Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Здача Донбасу не зупинить агресора

21 вересня 2014, 21:44

Минуло 5 днів із часу ухвалення парламентом законів стосовно "особливого порядку" на Донбасі та амністії для терористів. Це рішення, як і підписання Мінського протоколу 16 днів тому, ані призвело до припинення наступу російського агресора, ані дозволило досягнути бажаних результатів під час візиту Президента України до США. Все це ще раз доводить, що рішення фракції "Свободи" – єдиної фракції в парламенті, яка в повному складі не голосувала за ці капітулянтські за своїм змістом закони, – було правильним. Бо не можна досягнути миру капітуляцією перед вимогами агресора. І скільки би нам не грозив Путін повномасштабною агресією – ми не повинні йти йому на поступки. Перед початком Другої світової війни великий британський державний діяч Вінстон Черчиль сказав, що коли країна, вибираючи між війною і ганьбою, обирає ганьбу, – вона отримує і ганьбу, і війну.

До уваги українців заява ВО "Свобода" з цього приводу:

ВО "Свобода": Закони стосовно Донбасу – це капітуляція перед агресором

Ухвалення Верховною Радою України 16 вересня законів "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" і "Про недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей" веде до легалізації російського окупаційно-терористичного режиму на захопленій Путіним частині Донбасу.

Фактично це капітуляція перед вимогами Путіна і здача частини української території московським загарбникам.

Це реалізація плану агресора, що суперечить інтересам України. Саме тому фракція ВО "Свобода" в парламенті одностайно не підтримала ухвалення цих законів і докладе усіх зусиль для того, щоби їх було скасовано.

Крім того, зазначені закони було ухвалено з грубим порушенням закону про регламент Верховної Ради – незаконно приховано від суспільства результати поіменного голосування за ці закони, що є предметом кримінальної відповідальності.

Закон про особливий порядок в окремих районах Донбасу, який запроваджується на три роки, дозволяє терористам:

- провести під своїм повним контролем в окупованих районах місцеві вибори та сформувати органи місцевої влади, які будуть незалежні від центральної влади (статті 5, 6, 10);

- призначати керівників органів прокуратури і судів та створити "народну міліцію", підпорядковану виключно місцевій владі (статті 5, 9);

- встановлювати прямі зовнішні відносини з регіонами Росії (стаття 8);

- узаконюється режим "сприяння" для російської мови, за відсутності будь-яких гарантій застосування державної української мови (стаття 4)

З іншого боку, зазначений закон зобов'язує Україну фінансувати соціально-економічні видатки окупованих районів та надає таким видаткам статусу "захищених", тобто таких, що не підлягають скороченню (стаття 7). Водночас в законі немає згадки про сплату податків із окупованих районів до українського бюджету.

Таким чином, йдеться про легалізацію на українській території окупаційно-терористичної резервації, на зразок Придністров'я, керованої з Москви, політично незалежної від України, але яка має фінансуватися за рахунок українського держбюджету.

Закон "Про особливий порядок" грубо суперечить Конституції України, статті якої не передбачають можливості встановлення будь-яких "особливих порядків" та преференцій для адміністративно-територіальних одиниць держави. Тому ухвалення цього закону є прямим порушенням конституційного ладу України.

Законом про амністію заборонено: притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб – учасників та керівників антидержавних збройних заколотів, збройних формувань терористів, членів терористичних та сепаратистських організацій, посібників російських окупантів (стаття 1). Тобто особи, які вчинили злочини проти України, які брали в заручники, катували українських громадян, які знищували українську владу на Донбасі, стріляли в наших військовиків та співпрацювали з окупантами, знищували соціальну та економічну інфраструктуру, не відбудуть жодної кари. Ба більше, через проведення місцевих виборів на окупованих територіях терористи отримають статус представників легітимної влади, визнаної Україною.

Така амністія – це пряма загроза для національної безпеки, це заохочення до подальшого сепаратизму і тероризму, до повторення антидержавних збройних заколотів в інших регіонах, до знищення єдності держави.

"Свобода" виступає проти проведення місцевих виборів в окупованих районах Донбасу. Проведення вільних та чесних виборів не є можливим на територіях, контрольованих окупантами і терористами, де відбуваються масові політичні репресії і етнічні чистки, звідки сотні тисяч українців були змушені виїхати, покинувши свої домівки.

Будь-які вибори на Донбасі та розширення повноважень місцевого самоврядування може бути здійснено лише на територіях, звільнених від окупантів, де повністю відновлено конституційний лад України.

Терористів та пособників російських окупантів має бути позбавлено виборчих прав і українського громадянства. Їхнє місце – в тюрмах, а не органах влади чи депутатських кріслах.

"Свобода" категорично проти будь-яких угод з агресором, які ведуть до легітимізації російської окупації української території на Донбасі та обмеження українського суверенітету.

Ми закликаємо українську владу відкинути ілюзії про можливість припинення війни шляхом політичних або територіальних поступок Путіну. Розгортання російської агресії проти України, окупація Криму та поетапне вторгнення на Донбас доводять, що будь-які поступки агресору тільки заохочують його.

Єдиний спосіб досягнути справжнього миру і безпеки для України – це перемога над ворогом! Тому час так-званого "перемир'я" має бути використано для 100-відсоткової мобілізації усіх ресурсів нації та держави для військової, економічної, інформаційної та дипломатичної протидії агресору.

Саме так переможемо!

powered by lun.ua
Коментарі — 116
Slavko Yurkiv _ 23.09.2014 10:54
IP: 91.200.224.---
just_comments:
Slavko Yurkiv:
Слышь, служивый!
Народ здесь понаблюдал, как ты на службе надрываешся,
а резульната нет.
Даже жалко стало после того, как ты признался "я псина".
А ты не пробовал расширить свой словарный запас,
когда гавкаешь на Тимошенко?

Попробуй, например, "Юлька-воровка" – другим тролям помогает.
This is just mauvais ton:)))
Іван Мазепа _ 23.09.2014 00:33
IP: 178.93.155.---
just_comments:
Іван Мазепа:

Іван, ну если Вы считаете, что верблюд в статистике круче Вас,
Звідки то видно?

попробуйте спросить у него,
почему нельзя утверждать, что

Свободовцы своими голосами обеспечили победу в первом же туре президентских выборов?
А чому можна?

Но я искренне полагаю, что Вы умнее.
Зі сторони видніше.

С глубоким уважением
Тімур Кондратюк _ 23.09.2014 00:21
IP: 93.126.104.---
Timur Attlee:
Тягнибок, ваш звездный час прошел...
і останнє, як би вам цього не хотілося, "Свободівців" у ВР України буде не менше чим є сьогодні...
Тімур Кондратюк _ 23.09.2014 00:19
IP: 93.126.104.---
Timur Attlee:
Тягнибок, ваш звездный час прошел. Не надо было инициировать отмену закона гадика и подщитая. Это был один из поводов вторгнуться в крым...
по-третє, Націоналі́зм (фр. nationalisme) – ідеологія і напрямок політики, базовим принципом яких є теза про цінність нації як найвищої форми суспільної єдності та її первинності в державотворчому процесі... У своїй основі націоналізм проповідує вірність і відданість своїй нації, політичну незалежність і роботу на благо власного народу...ВО "Свобода" є ідеологічною партією, яка сповідує ідеологію українського націоналізму, і має на меті побудову могутньої Української Держави на засадах соціальної та національної справедливості...
Тімур Кондратюк _ 23.09.2014 00:17
IP: 93.126.104.---
Timur Attlee:
Тягнибок, ваш звездный час прошел. Не надо было инициировать отмену закона гадика и подщитая...
по-друге, сам чиновник-українофоб (екс-президент НТКУ Пантелєймонов) запевнив, що "іздіватєльств над нім нє било"...
Тімур Кондратюк _ 23.09.2014 00:16
IP: 93.126.104.---
Timur Attlee:
Тягнибок, ваш звездный час прошел...
по-перше, на медалі МО РФ "За возвращєніє Крима" зазначено: "20.02.14 -18.03.14", а ВР України лише 23.02.2014 року (232 голосами) проголосувала за відміну антиукраїнського і антиконституційного "мовного закону" громадянина РФ Колесніченка і Підрах*я...
just_comments _ 23.09.2014 00:11
IP: 74.125.183.---
Іван Мазепа:

Іван, ну если Вы считаете, что верблюд в статистике круче Вас, попробуйте спросить у него,
почему нельзя утверждать, что

Свободовцы своими голосами обеспечили победу в первом же туре президентских выборов?

Но я искренне полагаю, что Вы умнее.

С глубоким уважением
Іван Мазепа _ 22.09.2014 23:34
IP: 178.93.155.---
just_comments:
Доказувати що не верблюд?
???????????????
just_comments _ 22.09.2014 23:23
IP: 74.125.183.---
Іван Мазепа:

Что, попал?
За живое задел?

А теперь, Іван Мазепа:, возрази по-существу,
почему нельзя утверждать, что

Свободовцы своими голосами обеспечили победу в первом же туре президентских выборов?

Со статистикой, с цифрами и фактами.

Слабо?
Іван Мазепа _ 22.09.2014 23:00
IP: 178.93.155.---
just_comments:
Ідіот?
Троль.
just_comments _ 22.09.2014 22:15
IP: 74.125.183.---
Гоцка:
На Свободу була велика надія, але вона, на жаль, не виправдалася. Будемо шукати інших.
Зачем ответственность за действия напёрсточника (лидера партии) переносить на
истинных патриотов – свободовцев?

Они сами кусают локти и чешут репу, пытаясь понять, как они попались на его разводку
и своими голосами обеспечили президениство олигарху.
just_comments _ 22.09.2014 21:56
IP: 74.125.183.---
Slavko Yurkiv:
Слышь, служивый!
Народ здесь понаблюдал, как ты на службе надрываешся,
а резульната нет.
Даже жалко стало после того, как ты признался "я псина".
А ты не пробовал расширить свой словарный запас,
когда гавкаешь на Тимошенко?

Попробуй, например, "Юлька-воровка" – другим тролям помогает.
Slavko Yurkiv _ 22.09.2014 21:45
IP: 91.200.224.---
Гоцка:
На Свободу була велика надія, але вона, на жаль, не виправдалася. Будемо шукати інших.
Ну, ну...
А де ж СВОБОДА шукатиме інших виборців?:)))
І Ющенко поганий, і Порошенко не те, і Яценюк ніхто!
Які ж бо ці Українці вибагливі, ніби на турецькому база'рі:))))
Іван Мазепа _ 22.09.2014 18:40
IP: 178.93.155.---
Іван Мазепа:
Гоцка:
На Свободу була велика надія, але вона, на жаль, не виправдалася. Будемо шукати інших.
=========
Ну, ну...
Як знайдеш, то хоч нас повідом.
Іван Мазепа _ 22.09.2014 18:39
IP: 178.93.155.---
Гоцка:
На Свободу була велика надія, але вона, на жаль, не виправдалася. Будемо шукати інших.
=========
Ну, ну...
Гоцка _ 22.09.2014 18:14
IP: 46.149.82.---
На Свободу була велика надія, але вона, на жаль, не виправдалася. Будемо шукати інших.
Mihail Yalovenko _ 22.09.2014 17:46
IP: 93.180.221.---
Пораженческая позиция власти, которая во время войны должна организовывать общество и создавать все условия для победы, является самым большим злом.
jrmo _ 22.09.2014 17:39
IP: 74.125.18.---
Олеже, девіз "Здобудеш, або загинеш", на разі не доречний. Здобудь, але зостанся живим. Якщо загинеш, на кого залишиш дружину, діток і старих батьків. Потрібно працювати в цьому плані так, що ворог і не помітив, як став трупом.
Slavko Yurkiv _ 22.09.2014 17:25
IP: 91.200.224.---
Slavko Yurkiv:
Radist2010:
Slavko Yurkiv:
Світ не допомагає України. Порошенко наприймав купу "перемирїв", але нічого не отримав. Якби після прийняття закону про особливий стату сДонбасу, США надало Україні статус союзника поза НАТО, це б мало хоч якийсь сенс, але насправді виходить, що Порошенко робить все за дякую, та й за чергові кредити, які і так ідуть на оплату попередніх забов'язань.
А Ви чули,що сказав з цього приводу Президент?
Крім того, НАТО не складається тільки з США, там є багато таких членів, які проти военного партнерства України з НАТО.
ПДЧ 2008 року пам'ятаєте, бюторадісти?
P.S. Якби Світ не допомагав Україні, то) (уйло вже був би в Києві, як і обіцяв!!!
Slavko Yurkiv _ 22.09.2014 17:23
IP: 91.200.224.---
Radist2010:
Slavko Yurkiv:
Світ не допомагає України. Порошенко наприймав купу "перемирїв", але нічого не отримав. Якби після прийняття закону про особливий стату сДонбасу, США надало Україні статус союзника поза НАТО, це б мало хоч якийсь сенс, але насправді виходить, що Порошенко робить все за дякую, та й за чергові кредити, які і так ідуть на оплату попередніх забов'язань.
А Ви чули,що сказав з цього приводу Президент?
Крім того, НАТО не складається тільки з США, там є багато таких членів, які проти военного партнерства України з НАТО.
ПДЧ 2008 року пам'ятаєте, бюторадісти?
Сергій Бей-Безпалько _ 22.09.2014 17:09
IP: 93.73.27.---
"Ми закликаємо українську владу відкинути ілюзії про можливість припинення війни шляхом політичних або територіальних поступок Путіну. Розгортання російської агресії проти України, окупація Криму та поетапне вторгнення на Донбас доводять, що будь-які поступки агресору тільки заохочують його"
Ось з цим треба абсолютно повністю погодитися. Що Україна отримала після того як без жодного пострілу здала Крим? Питання риторичне!.
just_comments _ 22.09.2014 17:03
IP: 74.125.183.---
Совершенно верно:
Slavko Yurkiv:
І Президент Порошенко особисто зробив для цього немало.
Всем это ясно, но на УП це – "заборонене лексiка":
При Тимошенко-президенте никакой "агрессор" не посмел бы не то,что чихнуть,
а даже косо посмотреть в сторону Украины.
Alena Voronina _ 22.09.2014 16:30
IP: 74.125.18.---
Депутаты, голосовавшие за эти злосчастные законы не до конца понимают своей вины. Эти законы полностью развязывают агрессору руки в дальнейшей военной интервенции. Это не приведет к нужной стадии перемирия. Страшно представить сколько людей еще может погибнуть с такой тенденцией развития. А про местных вообще молчу. Власть предоставила больше прав боевикам чем мирному населению.
Alena Voronina _ 22.09.2014 16:29
IP: 74.125.18.---
Депутаты, голосовавшие за эти злосчастные законы не до конца понимают своей вины. Эти законы полностью развязывают агрессору руки в дальнейшей военной интервенции. Это не приведет к нужной стадии перемирия. Страшно представить сколько людей еще может погибнуть с такой тенденцией развития. А про местных вообще молчу. Власть предоставила больше прав боевикам чем мирному населению.
Alena Voronina _ 22.09.2014 16:28
IP: 74.125.18.---
Депутаты, голосовавшие за эти злосчастные законы не до конца понимают своей вины. Эти законы полностью развязывают агрессору руки в дальнейшей военной интервенции. Это не приведет к нужной стадии перемирия. Страшно представить сколько людей еще может погибнуть с такой тенденцией развития. А про местных вообще молчу. Власть предоставила больше прав боевикам чем мирному населению.
Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Зеленський75
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter