Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Землею може розпоряджатися тільки український народ, а не шарлатани від влади

19 квітня 2017, 15:26

Чому "Свобода" виступає за проведення всенародного референдуму щодо заборони на продаж української сільськогосподарської землі? Чому сьогодні націоналісти беруть найактивнішу участь у його підготовці та проведенні?

Бо намагання служок олігархів тихцем розпродати українську землю – незаконне, нелегітимне й антиконституційне.

В Основному Законі нашої держави, Конституції, чорним по білому закарбовано:

"Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Стаття 14. Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави."


Тобто земля – власність усіх українців (незалежно від майнового стану чи соціального походження). І вони, українці, під час всенародних виборів, просто наймають собі на службу управителя – органи державної влади – "слугу народу". Якому довіряють ефективно здійснювати СВОЇ права власника.

А що, хоч хтось із теперішніх можновладців хіба обіцяв торгувати "основним національним багатством", "що перебуває під особливою охороною держави"? Хтось із них – Президент чи парламентські партії, яких ви обрали, -казав під час виборів, що розпродасть землю, яка "є об'єктами права власності Українського народу"? Де ви бачили таке на їхніх численних бігмордах? Де ви чули це в їхніх коштовних рекламних роликах?

Сьогодні ж вони, не питаючи у вас жодної згоди, тишком-нишком, поза вашими спинами підписують від ВАШОГО імені якісь меморандуми з іноземними кредиторами (!), де зобов'язуються за позику (яку вам і вашим дітям доведеться ж і віддавати!) розпродати вашу ж власність – торгувати "основним національним багатством"!

Якщо ця Верховна Рада, в якій на ділі немає коаліції (по-суті вже нелегітимна), посміє ухвалити таке рішення... То це рішення буде таким же "легітимним", як вона сама. А кожен, у кого в цьому парламенті підніметься рука натиснути кнопку "ЗА" торгівлю землею – шарлатан, шахрай і державний злочинець. Вони в принципі не мають жодного права, згідно з Основним Законом, цього робити.

Бо власністю народу може розпоряджатися тільки сам народ. А не найняті посередники-управителі, які на ділі виявилися банальними шулерами.

Тому тільки весь Український народ має право вирішувати: продавати чи не продавати СВОЮ землю. Землю, яка є виключно його "об'єктом права власності" і "основним національним багатством". Так каже наш Основний Закон – Конституція України.

Ці бариги вже не вперше зазіхають на НАШУ землю. Таке вже було. У 2011 році. Коли комуно-олігархічний режим Януковича взяв прямий курс на впровадження ринку сільськогосподарської землі.

Уже тоді, коли всі "мовчали і мовчки чухали чуби", одна "Свобода" виступила з законопроектом "Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення".

Тоді ми звернулися до народу – єдиного джерела влади в Україні – із пропозицією ухвалити на референдумі закон про заборону торгівлі землею. По всій країні відбулися збори громадян із метою реєстрації ініціативних груп для проведення цього референдуму. Проте влада в особі маріонеткового ЦВК зробила все можливе, аби не дати цій ініціативі дійти до логічного завершення. Під різними надуманими приводами ЦВК раз у раз відхиляла ініціативи громад. Очевидно, що такою була політична вказівка Банкової.

Ми не здалися й почали другий етап з ініціювання Всеукраїнського референдуму щодо ухвалення розробленого нашою політичною силою проекту Закону України "Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення".

Наші депутати всіх рівнів масово ініціювали звернення до центральної влади з вимогою відкликати запропонований закон "Про ринок земель". Три голови обласних рад від "Свободи" виступали із офіційними заявами, підкріпленими рішеннями сесій про недопущення торгівлі землею та з вимогами провести референдум із цього питання. Кожного разу, коли Верховна Рада включала це питання в порядок денний, свободівці пікетували парламент і місцеві адміністрації. Проведено десятки масових протестних заходів.

Як наслідок – абсолютна більшість українців виступає категорично проти спроби розпродати українські землі. А влада, боячись народного гніву, відступає.

Ми спільно відбили першу навалу. Тепер наше завдання – виграти війну.

Коментарі — 281
dihlofos _ 19.04.2017 20:13
IP: 35.187.173.---
Yaroslav Yurkiv:
Ніхто не говорить про безплатну приватизацію. Мова йде про продаж через аукціони, і припинення безплатної роздачі під забудову. під садівництво. під фермерство. Тільки продажа за ціною не меншою визначиною місцевими органами влади... Тільки лох може скупити землю, і нічого на ній неробити. притому потрібно сплачувати податок на землю.
Andrey Kononenko _ 19.04.2017 20:09
IP: 188.163.73.---
Андрій Бардис:
Andrey Kononenko:
Андрій Бардис:
І нормальна держава буде хорошим власником.
Что Украина будет делать с землёй? Сдавать в аренду? Чем это лучше продажи?
Тим, що ми ніколи не втратимо стратегічний ресурс. А держава має жостко контролювати виконнання орендарем своїх зобов'язань.
Украина землю не утратит в случае продажи. Ведь территорию невозможно вывезти.
Yaroslav Yurkiv _ 19.04.2017 20:07
IP: 130.211.103.---
Здійснювати приватизацію землі і будь-якого майна в країні, де одного разу все це було нагло відібране у попередніх власників, не тільки безсердечно, але і АМОРАЛЬНО!
Не можна творити клас нових власників на вкраденому, тим більше з нащадків тих, хто власне, і раскулачівал.
На жаль, перший Президент України над цією проблемою не замислювався, бо сам був з тих, кто наступал..., і народ України не дуже замислювався над тим, кого обирати, тому що більшості він здавався сваім, на відміну від того ж Чорновола.
А тепер усі кричать, що в усьому винуваті алігархи?:)
dihlofos _ 19.04.2017 20:05
IP: 130.211.103.---
В КНДР держава жорстко контролює землю... Напевно керується Великим Збором ОУН 1941 року?
hrim _ 19.04.2017 20:01
IP: 193.93.217.---
АВТОР і фахівці мали б навести перелік країн, де земля не товар, а де товар. Тоді легше буде готуватись до референдуму.

П.С. До жовтневого перевороту 1917 українські землі були товаром, їх називали "шпихліром Європи". Після "декрету про землю", тобто заборони продажу землі наслідки відомі
Aleksandr Ruslanov _ 19.04.2017 19:59
IP: 77.52.51.---
Yaroslav Yurkiv:
ANTIYANEK:
Ботьківщина + За життя + Ляшко + Свобода – всі проти ринку замлі. Яка компанія. Пора вже комуністів залучати.
В цій компанії у кожного свій ін'терес, і тільки у СВОБОДИ – Національний.
відкрийтє таемницю – насправді ім*я Олега Моісей? Бо вжє 25 років водить а кіньця колу ще нема. Треба пророку ще дати п*ятнадцять років?
Андрій Бардис _ 19.04.2017 19:53
IP: 104.155.87.---
Andrey Kononenko:
Андрій Бардис:
І нормальна держава буде хорошим власником.
Что Украина будет делать с землёй? Сдавать в аренду? Чем это лучше продажи?
Тим, що ми ніколи не втратимо стратегічний ресурс. А держава має жостко контролювати виконнання орендарем своїх зобов'язань.
Олександр Перший _ 19.04.2017 19:52
IP: 188.163.12.---
Andrey Kononenko:
Олександр Перший:
А як що замість права власності на землю ввести право користування землею с передачею цього права нащадкам, скажімо, на 50 років з автоматичною пролонгацією цього права при умові використання землі по призначенню?
-
А чем это отличается от продажи?
Тем отличается, что не допускает спекуляцию землей с/х назначения. Земля не будет товаром, товаром будет только то, что на ней выращивается. "Почувствуйте разницу".
Андрій Бардис _ 19.04.2017 19:51
IP: 104.199.59.---
dihlofos:
Андрій Бардис:
малолітній комуняка, ти знаєш хоч чому в Україні житло дороге? Тому що земля вільно не продається. Замість того,щоб будувати квартали з недорогими приватними особняками, будівельники забудовують міську землю чорнятниками на 16ть поверхів. Людина хоче власну хату і 6 соток своєї землі, а не засциканий ліфт та гопніка в підїзді. США основний дохід мають з податку на нерухомість, чим більше будинків більше надходження в бюджет... Купи книжку по ринковій економіці, а не комуняцьккому держрегулюванню.
Дякую, що турбуєтесь про мою освіту, але вам би самому трохи повчитись) Щоб не плутали комунізм з націоналізмом. Цитую постанови ІІ Великого Збору ОУН (у квітень 1941 р., Краків): в) власником всієї землі й вод, підземних і надземних багатств, промислу і шляхів комунікації – є сам український народ і його держава.
Andrey Kononenko _ 19.04.2017 19:50
IP: 188.163.73.---
Yaroslav Yurkiv:
Andrey Kononenko:
Тобто земля – власність усіх українців. І вони, українці, під час всенародних виборів, просто наймають собі на службу управителя -органи державної влади – "слугу народу". Якому довіряють ефективно здійснювати СВОЇ права власника.
-
Короче, Тягнибок за государственные колхозы:)
Запретить бы партию Свобода по закону, запрещающему коммунистические партии...

Тягнибоковцы, а как же вы миритесь с тем, что частные компании добывают из недр ресурсы и продают их? Ведь недра – собственность народа, как вы говорите. Почему недра можно продавать, а землю нет?
Не миряться!
Стратегічні виробництва теж мають належати українському народу, так записано в Програмі СВОБОДИ.
Тягнибок на эту тему молчит, а про землю – пишет.
Nadiya Kotsuyba _ 19.04.2017 19:49
IP: 104.198.136.---
НЕБУДЕ СВОБОДИ, НЕБУДЕ УКРАЇНИ...
Олександр Перший _ 19.04.2017 19:48
IP: 188.163.12.---
Alexander Vasilevsky:
Ви маєте пай? Ні? Чому тоді ви повинні вирішувати як ним повинні розпоряжатися ті хто його мають?
Є велика різниця між наданням права власності на квартири (за які фактично люди давно сплатили) і на землю, яку люди не створювали. Тому надавати її у вічну власність конкретним особам, тим більш не для праці, а для одержання прибутку від продажу – це не правильно. А надання паю – правильно, і правильно безкоштовний розподіл власності, що належала сільгосппідприємству.
Тобто, ваша точка зору обумовлена лише бажанням продати пай і заробити копійчину на цих крихітних ділянках. А мова про мільйони гектарів с/г земель, які можуть стати джерелом безмежної наживи спекулянтів та зубожіння всього народу у наслідок їх монопольного володіння землею.
Andrey Kononenko _ 19.04.2017 19:43
IP: 188.163.73.---
Андрій Бардис:
І нормальна держава буде хорошим власником.
Что Украина будет делать с землёй? Сдавать в аренду? Чем это лучше продажи?
dihlofos _ 19.04.2017 19:42
IP: 104.199.57.---
Андрій Бардис:
малолітній комуняка, ти знаєш хоч чому в Україні житло дороге? Тому що земля вільно не продається. Замість того,щоб будувати квартали з недорогими приватними особняками, будівельники забудовують міську землю чорнятниками на 16ть поверхів. Людина хоче власну хату і 6 соток своєї землі, а не засциканий ліфт та гопніка в підїзді. США основний дохід мають з податку на нерухомість, чим більше будинків більше надходження в бюджет... Купи книжку по ринковій економіці, а не комуняцьккому держрегулюванню.
Slon Verbo _ 19.04.2017 19:37
IP: 178.150.39.---
Андрій Бардис:
Anatol Zubenko:
Андрій Бардис:
Какая выгода? Земля должна иметь хозяина, а не временщика. Почему Польша быстро поднялась?Там земля в частной собственности, по 7 – 30га, и никто не продает ее иностранцам! Продаж идет в крайнем случае, но никто и не смеет ее отобрать! Фермер работает на перспек тиву, он живет за счет ее и относится как к своей собственности Держава, же, плохой собственник, она обязательно ее сдаст в аренду, или продаст, колхозов уже не будет! А в результате постоянного передела, земля обязательно окажется в руках латифундистов...
Вигода від продажу землі тимчасова, нову землю не збудуєш. Якраз фермери і проти продажу землі, бо знають як її вбивають аграрні корпорації, для яких головне прибуток. Тому якщо не хочеш користуватися землею, то продавай її лише державі, а не олігархам. І нормальна держава буде хорошим власником.
ты дебил, как раз АРЕНДОВАННУЮ землю агрохолдинги убивают, а свою собственную
Андрій Бардис _ 19.04.2017 19:30
IP: 104.199.59.---
Alexander Vasilevsky:
Андрій Бардис:
Alexander Vasilevsky:
Андрій Бардис:
У всьому розвинутому світі земля – товар, це дає можливість її закласти або продати, більш ефективному власнику ніж я чи ви. Наприклад я збираю 40 ц з га, а якийсь голандець 60 ц з га. То хто з нас більш ефективний власник?
Тобто такі країни як Канада і Ізраїль та інші для вас не розвинуті, де практично вся земля в державній власності? Для іноземців – лише довгострокова оренда, ніякого продажу!
Брехня! Напишіть в гуглі "ізраїль купити землю"
Чекаємо від вас чек на землю в Ізраїлі))) Там держслужбовці напевно довго будуть реготати коли почують таке)))
Андрій Бардис _ 19.04.2017 19:28
IP: 104.155.87.---
Микола Пазюк:
Олег, зі своїми соціалістичними замашками йди в ду... Краще працювати над нормальним земельним кадастром! а від ринку землі не втекти
Відстоювати національні інтереси – це і є націоналізм. А ринок землі – це здача цих інтересів.
Alexander Vasilevsky _ 19.04.2017 19:26
IP: 93.74.205.---
Андрій Бардис:
Alexander Vasilevsky:
Андрій Бардис:
У всьому розвинутому світі земля – товар, це дає можливість її закласти або продати, більш ефективному власнику ніж я чи ви. Наприклад я збираю 40 ц з га, а якийсь голандець 60 ц з га. То хто з нас більш ефективний власник?
Тобто такі країни як Канада і Ізраїль та інші для вас не розвинуті, де практично вся земля в державній власності? Для іноземців – лише довгострокова оренда, ніякого продажу!
Брехня! Напишіть в гуглі "ізраїль купити землю"
Андрій Бардис _ 19.04.2017 19:23
IP: 104.199.59.---
Alexander Vasilevsky:
Андрій Бардис:
У всьому розвинутому світі земля – товар, це дає можливість її закласти або продати, більш ефективному власнику ніж я чи ви. Наприклад я збираю 40 ц з га, а якийсь голандець 60 ц з га. То хто з нас більш ефективний власник?
Тобто такі країни як Канада і Ізраїль та інші для вас не розвинуті, де практично вся земля в державній власності? Для іноземців – лише довгострокова оренда, ніякого продажу!
Микола Пазюк _ 19.04.2017 19:22
IP: 109.251.20.---
Олег, зі своїми соціалістичними замашками йди в ду... Краще працювати над нормальним земельним кадастром! а від ринку землі не втекти
Alexander Vasilevsky _ 19.04.2017 19:21
IP: 93.74.205.---
Василь Дринкач:
dihlofos:
Yaroslav Yurkiv:
сам нігам- нікому недам... Землею може ефективно розпоряжатися тільки приватний власник. Орендарю все рівно,що буде з землею потім. буде засівати ріпаком до виснаження... За мораторій виступають олігархічні агрохолдінги, які за копійки орендують людську власність.Простіше дати хабара чиновнику, для виділення землі,ніж купити на ринку...Жоден нормальний банк не буде кредитувати фермера під вигідні умови,якщо приватна земля не буде заставою, ліквітною...
У тягнибокерів ппоблеми з економічною освітою та математикою або вони є вороги комуняки.
у Канаді 92% земель в держвласності. У Ізраілі 99% держвласність. В них теж проблеми з економічною освітою?
Це тільки підтверджує тезу що не потрібно боятися що всю землю скуплять.
dihlofos _ 19.04.2017 19:20
IP: 130.211.103.---
Тягнибокери економічно безрамотні. Колись Андрій Ілленко розказував, що взяв телевізор в кредит, і не зміг вчасно,безпроблем віддати. І ці люди голосують за бюджет країни.Ганьба
dihlofos _ 19.04.2017 19:17
IP: 104.199.51.---
Василь Дринкач:
Брехня. Це враховуючи тундру, болота,ліси,заповідники., і то не продається,бо нема покупця. Вся с\г землі вільно продається, і там де сіяли пшеницю, новий власник може побудувати квартали приватних будинків.
Alexander Vasilevsky _ 19.04.2017 19:17
IP: 93.74.205.---
dihlofos:
Yaroslav Yurkiv:
сам нігам- нікому недам... Землею може ефективно розпоряжатися тільки приватний власник. Орендарю все рівно,що буде з землею потім. буде засівати ріпаком до виснаження... За мораторій виступають олігархічні агрохолдінги, які за копійки орендують людську власність.Простіше дати хабара чиновнику, для виділення землі,ніж купити на ринку...Жоден нормальний банк не буде кредитувати фермера під вигідні умови,якщо приватна земля не буде заставою, ліквітною...
У тягнибокерів ппоблеми з економічною освітою та математикою або вони є вороги комуняки.
+100500
Alexander Vasilevsky _ 19.04.2017 19:16
IP: 93.74.205.---
Василь Дринкач:
Насправді ніде в світі, ні в Європі немає вільного ринку землі. Всюди діють купу обмежень, починаючи від кількості га, які може мати одна фіз чи юр особа, закінчуючи необхідністю проживати протягом 5-10 років на території, яку хочеш придбати, не кажучи вже про те, що іноземці практично ніде не мають права на купівлю землі.

А враховуючи наші реалії, то щоб врятувати останнє, що ми маємо – землю, треба мораторій, поки економіка України не запряцює хоча б на рівні Польщі. А тоді вже поговоримо
Все навпаки. Економіка не запрацює поки немає вільного продажу землі.
Корупція1099 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Уряд реформ307 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter