Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Є СВОБОДА – БУДЕ УКРАЇНА! НАМ 25

13 жовтня 2016, 18:44

Всеукраїнському об'єднанню "Свобода" – 25. День народження – саме сьогодні. Рівно чверть століття тому, 13 жовтня 1991 року, у переддень св. Покрови відбувся Установчий З'їзд.

А два тижні тому – 30 вересня (річниця створення ініціативної групи) – пройшов Урочистий З'їзд ВО "Свобода" з нагоди ювілею.

Як голова об'єднання і член організації з 1991 року мав почесний обов'язок виголосити доповідь перед 2022 делегатами.

"Свобода" – відкрита політична сила. Нам нічого приховувати від українців. Тому вважаю за необхідне оприлюднити цей текст також для широкого загалу.

Відео доповіді є в мережі. Проте на З'їзді за браком часу деякі тези довелося упустити. Тут подаю повний текст.

Навіть у скороченому вигляді доповідь тривала годину. Тому публікуватиму частинами.

Є "СВОБОДА" – БУДЕ УКРАЇНА

Частина І. Проекти минають, а "Свобода" – є.

Пишаюся, що є посеред вас. Дякую долі, що вже чверть століття маю честь належати лише до однієї політичної сили, ровесниці Незалежності. Єдиної сили українців.

Сьогодні маємо право з гідністю оглянутися на той відтинок шляху за плечима. І повторити за Кобзарем: "Ми просто йшли. У нас нема зерна неправди за собою". І це – не просто ювілейний пафос.

Усе, як відомо, пізнається в порівнянні. Але не треба нас порівнювати зі святими. Святі – на небесах. Порівняйте з іншими політиками. І у цій номінації ми позмагаємося.

Подивіться на теперішню владну верхівку, подивіться на фронтменів сьогочасних політпроектів – усі ці хамелеони за роки Незалежності встигли змінити партійні кольори по три-п'ять, а то й більше разів. А ми тим часом гнемо свою лінію. Наперекір усім минущим вітрам.

Сьогодні, у 25-ту річницю "Свободи", нас часто питають, які наші головні досягнення. Те, що ровесниця Незалежності "Свобода" вже 25 років живе і бореться, ні на крок не відступаючи від своє ідеї – Ідеї Нації – це вже само по собі є досягненням. У нашій політичній системі це унікальне явище. Факт, що поміж усіх живих нині партій "Свобода" – єдина сила з чвертьвіковою традицією. Це і є нашим найпершим здобутком і перемогою.

Назвіть мені хоча б одну іншу політичну силу серед першої десятки – ні, нехай навіть серед 30-ки у рейтингу партій, – яка може похвалитись подібним! Є такі?

Згадайте, скільки політпроектів за цей час як роздулися через трубку телевізора, так і здулися! Як кажуть, канули в Лету, так і не принісши жодної користі Україні. Тепер навіть назви їхні важко пригадати... Усі ці розмаїті "нові обличчя" – "зелені", "озимі", "нові генерації", "пори", "віча", "народні самооборони", "вперед україни" – де всі вони зараз? Загидили мізки українцям і втекли?

Де всі ці "мегаблоки" і "гігапартії" усіх президентів і прем'єрів? Де ті вчорашні партії влади, що злітали на політичний Олімп, щойно якась персона доривалася до корита? Де зараз ті пафосні, всесильні "Громади", НДП, СДПУ (о), ЗаЄДУ, НСНУ і НУНС? Де, нарешті, здавалося б, усемогутня й непереможна Партія регіонів? "Погибоша аки обри", щойно їхній вельможний патрон втрачає посаду...

Як бачите, усі оті олігархічні "титаніки" йдуть на дно від першої ж пробоїни, від першої поразки на виборах. А всі їхні рятувальні човники під прапорцями "нових облич" – і поготів.

Проекти змінюються, а "Свобода" – є. Є і буде. Поки в наших серцях живе Ідея Нації. А є "Свобода" – буде й Україна!

Нас часто запитують: як "Свободі" вдається не тільки вижити, але й перемагати серед усього того політичного болота протягом 25 років? Завдяки чому ми, соціал-націоналісти, залишаємося вірними Ідеї Нації і продовжуємо боротьбу? Відповідь очевидна, просто гендлярі від політики, ці кишенькові служки олігархів, не в змозі її осягнути. На відміну від усіх них, "Свобода" – ідеологічна сила, а не кишеньковий проект котрогось олігарха. Не партія влади певного прем'єра чи президента. Не іменний проект під телевізійного "лідера". А єдина сила нації, плоть від плоті і кров від крові.

Тому особливо веселить, коли усі ці політичні хамелеони намагаються плести небилиці, істерично верещати, що це "Свобода" начебто "чийсь проект". По собі, видно, судять. Найкраще на це відповів один із духовних батьків "Свободи", новітній ідеолог українського націоналізму Юрій Герасимович Іллєнко: "Так, Свобода – проект. Але не технологічний, а ідеологічний. Проект української нації".

У чому концептуальна різниця між послідовною ідеологічною силою і кон'юнктурним, безідейним політпроектом? У класичному розумінні ідеологія – це система поглядів, ідей і принципів. Система принципів організації держави і суспільства. Ідеологія – це єдиний довершений образ ідеальної держави, досконалого суспільства. Отже, ідеологічна сила вирізняється тим, що у своїй програмі має цілісний план побудови такого суспільства і неухильно його впроваджує. Я підкреслюю: цілісний план.

Натомість, кон'юнктурні політпроекти навіть не ставлять собі за мету виробити хоч якийсь план. Вони вибірково хапають популярну тему і спекулюють нею для видурювання голосів, як вони називають, "електорату". Щойно вони ту тему дискредитують, як перефарбовуються і хапають іншу.

Наприклад, кажуть їм соціологи, що сьогодні популярна тема – захист довкілля. Умить перед виборами вигулькують якісь "зелені", завішують усю країну красивими біґмордами... І ось вони вже в парламенті! Це потім з'ясовується, що насправді ті "зелені" – ставленики нафтових і металургійних магнатів, що якраз найбільше і забруднюють довкілля.

Чи, скажімо, хочуть люди до Європи. Є, як кажуть, такий запит у суспільстві. Тоді влада два роки годує людей обіцянками про безвізовий режим. При цьому підсовує "незалежних єврооптимістів". Начебто "опозиційних" до тієї влади. І ось вони, відпрацьовуючи у своїх господарів зарплату, з екранів телевізорів уже аргументовано розповідають, як пришвидшить євроінтеграцію чергове підняття тарифів, легалізація одностатевих шлюбів, прихватизація стратегічних підприємств чи грабіжницький розпродаж останнього, що лишилося в українців – землі.

В Україні війна? – Нема проблем: "АТО триватиме години!". Політтехнологи вже ділять електоральний пиріг між "партіями війни" і "партіями миру". Ось вам свіжоспечені "воєнно-патріотичні" проекти – під кожного олігарха; комбати на чолі всіх списків – як справжні, так і бутафорні... Та що там партії – цілі "фронти"! Із "сильними командами", "воєнними радами" і прожектами невидимої "стіни" по периметру. І всі пузаті можновладці вже в мундирах і з кулеметами в руках позують перед камерами. А тим часом за спиною шокованого виборця спокійнісінько торгують із ворогом. Із ним у нас – безвізовий режим, бо війна війною, а ґешефт – за розкладом...

Або найсвіжіший приклад. Щойно на стіл олігархів лягають соціологічні дані, що найбільшим злом наше суспільство вважає корупцію, як тут-таки знаходяться самопроголошені головні "антикорупціонери" країни, а то й усієї планети.

Цікаво, що до парламенту вони проходять в одних партійних списках, пліч-о-пліч із відомими махровими корупціонерами, залишаються з ними в одній фракції, спільно голосують за одні й ті ж олігархічні закони. Тому немає нічого несподіваного, коли раптом виявляється, що всі ці "антикорупціонери" мають за правило брехати у своїх деклараціях, таємно зустрічаються з московськими олігархами в елітних ресторанах і тримають мільйонні рахунки у московських банках. І звідкілясь у них чудесним чином з'являються розкішні пентхауси, десятки квартир та інші коштовні подарунки!...

Ось як закінчуються історії усіх без винятку бутафорних політпроектів. Ось так, перефарбовуючись у різні кольори, жонглюючи популярними темами, вони безкарно дурять українців уже 25 років. Хіба не це є найбільшим злом української політики?

І тому я пишаюся, що належу до політичної сили, яка ніколи не пристосовується до тимчасової політичної кон'юнктури. Навпаки, "Свобода" бореться за те, про що інші бояться навіть думати. Зазвичай "Свобода" своїми ідеями і діями випереджає час на десятиліття. І це – не прості слова. Це – факт.

Далі буде.

powered by lun.ua
Коментарі — 65
Ua Gall _ 17.10.2016 13:23
IP: 95.215.157.---
Anatol Zubenko:
sidor:
Не хочу с вами спорить, потому, что у вас представление о национализме из советской школы и вы, в конце концов, причислите меня к поклонникам Гитлера, хочу только узнать, а какой план у ЮВТ?
2005 рік Роман Безсмертний;"Я з цією аферисткою (Тимошенко) працювати не буду".

Слава Киевской Руси -НоВоРоссия,умри!

Аферистка из Майдана
Жить не может без обмана
И дурачит всех подряд,
Если не премьером, то
Президентом,чтобы стать!
sidor _ 15.10.2016 09:14
IP: 77.52.70.---
Anatol Zubenko:
sidor:
Если все было правильно, то почему Тенюх должен был застрелиться, потому что свободовец?
Правильный вариант решения вопроса – последствие. Причина пустить себе пулю в голову – про...е...бал подготовку к нападению. МО это не МН и военная обстановка вокруг страны должна быть "свежей" каждое утро и вечер, тем более после эксцессов во время Майдана. А он ходил как павлин, распустив хвост веером от "значимости", гремя побрякушками на груди.
sidor _ 15.10.2016 00:25
IP: 77.52.70.---
Slavko Yurkiv:
sidor:
2. Донбасс должен быть признан оккупированной территорией вооруженными бандформированиями и строго изолирован от основной территории Украины...Лично я думаю что ЮВТ выберет этот вариант.
3. Если ЮВТ придет к власти "при путине", лично я думаю, что разорвет, оставив какие то самые минимальные необходимые контакты. (если будет продолжаться политика путина)
4. Лично я думаю что будет "да" (... путина)
5. Лично я думаю что будет "нет" (...путина)
=====
"Політичний курс європейського зближення, національного відродження, демократизації Тимошенко, власне кажучи, використала як нашивку, використала як чоло, за яким проводилася промосковська політика, яка нічого не додала українській єдності, цілісності. Це така московська зозуля, яка реалізувала протилежний курс."
======
Один валянок здав Крим, друга валянка – здасть Донбас, і всьо прапала:)
да какая вам то разница? Вы в любом раскладе масквичь есть и будете.
sidor _ 14.10.2016 20:48
IP: 77.52.70.---
Peter Blood:
1. Как мы видим, насадить на цугундер Мордор удалось только дав ему (Мордору) заглотить "блесну Крым". Ранние аналитики выдвигали "конспирологию" что США "настаивало" на "сдаче" Крыма. ЮВТ поступила правильно, "настаивая" на "сдаче" Крыма.В противном случае Мордор оккупировал бы Украину по правый берег Днепра
2.Донбасс должен быть признан оккупированной территорией вооруженными бандформированиями и строго изолирован от основной территории Украины. ЛЮБОЙ другой расклад неприемлем и приведет к катастрофическому положению в стране.Лично я думаю что ЮВТ выберет этот вариант. "Восстанавливать" промышленность там не имеет смысла – проще и дешевле построить новые производства.
3. Если ЮВТ придет к власти "при путине", лично я думаю, что разорвет, оставив какие то самые минимальные необходимые контакты. (если будет продолжаться политика путина)
4. Лично я думаю что будет "да" (...... путина)
5. Лично я думаю что будет "нет" (......путина)
Peter Blood _ 14.10.2016 20:15
IP: 188.230.40.---
sidor:
Продовження 1:
2. Виходячи з мирних позицій Тимошенко під час анексії Криму, назріває чітке питання по Донбасу: що конкретно робитиме Тимошенко як імовірний головнокомандувач? Далі бавитися в безкінечне АТО, чи організовувати наступ, чи триматися Мінських домовленостей, чи поводити себе як лідер "найбільш мирної нації на планеті, вести себе як голуби миру" (цитата зі стенограми РНБО). Уся країна повинна почути чітку пропозицію Тимошенко щодо окупованих територій. Наступаємо, стоїмо на місці чи визнаємо лінію АТО новим державним кордоном? Без риторики – а чітко.
3.Чи буде Тимошенко ініціювати розрив дипломатичних стосунків із Росією? Так чи ні?
4.Чи буде вводити візовий режим із Росією? Так чи ні?
5.Чи можна вести торгівлю з ворогом? Так чи ні?
Я зумисне акцентую на чіткій постановці питання "так чи ні", бо одна справа – критикувати чинну владу за двояку позицію, а інша справа – самій сповідувати цю саму двояку позицію.
Peter Blood _ 14.10.2016 20:13
IP: 188.230.40.---
sidor:
В какой сфере вы бы хотели услышать о планах ЮВТ?
===
Олин львівський журналюга запитує:
Давши всі відповіді на давно минулі дії, я б запропонував заодно дати відповідь на кілька простих питань із теперішнього порядку денного, аби вся країна зрозуміла позицію Тимошенко щодо Росії зараз, під час війни. А саме:
1. Країна досі не почула заяви Тимошенко щодо оприлюдненої стенограми таємного засідання РНБО під час анексії Криму. Там Тимошенко зайняла таку позицію: "ні один танк не повинен виїхати з казарми, ні один солдат не повинен підняти зброю, бо це означатиме поразку. Ніякого воєнного стану, ніякої активізації наших військ!". У цьому світлі Тимошенко зараз мала б від першої особи розповісти про свою роль у бездіяльності під час анексії Криму. Це вкрай важливо, тому що здачу Криму приписують їй, а ніхто за 2 роки так і не почув чіткої відповіді на цей закид.
sidor _ 14.10.2016 20:02
IP: 77.52.70.---
Slavko Yurkiv:
sidor:
Slavko Yurkiv:
sidor:
Кроме того, среди националистов нет ни одного авторитета, способного конструктивно контактировать с западом. Как быть? Заставить их прислушиваться, например, к Тягнибоку? А как? Как путин? Или у вас есть другой вариант? Разве у них есть план развития страны хотя бы года на три?
++++++++++++++++
Я підкажу Тягнибоку, що є такий в Україні, Сидір, в нього є суперконтакторка для Запада, що нікому не відмовляє.
можете ему подсказать что могу продать пару концепций реформирования систем в стране раз у них нехватает клепки что то стоящее разработать.
То Ви хочете продавати концепції СВОБОДІ, як варофка кірпічі гєнєралу Алєйніку?
ну значить по-низам пусть ползают ще роким 25. Може хоть за этот период среди них вырастет личность, не говорю о том, что на партийные взносы им нужно направить членов партии на учебу в престижное учебное заведение за рубежем.
sidor _ 14.10.2016 19:58
IP: 77.52.70.---
Anatol Zubenko:
sidor:
Не хочу с вами спорить, потому, что у вас представление о национализме из советской школы и вы, в конце концов, причислите меня к поклонникам Гитлера, хочу только узнать, а какой план у ЮВТ?
когда я учился в советской школе нам не преподавали о национализме вообще ничего. По крайней мере – я не помню.
Я вас не причисляю вообще ни к кому. Просто приведенный пример Германии тех лет абсолютно не уместен и не приемлем в 21 веке.
В какой сфере вы бы хотели услышать о планах ЮВТ?
Peter Blood _ 14.10.2016 19:43
IP: 188.230.40.---
Slavko Yurkiv:
===
Та кинь ти вже той срач з кацапамі і хохламі, не варті вони цього! Розслабся по-повній у зв"язку із сьогоднішнім Державним і релігійним Святом!
Slavko Yurkiv _ 14.10.2016 19:36
IP: 104.155.50.---
sidor:
Slavko Yurkiv:
sidor:
Кроме того, среди националистов нет ни одного авторитета, способного конструктивно контактировать с западом. Как быть? Заставить их прислушиваться, например, к Тягнибоку? А как? Как путин? Или у вас есть другой вариант? Разве у них есть план развития страны хотя бы года на три?
++++++++++++++++
Я підкажу Тягнибоку, що є такий в Україні, Сидір, в нього є суперконтакторка для Запада, що нікому не відмовляє.
можете ему подсказать что могу продать пару концепций реформирования систем в стране раз у них нехватает клепки что то стоящее разработать.
То Ви хочете продавати концепції СВОБОДІ, як варофка кірпічі гєнєралу Алєйніку?
Anatol Zubenko _ 14.10.2016 19:24
IP: 104.199.1.---
sidor:
Не хочу с вами спорить, потому, что у вас представление о национализме из советской школы и вы, в конце концов, причислите меня к поклонникам Гитлера, хочу только узнать, а какой план у ЮВТ?
sidor _ 14.10.2016 18:59
IP: 77.52.8.---
Anatol Zubenko:
sidor:
У кого есть план? "Мистер Фикс,есть ли у вас план? Уменя их целых три!"-мультфильм. У националистов Германии были выдающиеся управленцы? А появились они тогда,когда националисты обьединили нацию.Заставили Круппа и др олигархов работать на страну, а не просто их ограбили, или поставили других! Валютная выручка, оставалась в стране, а не уходила в офшоры!
конечно были. И не один. Например Ярмал Шахт, Альберт Шпеер. Не говоря даже об военной элите. Тем более, что в военной элите много было "управленцев" неарийского происхождения и даже не членов НСДРП.
Вы хотите поставить "новонационалистов" что бы те использовали методы гитлеровской Германии????? Ну в таком случае что бы навести "такой" порядок не нужно даже ставить во власть "националистов", потому, что в итоге с ними будет тоже самое что и с СА Рема.
sidor _ 14.10.2016 18:46
IP: 77.52.8.---
Slavko Yurkiv:
sidor:
Кроме того, среди националистов нет ни одного авторитета, способного конструктивно контактировать с западом. Как быть? Заставить их прислушиваться, например, к Тягнибоку? А как? Как путин? Или у вас есть другой вариант? Разве у них есть план развития страны хотя бы года на три?
++++++++++++++++
Я підкажу Тягнибоку, що є такий в Україні, Сидір, в нього є суперконтакторка для Запада, що нікому не відмовляє.
можете ему подсказать что могу продать пару концепций реформирования систем в стране раз у них нехватает клепки что то стоящее разработать.
Slavko Yurkiv _ 14.10.2016 18:44
IP: 146.148.21.---
sidor:
Slavko Yurkiv:
а шо так вяло прореагировали на унижение Ющера? Правда в глаза колет?
О, а де ж та правда?
Slavko Yurkiv _ 14.10.2016 18:41
IP: 146.148.15.---
grom2468:
Щиро вітаю всіх зі святом 14 жовтня-
Святої Богородиці Покрови- заступниці українського козацтва та
Річницею створення Української Повстанської Армії!
Навзаєм!
СЛАВА УКРАЇНІ!
Slavko Yurkiv _ 14.10.2016 18:39
IP: 146.148.21.---
sidor:
Кроме того, среди националистов нет ни одного авторитета, способного конструктивно контактировать с западом. Как быть? Заставить их прислушиваться, например, к Тягнибоку? А как? Как путин? Или у вас есть другой вариант? Разве у них есть план развития страны хотя бы года на три?
++++++++++++++++
Я підкажу Тягнибоку, що є такий в Україні, Сидір, в нього є суперконтакторка для Запада, що нікому не відмовляє.
grom2468 _ 14.10.2016 18:38
IP: 104.155.50.---
Щиро вітаю всіх зі святом 14 жовтня-
Святої Богородиці Покрови- заступниці українського козацтва та
Річницею створення Української Повстанської Армії!
Slavko Yurkiv _ 14.10.2016 18:34
IP: 146.148.21.---
sidor:
Slavko Yurkiv:
У чому концептуальна різниця між послідовною ідеологічною силою і кон'юнктурним, безідейним політпроектом? У класичному розумінні ідеологія – це система поглядів, ідей і принципів. Система принципів організації держави і суспільства. Ідеологія – це єдиний довершений образ ідеальної держави, досконалого суспільства. Отже, ідеологічна сила вирізняється тим, що у своїй програмі має цілісний план побудови такого суспільства і неухильно його впроваджує. Я підкреслюю: цілісний план.
=======================
Шановні Українці!
Ну, дайте СВОБОДІ хоч один шанс втілити цей цілісний план.
Чому ви усім даєте, а своїм – НЄ???
давали. В 2012 году. Даже лично я отдал свой голос (подразумевая партию а не Тягнибока). И что? Накерували и назаконодатничали так, что пипл вообще прокатил партию в 2014 году. Шо, опять???
Тоді було всього О, П'ЯТЬ,
А зараз треба 305!
Anatol Zubenko _ 14.10.2016 18:28
IP: 94.153.158.---
sidor:
У кого есть план? "Мистер Фикс,есть ли у вас план? Уменя их целых три!"-мультфильм. У националистов Германии были выдающиеся управленцы? А появились они тогда,когда националисты обьединили нацию.Заставили Круппа и др олигархов работать на страну, а не просто их ограбили, или поставили других! Валютная выручка, оставалась в стране, а не уходила в офшоры!
sidor _ 14.10.2016 18:25
IP: 77.52.8.---
Slavko Yurkiv:
У чому концептуальна різниця між послідовною ідеологічною силою і кон'юнктурним, безідейним політпроектом? У класичному розумінні ідеологія – це система поглядів, ідей і принципів. Система принципів організації держави і суспільства. Ідеологія – це єдиний довершений образ ідеальної держави, досконалого суспільства. Отже, ідеологічна сила вирізняється тим, що у своїй програмі має цілісний план побудови такого суспільства і неухильно його впроваджує. Я підкреслюю: цілісний план.
=======================
Шановні Українці!
Ну, дайте СВОБОДІ хоч один шанс втілити цей цілісний план.
Чому ви усім даєте, а своїм – НЄ???
давали. В 2012 году. Даже лично я отдал свой голос (подразумевая партию а не Тягнибока). И что? Накерували и назаконодатничали так, что пипл вообще прокатил партию в 2014 году. Шо, опять???
sidor _ 14.10.2016 17:57
IP: 77.52.8.---
Anatol Zubenko:
sidor:
Anatol Zubenko:
...Все перечисленные лица были у власти считанные дни. Что они могли сделать, неуспев даже узнать фамилии сослуживцев?...
Ну Тенюх был обязан застрелиться. Мохницкий – сесть в тюрьму за содействие побега представителей злочинной влады а Швайка – за взятки.
Все то Вы знаете! Ну, а Турчинов, Яценюк, Тимошенко?
А что Турчинов? На тот момент это было правильное решение. Сами мы бы не справились даже с крымской группировкой орков, запад нам бы не помог а выразил бы 152 возмущения и 345 озабоченностей. Орки дошли бы до Днепра и "пометили" "освоенную" территорию. А так, Мордор заглотнул блесну "крым" и завис наглухо пока не здохнет.
А что по ЮВТ?
sidor _ 14.10.2016 17:51
IP: 77.52.8.---
Anatol Zubenko:
...не означало власть националистов!....
Понимаете, кроме хорошо отточенных движений при размахивании флагом партии для управления страной нужны специалисты. И не просто спецы – а высшей категории управленцы. Очень странно, что в среде националистов (например в "Свободе") за 25 лет не вырос ни один толковый госчиновник не говоря уже об управленце высшей категории В регионах где есть у руля националисты разве порядок? Жизнь людей благополучна? Они на микроскопических территориях ладу дать не могут а вы хотите им полностью отдать власть в стране, где с трудом даже управленцы, имеющие личный опыт руководства десятками тысяч подчиненных не могут успешно справиться.
Кроме того, среди националистов нет ни одного авторитета, способного конструктивно контактировать с западом. Как быть? Заставить их прислушиваться, например, к Тягнибоку? А как? Как путин? Или у вас есть другой вариант? Разве у них есть план развития страны хотя бы года на три?
sidor _ 14.10.2016 17:35
IP: 77.52.8.---
Anatol Zubenko:
...Все перечисленные лица были у власти считанные дни. Что они могли сделать, неуспев даже узнать фамилии сослуживцев?....
Ну Тенюх был обязан застрелиться. Мохницкий – сесть в тюрьму за содействие побега представителей злочинной влады а Швайка – за взятки.
sidor _ 14.10.2016 17:32
IP: 77.52.8.---
Slavko Yurkiv:
а шо так вяло прореагировали на унижение Ющера? Правда в глаза колет?
sidor _ 14.10.2016 17:30
IP: 77.52.8.---
Slavko Yurkiv:
sidor:
Сытник переведет на аудио "написанное пером" и озвучит для "слепых" в удобное время.
Пы.Сы. Через сплошные националистические регионы спокойно идут караваны авто с товарами с Мордора и в Мордор. Как вы думаете, предки нынешних националистов позволили бы без последствий путешествовать автокараванам врага через их территорию?
++++++++++++++++++++++++++++++++++
Звичайно, ні, але ж звідкись каравани заходять і виходять?:)))
заходять и с западной границы и с восточной. И выходят и там и там. Но судя по воплям, что националисты живут на западной а на восточной воюют – получается и там и там товарооборот с Мордором поддерживают именно националисты
Мовне питання191 Зеленський76 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter