світової глобалістської доктрини, може пояснити катастрофічні наслідки політики Брюсселя і підпорядкованих йому урядів для народів Європи.

Йдеться про зростання безробіття серед корінних європейців, знищення національної промисловості, масове завезення кольорових мігрантів, руйнацію традиційної європейської родини, встановлення антинаціональної цензури в ЗМІ, переслідування та цькування національної опозиції.

Традиційні консервативні партії, яких політичні оглядачі в Україні за прикрою необізнаністю називають "правими", відрізняються всід своїх демоліберальних опонентів лише тактичними розбіжностями в нюансах щодо побудови "спільного європейського дому". Приміром, якщо ліберальне середовище всіляко підтримує ідею розширення міграції з країн "третього світу" до Європи та лобіює прискорене надання громадянських прав (включно з виборчими) нелегальним мігрантам, то консерватори обережно висловлюють помірковані застереження щодо темпів і масштабів цього процесу, не заперечуючи його в принципі. Максимум, чого вони вимагають – це встановлення іміграційних квот, розробки заходів для "інтеграції" чужинців, обмеження радикальної ісламістської пропаганди тощо.

Натомість націоналісти вимагають в цьому питанні радикальних заходів, включно з депортацією нелегалів та учасників мігрантських вуличних заворушень на історичну батьківщину. Таким чином, європейські націоналісти відрізняються від так званих "європейських правих", яких пропагандистська машина зображає основними опонентами мультикультуралізму та всеосяжної євроінтеграції.

Насправді ж політичні партії, які здобули більшість в новому складі Європарламенту, є такими ж самими адептами "загальнолюдських цінностей" у вигляді політкоректності, глобалізму та "ринкової економіки", як і їх "опоненти" з лівацько-ліберального табору. Сумну картину при детальнішому аналізі представляють також окремі партії, яких європейські оглядачі намагаються зобразити ледь не ультраправими, залякуючи покірний ліберальний електорат. Для прикладу, попри свою антиісламську риторику, голандські "праві" є переконаними прихильниками одностатевих шлюбів та легких наркотиків як "невід'ємних складових" нідерландського способу життя. Шотландські "націоналісти" з Шотландської національної партії цього разу уклали альянс із тамтешніми "зеленими", які не лише активно виступають за легалізацію одностатевих шлюбів, й й вимагають "інтеграції" афроазіатських мігрантів в "багатокультурне суспільство". Це свідчить про розмивання традиційної системи політичних координат, покликаних ще більше заплутати і так дезорієнтованих виборців.

Рекордно низька явка виборців у країнах Центральної та Східної Європи (в середньому – менше 30%), свідчить про неприховану зневагу мешканців до бутафорської євродемократії та зневіру в можливості впливати на політику брюссельських бюрократів шляхом виборів. Якщо низьку виборчу активність у країнах "Старої Європи" ще якось можна пояснити перенасиченістю європейською і національною політикою, зокрема, через неодноразове і багаторічне проведення виборів до Європарламенту, то для "Нової Європи" та країн колишнього соцтабору ці вибори мали б принаймні викликати зацікавлення через свою новизну. Недовіра до райдужного майбутнього Євросоюзу, яке старанно малювали протягом останніх років прихильники "поглибленої інтеграції", в результаті якої наступила б майже повна лікідація національних суверенітетів, протверезила багатьох європейців. Очевидно, кількість таких "євроскептиків" у майбутньому лише зростатиме, в тому числі й у Західній Європі.

Ще однією важливою тенденцією європейських виборів стало проходження до Європарламенту депутатів від окремих країн, що пропагують окремішню ідентичність своїх регіонів аж до майбутнього їх виокремлення в незалежні та суверенні держави. Йдеться про Паданію (північ Італії), Вельс та Шотландію, Фландрію та Каталонію. Це свідчить про зростання популярності ідей так званого регіоналізму, що може логічно завершитись сепаратистськими проектами, які змінять існуючу політичну мапу континенту. Успіхи регіоналізму є результатами відторгнення європейцями планів реорганізувати Європу вільних націй у багатонаціональний колгосп з густою сіткою мігрантських ґетто. Оскільки існуючі уряди та правлячі партії, які їх підтримують, ігнорують думку населення, на знак протесту від безвиході воно підтримує розмаїті регіоналістські ініціативи.

Врешті-решт, слід відзначити також повний провал транснаціональних партій, що будувались за принципом об'єднання ідеологічно споріднених сил країн Європи – очевидно, через брак реального ідеологічного наповнення довіра виборців до таких проектів різко скоротилась. Натомість націоналізм стрімко набирає силу та найближчими роками має шанс стати домінуючим чинником у Європі.

powered by lun.ua
Коментарі — 239
ANNA POLSKA _ 02.03.2010 22:58
IP: 95.27.62.---
в ЕВРОПУ НАС НАВЕРНОЕ НЕ ПРИМУТ ЗА ФАШИЗМ...ХОТЯ УКАЗЫ ЮЩЕНКО ЕЩЕ НЕ ПОЗДНО ОТМЕНИТЬ...
У меня кровное родство со Степаном Бандерой... как и он...я по матери – полька (он поляк), как и он...я по отцу- украинка (он украинец), но есть и различия... Я гражданка Укриаины... а он Был гражданином Польши, Я ЕСТЬ, А ЕГО НЕТ, Я КОРЕННАЯ ЛЬВОВЯНКА, А ОН ТОЛЬКО МЛАДЕНЦЕВ ВЕШАЛ ВО лЬВОВЕ, Я не убивала...а он убивал., я за единую Украину, а он за нищую Галичину...Я за свободную Украину... а он хотел быть ее диктатором... единственное отличие...он уже герой Украины... а я еще нет...у нас будете Вы все герои... Выбирайте...свободу и демократию...или мертвых и еще более мертвых младенцев...выбирайте...А Януковича Мы переживем...но и Ющенко нам не надо...а еврейка-армянка Тимошенко...обокравшая нас с Лазаренко... не рекомендую есть живьем...отравитесь...пусть все верне!... Национальное или националистическое, дружба или война... выбирайте...шановнi
Borman-AM _ 07.07.2009 20:03
IP: 193.22.84.---
Borman-AM: Продолжаю невместилось ниже
Всякому городу нрав и права;
Всяка имЂет свой ум голова;
Всякому сердцу своя есть любовь,
Всякому горлу свой есть вкус каков,

А мнЂ одна только в свЂтЂ дума,
А мнЂ одно только не йдет с ума.
Петр для чинов углы панскіи трет,
Федька-купец при аршинЂ все лжет.
Тот строит дом свой на новый манЂр,
Тот все в процентах, пожалуй, повЂрь!

А мнЂ одна только в свЂтЂ дума,
А мнЂ одно только не йдет с ума.

Тот непрестанно стягает грунта,

Сей иностранны 10 заводит скота.

ТЂ формируют на ловлю собак,

Сих шумит дом от гостей, как кабак, –

А мнЂ одна только в свЂтЂ дума,

А мнЂ одно только не йдет с ума 11.

Строит на свой тон юриста права,

С диспут 12 студенту трещит голова.

ТЂх безпокоит Венерин амур,

Всякому голову мучит свой дур, –

А мнЂ одна только в свЂтЂ дума,

Как бы умерти 13 мнЂ 14 не без ума 15.

Смерте страшна, замашная косо!

Ты не щадиш и царских воло
Borman-AM _ 07.07.2009 19:59
IP: 193.22.84.---
Blair:
Андрей-с-Востока:
Blair _ 27.06.2009 21:2

чомусь половина населення спілкується на російській мові і не тільки вдома, а й на роботі у ВУЗах і т.п... А це не є нормально. Я вчилась в Києвському університеті і там половина викладачів проводить пари по-російськи. Питання чому??? Якщо державна мова українська. При чому, коли відповідаєш по-українськи деякі вдають, що не чують чи не розуміють тебе. Де логіка? Ще раз кажу, ми живемо на Україні і спілкуватись повинні по-українськи, хоча би в офіційній сфері спілкування.
А этого куда, которого по праздникам получки видим с 500 гривенной купюры, в смысле Григория Сковороду. Он же был несвидомым философом может его с купюры вэк? Писал же он на таком языке:
Всякому городу нрав и права;
Всяка имЂет свой ум голова;
Всякому сердцу своя есть любовь,
Всякому горлу свой есть вкус каков,

А мнЂ одна только в свЂтЂ дума,
А мнЂ одно только не йдет с ума.

Петр для чинов углы па
Blair _ 07.07.2009 19:01
IP: 94.231.77.---
forg:
Тягнибік – осідає, Яйценюк – злітає.
Висновок – обидва проджект оф юнайтед стейтс оф крайсіс.
Такої версії ще не чула!!! Гарно в людей взагалі уява працює.
forg _ 07.07.2009 10:05
IP: 91.201.232.---
Тягнибік – осідає, Яйценюк – злітає.
Висновок – обидва проджект оф юнайтед стейтс оф крайсіс.
Євген14 _ 06.07.2009 10:29
IP: 82.207.118.---
Андрей-с-Востока:
Євген14 _ 25.06.2009 08:31
"Видумайте щось про Фаріон, крім тих крапочок."
Фарион как-то сказала, что украинцам надо избавиться от вредного принципа "лишь бы не было войны". В связи с этим можно только пожелать ей отправиться в любую горячую точку и не вернуться оттуда.
Що ви розумієте під тим висловом і бажано посилання давати коли цитуєте людей.
КазахМамай _ 03.07.2009 15:24
IP: 193.239.153.---
Тягнибок начебто й не знає, що сталося минулого разу, коли націонанізм тягнибоківського типу став домінуючим чинником у Європі.
Blair _ 30.06.2009 19:58
IP: 94.231.77.---
Андрей-с-Востока:
Blair _ 27.06.2009 21:21
"А реальні настрої в суспільстві треба змінювати."
Не то, чтобы я был заинтересован в переходе кого-либо на украинский язык, но у меня простой вопрос: есть ли конкретные предложения?
Ну якщо ви не зацікавлені, то яка різниця як? Чи ви депутат ВР і хочете запропонувати щось новеньке, ну чіста так, шоби вимахнутись?
Blair _ 30.06.2009 19:52
IP: 94.231.77.---
Андрей-с-Востока:
Blair _ 27.06.2009 21:2

Учить украинский – это давно не вопрос, все изучают украинский язык в школах. Более того, все его знают, разве что кроме тех, кто большую часть жизни прожил в СССР. Что дальше?
Вивчають можливо. Англійську мову теж в школі вивчають, але говорити по-англійськи не можуть. Так само вивчають і українську, та чомусь половина населення спілкується на російській мові і не тільки вдома, а й на роботі у ВУЗах і т.п... А це не є нормально. Я вчилась в Києвському університеті і там половина викладачів проводить пари по-російськи. Питання чому??? Якщо державна мова українська. При чому, коли відповідаєш по-українськи деякі вдають, що не чують чи не розуміють тебе. Де логіка? Ще раз кажу, ми живемо на Україні і спілкуватись повинні по-українськи, хоча би в офіційній сфері спілкування.
Андрей-с-Востока _ 28.06.2009 16:55
IP: 92.112.54.---
Blair _ 27.06.2009 21:21
"А реальні настрої в суспільстві треба змінювати."
Не то, чтобы я был заинтересован в переходе кого-либо на украинский язык, но у меня простой вопрос: есть ли конкретные предложения?

"Ми живемо в Україні і державна мова в нас українська, тому всі повинні вчитись державної мови."
Учить украинский – это давно не вопрос, все изучают украинский язык в школах. Более того, все его знают, разве что кроме тех, кто большую часть жизни прожил в СССР. Что дальше?
Blair _ 27.06.2009 21:21
IP: 94.231.76.---
Андрей-с-Востока:
bmi _ 26.06.2009 15:01
Видимо, я не знаю, о каких законах идёт речь. Радио и телевидение соблюдает языковые квоты, Янукович выучил украинский – это из того, что может регулироваться законом.
По-моему, требовать исполнения закона можно, только если он не противоречит реальным настроениям в обществе.

Навіть мавпу можна навчити говорити, що і зробили з Януковичем.
А реальні настрої в суспільстві треба змінювати. Ми живемо в Україні і державна мова в нас українська, тому всі повинні вчитись державної мови.

OlehVn _ 27.06.2009 19:33
IP: 95.132.159.---
Андрей-с-Востока _ 26.06.2009 15:33
**********
Андрей, а Вы вообще с какого Востока?
командор _ 26.06.2009 17:55
IP: 212.109.39.---
bmi _ 26.06.2009 12:05

Какие вила? О чем вы говорите? Неужели с вилами будете кидаться на русскоговорящего украинца?Неужели они,русскоговорящие,самый большой враг Украины? Вам это впаривают в голову,что бы вы не думали,что ваши дети недоедают,жены забиты бытом,мужья спиваются. Народ вымирает,а мне смешные рассказывают что- то об олигафрене. С какими мыслями и помыслами вы идете в семью к тому парню с востока? Что хорошего ты можешь сказать ему и его детям? Вилами трусить у носа? Поэтому и отношение такое к тягнибокам и им подобным.
вектра _ 26.06.2009 16:03
IP: 95.134.95.---
Вона єдина на цьому фронті.
вектра _ 26.06.2009 16:03
IP: 95.134.95.---
політики без ідеології не буде.
І крапка.
Майбутнє за СВОБОДОЮ
Андрей-с-Востока _ 26.06.2009 15:33
IP: 92.112.210.---
Євген14 _ 25.06.2009 08:31
"Видумайте щось про Фаріон, крім тих крапочок."
Фарион как-то сказала, что украинцам надо избавиться от вредного принципа "лишь бы не было войны". В связи с этим можно только пожелать ей отправиться в любую горячую точку и не вернуться оттуда.
Андрей-с-Востока _ 26.06.2009 15:30
IP: 92.112.210.---
bmi _ 26.06.2009 15:01
Видимо, я не знаю, о каких законах идёт речь. Радио и телевидение соблюдает языковые квоты, Янукович выучил украинский – это из того, что может регулироваться законом.
А чтобы чиновники массово заговорили на украинском, нужно, чтобы все граждане заговорили на украинском, но это и есть то, что вы называете "благими пожеланиями", т. е. утопия. По-моему, требовать исполнения закона можно, только если он не противоречит реальным настроениям в обществе.
Я думал, что у вас есть конкретные предложения, так сказать.
bmi _ 26.06.2009 15:01
IP: 195.24.131.---
ндрей-с-Востока:
_ 26.06.2009 13:50 Ви ж розумієте, що і добру справу, при бажанні- небажанні можна довести до абсурду...Стосовно державної політики в мовному питанні – то є приклади у світі (Ізраїль, Прибалтика, ФРН, Польща...) Тобто, в першу чергу, виконання!!! тих законів, які вже є, ...і, мушу константувати, що інше, що я думав, просто благіє пожєланія, бо виконання залежить від чиновників...Не може бути чесної, послідовної, демократичної, державницької політики в мовному питанні, а все інше – буде продовжуватись, бідність,дєрибан, " Голованівський р-н,Кіровог. обл. в маштабі України"...Від сьгоднішньої України, вірніше керівної " еліти " – нічого доброго не чекаю, тільки страх... Андрей-с-Востока:
Андрей-с-Востока _ 26.06.2009 13:50
IP: 92.112.210.---
bmi _ 25.06.2009 11:11
"Впевнений, що нема проблем, коли б державна!!! політика була"
Наверное, я не понимаю, что конкретно вы хотите от государства в отношении языкового вопроса.
bmi _ 26.06.2009 12:05
IP: 195.24.131.---
командор:
_ 26.06.2009 09:23 Стосовно Ітону, Кємбріджу – однаково, не в третьому, тим паче, не в шостому коліні благородні...На теренах України – породи! знайти важко, якщо можливо взагалі...Постарались, свого часу, і камсамалісти (а ви састаялі в них до званка) в пєрвих рядах...Тож і ми бували в свій час на вулицях, в СА, і, як повторює мій друг дитинства – " можєм падтвєрдіть 1-й разряд па улічнай дракє ". Звісно,шуткую... Хоча ситуація в країні все більше і більше доходить до необхідності застосовувати ВИЛА!!!
командор _ 26.06.2009 09:23
IP: 212.109.39.---
bmi _ 25.06.2009 11:31

По поводу баков поосторожней,мы англицких школ не кончали,больше на улице,с хулиганами.
bmi _ 25.06.2009 11:31
IP: 195.24.131.---
командор:____________ 24.06.2009 21:38___ Злой, ти, командор...Аналізуючи коменти ваші, не можу повірити, що " всьо так тонка ", іронічно, провокаційно... Вибачайте, але схиляюсь до думки, що це тупе горлопанство, нахрапістость...Дякуючи небажанню оточуючих (в рєалє) " связивацца ", або просто дати по бєкєнбардам...Хоча..., мо ви,в звичайному житті -м"який, пухнастий, добрий...
bmi _ 25.06.2009 11:11
IP: 195.24.131.---
Андрей-с-Востока:...Ваапщє то я с Днєпра...Ну, тіпо, в курсах, ну..., как всьо тут...І в Одєссє – нєрєдка биваю... Це до того, що я, суб"єктивно, можу оцінити і мовну ситуацію також...Впевнений, що нема проблем, коли б державна!!! політика була, а не влада чиновників (різнокольорових), які і маму рідну продадуть... _________ "...Они апеллируют к простой любви каждого человека к своему языку. "...- от не вважаю я, що це критична маса представників російської культури...Людям, а в цих регіонах середній вік не юний, ще одним (мовою) роблять" незручності ", при всих негараздах, ще один момент, який просто дратує...Я вже писав, що при переході на рос. мову! – були певні преференції, перспективи (ВУЗи і т. п.)._____"зато интересует окончательная консолидация украинцев на основе взаимопонимания и любви к своей стране. " +++++!!!
Євген14 _ 25.06.2009 08:31
IP: 82.207.118.---
Андрей-с-Востока _

Видумайте щось про Фаріон, крім тих крапочок.
Андрей-с-Востока _ 24.06.2009 21:57
IP: 92.113.211.---
командор:
Приглашать ли Андрюшку с востока для чистоты арбитража?
Командорчик, вам без меня не определиться. Так что платите арбитражный сбор, оба пишите сочинение на тему "почему я люблю Украину", присылаете мне, и через неделю я вам выдаю заключение. Конфиденциальность гарантируется.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter