Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Відозва ВО "Свобода" до вчителів, учнів, їхніх батьків: Про заходи протистояння нищенню української гуманітарної складової освіти

29 січня 2013, 10:35

Бойкотувати і не приймати ймовірний вихід імперського підручника з історії України; масово і категорично відмовлятися від вивчення у школі мови окупанта – російської; активно здійснювати національне виховання через знакові націєцентричні факти нашої історії у супротиві до відновлюваної совєцько-московської ідеології. До таких дій закликає відозва Всеукраїнського об'єднання "Свобода", спричинена цілеспрямованим нищенням української гуманітарної складової освіти. Аби не дати зробити з української молоді слухняних московських рабів та яничарів, "Свобода" закликає освітян, студентів, школярів та їхніх батьків усіма прийнятними методами боронити духовну незалежність, без якої вся інша незалежність – примарна.

"Кожна самостійна і незалежна держава освітню та наукову галузь вважає за першорядну та стратегічну. Освіта та наука є не лише ідеологічною та культурною передумовою буття нації, але її економічною основою.

З огляду на колоніяльну та холуйську ідеологію теперішньої влади, зокрема совєцько-рабський світогляд міністра освіти та науки Д. Табачніка, – ми отримали найбільшу загрозу для нашого суверенітету. Табачніки посягають на духовну основу української незалежности: мову як спосіб мислення нації та історію як її свідомість та пам'ять. Без цих двох фундаментальних опор освіти та науки неможливий розвиток і побудова національної держави.

Зменшення прохідного балу з української мови під час вступу, скасування іспиту з української мови при завершенні бакалаврату, перехід на навчання іноземців з державної мови на мову ворожої держави – російську, ймовірне запровадження мови окупанта як предмету в середні школи, запровадження асиміляторського конкурсу вивчення російської мови "Лукоморьє" – все це свідчить про оголошену всередині країни війну з мовою титульної нації – УКРАЇНСЬКОЮ.

Елементом руйнації самодостатнього національного світогляду та його входження у світовий контекст є перетворення шкільного курсу зарубіжної літератури у курс російської літератури, що сповна має переорієнтувати українських школярів на російські духовні цінності та моделі поведінки.

Виняткову роль у цьому відведено переписуванню підручників з історії України, де брутально вилучено історичні факти протиборчого змагання нашої нації за право мати Незалежну Державу. Зокрема, з підручника історії для 5 класу вилучено знаменні "помаранчеві" події 2004 року, факт союзництва СССР з нацистською Німеччиною, боротьбу УПА з нацистами та портрет Героя України Романа Шухевича, Голодомор як геноцид нації, організований Москвою, масштабну повоєнну русифікацію українських шкіл у 50-х роках, масові репресії українців у 30-80-і роки, вбивчу большевицьку колективізацію та атеїстичну чуму ХХ століття, обов'язковість знань під час вступних випробовувань життєдіяльности Героїв України Степана Бандери і Романа Шухевича. Отже, знищення української гуманітарної складової освіти – продуманий і підтримуваний ззовні план не просто міністра-українофоба, але чинного уряду та Президента.

1933 року Провідник нашої нації Степан Бандера під час навальної полонізації української освіти зініціював резонансну шкільну акцію "У боротьбі за душу української дитини", де зауважив:

"Молоді друзі! Українські школярі! [...] не дайте, щоб з Вас вороги зробили яничарів! Не дайте, щоб ляхи обернули Вас у своїх слухняних рабів! Ви маєте бути лицарями й борцями за волю України! Перед Вами велика свята боротьба".

Як ніколи, ці слова Провідника злободенні. Аби не дати зробити з нашої молоді слухняних московських рабів та яничарів, ВО "Свобода" закликає Вас усіма прийнятними методами боронити нашу духовну незалежність, без якої вся інша незалежність примарна:

- бойкотувати і не приймати ймовірний вихід імперського підручника з історії України через принципове навчання лише за теперішніми підручниками;

- організовувати гуртки вивчення історії української державности та спецкурси "Лідери нації", "Українські перемоги", "Українська військова історія" тощо.

- пам'ятаючи про чорний для української освіти 1938 рік, коли російська мова стала обов'язковим предметом, і 1958 рік, коли можна було відмовитися від вивчення української мови, – тепер масово і категорично відмовлятися від вивчення у школі мови окупанта – російської як подальшого надійного засобу асиміляції українців;

- активно здійснювати національне виховання через знакові націєцентричні факти нашої історії у супротиві до відновлюваної совєцько-московської ідеології, а відтак залучати молодь до активної політичної боротьби і протистояння з теперішнім реваншистським режимом;

- повсякчас найрізноманітнішими формами та методами демонструвати свою українськість.

Наше невідступне і послідовне прагнення жити своєю МОВОЮ і наснажуватися власною ІСТОРІЄЮ зробить нас нездоланними і непереможними. Звідси така нахрапистість антиукраїнської влади та імперська агресивність Москви. Ми на своїй, від Бога даній землі – і жоден місцевий перевертень чи чужинець не зуміє накинути нам своєї волі", – йдеться у відозві ВО "Свобода", яку ініціювала член Політради Всеукраїнського об'єднання "Свобода", відомий мовознавець, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Ірина Фаріон.

powered by lun.ua
Коментарі — 158
PУTA _ 08.02.2013 16:30
IP: 46.200.137.---
Українська мова стала офіційною на конкурсі блогерів The BOBs
5 лютого 2013, 14:19 Лівий Берег

Остаточний список всіх переможців – за версіями журі і користувачів – буде оприлюднені 7.05.2013 на сайті The Bobs
Переможці конкурсу будуть запрошені на церемонію нагородження, яка відбудеться 18.06.2013 під час конференції Deutsche Welle Global Media Forum в Бонні
PУTA _ 08.02.2013 16:29
IP: 46.200.137.---
Українська мова стала офіційною на конкурсі блогерів The BOBs
5 лютого 2013, 14:19 Лівий Берег

Українська мова офіційно включено до переліку найбільшого міжнародного конкурсу блогерів The BOBs, який проводить Detsche Welle. Про це повідомляється на офіційному сайті керівництво Deutsche Welle Blog Awards.
На найближчі два роки постійним членом журі від України обрано журналіст "Української правди" Мустафа Найєм.
Щорічний міжнародний конкурс блогерів Best of the Blogs був заснований в 2004р
Номінантами конкурсу можуть стати блоги, написані на одному з 14 конкурсних мов. Приз конкурсу The Bobs присуджується в 34 номінаціях – шість міжнародних і 28 мовних). Переможці The BOBs визначаються рішенням міжнародного журі та за результатами відкритого онлайн-голосування користувачів з усього світу.
Прийому пропозицій триватиме з 6 лютого по 6.03.2013
Відкрите голосування за фіналістів конкурсу – з 3 квітня по 7 травня. Щодоби можна буде віддати один голос у кожній номінації
SVV _ 05.02.2013 15:57
IP: 193.84.22.---
ПР можна зрозуміти: підкидаючі такі питання вони свідомо провокують розкол між людьми – "поділяй та володарюй". А ось чому так на то ведеться ВО "Свобода" – не зрозуміло. Все одно ця влада фактично нелегітимна і все що прийнято по так званих "реформах" прийдеться переглядати. То може не варто витрачати сили, розколювати людей і підігравати владі, роблячи російськомовних ворогами, а сконцентруватися на більш важливих справах?
Slovjnka _ 05.02.2013 00:10
IP: 46.30.167.---
книжник:
_ А захищати в Україні на сьогоднішній день потрібно тільки українську,_ То й захтщайте – талановитими книжками, видовищними телепередачами, високоінтелектуальними стрічками, а не воланнями "Не пущати. Не дозволяти. Не бачити"
А ми й захищаємось, – будуть і високоінтелектуальні стрічки, книжки були, є, а буде ще більше. А поки, що для того, щоб не псувати психіку і не бачити того засилля низькопробної російської "культури", особисто я просто викинула телевізор...
книжник _ 04.02.2013 18:23
IP: 178.137.105.---
_ А захищати в Україні на сьогоднішній день потрібно тільки українську,_ То й захтщайте – талановитими книжками, видовищними телепередачами, високоінтелектуальними стрічками, а не воланнями "Не пущати. Не дозволяти. Не бачити"
книжник _ 04.02.2013 13:48
IP: 178.137.105.---
_Англії _ Цікавенько чути про "безпроблемну Англію" (мабуть Британію" звідки вже "лижи нагострила Шотландія" "Німеччина: Офіційна мова – німецька мова. Данська мова, сорбська мова, фризька мова, мова ромів (циганська мова) є офіційно визнаними мовами етнічних меншин" – Беремо приклад.
Франція – окрім приклада у мовні царині повинні визнати, що Франція ж метрополія, а не колонія. А про теревенять панове? Україна -бувша колонія. То й як колонія можже брати приклад метрополії. ось Індія тоді більш підходить. Теж колонія. Британії. І що цікаво той те, що англійськ а й досі серед державних мов Індії.
книжник _ 04.02.2013 07:40
IP: 178.137.105.---
До речі, ось у Фінляндії де менш 10% населенняч шведи, шведська мова отримала статус державної. І фіномовні яких десь під 90% не триндякають шведам, щоб ті за своє бажання говорити шведською, а не фінською забиралися у Швецію, не говорять фіни і про те, що хай шведською опікується Швеція а у нас -Фінляндія.:) Оце і є європейський підхід. А у нас у паньства свідомого отака подвоєність – З одного боку вони за демократію, свободу та повагу прав особистості. А з іншого суто у них більшовицьке бажання всіх незгодним або заткнути рота, або вислати їх нахрєн з країни. То й панове укрсвідомі ви визнічіться, хто ви є. Євродемократи, або більшовики у вишиванках.
книжник _ 04.02.2013 06:02
IP: 178.137.105.---
_знищити українську_ Ваші слова – банальна демагогія:)._якщо російськомовні платники податків переїдуть до Росії і будуть платити податки_ А це банальна ксенофобія:) 21 століття зара на календарі, щоб про переселення за мовними ознаками говорити. Ви ще етнічні чистки запропонуйте:) До речі, у себе вдома можете про вході знак про заборону говорити іншими мовами окрім укр.мови. ВДОМА. НА ТИХ МЕТРАХ ЖИПЛОЩІ ЯКИМИ ВИ ВОЛОДІЄТЕ. А ось вирішувати як то буде у державі буцдуть спільно всі і укрмовні і росмовні.
Slovjnka _ 03.02.2013 23:01
IP: 46.30.167.---
книжник:
_Україна, а не Росія і опікуватись Україна повинна власною мовою та культурою_Опікуватися держава Україна повинна правами своїх ГРОМАДЯН. І якщо у десятків мільйонів ПОВНОПРАВНИХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ ПЛАТЯТЬ ПОДАТКІ ЦІЙ ДЕРЖАВІ І ЇЇ УТРИМУВАЮТЬ НЕ МЕНШ НІЖ ЇХ УКРАЇНОМОВНІ СПІВГРОМАДЯНИ є попит на російську мову та культуру той держава має брати це до уваги.

Буде логічно, якщо російськомовні платники податків переїдуть до Росії і будуть платити податки там, якщо їм українська так вже поперед горла.
Slovjnka _ 03.02.2013 22:43
IP: 46.30.167.---
книжник:
_Україна, а не Росія і опікуватись Україна повинна власною мовою та культурою_Опікуватися держава Україна повинна правами своїх ГРОМАДЯН. І якщо у десятків мільйонів ПОВНОПРАВНИХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ ПЛАТЯТЬ ПОДАТКІ ЦІЙ ДЕРЖАВІ І ЇЇ УТРИМУВАЮТЬ НЕ МЕНШ НІЖ ЇХ УКРАЇНОМОВНІ СПІВГРОМАДЯНИ є попит на російську мову та культуру той держава має брати це до уваги. До речі зазирніть у Конституцію і проситаєте про рівність всіх громадян незалежно від мови і про те, що у державі Україна російська та інші мови мають право РОЗВИВАТИСЯ.:) До речі Ваше "хуторянське_"нехай піклується Росія на своїй території_ аж ніяк не вбачається у досвіді Європи. Наприклад у Словаччині, Румунії, Авсрії угорська мова отримала офіційний статус і нікому у Словаччині не прийшло у голову попатякати про те, що хай піклуються про угорську в Угорщині:)
То по вашому щоб розвивалась російська, обов'язково треба знищити українську?
книжник _ 03.02.2013 22:33
IP: 178.137.105.---
_кожна поважаюча себе країна, – це збереження власної культури і насамперед власної мови.чомусь не хоче займатись збереженням української..._ Зберігайте, але чому Ваше зберігання може відбуватися лише за наявності витеснення російської? А стосовно Росії. то там ситуація дещо інша. Тобто якби бажання розвивати українську проявляли самі українці -російські громадяни той багато що зрушилося з місця, а то як свідчать приклади у Москві там не могли навіть набрати достатньо бажаючих першочків у україноммовний клас.
книжник _ 03.02.2013 22:30
IP: 178.137.105.---
_Україна, а не Росія і опікуватись Україна повинна власною мовою та культурою_Опікуватися держава Україна повинна правами своїх ГРОМАДЯН. І якщо у десятків мільйонів ПОВНОПРАВНИХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ ПЛАТЯТЬ ПОДАТКІ ЦІЙ ДЕРЖАВІ І ЇЇ УТРИМУВАЮТЬ НЕ МЕНШ НІЖ ЇХ УКРАЇНОМОВНІ СПІВГРОМАДЯНИ є попит на російську мову та культуру той держава має брати це до уваги. До речі зазирніть у Конституцію і проситаєте про рівність всіх громадян незалежно від мови і про те, що у державі Україна російська та інші мови мають право РОЗВИВАТИСЯ.:) До речі Ваше "хуторянське_"нехай піклується Росія на своїй території_ аж ніяк не вбачається у досвіді Європи. Наприклад у Словаччині, Румунії, Авсрії угорська мова отримала офіційний статус і нікому у Словаччині не прийшло у голову попатякати про те, що хай піклуються про угорську в Угорщині:)
Slovjnka _ 03.02.2013 22:00
IP: 46.30.167.---
книжник:
Взагалі то мова це система якою певна кількість людей кодифікує та передає інформацію. І тікі у паньства укрсвідомого мова це якийсь сакральний артефакт.:)
Можна і так сказати. Найперше, що повинна робити кожна поважаюча себе країна, – це збереження власної культури і насамперед власної мови.
У Росії проживає багато українців, але Росія, чомусь не хоче займатись збереженням української...
Slovjnka _ 03.02.2013 21:55
IP: 46.30.167.---
книжник:
_Російську і так всі знають_:) Ну так і українську в укромовних родинах знають то навіщо усіляки там уроки з шгаматики, лексики, правопису?:) І так уразі чого накалякають заяву у якийсь держзаклад:)
_від неї рятуватись треба_ Ось і ПЕРСОНАЛЬНО РЯТУЙТЕСЯ. ПЕРСОНАЛЬНО. А інші якось і самі визначаться що їм треба робити по відношенню до російської мови.
Це, шановний Україна, а не Росія і опікуватись Україна повинна власною мовою та культурою, а про рускій язик нехай піклується Росія на своїй території.
книжник _ 03.02.2013 21:53
IP: 178.137.105.---
Взагалі то мова це система якою певна кількість людей кодифікує та передає інформацію. І тікі у паньства укрсвідомого мова це якийсь сакральний артефакт.:)
книжник _ 03.02.2013 21:50
IP: 178.137.105.---
_Російську і так всі знають_:) Ну так і українську в укромовних родинах знають то навіщо усіляки там уроки з шгаматики, лексики, правопису?:) І так уразі чого накалякають заяву у якийсь держзаклад:)
_від неї рятуватись треба_ Ось і ПЕРСОНАЛЬНО РЯТУЙТЕСЯ. ПЕРСОНАЛЬНО. А інші якось і самі визначаться що їм треба робити по відношенню до російської мови.
Slovjnka _ 03.02.2013 21:42
IP: 46.30.167.---
книжник:
_мову ворога потрібно знати і в школі, хоча б в мінімальному об'ємі для бажаючих, викладати_окрім російської викладають і англійську і французську і німецьку.:) Авжеж,потрібно знати мови ворогів.
Російську і так всі знають, нащо на неї час витрачати? Краще вже англійську та німецьку вивчити.
книжник:

_про захист власної мови і культури,_ Захист власного який зводиться до намагань заборонити надовго не вистачить.
Ніхто російської не забороняє, від неї рятуватись треба. Навпаки іде згортання застосування української у власному домі.
книжник _ 03.02.2013 21:23
IP: 178.137.105.---
_про захист власної мови і культури,_ Захист власного який зводиться до намагань заборонити надовго не вистачить.
книжник _ 03.02.2013 21:22
IP: 178.137.105.---
_мову ворога потрібно знати і в школі, хоча б в мінімальному об'ємі для бажаючих, викладати_окрім російської викладають і англійську і французську і німецьку.:) Авжеж,потрібно знати мови ворогів.
Slovjnka _ 03.02.2013 07:40
IP: 46.30.167.---
tornado47:
Схиляю голову. Погоджуюсь з усіма пунктами але з маленьким зауваженням: мову ворога потрібно знати і в школі, хоча б в мінімальному об'ємі для бажаючих, викладати. "Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти – людина".
Російську і так всі знають, що там ще вивчати? Кому треба нехай вивчає факультативно. Мова про те, що влада взяла курс на знищення української.
Україні потрібно, насамперед піклуватись про захист власної мови і культури, а сусіди нехай піклуються про свою на своїй території.
tornado47 _ 03.02.2013 07:31
IP: 176.8.255.---
P. S. Повна заборона вивчення московської мови зіграє на руку кремлівським провокаторам.
tornado47 _ 03.02.2013 07:27
IP: 176.8.255.---
Схиляю голову. Погоджуюсь з усіма пунктами але з маленьким зауваженням: мову ворога потрібно знати і в школі, хоча б в мінімальному об'ємі для бажаючих, викладати. "Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти – людина".
книжник _ 02.02.2013 09:59
IP: 178.137.105.---
_2 іноземні мови,_ Колосаль, десяткі мільйонів ПОВНОПРАВНИХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ кожного дня користуються іноземною мовою. Оце охоплення знанням. Чи можливо наприклад у Британії, щоб півкраїни кожного дня вправно користувалися французською?:) Ми перегнали по рівню володіння іноземною будь яку країну у світі. І по впертості з якою Україна не бажа є визнавати, що фактично ця так звана "іноземна" є реально другою державною вона також посідає почесне перше місце.
ya-ya79 _ 01.02.2013 14:35
IP: 91.193.166.---
Давайте по розумному!!
З любовю до дітей віднесемося, і напишемо такі заяви у школах:
Я хочу щоб другою Іноземною мовою, яку повинна вивчати мою дитина- була російська.
Якщо дітям повісили на шию 2 іноземні мови, то хай це буде англійська і російська!
путник2013 _ 31.01.2013 10:57
IP: 178.137.105.---
_російської як подальшого надійного засобу асиміляції українці_ АГОВ, ПАНОВЕ, ХТО ТУТ ВИКОРИСТОВУЄ РОСІЙСЬКУ МОВУ ТОЙ ЗАЙМАЄТЬСЯ АСИМІЛЯЦІЄЮ.
ТОМУ ВИКЛАДАЙТЕ СВОЇ ДУМКИ ЛИШЕ УКРАЇНСЬКОЮ. АБО АНГЛІЙСЬКОЮ. ГОЛОВНЕ НЕ РОСІЙСЬКОЮ.:)
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter