Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Бюджет-2015: сили реваншу практично відновили Систему, яку українці, здавалось, повалили у лютому 2014 року

30 грудня 2014, 17:21

Державний бюджет на 2015 рік ухвалено. Ухвалено в кращих традиціях часів Януковича-Азарова: більшість голосує за повітря – за правки, зачитані з аркуша паперу – документа нема. Тепер Кабмін сам може написати такий бюджет, який йому заманеться. Вже традиційне для парламенту нового скликання порушення Регламенту і кнопкодавство. Замість малодосвідченого спікера сесійною залою диригує прем'єр Яценюк.

Результат голосування: з 305 членів коаліції за головний фінансовий документ країни голосує лише 233. Семеро нардепів-свободівців одностайно голосують "проти".

Один з ключових розробників проекту Держбюджету на 2015 рік ‒ Міністр фінансів України Наталія Яресько, яку на цю посаду запропонував лідер об'єднання "Самопоміч" Андрій Садовий. Яресько подає законопроект, а з 32 людей Садового за бюджет голосують лише 10. Неодностайне голосування і недотримання коаліційних угод ‒ це те, що відрізняє фракції фейкових політичних проектів-одноденок від фракцій політичних партій.

Перед голосуванням за бюджет на наступний рік парламент ухвалює ще близько десятка пов'язаних з бюджетом законопроектів, зокрема зміни до Бюджетного та Податкового кодексів. Ухвалює так само невідомо-що, адже роботу комітетів над законопроектами відкидають.

В країні московська агресія, Донбас ‒ в руїнах, маємо різке падіння виробництва, обвал національної валюти. Логічно, що українцям довелось би так чи інакше затягнути пояси. Проте керманичі держави, які ще рік тому разом з народом стояли на Майдані, вирішили, що дірки в бюджеті мають затуляти не олігархи, а вчителі, пенсіонери, інваліди, чорнобильці. Отже, що отримують (точніше, чого не отримають) від новоухваленого Закону про Держбюджет пересічні українці?

Працівники бюджетної сфери не отримуватимуть індексації і так знецінених внаслідок інфляції та девальвації мізерних доходів. Те ж саме стосується і пенсіонерів. Щодо пенсійного законодавства, то уряд пропонував більш драконівські зміни, і лише активне обурення громадськості не дало владі можливості "протягнути" через Верховну Раду підвищення пенсійного віку і збільшення стажу для отримання пенсій.

Дуже непросто у новому році буде виживати освітній галузі. Для реорганізації та ліквідації загальноосвітніх навчальних закладів тепер не потрібна згода територіальної громади, що є порушенням Європейської хартії про місцеве самоврядування. Скасовується пільговий проїзд для учнів загальноосвітніх шкіл та безоплатний довіз учнів, дошкільників та вчителів у сільській місцевості.

Скасовано надбавки до посадових зарплат науково-педагогічним працівникам вишів, додаткові грошові винагороди працівникам закладів культури, театрів, бібліотек і музеїв, журналістам державних та комунальних ЗМІ. Урізані пільги на безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням медикам, педагогам та працівникам культури сільської місцевості. Погіршено умови пенсійного забезпечення наукових та науково-педагогічних працівників.

Обмежено низку пільг чорнобильцям: безоплатний проїзд, оплата житлово-комунальних послуг, санаторно-курортне лікування. Скасовано безоплатний проїзд в усіх видах громадського транспорту для пенсіонерів, ветеранів війни і праці, дітей війни, жертв політичних репресій та нацистських переслідувань, колишнім в'язням концтаборів. Натомість у бюджеті на 2015 рік так і не знайшла відображення адресна допомога, яку анонсувала влада як компенсацію за скасовані пільги.

Безоплатним харчуванням у лікарнях (у т. ч. і швидкої допомоги) з наступного року забезпечуватимуть лише інвалідів, малозабезпечених громадян, дітей-інвалідів та дітей-сиріт.

Слід наголосити, що саме до законопроекту про скасуванню пільг прем'єр-міністр Яценюк з голосу зачитав найбільшу кількість правок, тому складно й спрогнозувати, що врешті-решт побачимо в законі.

Та невже за всі економічні проблеми будуть платити звичайні українці? А що ж олігархи? В олігархів у бюджетну ніч було свято: правляча коаліція знову не включила до порядку денного законопроект про денонсацію угоди з Кіпром, чим підтвердила, що депутати більшості не мають наміру боротися з офшорами і фактично підтримують олігархат, який мільярдами викачує кошти з України.

Основна ідея ухвалених змін до Бюджетного кодексу України ‒ це децентралізація, тобто передача повноважень громадам з одночасною передачею додатково фінансового ресурсу з державного бюджету. За місцевими бюджетами дійсно закріплюють частину нових надходжень, а також відсотки відрахувань податків, які зараховувалися до держбюджету. Але водночас збільшуються частки відрахувань в центр платежів, які переважно залишалися на місцях: податок на доходи фізичних осіб, рентна плата за користування надрами. В той же час за громадами закріплюється величезний обсяг нових видатків, зокрема передається майже вся освіта, медицина, культура, дорожнє та житлово-комунальне господарство. Тобто держава однією рукою дає додаткові повноваження (читай ‒ передає витрати), іншою – відбирає надходження. Але депутати, голосуючи за бюджет, не бачили розрахунку прогнозу доходів і видатків щодо кожного місцевого бюджету. Його Мінфін просто не надав ні народним обранцям, ні керівникам органів місцевого самоврядування.

А ось який має вигляд "децентралізація" на рівні сіл, селищ та малих міст. До "реформи" з загального фонду їхніх бюджетів фінансувалася дошкільна та частково загальна середня освіта, сільські, селищні та міські палаци і будинки культури, клуби, центри дозвілля, інші клубні заклади та бібліотеки. Після "реформи" ‒ лише утримання сільських, селищних та міських рад.

Виникає логічне запитання: для чого тепер взагалі потрібні сільські, селищні та міські ради? За логікою нового Бюджетного кодексу ‒ лише для того, щоб їх утримувати за рахунок бюджету.

У бюджеті 2015 року відсутній такий дієвий механізм розвитку місцевих громад як Державний фонд регіонального розвитку, обов'язковість планування якого передбачена Бюджетним кодексом. Замість цього влада виділила 4,5 млрд грн на "Державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України", які є необов'язковими. І якщо у першому випадку кошти фонду регіонального розвитку розподілялися б за чіткими критеріями за участю регіонів, то в другому їх розподілятиме уряд не прозоро, за неіснуючим та незрозумілим механізмом. Депутати-свободівці внесли поправки до 2 читання до проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", які передбачали зменшити "Державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України" у сумі 4,5 млрд грн та спрямувати їх до Фонду регіонального розвитку. Одночасно свободівці запропонували нову формулу розподілу коштів фонду, яка дала б можливість регіонам з низьким рівнем розвитку наздогнати регіони-лідери, а розвиненим регіонам – далі підвищувати рівень соціально-економічного розвитку. Однак ці пропозиції не знайшли підтримки у фракціях коаліції.

Докорінно змінилася і система утримання автомобільних доріг. Надходження спецфонду, за рахунок яких будували і ремонтували загальнодержавні дороги (акцизи і мита на продаж автомобілів і палива) відтепер надходитимуть до загального фонду держбюджету. Це означає, що дороги фінансуватимуть за залишковим принципом, невикористані поточного року кошти не будуть переходити на наступний рік ‒ їх списуватимуть наприкінці року в бюджет. Мінфін і казначейство свідомо не проплачуватимуть ці видатки, щоб використовувати кошти, отримані від цих податків, на потрібні для них цілі.

Ще цікавіше з місцевими дорогами. Замість субвенції з держбюджету на комунальні дороги та акцизів і мит на паливо та автомобілі, джерелом фінансування таких видатків будуть надходження до місцевих бюджетів акцизного податку з реалізації через роздрібну торговельну мережу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, біодизелю та скрапленого газу. Тобто дороги тепер будуть кращі не там, де купують більше автомобілів і заправляють бензину, а там, де більше п'ють горілки і купують цигарок. Пропозиції народних депутатів від ВО "Свобода" щодо недопущення зміни механізму фінансування дорожнього господарства були відхилені.

Крім того, депутати-свободівці подали низку поправок, якими передбачалося зменшення необґрунтовано збільшених видатків на Державне управління справами, Генеральну прокуратуру, суди, апарат Міністерства внутрішніх справ, охорону органів державної влади та посадових осіб та спрямування їх на підтримку Національної гвардії, забезпечення діяльності Збройних Сил, освітню та медичну субвенції. Але зазначені поправки Верховна Рада навіть не розглядала, адже бюджет голосували без обов'язкових висновків бюджетного комітету.

Можна ще багато критичного сказати про новий держбюджет. Але чи варто? Цим бюджетом усі очільники держави, без сумніву, заслужили похвальну грамоту від Януковича. Сили реваншу практично відновили Систему, яку українці, здавалось, повалили у лютому 2014 року. Внутрішній ворог української нації, користуючись з ситуації, перейшов у наступ. Нас чекає виснажлива боротьба за відновлення своїх прав, за побудову держави, в якій пануватиме соціальна і національна справедливість.

Коментарі народних депутатів-націоналістів

Андрій ІЛЛЄНКО:

Що стосується змісту, то запропоновані урядом закони – ніщо інше, як продовження олігархічного грабунку українців і перенесення тягаря економічної кризи та війни на плечі малозабезпечених людей і людей середнього класу. В той же час олігархи залишаються привілейованою кастою, в руках якої велике скупчення капіталу. Простих українців чекають надзвичайно скрутні часи.

Якщо говорити про процедурну частину, то сказати, що усі ці закони та сам бюджет ухвалювали з порушеннями – це нічого не сказати. Їх ухвалювали фактично антиконституційним способом. Парламентську процедуру повністю знівелювали, жодна норма регламенту не була дотриманою. Вперше парламент опустили до такої межі, коли він голосував за бюджет не бачачи його. Це показує, що теперішній парламент суттєво не відрізняється від того, який був раніше і де більшістю була "Партія регіонів", а також ніщо не вказує на те, що він буде тим парламентом, на який сподівалися українці. Кнопкодавство ‒ це взагалі окрема тема. Воно триває і то дуже нахабно, тупо, прямолінійно.

Сергій РУДИК:

Головний фінансовий план країни ухвалено з порушенням усіх чинних процедур законотворчого процесу. Це стосується і Податкового кодексу України. Над Бюджетним Кодексом ми в бюджетному комітеті плідно працювали удень і вночі. Результат ‒ 575 розглянутих поправок до другого читання, 6 з яких було враховано за моїми пропозиціями. Відбувався конструктивний діалог як на засіданнях комітету, так і в підкомітетах.

Чого не можу, на жаль, сказати про процедуру ухвалення Податкового кодексу та Закону про Держбюджет. Голосування відбувалося під короткі монологи пана прем'єр-Міністра та безкінечні перерви. Ні порівняльних таблиць з поправками до другого читання, ні самих текстів проектів до другого читання, як того ВИМАГАЄ ЗАКОН!

Олег ОСУХОВСЬКИЙ:

Уряд своїм проектом державного бюджету на 2015 рік порушує Конституцію України, зокрема статтю 22, за якою ніхто не має права знижувати соціальні стандарти й цим обмежувати права громадян. А 27 грудня Комітет з питань запобігання і протидії корупції визнав низку законопроектів, які стосуються державного бюджету на 2015 рік, корупційними. Це зокрема проекти законів щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства, про житлово-комунальні послуги, про лотереї, про діяльність казино, про букмекерську діяльність та інші.

Народні депутати-свободівці у повному складі не голосували за бюджет на 2015 рік.

Юрій ЛЕВЧЕНКО:

Вперше в історії за бюджет України голосували без самого бюджету – цього документа фактично не було. Яценюк зачитав щось протягом півхвилини з папірця – а далі почали голосувати. Це означає, що Верховна Рада незаконно делегувала Кабміну свої повноваження формування бюджету, бо тепер у ньому можна намалювати що завгодно. Зараз Кабмін сидить і в ручному режимі пише те, що йому заманеться.

Думаю, бюджет поспіхом ухвалювали вночі, а депутатам не роздали сам документ зумисне: аби ніхто не оприлюднив текст і аби можна було приховати від людей ті антисоціальні та антинародні речі, які у ньому прописані. Те, що відбувалося в Раді, нагадує виїзне засідання, яке свого часу організували регіонали. Нонсенс, але "бюджетне" засідання вів прем'єр-міністр, а голова Верховної Ради Гройсман не давав депутатам слова – всі поправки депутатів ігнорували.

Втім, більшість таки проголосувала – 233 голоси. В повному складі натиснув кнопки "Народний фронт", "Радикальна партія" Ляшка. Майже повністю – БПП. "Самопоміч" розкололася, але саме завдяки її 10 голосам бюджет було ухвалено. Ще одна особливість ухвалення бюджету – те колосальне кнопкодавство, яке відбувалося в Раді.

powered by lun.ua
Коментарі — 75
Вася Рамный _ 02.01.2015 18:06
IP: 74.125.181.---
А меня волнует, то, что я не смогу скрывать свои доходы. Но я ищу механизмы, если, кто знает как обойти кассовые аппараты пишите. Вообще у меня знакомый торгует маслами в магазине на общем налоге. У него электронный кассовый аппарат. Так он в конце дня все стирает и те чеки, которые взяли люди вводит в систему согласно времени и дате на этих чеках. И вообще старается не давать чеки без требования. И таким методом практически не имеет прибыли, а значить и налогов. У нас есть еще время до июля.
Yuri Yurieff _ 01.01.2015 23:16
IP: 46.201.96.---
В администрации однотурового президента есть
такой деятель по фамилии Чалый,
который не хочет жить на одну зарплату.
Так он договорился до того, что Крым и Донбасс
возвращать не будем, пока, дескать, не захочет
само население. Это после того, как из этих
районов было изгнано, наверное, теперь уже около миллиона
человек. Если этот деятель выражает мнение президента
и его администрации, то это означает, что состоялся сговор
этих "реалистов" с агрессором и произошло
предательство интересов Украины.
Найдутся районы в Украине, которые захотят отойти
к Румынии, к Венгрии, к Польше – бери – не хочу.
Нашему президенту не жалко!
Только бы его сладкие фабрики работали.
Стыд и позор!
Kovalenko Anatolyi _ 01.01.2015 18:27
IP: 178.92.178.---
Бодались все, а в итоге проголосовали за 2 минуты и поскорее свалить кто в Альпы, кто на Мальдивы.
антивірус _ 01.01.2015 11:46
IP: 37.52.133.---
Там,,де Івани між собою б*ються, там Абрами користають...
sidor _ 31.12.2014 15:57
IP: 77.52.75.---
Вы должны были стать молодым авангардом "Батькивщины" а стали в Раде дешевыми понтовиками.Сознательно отдали свои голоса часть электората "Батькивщины" что бы вы прошли в Раду.Ваши необоснованные амбиции привели к тому,что в нынешнюю раду вы как партия не попали.И если не будете думать креативно – то и не попадете.Хотите узнать как – свяжитесь со мной.Я житель северного региона бывшей Дон.области
Adam Viter _ 31.12.2014 14:01
IP: 178.94.193.---
У нас війна. На Україну напали вороги, які нас вбивають.
Терористи Путіна, Кирила і Кадирова захопили Крим і частину Донбасу.
Задача ворогів – найти слабке місце і розвалити Україну з середини.
Сьогодні завдання Влади України не просто вирішити внутрішні Конституційні питання в Державі, а знайти слабке місце в стані терористів, і не дати їм шанс нас убивати. Поки що ми їх ситно кормимо і соціально забезпечуємо, за те, що вони нас убивають і знищують. Тому світло, тепло, воду, газ, соціальні пільги, комунікації і сполучення на окупованих територіях в Криму і Донбасі потрібно виділяти тільки лімітовано, в обмін на вугілля для електростанцій і військові поступки на фронті, та відступ РФ із нашої території.
Сьогодні Президент, Уряд, ВР чітко і організовано захищають Державу від нових диверсій.
Вороги шукають буть яку слабинку, щоб роз'єднати нас, посварити і знищити.
Щоб бути сильними, потрібно об'єднуватись навколо законно обраної влади.
Крім влади нікому не можна довіряти.
impossible9 _ 31.12.2014 13:47
IP: 178.137.48.---
Боже, храни Украину! Новый 2015 год даст ответы на все вопросы, касающиеся будущего Украины и нынешней власти. На сегодняшний день представляется общая картина того, что на крови Небесной Сотни и тысяч патриотов к власти пришли люди, у которых напрочь отсутствуют чувства справедливости, чести, ответственности, достоинства. Нет смысла их сейчас персонифицировать, каждый должен разобраться в этом сам. В их число. безусловно, входят те 233, т. н. народных депутата, которые проголосовали за т. н. бюджет. а точнее, куклу, пустышку, которую им подсунуло правительство во главе с отменным интриганом Яценюком. И продавленное не менее отменным подхалимом-хамелеоном Гройсманом. Придет время и народ даст оценку всему этому. 2015 будет веселым, господа олигархи и их прихлебатели! С наступающим Новым Годом и Рождеством Христовым всех верующих и неверующих! Слава Украине!
руслан49 _ 31.12.2014 13:31
IP: 94.178.116.---
nishherbak – "окрема категорія українського населення – олігархи, їхня свит, мажори, лихварі як і раніше будуть чорну ікру наминать ложками?
Наш президент заявляє, що Донбас не має воєнного вирішення проблеми. То про яку війну Ви говорите? Мабуть Ви щось знаєте?"

Наш президент говорить, що немає військового вирішення проблеми в тому розумінні, що Україна не переможе Росію війною. Бо саме з Росією на Донбасі йде війна. І в любий момент може бути широкомасштабне вторгнення російських військ в Україну. А до цього треба готуватися. Чи ви ще вірите в "миролюбство" Росії і в те, що вона не застосує ядерну зброю проти України? Так як вірили більшість депутатів і "експертів", що Росія не буде холоднокровно бомбардувати з своєї території три українські бригади, яких направили "перекрити кордон".
nishherbak _ 31.12.2014 12:19
IP: 74.125.18.---
Yury Voronov:
nishherbak:
Юрий Воронов:
Продовжую.
Тобто, якщо погодитися iз паном Тягнибоком, герої Небесної Сотнi та сотнi воїнiв ВСУ й добровольчих батальонiв неукраїнського етничного походження, що загинули на Схiдному фронтi – "не испытывали внутренней привязанности к украинской земле"? Чи не час вже пановi Тягнибоку вибачитися бодай перед їх святою памяттю? (Його iдейних послiдовникiв також сосується.)
////////
СОВЕТ НАРОДНЫХ КОМИССАРОВ РСФСР
ДЕКРЕТ
от 12 апреля 1918 года
О БОРЬБЕ С АНТИСЕМИТИЗМОМ И ЕВРЕЙСКИМИ ПОГРОМАМИ
Змініть дату і подайте Гройсману на стіл. В комітетах допрацюють.
Далі, скажіть будь ласка, скільки представників єврейського народу полягло на Майдані, на Донбасі та в Криму?
Дякую за вiдповiдь. Нiхо був би не змiг довести антилюдянiсть й фашизоїднiсть бодай частини прибiчникiв пана Тягнибока краще за Вас. Dixi.
Про Небесну сотню Ви забули відповісти.
Yury Voronov _ 31.12.2014 11:48
IP: 74.125.18.---
nishherbak:
Юрий Воронов:
Продовжую.
Тобто, якщо погодитися iз паном Тягнибоком, герої Небесної Сотнi та сотнi воїнiв ВСУ й добровольчих батальонiв неукраїнського етничного походження, що загинули на Схiдному фронтi – "не испытывали внутренней привязанности к украинской земле"? Чи не час вже пановi Тягнибоку вибачитися бодай перед їх святою памяттю? (Його iдейних послiдовникiв також сосується.)
////////
СОВЕТ НАРОДНЫХ КОМИССАРОВ РСФСР
ДЕКРЕТ
от 12 апреля 1918 года
О БОРЬБЕ С АНТИСЕМИТИЗМОМ И ЕВРЕЙСКИМИ ПОГРОМАМИ
Змініть дату і подайте Гройсману на стіл. В комітетах допрацюють.
Далі, скажіть будь ласка, скільки представників єврейського народу полягло на Майдані, на Донбасі та в Криму?
Дякую за вiдповiдь. Нiхо був би не змiг довести антилюдянiсть й фашизоїднiсть бодай частини прибiчникiв пана Тягнибока краще за Вас. Dixi.
nishherbak _ 31.12.2014 11:35
IP: 74.125.18.---
руслан49:
Шановний пане! Ви мабуть добре розумієтесь на війні, особливо "Хлібних картках", які були в Україні при німцях в період з 1941 по 1944 роки? З 1941 року Совети не направляли гумконвої на окуповану Україну.

З вашого тексту слідує, що після оккуації Криму і Донбасу в Україні наступить голод, холод та вимирання населення. А окрема категорія українського населення – олігархи, їхня свит, мажори, лихварі як і раніше будуть чорну ікру наминать ложками?
Наш президент заявляє, що Донбас не має воєнного вирішення проблеми. То про яку війну Ви говорите? Мабуть Ви щось знаєте?
руслан49 _ 31.12.2014 10:19
IP: 46.200.117.---
Та партія (Свобода), яка весь час закликала до війни з москалями, повинна була розуміти, що війни завжди лягають тягарем в першу чергу на простих людей. Зараз щось говорити про олігархів, це все рівно, якби в 1941 році говорити, що воювати з німцями повинні тільки діти генералів і членів політбюро. Не вийде так.
руслан49 _ 31.12.2014 09:56
IP: 46.200.117.---
Пише Олег Осуховський – "Уряд своїм проектом державного бюджету на 2015 рік порушує Конституцію України, зокрема статтю 22, за якою ніхто не має права знижувати соціальні стандарти й цим обмежувати права громадян."

Невже цей горе-патріот не розуміє, що Україна готується до війни. Слідуючим кроком буде запровадження воєнного стану, а це карточки на хліб, десятигодинний робочий день, три вихідні на місяць. Про які соціальні стандарти цей Осуховський говорить. І це та Свобода, яка кричала біля Бесарабського ринку – "Лєнта за лєнтою патрони набивай..." Чи вони дурні, чи щось інше.
nishherbak _ 31.12.2014 07:31
IP: 74.125.18.---
Юрий Воронов:
Продовжую.
Тобто, якщо погодитися iз паном Тягнибоком, герої Небесної Сотнi та сотнi воїнiв ВСУ й добровольчих батальонiв неукраїнського етничного походження, що загинули на Схiдному фронтi – "не испытывали внутренней привязанности к украинской земле"? Чи не час вже пановi Тягнибоку вибачитися бодай перед їх святою памяттю? (Його iдейних послiдовникiв також сосується.)
////////
СОВЕТ НАРОДНЫХ КОМИССАРОВ РСФСР
ДЕКРЕТ
от 12 апреля 1918 года
О БОРЬБЕ С АНТИСЕМИТИЗМОМ И ЕВРЕЙСКИМИ ПОГРОМАМИ
Змініть дату і подайте Гройсману на стіл. В комітетах допрацюють.
Далі, скажіть будь ласка, скільки представників єврейського народу полягло на Майдані, на Донбасі та в Криму?
Алекс Фибер _ 31.12.2014 05:48
IP: 109.162.20.---
И те кто прошел в Парламент, и те кто не прошел – пустозвоны.
НИКТО из мажоритарщиков, НИ ОДНА из партий из тех кто прошли в Парламент и тех кто не прошли ни слова не сказали о восстановлении производства в Украине.
Нужны податки, наповнювачи бюджета, а кто его будет наполнять в тех объёмах что запланировано?
Запланировали на 2015-й год ещё 50 миллиардов долларов выклянчить и напечатать гривны столько сколько надо?
Хороша экономика!
Уже нет Крыма и Донбасса, под угрозой соседние территории, сепаратизм воодушевлённый своими победами пойдёт дальше.
Если в три смены будут работать не несколько военных предприятий, а сотни, которые нужно создавать.
В современной войне побеждают не носки и стельки, а авиация, спутниковая разведка, планирование и ракетные удары.
Где кардинальное увеличение боевой авиации – этого самого эффективного средства для уничтожения десятков и сотен единиц рашистской бронетехники? Грошив нэма на нэйи? А на сэбэ е!
Юрий Воронов _ 31.12.2014 04:15
IP: 74.125.18.---
Продовжую.
Тобто, якщо погодитися iз паном Тягнибоком, герої Небесної Сотнi та сотнi воїнiв ВСУ й добровольчих батальонiв неукраїнського етничного походження, що загинули на Схiдному фронтi – "не испытывали внутренней привязанности к украинской земле"? Чи не час вже пановi Тягнибоку вибачитися бодай перед їх святою памяттю? (Його iдейних послiдовникiв також сосується.)
Yury Voronov _ 31.12.2014 03:57
IP: 74.125.18.---
nishherbak:
Юрий Воронов:
В чому у Олега та пана Мірошніченка проявилася НЕТЕРПИМОСТЬ К ЕВРЕЯМ? Критика – це НЕ НЕТЕРПИМОСТЬ.
Яка до бiса критика?!
От читиємо як цiєї "критики" почули українськi євреї:
"Открыто антисемитское выступление депутата Олега Тягнибока в эфире "5 канала" от 18 марта вызвало возмущение еврейских лидеров Украиныи официальных лиц. Госкомнац Украины обратился в Генеральную прокуратуру Украины с просьбой дать ему правовую оценку.
Первый раз мы услышали Тягнибока в июле, в разгар предвыборной президентской кампании. На Ивано-Франковщине он призвал "отдать Украину украинцам", "не бояться бороться с москалями, с немцами, с жидвой...". Ющенко мгновенно отреагировал: тогда Тягнибока с позором исключили из фракции "Наша Украина"...
18 марта на 5-м канале Тягнибок заявил, что с самого детства разделяет взгляды (и не изменяет им!), по которым считается, что "неукраинцы не испытывают внутренней привязанности к украинской земле".
Індра _ 31.12.2014 01:01
IP: 94.76.81.---
казначейство ----- в українській мові такого слова немає, натомість є скарбниця. В мові скарбниця є, а от в державі – немає...
Александр Першута _ 30.12.2014 23:42
IP: 194.28.179.---
цікаво поивитись що за люди коментують блог, як виявляється переважна частина тих хто пише брехню,чи зазделегідь заплутує читача тролі)
Александр Першута _ 30.12.2014 23:10
IP: 194.28.179.---
цікаво поивитись що за люди коментують блог, як виявляється переважна частина тих хто пише брехню,чи зазделегідь заплутує читача тролі)
Александр Першута _ 30.12.2014 23:08
IP: 194.28.179.---
цікаво поивитись що за люди коментують блог, як виявляється переважна частина тих хто пише брехню,чи зазделегідь заплутує читача тролі)
angel123 _ 30.12.2014 22:55
IP: 176.8.104.---
Читаю деякі коментарі і хочу запитати – як ви далі жити будете, розумники...вам по поличках розписали що не так і якими методами це ухвалювалося- на коліні і невідомо хто і за що голосував- а ви далі- рука Москви, піар і всі решта смертні гріхи, які вішали завжди на Свободу. Я б хотіла подивитися на всіх розумних коментаторів, коли ми будемо жити в 2015 році за цими драконівськими правилами, а ключові закони будуть ухвалюватися через коліно і під диктовку...чекати залишилося недовго
ipolo _ 30.12.2014 22:54
IP: 176.36.39.---
Какой Майдан?! В Украине был олигархический переворот. Народ просто использовали. К власти в Украине пришли новые Московские смотрящие. Ну смотрите сами, какой может быть Украинский патриотизм у жидов-олигархов. Народ дурачят. Только на этот раз зашло всё далеко, завтра мы будем думать не о Донбассе, а о том как бы не умереть от голода.

Слава Украине.
Степан Фаріон _ 30.12.2014 22:24
IP: 194.44.107.---
Максим Чарушников (фе-есбешний гейрой"

Падло ти гебістське, ПНХ в парашу цаловать очко пукіну..., а не розміщувати тут свої висери.
ukrgirl1 _ 30.12.2014 21:39
IP: 74.125.181.---
Mackalj:

Свобода подала в суд на Експрес за брехню, яку вони поширили про фінансування криміналітетом і тд. Тому партія дала вам відповідь вже, що це наклеп на Свободу. Слідкуйте за їх офіційною сторінкою, якщо вас цікавить правда.
ONLINE
Зеленський31 Уряд реформ407 Корупція1350 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter