Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Пам'яті Олександра Оксентійовича Шевченка

15 січня 2016, 13:56

Надійшла сумна звістка. Пішов з життя великий український вчений-правознавець, самовідданий патріот і світла, відкрита людина – наш побратим Олександр Оксентійович Шевченко.Олександр Оксентійович ішов зі "Свободою" багато років, ділив з нами і боротьбу, і невдачі, і перемоги. Був учителем і другом. Доктор юридичних наук, професор Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка, Олександр Оксентійович іще 2008 року разом з групою однодумців розробив та представив революційний проект "свободівської" Національної Конституції України, в якому виходив з того, що традиції української нації сягають коренями культури трипільців та скіфів, що континуїтет сучасної Української Держави започаткований в Київській Русі, а Незалежна Україна постала як наслідок понад 300-літньої національно-визвольної боротьби українців.

І останніми роками, попри поважний вік, Олександр Оксентійович був на сторожі ідеалів Української нації. Народний депутат від ВО "Свобода" VII кликання – N5 у списку об'єднання – старанно працював у Комітеті Верховної Ради у закордонних справах, був членом Постійної делегації України у Парламентській асамблеї Ради Європи.

Сумуємо. Пам'ятаємо. Висловлюємо щире співчуття близьким та рідним. Спіть спокійно, Олександре Оксентійовичу. Дякуємо Вам за те, що були з нами.

powered by lun.ua
Коментарі — 59
LYCIV_OLGA _ 18.01.2016 15:34
IP: 109.251.42.---
НЕДОУМКУВАТИЙ УКРАЇНОМОВНИЙ РАШИСТ jut – ЗА СВІДОМІ РАSSІЗМ ТА СИСТЕМАТИЧНУ БРЕХНЮ – В ІГНОРІ.
LYCIV_OLGA _ 18.01.2016 13:33
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
"Учительне євангелія" Кирила Ставровецького з іншими його книгами спалили на вогнищі як єретичні разом з "Катехізисом" Лаврентія Зизанія.
Навіть українське духовенство не визнавали хрещеним і силоміць хрестили його вдруге – за московським звичаєм.
У 1632 році з нагоди прибуття групи українських ченців до Москви вийшов указ: "А в церковь их не пущать, святыни им никакие не давать и крестом воздвизательным не благословлять и ко образом не прикладыватися"
Навіть соратник Петра I – Феофан Прокопович зізнавався напередодні смерті: "О многобідно моє щастя"...
"Та-а-а, про що там розмовляти?..."
LYCIV_OLGA _ 18.01.2016 13:30
IP: 109.251.42.---
_yurkiv_:
jut:
_yurkiv_:
jut:
_yurkiv_ Ще раз роз"яснюю: в РІ головним правоутворюючим чинником була ВІРА. Тому православні – росіяни, українці, грузини та вірмени були ІМПЕРІЄУТВОРЮЮЧИМИ НАЦІЯМИ, бо мали всю повноту прав, займали найвищі щаблі в державі, а ми до того ще й мали найвищій рівень життя...
А це ще один ДОКАЗ JUT-КОВОЇ БЕЗСОРОМНОЇ БРЕХНІ!
В своєму коментарі – 17.01.2016 13:33 – я вже зверталася до питання ВІРИ. Але про яку-таку "імперієутворюючу націю українців в РІ", на "підставі" ніби то "спільної" віри, може йти мова, коли
УКРАЇНЦІВ У МОСКВІ ЗА ЄДИНОВІРЦІВ НЕ ВВАЖАЛИ!!!
Наприклад, У 1627 р. – указом царя московського Олексія Михайловича та патріарха Філарета було наказано зібрати та "спалити на пожежах" книги українського друку з суворою забороною будь-коли в майбутньому купувати такі книги.
(див.закінчення)
LYCIV_OLGA _ 18.01.2016 13:25
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
... (у росіян -завжди – навкруги одні проти них змови), наводячи доволі розлогі/"ні про що" цитати з листування якогось зарозумілого польського діяча XIX ст. (!), який мріє (!) про "католичну Русь-Україну" (???)

РОЗУМОВА НЕПОВНОЦІННІСТЬ JUT-КА НЕ ДОЗВОЛЯЄ ЙОМУ ЗРОЗУМІТИ, що – ні між мною (тим, що я кажу/пишу), ні західними українцями ("галичанами-підляшками" – за jut-ком) та чиїмись фантазіями півторастолітньої давнини – нема ані найменьшого зв'язку!!!...

Ну, задля чого витрачати час та засмічувати цією білєбердою (!) конкретну тему???!!!... Ні, jut-ку краще "розмовляти" самому з собою – бо інших він не чує, чи взагалі не здатен (!) зрозуміти...
Тож і комусь (і мені – в тому числі) "розмовляти" з ним, навіть не з ним, а тільки висловлюватися про його маячню – марно, даремно витрачати час!
LYCIV_OLGA _ 18.01.2016 13:22
IP: 109.251.42.---
(продовження)
Йдемо далі.
4. Я йому про мапи ще XII ст..., а jut-ок мені – про якусь одну мапу XVII ст... І далі для чогось (???) зверхньо пропонує відшукати якісь "сліди" якихось картографічних термінів/держав, які дійсно існували, "забуваючи" про те що – в різні часи/в різних країнах – Франція називалася Галлією, Польща – Сарматією, Угорщина – Паннонією, Греція – Елладою, тощо; (приклади подвійного найменування країн у Європі поширені і зараз: Англія – Британія, Голландія – Нідерланди, Фінляндія – Суомі...), а територіально близькі до латинської Європі землі сучасних Білорусії та України з XIV ст... іменувалися в іноземних (насамперед – в австрійських, чеських і польських джерелах) Рутенией (Ruthenia). До чого це "переливання з пустого в порожнє"???
5.Далі jut-ок щось намагається "розказати", ба навіть "довести" (існуючу тільки в його хворій уяві) рашистську (!) конспірологічну (!) версію про "польсько-галичанську змову" проти росіян...
(див.закінчення)
LYCIV_OLGA _ 18.01.2016 13:19
IP: 109.251.42.---
(продовження)
". І саме московський цар Олексій Михайлович, здобувши після Переяславської угоди (!) 1654 р. протекторат над так званою Гетьманщиною, використав стару церковно-адміністративну термінологію константинопольської патріаршої канцелярії і в 1655 р. прийняв на себе титул "всея Великая, Малая и Белая Руси самодержець".
У 1721 р. цар Петро І змінив віковічну назву Московської держави, взявши для неї назву Київської держави, у вимові прийнятою канцелярією церковного патріарха, – "Россия". Для цього він звелів припинити називати себе "Цар Московський" і змінив свій титул "самодержець" на "Імператор Всеросійський", після чого у 1725 р. іноземним країнам були розіслані директиви в подальшому іменувати державу не Московською а Російською, "... чтоб печатали Российским, о чем и к прочим ко всем Дворам писано ".
(див.продовження)
LYCIV_OLGA _ 18.01.2016 13:16
IP: 109.251.42.---
(продовження)
Галицько-Володимирський князь Юрій II в латинській грамоті до великого магістра німецького християнського ордена Дітріха, від 20 жовтня 1335 року, називає себе "Dei gratia natus dux totius Russiae myncris", тобто "Божою милістю природжений князь всієї Малої Русі", польський король Казимир III, який, як пишеться в Густинському літописі "собрався й пойде на Русь: вопервыхь прійде, місяця априля, подь Лвовь й обляже його", в 1340 році оволодів галицько-волинськими землями і, в грецькому листі до константинопольського патріарха Філофея (у 1370 році), присвоїв собі титул "короля Ляхії та Малої Русі". Можна згадати ще титул правителя князівства Литовського – "Великий Князь Литовський і Руський". Саме на переговорах з представниками Литовського князівства в 1493 році московський цар Іван III вперше включив у свій титул вираз "Всієї Русі".
(див.продовження)
LYCIV_OLGA _ 18.01.2016 13:15
IP: 109.251.42.---
(продовження)
Оскільки у Візантії здавна закріпилася назва Наддніпрянських слов'ян з коренем "рос" ("народ Рос"), вона відбилася і в терміні "Росія")

Спочатку – і титул "всія Русі", і назви "Мала Росія" та "Велика Росія" – вживалися лише (!) в церковній практиці і не поширювалися на світське діловодство! Але у XV-XVII ст. українські книжники й високі церковні ієрархи стали вживати термін "Росія" і плутати його (!) з назвою "Русь". В офіційних документах того часу засвідчені такі титули: "Митрополит Київського престола и всея Росіи" (митрополит Мисаїл, 1476 р.), "митрополит Київський, Галицький и всея России" (митрополит Іпатій Потій, 1605 р.) та ін, а "русини" (українці та білоруси) іноді називали себе "російським" або "роським" народом, підкреслюючи тим самим свою національну відмінність від московських "русских"
Задовго до того, як слово "Русь" прилаштували до своїх титулів московські царі, ним встигли скористатися інші правителі:...
(див.продовження)
LYCIV_OLGA _ 18.01.2016 13:14
IP: 109.251.42.---
(продовження)
3. А тому – знов (!) нице БРЕШЕ про походження термінів "Русь","Россия", згадуючи тітули правітелів на тодічасних монетах (неосвічений нумізмат!)
Тож (малесенький лікбез) – не для jut-ка, а для загальної інформованості:

Терміни Россия (Росія), Малоросія, Великоросія та всі похідні від них слова сформувалися в церковних канцеляріях вселенського патріарха! Саме патріарх і імператор почали називати споконвічно їм відому Київську, Придніпровську Русь – "Малою", а Русь Заліську – "Русью Великою". (На Синоді константинопольського патріарха в 1303 р, під час розгляду питання про утворення Галицько-волинської церковної митрополії, було ухвалено називати тодішні Київське і Галицько-волинське князівства "Mikro Russia" ("Мала Русь"/по російськи – "Малоросія", тобто – "Русь старша, початкова, основна, давніша"), а Залісся й Новгородську землю – Megale Russia ("Велика Русь"/"Русь пізніша, похідна, новостворена")
(див.продовження)
LYCIV_OLGA _ 18.01.2016 13:11
IP: 109.251.42.---
Як все це сумно та нудно! Знову jut-овська маячня В ПОСТАХ ВІД 17.01.2016 15:50 ДО 17.01.2016 16:27 – ЯСКРАВИЙ НАОЧНИЙ ПРИКЛАД ТА ЧЕРГОВИЙ ДОКАЗ ЙОГО РОЗУМОВОЇ НЕПОВНОЦІННОСТІ! "Я йому про Фому, а він мені про Ярему!"/про щось своє, що не має ніякого (!) відношення до того про що я писала!
Тож коментувати все це – "воду у ступі товкти"/"себе не поважати", але – якщо jut-ок так напрошується... (Витрачу ще трошки власного часу...)
1. Це рашистське створіння чомусь намагається "посперечатися" з тим, що я щось – на його "думку" – "вважаю"... Але я того ніколи/ніде не стверджувала, тож цей jut-ок просто приписує (!) мені щось (БРЕШЕ), про що я навіть і не згадувала...
2.Знов тупо повторюється ігноруючи (!) те, що я писала у коментарі 17.01.2016 09:54 – що термін Русь був просто вкрадений (!) московітами...
(див.продовження)
_yurkiv_ _ 18.01.2016 11:33
IP: 46.200.18.---
jut:
_yurkiv_:
jut:
"Между Польшей и Россией сидит народ, который не есть ни польский, ни российский..."
Ось до цього народу і приєднався Олександр Оксентійович Шевченко, відчувши в ньому справжню Українську Душу.
Ну, мені не було необхідності до нього приєднуватися – тому що я народився його часткою...

Але Ви прогледіли головне – чиєю марионеткою намагаються зробити наш народ...
Кацапською, тією, що Ви є "частным";)))
_yurkiv_ _ 17.01.2016 23:24
IP: 37.55.35.---
jut:
"Между Польшей и Россией сидит народ, который не есть ни польский, ни российский..."
Ось до цього народу і приєднався Олександр Оксентійович Шевченко, відчувши в ньому справжню Українську Душу.
Анатолий Маслюк _ 17.01.2016 20:40
IP: 93.73.51.---
Сумно, що вмирає така відома,чесна порядна людіна, та ще більш сумно, коли вмирає патріот України. С
_yurkiv_ _ 17.01.2016 14:02
IP: 37.55.35.---
jut:
_yurkiv_:
jut:
_yurkiv_ Ще раз роз"яснюю: в РІ головним правоутворюючим чинником була ВІРА. Тому православні – росіяни, українці, грузини та вірмени були ІМПЕРІЄУТВОРЮЮЧИМИ НАЦІЯМИ, бо мали всю повноту прав, займали найвищі щаблі в державі, а ми до того ще й мали найвищій рівень життя.

А статус галичан в РП, а потім в АУІ був дещо іншим...Бажаєте – встидайтеся, то ваша справа.
Яка там ВІРА?
Стерли в порошок за пару років...
***

Пустий струс повітря... Чи – галичанський стиль дискусії: "Одвічно гнобили...400 років знищували...кров немовлят пили". А – ХТО, КОЛИ, КОГО, НАВІЩО, З ЯКОЮ МЕТОЮ – у відповідь – тиша...
Саме так, в повітря злітали ХРАМИ, в яких нещодавно били поклони ті, хто тепер з радістю закладав вибухівку.
Оце і є ВІРА по-кацапськи!
А сьогодні "истово" вірують нащадки тих, хто руйнував церкви у 17-ому:)
LYCIV_OLGA _ 17.01.2016 13:37
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
Ми – українці – ніколи від Русі-України не відхрещувалися! Не відхрещувалися ми і ні від руської землі, ні від руської історії, ні від руської мови. Ми тільки від окремих представників імперського російського світу – від скажених рашистів – накшталт різних jut-ків – відхрестилися, та заодно і всіх їх відхрестили від нашої Русі.

Ні, таки прав, 100-500 разів прав був Pixel, коли пропонував бойкот jut-кові: УКРАЇНОМОВНИЙ КРЕМЛЄБОТ jut ЗА СВІДОМУ СИСТЕМАТИЧНУ БРЕХНЮ – В ІГНОРІ!
LYCIV_OLGA _ 17.01.2016 13:33
IP: 109.251.42.---
(продовження)
В Гадяцькійї угоді 1658р., ратифікованій сеймом РП 1659 р., читаємо: " Релігія грецька стародавня, така, з якою стародавня Русь долучилася до Корони Польської, аби залишалася при своїх прерогативах і вільним вживанню свого богослуження по всіх містах і містечках, селах в Короні Польській і Великому князівстві Литовському, так далеко, як сягає мова народу руського (!!!)... Податки з Київського, Чернігівського, Брацлавського воєводств, як Річ Посполита ухвалюватиме на сеймі, мають бути потрачані на найманця, які перебуватимуть під владою гетьмана Військ Руських (Війська Запорізького). До Булави Великої Руської належатиме Чигиринське староство, як це значиться в привілеї, наданім покійному Богдану Хмельницькому..."
(див.закінчення)
LYCIV_OLGA _ 17.01.2016 13:31
IP: 109.251.42.---
(продовження)
Руссю з княжих часів називали сучасну Україну. Є багато документів про Галицької Русі, Волинської Русі, Чернігівської Русі і т. д (ну або Біла Русь, Червона Русь і т. д.). Але ні в одному документі не сказано Московська Русь або Суздальська Русь. Руси, як були на території України, так і залишилися нікуди не йшли. Москва ніякого відношення до Русі не мала, з цього приводу є багато висловлювань в літописах. Називати Московію Росією почали в 18 столітті за Петра-1 з 1721року.
А Богдан Хмельницький називає себе 1649 р. "князем Русі", "гетьманом запорозьким і володарем усієї Русі". Свій народ він називає "руський" і мріє визволити "всю Русь" від поляків.
(див.продовження)
LYCIV_OLGA _ 17.01.2016 13:29
IP: 109.251.42.---
(продовження)
Потім пішли два знищення Запорізької Січі – Петром і і, остаточне, Катериною. Потім було перетворення України в набір типових губерній, царська політика русифікації і, нарешті, сталінський Голодомор як засіб придушення українського національно-визвольного опору. А зовсім недавно, за часів Віктора Ющенка, ми бачили, як Москва боролася з українським "історичним непорозумінням" шляхом маніпуляцій з газпромівськими заглушками...Про "теперішнє" – навіть згадувати не будемо!...
Отаке-то воно "життя по-братньому" з росіянами за нашим сайтівським дурничком jut-иком!

4. Я всім (!) про стародавні карти, а якійсь несповна розуму jut – про "Конституцію П.Орлика", тобто цей телепень намагається зомбіювати власною українофобією інших, чи насправді не знає) про те, що стародавні історичні карти свідчать, що НА КАРТАХ ІМ'Я УКРАЇНА БУЛО ВЖЕ В 13 СТОЛІТТІ (!), тобто "Україна" – більш давня назва ніж Росія і Малоросія
(див.продовження)
LYCIV_OLGA _ 17.01.2016 13:25
IP: 109.251.42.---
(продовження)
3.Ницо бреше про те, що "справжні українці 350 років жили з росіянами по братьскому" В розумінні цієї українофобської потвори jut-ка – "жити по-братському", це – незабаром після Переяславської ради розпочати московизацію України: насаджувати воєвод, згортати міського самоврядування, утискати козацтво, заохочувати доносчиків і т.і. У 1662 році був створити Малоросійський наказ, який перебував у безпосередньому підпорядкуванні у царя. Через нього цар стверджував претендентів на гетьманство, садив воєвод по українських містах, будував фортеці в Україні, скеровував дії московських і козацьких військ. Крім того, це відомство наглядало за діяльністю гетьмана і контролювало всі контакти українців із Московією. Про Переяславські угоди в кремлі вже й не згадували.А показовий геноцид в Батурині у1708р? (відповідь Петра Першого на спробу гетьмана Мазепи відстояти залишки суверенітету України)
(див.продовження)
LYCIV_OLGA _ 17.01.2016 13:23
IP: 109.251.42.---
Самий видатний брехун на сайті – це безсумнівно – jut!
Ось ДОКАЗИ БРЕХЛИВОСТІ JUT-КА:
(Але спочатку можна (звісно, що не обов'язково) згадати інші докази слабоумства (схільності до безпідставних логічних виведень) та патологічної брехливості jut-ка: у блозі Олексія Гончаренко "Обезопаситься от Путина" LYCIV_OLGA _ 14.01.2016 11:49. Та у блозі Ігора Луценко "Сьогодні – день українського політв'язня" LYCIV_OLGA _ 14.01.2016 12:02)

В цій темі:1.Безпідставно звинувачує якихось Олечок Луців у тому, що вони "підняли пінну хвилю ненависті до росіян". Як і належить брехливому раSSістському тролю – доказів цього – 0, 0%
2. Знов безпідставно звинувачує якихось Олечок Луців у тому, що вони "привели до влади збройним чином відвертих русофобів". Жодного доказу – знов немає.
(див.продовження)
LYCIV_OLGA _ 17.01.2016 09:56
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
7. Власноруч пошукайте як руками ГБ-истів "еволюціонував" "Тлумачний словник" Даля і де він в єдиному екземплярі з грифом "цілком таємно" зберігається в оригіналі, а не в брехливих раSSістсько-рашистських підробках. І як " великоруськое наречие" перейменували в "велико-магучий" (Для зовсім немічних – посилання на "аля коротко": h t t p://photo.i.ua/user/295100/213374/9977123/);

"ДАЛЬ составил СЛОВАРЬ великоруского НАРЕЧИЯ РУСКОГО (УКРАИНСКОГО) ЯЗЫКА!!!! урок истории для Путина" (youtube)
LYCIV_OLGA _ 17.01.2016 09:54
IP: 109.251.42.---
А щоб ще раз впевнитися в брехливості раSSістсько-рашистських казок про українців та ницих обмов українців (всіх, або якоїсь їх частини) – достатньо (!!!) ознайомитись:
1."В Держдумі Росії заявляють, що росіяни – це арійці, що спустилися з Карпат" (espreso.tv); 2.Михаил Бабич "15 мифов российской истории" (Обозреватель); 3.Ярослав Дашкевич "Как Московия украла историю Киевской Руси-Украины. Доклад доктора исторических наук" (uainfo) Росіянина – до речі; 4."Україна была на картах, раньше чем Малоросия и Россия" (youtube);
5-6."Як Велика Киїївська Русь стала Україною!" та
"Славяне – это совсем не русские" (обидві – на video.i.ua);
(див.закінчення)
LYCIV_OLGA _ 17.01.2016 09:42
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
Скільки разів вони втручалися в наші справи? Скільки разів – коли інтригами, а коли силою не давали створити власну сильну і незалежну державу?! Зараз у нас є шанс це зробити – останній, принаймні для нинішніх поколінь. І цей шанс вони знову хочуть нам не дати..."
(Блогер a-s-k-e-t)
LYCIV_OLGA _ 17.01.2016 09:40
IP: 109.251.42.---
(продовження)
І немає жодної підстави або підстав вважати, що таке ставлення зміниться в кращу сторону.
Більше того, є безліч підстав вважати, що це не зміниться ніколи.
Бували часи, коли добродушні і людяні українці добре ставилися до тих, кого зараз ми називаємо росіянами, і прощали їм багато чого, навіть ставлення до себе зверхньо і брудні жарти – як прощають дитині нерозумному. Але не було часів, коли б "росіяни" добре ставилися до українців. Багато з них заявляють, що це не правда, і вони, особисто, завжди добре ставилися. Але їх "добре" відводить нам роль молодших і жадібних недоумків-салоедов, отакою недонації, яка смішна, коли поводиться слухняно і яка фашисти, коли нас перестає влаштовувати така роль. Так можна сказати, що добре ставляться до собаки, але не до людини, не до рівного.
(див.закінчення)
LYCIV_OLGA _ 17.01.2016 09:38
IP: 109.251.42.---
Масові рашістські ненависть і презирство до України та українців, ще й такого (!) масштабу – яку зараз так наполегливо/старанно демонструють на УП кремлеботи – виникли в кацапах не пару років тому і не в наслідок розповідей кисіль-тв! Це століттями тліло в їх дрібних і чорних душонках і вискочило як тільки дозволили обставини та їх фюрер... Не може нормальна людина зненавидіти по команді всіх українців/прибалтів/ поляків/ американців/ турок/саудів/тощо (список нескінченний) Тільки генетично гнилі душі, отруєні вікової заздрістю до інших народів і безсилою злобою – що хтось живе, або хоча б намагається жити краще – здатні на таку вдавлюючи злобу до інших. Тож – ТАК / БЕЗСУМНІВНО – ми ніколи не були справжніми братами і вже точно ми не один народ!

"З моменту заснування київським князем Москви, вона – від правителів до народу, завжди вела себе вороже по відношенню до Києва.
В принципі, не тільки до Києва, але й до всього світу, але до Києва – особливо...
(див.продовження)
ONLINE
Мовне питання191 Зеленський76 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter