Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Ще раз про мінські домовленості...

16 лютого 2015, 17:43

Шановне товариство! До вашої уваги позиція Всеукраїнського об'єднання "Свобода" щодо мінських домовленостей: нові мінські домовленості – політичні поступки агресору, які має бути скасовано після української перемоги

Результатом нових домовленостей, затверджених 12 лютого на саміті чотирьох голів держав у Мінську, є часткова здача суверенітету та унітарності України на Донбасі в обмін на невиразні обіцянки припинення подальшої російської військової агресії проти України.

Те, що ці домовленості були освячені лідерами ЄС – канцлером Німеччини та Президентом Франції, наводить на неприємні історичні аналогії з Мюнхенською змовою 1938 року, яка стала початком знищення незалежності Чехословаччини.

В обмін на чергове "припинення вогню" та розмиті в строках обіцянки виведення російських військ і відновлення українського контролю над державним кордоном з Росією українська сторона зокрема погодилася:

- надати окупованим Росією територіям Донбасу фактично статус автономії в складі України та внести зміни до Конституції України, які закріплюватимуть цей статус;

- провести місцеві вибори на окупованих територіях Донбасу під фактичним контролем окупантів, що призведе до здобуття терористами "ДНР"-"ЛНР" статусу легітимної місцевої влади;

- провести безумовну амністію терористів, незалежно від їхньої причетності до скоєння тяжких злочинів, у тому числі проти мирного населення;

- відновити виплату пенсій та соціальних трансфертів з державного бюджету України для окупованих територій та сприяти їхньому економічному відновленню.

Згідно з домовленостями, відновлення українського контролю над державним кордоном з Росією узалежнено від внесення змін до Конституції України та від погодження окупантів, що робить примарним виконання цієї принципової для відновлення суверенітету України вимоги.

Нові мінські домовленості є результатом втілення тактики і стратегії Москви – військовою силою здійснити "примус до миру" України (читай – домогтися її капітуляції) на своїх умовах: автономізація окупаційних територій, федералізація України, закріплення мовного розділу держави, недопущення євроінтеграції України та її вступу в НАТО.

Позиція лідерів ЄС на переговорах у Мінську – припинення війни на Донбасі, навіть ціною фактичної здачі частини суверенітету України – була повною мірою використана Путіним для диктату своїх умов на переговорах. Кінцевою метою Росії є ліквідація державного суверенітету і єдності України та повернення її в статус московської колонії, як це було до 1991 року. Тому будь-які проміжні результати не задовольнятимуть Путіна, а сподівання на замирення з агресором шляхом часткових поступок – абсолютно наївні.

ВО "Свобода" неодноразово застерігала українську владу та суспільство від ілюзій щодо можливості досягнення миру і припинення агресії Росії шляхом дипломатичних переговорів або капітуляції перед вимогами окупанта.

"Свобода" не підтримала перших мінських домовленостей від 5 вересня минулого року, змістом яких було "припинення вогню" в обмін на політичні поступки окупантам на Донбасі. Як ми і передбачали, Росія жодного дня не виконувала цих угод і продовжила агресію проти України.

Фракція "Свободи" була єдиної в парламенті минулого скликання, яка 16 вересня повним складом не голосувала за капітулянтські закони "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" і "Про недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей".

Рік війни з Росією та постійне порушення нею мирних домовленостей доводить, що зупинити агресора можливо тільки військовим шляхом. Результат війни з Росією залежить виключно від здатності української армії, усіх військових формувань за підтримки всього українського суспільства відбити напад ворога, а в перспективі – звільнити окуповані території. Саме результати на фронті визначатимуть підсумки переговорів про досягнення миру, а не навпаки.

Тому нові мінські домовленості, як і будь-які "мирні" угоди з Росією, є лише тактичними інструментами, які слід використати для посилення військово-політичних позицій України у цій війні, що дозволить у майбутньому перемогти агресора.

Будь-які політичні поступки Росії, в тому числі підписані на Мінському саміті, має бути скасовано парламентом України як такі, що були укладені під тиском агресора та суперечать Конституції України і міжнародному праву.

Незважаючи на щойно оголошене чергове перемир'я на Донбасі, якого окупанти не дотримуються з першої ж доби після його початку, Україна має продовжити готуватися до війни з агресором, мобілізувати усі ресурси для змінення національної оборони та боєздатності Збройних Сил.

ВО "Свобода" наполягає на здійсненні таких першочергових заходів для ефективної протидії російській агресії:

У військовій царині:

1. Продовжити побудову боєздатної національної армії, спроможної протистояти агресору. Створити загони територіальної оборони в усіх районах країни та на їхній основі сформувати Народний резерв Збройних Сил.

2. Провести реальну люстрацію, переатестацію та перевірку на детекторі брехні військового командування та керівництва силових структур.

3. Запровадити воєнний стан на території Донецької та Луганської областей на решти прифронтових областей, де є загроза військової агресії. Це пряма вимога Конституції України (пункт 20 статті 106).

У зовнішньополітичній царині:

1. Розірвати дипломатичні відносини та запровадити візовий режим з державою-агресором.

2. Визнати захоплені Росією райони Донбасу тимчасово окупованими територіями.

3. Подати позови до Міжнародного суду ООН та Міжнародного кримінального суду в Гаазі з вимогою засудження російської агресії, притягнення Путіна до відповідальності за вчинені воєнні злочини та виплати репарацій.

4. Домогтися надання Україні військово-технічної допомоги від держав-гарантів Будапештського меморандуму і НАТО.

5. Домогтися посилення економічних санкцій ЄС і США проти держави-агресора.

У внутрішньополітичній царині:

1. Визнати "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями, створеними Путіним для легітимізації російської агресії на Донбасі.

2. Скасувати закони про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу та про амністію терористів, ухвалені в незаконний спосіб на початку вересня 2014 року.

3. Лише після цілковитого виведення російських військ із Донбасу та відновлення українського контролю над кордоном з Росією провести місцеві вибори. Не визнавати жодних квазівиборів, інспірованих Кремлем на територіях "ДНР"-"ЛНР". Відновлювати бюджетне фінансування та соціально-економічну співпрацю з окупованими територіями тільки після остаточного виведення окупаційних військ з української території.

4. Провести десепаратизацію – притягнути до кримінальної відповідальності усіх пособників сепаратистів та агресора, позбавити їх виборчих прав, починаючи від "окупаційного блоку" в парламенті.

В економічній та інших царинах:

1. Запровадити санкції проти російського бізнесу та його контрагентів в Україні. Арештувати майно і кошти компаній з російською часткою власності до повної компенсації Росією збитків, завданих воєнною агресією.

2. Звільнити інформаційний простір України від духовної та інформаційної окупації, подолати наслідки штучної русифікації.

3. Реалізувати курс на подолання енергетичної та економічної залежності від Росії в усіх аспектах.

powered by lun.ua
Коментарі — 59
cryme _ 17.02.2015 21:22
IP: 176.37.33.---
"Шановне товариство! До вашої уваги позиція Всеукраїнського об'єднання "Свобода" щодо домовленостей підписаних 21-го лютого: домовленості, підписані 21-го лютого – політичні поступки агресору, які має бути скасовано після української перемоги." Я нічого не пропустив?
Товарищ Лацис _ 17.02.2015 20:31
IP: 178.151.170.---
я думал он уже Симферополь освобождает от оккупантов, а он тут по бложится понимаешь...
sidor _ 17.02.2015 19:56
IP: 5.45.255.---
19Yurkiv21:
sidor:
ваш презік мислить як відкрити третю конфектну лінію у Ліпецьку в з*язку з тим,що єкономіка паРаши відчувае труднощі і налоги що платить дві лінії не комненсують витрати на поставку боезапасу до "мятежних теріторій"
Фабрику нашого Президента в Ліпецьку закрили кацапи, а) (уйла поставили сторожем!
лайфньюз сказал? А в Україні цього не знають
==========
В Україні цього не знають лишень сідори та... інші грамадяни:)
ну а я що кажу! Тількі обожрамшиеся чоколяду знають шо фабрику закрили а іньші бизнесові структури презіка вжє продані.І зостався він босий та у рубищі.
Тетяна Репетій _ 17.02.2015 18:07
IP: 74.125.18.---
Не ведіться на кремлівські побрехеньки, сотні свободівців на фронті зараз youtu.be/aSXxAYY-VE4
Леонід Олійник _ 17.02.2015 18:02
IP: 93.171.243.---
steev:
Щось ви наплутали, злодії це ваші ліберали які зараз при владі і торгують Україною.
anno_domini _ 17.02.2015 14:45
IP: 109.106.20.---
steev:
Свободівці зараз воюють в зоні АТО. Жаль, що Ви пане Олеже, не пройшли в парламент. Надіюсь це не надовго.
steev _ 17.02.2015 14:35
IP: 95.133.100.---
Пане Тянибок, чи не могли б Ви, хоч не деякий час, кудись зникнути із політичної арени України і не нагадувати про себе та ручну партейку. Зрозумійте, що кожна Ваша поява навіть в інтернеті відразу нагадує про злодійкуватих міністрів і прокурорів, котрі були призначені на квотою ВО " Собода".
19Yurkiv21 _ 17.02.2015 12:59
IP: 91.200.224.---
Александр Пратт:
19Yurkiv21:
Александр Пратт:
19Yurkiv21:
Есть что-то схожее. Как вы говорите "негры" протестовали против несправедливого суда. А 1970 год изучили?
Суд був з приводу того, що негр не підпорядкувався вимозі поліцейського "freeze!", і "розм'як" остаточно, а пердюкович хотів перетворити на "мороженное" весь Майдан і країну.
Ви це мали "ввиду"?:)
А студенты на майдане подчинялись милиционерам? Ситуации схожие,а оцениваете вы их по разному,потому что одни "свои",а другие "чужие". Потеряна объективная оценка всех действий во всем информационном поле.
Студенти не порушували Закону, знаходячись на Майдані!
Ваня, ми ж про це вже домовилися з самого початку, бо інакше я матиму вас "в виду":)
19Yurkiv21 _ 17.02.2015 12:56
IP: 91.200.224.---
sidor:
ваш презік мислить як відкрити третю конфектну лінію у Ліпецьку в з*язку з тим,що єкономіка паРаши відчувае труднощі і налоги що платить дві лінії не комненсують витрати на поставку боезапасу до "мятежних теріторій"
Фабрику нашого Президента в Ліпецьку закрили кацапи, а) (уйла поставили сторожем!
лайфньюз сказал? А в Україні цього не знають
==========
В Україні цього не знають лишень сідори та... інші грамадяни:)
Yevhen18 _ 17.02.2015 12:52
IP: 193.28.85.---
Олежек, хватит трындеть! Чем побеждать собираешься? Украина не производит боевых самолетов и вертолетов, систем ПВО и много чего другого. Даже патронов к "калашам". Выход в исследовании и разработке принципиально нового оружия новых физических свойств, а не кинетического. Но для таких исследований на первом этапе у государства нет всего-навсего 250 млн. грнивен для ученых-физиков из Национальной академии наук.
Таня Киянка _ 17.02.2015 12:17
IP: 93.72.226.---
руслан49:
Тягнибок – "1. Продовжити побудову боєздатної національної армії, спроможної протистояти агресору. Створити загони територіальної оборони в усіх районах країни та на їхній основі сформувати Народний резерв Збройних Сил."

Тягнибок, як можна побудувати боєздатну армію, коли у Львівській області масово ухиляються від мобілізації. Їдь по селам та розбирайся з призивниками.
Ви писали, що мешкаєте на Сході, то які маєте претензії до мешканців Львівської області? Беріть зброю до рук і захащайте свою землю
sidor _ 17.02.2015 10:59
IP: 5.45.255.---
19Yurkiv21:
sidor:
19Yurkiv21:
4. Домогтися надання Україні військово-технічної допомоги від держав-гарантів Будапештського меморандуму і НАТО.

5. Домогтися посилення економічних санкцій ЄС і США проти держави-агресора.

і одночасно не визнавати ці кляті Мінські угоди?

"Тому нові мінські домовленості, як і будь-які "мирні" угоди з Росією, є лише тактичними інструментами, які слід використати для посилення військово-політичних позицій України у цій війні, що дозволить у майбутньому перемогти агресора."

Думаю, наш Президент теж так мислить!
ваш презік мислить як відкрити третю конфектну лінію у Ліпецьку в з*язку з тим,що єкономіка паРаши відчувае труднощі і налоги що платить дві лінії не комненсують витрати на поставку боезапасу до "мятежних теріторій"
Фабрику нашого Президента в Ліпецьку закрили кацапи, а) (уйла поставили сторожем!
лайфньюз сказал? А в Україні цього не знають
19Yurkiv21 _ 17.02.2015 10:38
IP: 91.200.224.---
Вит Ива:
А ТИМ ЧАСОМ ЗДОХЛА ЩЕ ОДНА СКАЖЕНА СОБАКА!!!!
"Микола сотник" умер в больнице после долгой болезни. У Волкова были проблемы с легкими, которые начались после майской трагедии в Одессе.
Які метаморфози трапляються в Україні: тамбовские волки стають СОТНИКАМИ.
Слава Україні!
19Yurkiv21 _ 17.02.2015 10:36
IP: 91.200.224.---
sidor:
19Yurkiv21:
4. Домогтися надання Україні військово-технічної допомоги від держав-гарантів Будапештського меморандуму і НАТО.

5. Домогтися посилення економічних санкцій ЄС і США проти держави-агресора.

і одночасно не визнавати ці кляті Мінські угоди?

"Тому нові мінські домовленості, як і будь-які "мирні" угоди з Росією, є лише тактичними інструментами, які слід використати для посилення військово-політичних позицій України у цій війні, що дозволить у майбутньому перемогти агресора."

Думаю, наш Президент теж так мислить!
ваш презік мислить як відкрити третю конфектну лінію у Ліпецьку в з*язку з тим,що єкономіка паРаши відчувае труднощі і налоги що платить дві лінії не комненсують витрати на поставку боезапасу до "мятежних теріторій"
Фабрику нашого Президента в Ліпецьку закрили кацапи, а) (уйла поставили сторожем!
19Yurkiv21 _ 17.02.2015 10:34
IP: 91.200.224.---
Александр Пратт:
19Yurkiv21:
Есть что-то схожее. Как вы говорите "негры" протестовали против несправедливого суда. А 1970 год изучили?
Суд був з приводу того, що негр не підпорядкувався вимозі поліцейського "freeze!", і "розм'як" остаточно, а пердюкович хотів перетворити на "мороженное" весь Майдан і країну.
Ви це мали "ввиду"?:)
Парфен Парфенов _ 17.02.2015 08:17
IP: 178.150.244.---
Значит президент Вас устраивает.Не устраивает только его больная идея.А как же "банду геть"!
123456 _ 17.02.2015 08:07
IP: 74.125.18.---
за последствия очередного перемирия петрушка должен ответить по законам военного времени
Вит Ива _ 17.02.2015 05:44
IP: 74.125.18.---
А ТИМ ЧАСОМ ЗДОХЛА ЩЕ ОДНА СКАЖЕНА СОБАКА!!!!
"Микола сотник" умер в больнице после долгой болезни. У Волкова были проблемы с легкими, которые начались после майской трагедии в Одессе.
Ирина Зоря _ 17.02.2015 00:11
IP: 77.52.152.---
Олеже, ви проти дружніх братських евролідерів? З'іжте цукерку,,рошен,, і заспокойтеся европа краще знає як украіні бути. Чи не ви з кулявлобою,боксером і европартнерами рік назад закликали украінський народ довіритися і слухатися евролідерів? От і дослухалися-по ходу в усіх сферах украінського буття.
zmey-15 _ 16.02.2015 23:57
IP: 94.153.5.---
Тягнибок забыл указать, во что это выльется на практике. Ему то что, сытый, обутый одетый в тепле, в Секвое передвигается. Да и что греха таить, деньги водились и водятся.
zmey-15 _ 16.02.2015 23:50
IP: 94.153.5.---
K
sidor _ 16.02.2015 23:45
IP: 5.45.192.---
19Yurkiv21:
4. Домогтися надання Україні військово-технічної допомоги від держав-гарантів Будапештського меморандуму і НАТО.

5. Домогтися посилення економічних санкцій ЄС і США проти держави-агресора.

і одночасно не визнавати ці кляті Мінські угоди?

"Тому нові мінські домовленості, як і будь-які "мирні" угоди з Росією, є лише тактичними інструментами, які слід використати для посилення військово-політичних позицій України у цій війні, що дозволить у майбутньому перемогти агресора."

Думаю, наш Президент теж так мислить!
ваш презік мислить як відкрити третю конфектну лінію у Ліпецьку в з*язку з тим,що єкономіка паРаши відчувае труднощі і налоги що платить дві лінії не комненсують витрати на поставку боезапасу до "мятежних теріторій"
123456 _ 16.02.2015 23:33
IP: 74.125.18.---
можно было бы тоже взять двух сантехников привести вот ведите переговоры. даже показать их по телевизору если это так необходимо. если надо с кобзоном спеть.
123456 _ 16.02.2015 23:28
IP: 91.213.8.---
я вот все не пойму откуда тяга такая пособников оккупантов признавать да еще организацией. из того, что военное положение не объявлено не следует, что после оккупации крыма вдруг войны не стало. это телехимера, очередная кремлевская ложь эти лнр, днр.
Юлій Рудницький _ 16.02.2015 22:46
IP: 194.44.30.---
Здають вони все втиху. А про Крим у Мінську навіть вже не згадували...
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter