Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Нація – це щоденний плебісцит

01 грудня 2011, 10:31

Відомий французький мислитель Ернест Ренан колись сказав: "Нація – це щоденний плебісцит". Продовжуючи його думку, зазначу, що це – постійний екзамен, це постійна готовність дати відповідь на виклики, які стоять перед Нацією. У новітній історії українці цей іспит складають успішно.

Чого не скажеш про нинішню владу в Україні. Яка, якщо і складає якийсь екзамен, то хіба що з агресивної українофобії та ненависті до Української держави.

Двадцять років тому, після століть бездержавності, на референдумі 1 грудня 1991 року українці сказали рішуче "так" Українській Незалежності. Прагнення волі і пасіонарність українців на той момент були настільки сильними, що й національні меншини, які проживали в Україні, визнали і підтримали волю нашої Нації. І навіть комуністична антиукраїнська більшість у парламенті – так звана "група 239" – була настільки деморалізована, що не змогла зупинити відновлення української державності.

Результати всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року були зримим виявом політичної волі української Нації до побудови незалежної держави. Цю волю не змогли ні задушити століття окупації, ні вбити терор, депортації та навіть геноцид, який чинили окупанти.

Референдум 1 грудня 1991 року – це перший у нашій новітній історії і, головне, успішний приклад прямого народовладдя, коли Нація безпосередньо вирішувала свою долю. До речі, вдруге українська Нація вдалася до прямого народовладдя у 2004-му, коли мільйони людей вийшли на вулиці проти свавілля влади і фальсифікацій. Тоді народ як джерело влади надав "помаранчевим" політикам безмежний кредит довіри на зміни в державі.

Двадцять років тому колосальна підтримка Незалежності на референдумі продемонструвала єдність українців з усіх без винятку областей, з усіх куточків України – без поділу на Схід чи Захід, Південь, Північ чи Центр.

Проте, референдум 1991 року так само засвідчив глибинний розкол між українською Нацією і совєцькою окупаційною адміністрацією, яка залишилася при владі. Минуло 20 років від референдуму, а влада, що складається з окупантів, їхніх нащадків та доморослої прислуги, так і залишається антиукраїнською. Саме тому влада грабує нещадно країну та визискує народ, а ще – постійно і безкарно паплюжить наші цінності: мову, історію, традиції.

Це сталося тому, що політикум – як націонал-демократи, так і комуністи – нав'язали українцям думку, що досить того, щоб окупант змінив прапори з червоно-голубих на синьо-жовті – і він автоматично перетвориться на "державника". Хтось із них у це наївно вірив, але більшість свідомо дурила громаду з єдиною метою – втриматися при владі. Тому в Україні, на відміну від інших у недавньому окупованих Москвою держав – Чехії, Польщі, Литви тощо – не відбулося люстрації. Ми не розірвали ті пута, якими були припнуті до Кремля і Луб'янки. Ми не пройшли морального очищення від вантажу десятиліть московської окупації.

Усі 20 років Незалежності нас – українців – переконували, мовляв, "необхідний компроміс із владою". Це робили так звані націонал-демократи в кінці 80-х – на початку 90-х, коли твердили, що без комуністів не вдасться зберегти територіальну цілісність; це робили ті самі діячі наприкінці 90-х, наполягаючи на тому, що "господарник" Кучма буде добрим Президентом; це робили "помаранчеві" ідеологи "меморандумів", "широк" і "ПРиБЮТів". Це намагаються робити й сьогодні.

Годі говорити про результати цих компромісів! Вони завжди оберталися змовою антиукраїнських кримінально-олігархічних кланів проти української Нації. Про це свідчить двадцятилітня історія Незалежності.

Нині для всіх стає очевидним, що в Україні зріє третя у новітній історії українська революція. Вона об'єднає всю Націю в боротьбі за соціальну та національну справедливість. І, без сумніву, вона буде переможною лише тоді, коли революційною мітлою вимете антиукраїнську владу з її кабінетів, зламає систему окупаційної адміністрації та наведе в державі національний порядок.

Маємо скласти цей іспит успішно. Як тоді – на референдумі 1 грудня 1991 року.P.S.
20 років тому, разом із активістами Студентського Братства Львівського медінституту, ми агітували за Україну на теренах козацької Миколаївщини. Під час референдуму були спостерігачами у Первомайському районі Миколаївської області.

Пам'ятаю, як нас із моєю молодою дружиною в якості офіційних спостерігачів місцева влада села Софіївка розмістила на нічліг у страшнючий і холоднючий, совєцького типу гуртожиток. Я там до п'ятої ранку агітував якихось роботяг проголосувати за Україну і українського Президента. А вже о шостій треба було бути "у всеозброєнні" на дільниці. Спати хотілося страшенно, але я пишався, що навернув кілька "заблукалих душ", і буде кілька додаткових голосів за Україну. Моєму розчаруванню не було меж: вони просто не прийшли на дільницю, бо були з іншого регіону і голосувати там не могли)))Я – по ту сторону об'єктива.

powered by lun.ua
Коментарі — 72
Dovbush50 _ 04.12.2011 12:32
IP: 188.230.41.---
svyryd1:
====
Ну й наївний і немудрий той, що на псевдо svyryd1!!! Невже він не знає, що прихід до влади Тягнис р...в у Галичині зумовлений в першу чергу огульною критикою т.зв. "мегаблоків", в тому числі і БЮТ-Батьківшини? Отже, якщо Слабо-дарасти мають хоч крихту гонору, то мусять іти (або не йти) до Верх. Зради по владу с а м о с т і й н о!
svyryd1 _ 04.12.2011 06:56
IP: 178.49.122.---
Пане Олеже! Подивився Ваш виступ у Княжицького. Все гарно за виключенняс Тимошенко. Більш рішуча Ваша підтримка боротьби за справедливий суд та людську гідність Вам лише на користь. Недоречні якісь вислови про "злочини"Тимошенко – їх не було. Не треба підігравати в цьому бандюкам. І не по партнерські це зараз. "СОЛІДАРНІСТЬ ПОНАД УСЕ" має стати спільним гаслом усіх сил спротиву. Без єднання сил марні сподівання на перемогу. Самотужки ніхто банду здолати не здатний. Будьте більш критичним до своїх висловів, не тягніть ковдру на себе. Тоді Вам повірить широкий загал. Цього потребує зараз українство.
svyryd1 _ 03.12.2011 14:22
IP: 178.49.122.---
Пане Олеже! Чорнобильці Донбасу вже висунули вимогу відставки президентата розпуску Ради і нових виборів. "Свобода" має приєднатися! Не будьте гонорові – думайте за справу, думайте за Україну!
Enki _ 02.12.2011 08:02
IP: 94.244.24.---
Видите ли, г-н Тягныбакс, если бы вы заняли непримиримую позицию по делу Тимохи, а не вливались в ейный КОД с призывами "Свободу нашей Анжеле Дэвис!", если б на последнем шустершоу не вели речи об объединенных списках на выборах вместе с полностью дискредитировавшими себя "помаранчевыми", я бы, возможно, вам и поверил. По сути, вы поддержали и продолжаете поддерживать один из таких же антиукраинских криминально-олигархических кланов, против которых тут гневно брызгаете слюнями. "Тому продовжуючи думку, зазначу, що ви свiй екзамен не здали". Нехорошо елозить жопой по двум стульям.

А с вашим выводом, что у "новітній історії українці цей іспит складають успішно", также можно поспорить. Оно, конечно, похвально ваше стремление поддерживать в народе надежду, шо он – стоически-уникально-генияльный. Но тока за каких-то 20 лет очутиться на задворках цивилизованного мира, отдать всю власть в стране бизнес-криминалу – это надо гениально удариться головками
mikola46 _ 02.12.2011 07:08
IP: 46.98.4.---
Только СВОБОДА может провести люстрацию власти,нужны патриоты Украины,а не милльярдеры и
чинуши по блату-МЫ ВЕРИМ что это ВАМ под силу!!!!!!!!
svyryd1 _ 02.12.2011 05:21
IP: 178.49.122.---
Пане Олеже! Сміливіше висувайте заклик до СОЛІДАРНОСТІ усіх сил спротиву. Від цього "Свобода" тільки виграє. Переконаний. що зараз той заклик підтримають ВСЮДИ, зокрема в Добасі. За таку об'єднавчу силу будуть голосувати значно охоче, ніж просто за націоналізм. Цього зараз потребує суспільство, це буде вирішальний крок до перемоги.
interessante _ 02.12.2011 03:03
IP: 212.182.93.---
vasylevych:
Раніше БЮТ, українофоби та агентами Кремля паплюжили Ющенка. Тепер
вони переключилися на ВО "Свобода"-єдину реальну силу, що бореться за Україну.
Ніхто нікого не паплюжить іточно не БЮТ-це ж союзники. Просто хай Тягнибок тримає чіткішу лінію українського націоналізму 21го століття а не німецького нацизму 30их років 20го століття. А якщо є там всякі Михальчишени що дурядь голову молоді або самі фанатіють від нацизму то у Львові на Кульпарківській є жовтий будинок.Якщо Свобода не реагує а тримає їх то вона підписується під нацизм де факто.Перестати пора утримувати подвійні стандарти.Є партія є програма є офіційна лінія- хто не розуміє па-па! Інакше вся партія па-па!Я от би Свободу підтримав не будь там отих от нацистськіх фліртів та візьми голова партя це питання під контроль, відмежуйся, спростуй тощо. А він сидить в рот води набрав наче його таке влаштовує...Тепер"ненароком"Ренана цитує (з Ґебельсом непомітно розійшлись?-надто вже непомітно п.Олеже
abobora1 _ 01.12.2011 23:40
IP: 93.102.95.---
а_мне_весело _ 01.12.2011 19:42
русская вера (она же греческая и т.д.) – это православное христианство.
зачем же тогда поляки окатоличивали русь и склоняли нас, русских, к папизму Pane! Szo bulo 500 rokiv tomu,to mynulo.CHto chotiv ''sklonitsia k papizmu´´toi schylyvsia,chto ne chotiv,toi ne schylyvsia.A chtosi pishov v baptysty,a inshi do svidkiv Ehovy i take inshe,a chtosi,vzahali do musulman podavsia...To szo budem vsich nenavydity?
abobora1 _ 01.12.2011 23:16
IP: 93.102.95.---
_мне_весело _ 01.12.2011 19:37
Дуже дякую!
переходи уже на польский, звизденыш, не придуривайся
Pane! To vy rozumiete polsku? To zomu z takoiu zloboiu?...
это не злоба, а насмешка
насчет польской, то она от украинской не сильно отличается, вот только поляки стесняются об этом говорить
Pane! Neznannia porodzue strach,strach porodzue nenavysti. Poliaky nizoho ne''stisniaiutsia´´. Rosiysku rozumiiuti,abo rozumiiuti kraze,tomu szo,vona fonetyzno blyzza do polskoi,ukrainskoi ne rozumiiuti,abo rozumiiuti pohano,a,vzahali, vsi movy,tak,zy inakshe nakladuitisia odna na druhu. Naibilshe schoza na ukrainsku chorvatska,slovenska,a potim,mozlyvo,serbska...Liudy,iaki volodiiuti ukralnskoiu,potrapyvshy v CHorvatiiu zy v Sloveniiu z podyvom vyiavliaiuti szo ich rozumiiuti i vony vse rozumiiuti...
Dovbush50 _ 01.12.2011 23:13
IP: 188.230.41.---
Тягни... сказав: "Нині для всіх стає очевидним, що в Україні зріє третя у новітній історії українська революція. Вона об'єднає всю Націю в боротьбі за соціальну та національну справедливість. І, без сумніву, вона буде переможною лише тоді, коли революційною мітлою вимете антиукраїнську владу з її кабінетів, зламає систему окупаційної адміністрації та наведе в державі національний порядок."
====
Цікаво чи мав він на увазі український ж и д о-масковскій олігархат (який стільки років паразитує на роботягах) чи знову щось абстрактне?
khmelnytskyy _ 01.12.2011 20:03
IP: 93.77.3.---
в Хмельницькому 8 бютівців в обласній раді, 8 бютівців в міській раді вже перейшли до регіоналів.
але то так – дрібниці.
цікава річ зясувалася тепер. 40 мільйонів на будівництво водогону роздеребанили на трьох мер – бютівець Мельник, губернатор – регіонал Ядуха, нардеп-бютівець Лукашук.
гроші закопують в землю, труби кладуть неякісні.
http://1tv.com.ua/uk/news/2011/11/30/12172
SH_Holms _ 01.12.2011 20:00
IP: 195.211.242.---
Peyto:
svyryd1:
Пане Олеже! Доведіть, що свободівці розуміють важливість СОЛІДАРНОСТІ – підтримайте Тимошенко
ви що з неба звалились – де Свобода має найбільші фракції, всюди ухвалено резолюції на користь Тимошенко. А в чернівецькій міськраді до прикладу, де БЮТ має більшість на пару з ФЗ не те, що не висловились на захист своєї лідерки, а ще вибрали на посаду секретаря регіонала.
...не звизди, ушлепок... в Черновцах только ФЗ встал на защиту мера... все остальные, в т.ч. и Свобода сказали одобрямс...)
Peyto _ 01.12.2011 19:47
IP: 95.135.77.---
svyryd1:
Пане Олеже! Доведіть, що свободівці розуміють важливість СОЛІДАРНОСТІ – підтримайте Тимошенко
ви що з неба звалились – де Свобода має найбільші фракції, всюди ухвалено резолюції на користь Тимошенко. А в чернівецькій міськраді до прикладу, де БЮТ має більшість на пару з ФЗ не те, що не висловились на захист своєї лідерки, а ще вибрали на посаду секретаря регіонала.
svyryd1 _ 01.12.2011 18:17
IP: 178.49.122.---
Пане Олеже! Доведіть, що свободівці розуміють важливість СОЛІДАРНОСТІ – підтримайте Тимошенко
abobora1 _ 01.12.2011 17:49
IP: 93.102.95.---
а_мне_весело _ 01.12.2011 11:06
IP: 77.52.223.--настоящие украинцы – это исключительно униаты. они уже не русские, но еще не поляки, находясь в конфликте и с теми, и с другими
одним словом, запроданцы и предатели русской веры
не в мове дело
Pane! Ne isnue ni '''ruskoi very´´ni polskoi,ni ukrainskoi,ni nimecikoi,tak iak ne isnuie riznych Bibliy zy Koraniv,a e vira v Boha,abo yiyi nemae. Vy davno viryte v Boha?
Peyto _ 01.12.2011 17:48
IP: 95.135.77.---
svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/026105/
Peyto _ 01.12.2011 17:46
IP: 95.135.77.---
svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/026106/
abobora1 _ 01.12.2011 17:34
IP: 93.102.95.---
а_мне_весело _ 01.12.2011 11:27
IP: 77.52.223.--reed:
[antonybs:

Дуже дякую!
переходи уже на польский, звизденыш, не придуривайся
Pane! To vy rozumiete polsku? To zomu z takoiu zloboiu?...
abobora1 _ 01.12.2011 17:22
IP: 93.102.95.---
Odessa09 _ 01.12.2011 13:47
IP: 85.238.112.--abobora1:
Odessa09 _ 01.12.2011 11:41
IP: 85.238.112.-Тягнибок и SSвобода – феномен політичної проктології, Pane! Bez sumniviv,vy e fenomen polityznoi psychiatrii,a, mozlyvo,ne tilky polityznoi,,,
Закрыть Тягнибока и вопрос об УПА навсегда, вот это б спокойней стало в стране. Он же только разжигает ненависть среди людей и раскалывает общество. Достали уже с этим копанием истории, лучше б разобрались с нынешним положением дел в эконо-мике, образовании, медицине и трудоустройстве. Пока народ будет заниматься "про-блемами" истории, которые никому нафиг не нужны, Pane! Zakryty ''vopros ob UPA´´ nemozlyvo, naviti,iakzo zakryty Tiahnyboka...dlia tzioho potribno perebyty vsich chto zyve na terytorii Ukrainy i spalyty vsi knyzky pro nych po vsiomu svitovi,a ce,pane, naviti Stalino ne vdalosia... A problemamy istorii zaimaiutisia vsi narody i vyvzaiuti yich doskonalno,i ukrainskoiu takoz...
Stakhanov _ 01.12.2011 17:18
IP: 213.159.235.---
Odessa09 _ 01.12.2011 15:04
IP: 85.238.112.--Основание теории украинского национализма было заложено в "Книге бытия украин-ского народа" Костомаров выдвинул тезис о двух русских народностях, доказывая суще-ствование отдельной "южнорусской" народности. Значительный вклад в развитие украин-ского национализма сделал Францишек Духинский, польский историк и публицист, кото-рый подвел интеллектуальный базис под ранних украинских националистов. Поляки так-же первыми стали широко употреблять термин "Украина", в противовес принятому в Рос-сии имперскому названию "Малороссия". Дальнейшее обоснование имела работа Михаи-ла Грушевского, который стремился довести историю украинцев до периода, предшест-вующего появлению Киевской Руси.
======
больше читай первоисточников, пейсатый! Ты уже на пути к исправлению. У тебя есть шанс остаться жить в Украине после падения бандитской власти.
abobora1 _ 01.12.2011 15:56
IP: 93.102.157.---
Odessa09 _ 01.12.2011 15:04
IP: 85.238.112.--Основание теории украинского национализма было заложено в "Книге бытия украин-ского народа" Костомаров выдвинул тезис о двух русских народностях, доказывая суще-ствование отдельной "южнорусской" народности. Значительный вклад в развитие украин-ского национализма сделал Францишек Духинский, польский историк и публицист, кото-рый подвел интеллектуальный базис под Pane! Rosiyski tzari,pozynaiuzy z KaterynyII, nimecikoho phodzennia, a mozlyvo,potribno pozynaty z Riurykovyziv i zakinzuvaty Stalinym... Nemae znazennia,iakoho pachodzennia liudyna zy ideia... A e osnovnym,zy popil Klaasa bie VAM V HRUDY, iak Tiliu Ulenspiheliu...
Peyto _ 01.12.2011 15:16
IP: 95.135.239.---
interessante:
Пане Тягнибок – з цілою пошаною, – повиганяйте тих хто цитує Ґебельса з рядів партії а тоді беріться за цитати Ренана... – інакше ви ніхто інший як сам головний провокатор. В одній партії не можуть бути нацисти та кураїнські націоналісти (це взаємовиключні поняття в наслідок еволюції українського націоналізму в результаті якої укр націоналісти стали в опозиції до нацизму).
Ціла партія а не окремі особи несуть відповідальність за тези які наприклад виголошував Михальчишин. Якщо ви таких людей не виганяєте та мовчите на виголошення ними нацистських пропо – то ви з цим згоджуєтесь. Порядна партія не стосує подвійних стандартів типу – все що погане за це ми відповідальності не несем (то погляд окремих осіб) а все що добре = наша заслуга, інакш чим ви відрзняєтесь від влади (чим ситуація з Михальчишеном різниться ві ситуації з Болдирєвим?)?
Про доноси "інтелектуальні" та професійні
http://www.pravda.com.ua/columns/2011/12/1/6801953/
SH_Holms _ 01.12.2011 15:09
IP: 91.222.169.---
Odessa09:
... украин-ского...суще-ствование...украин-ского...кото-рый...Рос-сии...Михаи-ла...
предшест-вующего...теоретиче-ский...Вяче-слав
...тролль, ты на столько туп, что даже переносы не удосужился убрать с текста...)) и где рыги таких тупых понабирали?...)
abobora1 _ 01.12.2011 15:06
IP: 93.102.157.---
а_мне_весело _ 01.12.2011 14:17
IP: 77.52.223.--закрывать зоотягнибока надо вместе с регионалами в одной камере
Pane, iakomu '' veselo´´! Ne vpevnenyi zy potribno v odniy kameri, a osi dlia vas okremoi palaty vystazylo b...
abobora1 _ 01.12.2011 14:54
IP: 93.102.157.---
Семенен _ 01.12.2011 14:00
IP: 194.44.160.--Пане Олеже, з річницею Вас референдуму!!!
І не звертайте увагу на гавкіт, який здіймають навколо Вас!
Слава Нації! Нації від Сяну до Дону!
Відповісти | З цитатою
Pane! Vy slavyte te zoho, na zali, ne mae... E nevelyka kilkisti intelektualiv /zaliuhidna kupka/, iakych malo chto zue, bo incha, velyka kilkisti neintelektualiv, ne choze zuty,bo potribno intelektualno ''napriahatysia´´... I tak bulo zavzdy... Tomu nema ni nacii, ni narodu, a raby porodzuiuti rabiv... Tomu to i viz i nyni tam... V boloti...
Уряд реформ366 Україна та Європа1001 Aтака Путіна1153 Корупція1227 Свобода слова561
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter