Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

На грані двох світів. Напрямні української геополітики

25 вересня 2018, 13:45

Виступ на презентації книжки "Місія України та національні інтереси в глобалізаваному світі: візія націоналістів" в межах 25-го книжкового Форуму у Львові.

Кожна країна має своє унікальне територіально-географічне положення. Території держав обмежені політичними кордонами з сусідніми державами, а також мають свої неповторні ландшафти, форми, простори, природні ресурси. Саме ці фактори у поєднанні з вигідним географічним положенням дають Україні можливість бути центром впливу в світі з відповідною геополітичною поведінкою та геостратегічною орієнтацією.

Питанню геополітичної стратегії та українського місця у світі приділяли багато уваги вітчизняні діячі впродовж останніх століть. Один з ідеологів українського націоналізму Юрій Липа у своїх працях "Чорноморська доктрина" та "Призначення України" наполягав на створенні Балто-Чорноморського альянсу з метою об'єднання держав сусідніх з Московією заради колективної безпеки в Європі. Так, Україна покликана стати лідером на просторі між Балтійським і Чорним морями, але навіть найближчі сусіди, ті самі поляки чи угорці навіть чути про це не хочуть. Нічого дивного, адже ще в середині 20-х років ХХ ст. український політичний діяч В'ячеслав Липинський наголошував, що "...в даний момент ніхто в Европі сильної i великої Української Держави собі не бажає. Навпаки, єсть багато сил, що власне заінтересовані в тому, щоб ніякої України не було, або щоб вона була якнайслабша". Історичний досвід показує, що навіть коли в України i з'являються союзники, то вони починають досить швидко лякатися перспективи міцної України й однією рукою руйнують те, що іншою допомагали будувати.

Вільна і незалежна Україна – це не лише внутрішня справа української нації, але й істотна умова світового порядку і безпеки народів, прогресу людської цивілізації. Це наша місія і ми повинні донести її до світової спільноти.

Як і в часи Івана Мазепи, стоїмо між двома проваллями. Націоналісти підтримали євроінтеграцію, як рух від Москви – і тепер постали перед загрозою чергового колоніалізму, вже в ліберальних шатах. Серед українців сіють зневіру у власні сили, сподівання на добру волю сусідів, а ті цинічно нас використовують, що показує ситуація з поляками та угорцями. Та й у решті Європи багато впливових політиків, які мріють забути, як страшний сон, про війну Московії проти України, анексію Криму та окупацію частини Донбасу, щоб знову гендлювати з Росією. Тому й наполягають на "мінських угодах". І не важливо, чи вони агенти Кремля на зарплаті, чи корисні ідіоти, яких використовують в темну.

Який же вихід? Передусім усвідомити і проаналізувати, яка Україна нам потрібна, як цього досягнути. Не можна отримати належний результат, не маючи чіткої мети.

Українська міжнародна політика пасе задніх. Зазвичай має щось статися негативне для держави, після чого Київ кволо реагує на ситуацію. Натомість одна з найбільших держав Європи на чолі з сильним керівництвом зобов'язана сама формувати порядок денний та задавати тон міждержавним стосункам. Характерні приклади – бездіяльність МЗС і дипломатичних структур у Польщі та Угорщині, де наростає українофобія на державному рівні, недалекоглядні і безглузді висловлювання українських політиків та посадовців на підтримку кандидата в президенти США Гіларі Клінтон і знущальна критика на адресу теперішнього вже Президента США Дональда Трампа. Ще гірша ситуація виникла у відносинах з Туреччиною – ключовим союзником на південному фланзі і в акваторії Чорного моря. Під час спроби внутрішніх розбірок у цій країні в липні 2016 року, один з наших консулів прямо висловив підтримку опонентам Ердогана, що значно попсувало наші відносини з чинним Президентом. До речі, цей консул досі працює на державній службі, викладає в Дипломатичній академії.

Головні причини провалів: непрофесіоналізм, недалекоглядність а найголовніше – це нерозуміння глобальних процесів та відсутність геополітичної стратегії в теперішньої влади. У націоналістів така візія є і складається вона з наступних програмових засад.

1. Слід невідкладно розірвати дипломатичні відносини, а також усі міжнародні договори з Російською Федерацією.

Московська держава воює проти українців. І не лише збройно, але економічно, інформаційно, психологічно тощо. В цих умовах неприпустима підтримка дипломатичних відносин з державою-агресором, діяльність її посольства, консульських установ та різних "россотруднічєств" на нашій території, відкритість кордонів, торгівля з ворогом, діяльність ворожого бізнесу в Україні, підривна робота розгалуженої мережі ворожої церкви "УПЦ (ФСБ) " тощо. Бо цим ми наносимо собі непоправної шкоди. По-перше, демонструємо всьому світу відсутність послідовної позиції в московсько-українській війні – кричимо про санкції та московську агресію, а самі підтримуємо офіційні контакти. По-друге, ворожі представництва є зручною опорою для роботи різноманітних шпигунів, агентів впливу та навіть терористичних груп (згадаймо хвилю політичних вбивств у Києві). І, головне, це деморалізує націю, для якої створена ілюзія ніби війни десь там – на Сході України, а не повсюди, де є московські агенти.

Слід розірвати усі угоди з Москвою, у зв'язку з тим, що вона брутально їх порушила. Як зазначив у свій час Канцлер Німеччини Отто фон Бісмарк: "договір із Росією не вартий того паперу, на якому написаний". Нарешті, на п'ятому році війни, керівництво країни дозріло до виходу з так званого Великого договору 1997 року – саме до цього закликала "Свобода" ще у 2014 році і подала відповідні законодавчі ініціативи! Також категорично недопустимо видавати будь-кого в лабети ворожої держави, що зробила нещодавно Генеральна прокуратура з інгушем, який шукав в Україні притулку.

2. Припинити і не допускати в подальшому участі України в наддержавних утвореннях, ініційованих Москвою.

Це стосується як безпекових (на зразок Шанхайської організації співробітництва – ШОС, Ташкентського договору – ОДКБ), так і економічних (Митний союз) утворень, але не повинно поширюватися на організації, де Москва грає маргінальну роль, звідки її можна витискати і впливати для забезпечення інтересів України (Парламентська асамблея Ради Європи – ПАРЄ, Організація чорноморського співробітництва).

Натомість необхідне тісне співробітництво з нашими природніми стратегічними партнерами, що зацікавлені у стримуванні Москви – насамперед США та Великобританія, а також держави Співдружності націй, в першу чергу Канада, і держави Центрально-Східної Європи. Треба розуміти, що Франція та Німеччина не зацікавлені у знищенні чи навіть значному послабленні Московії. Вони хочуть умиротворити агресора, як це було у 1938 році. Тільки тоді був Гітлер і нацистська Німеччина, а зараз Путін і чекістська Московія. Чим тоді закінчилась "політика умиротворення", всі добре знають.

3. Започаткувати довготривалу програму підтримки політичних рухів пригноблених Москвою народів. Активізувати роботу із захисту прав та свобод, розширення самоврядних повноважень етнічних українців, які компактно проживають на території РФ (історичні українські території, що перебувають у складі РФ, а також Сірий, Зелений, Малиновий клини).

Чільна мета політики національної безпеки України – це розпад Росії, бо без цього Україна весь час буде під загрозою. Потрібно вкладати ресурси у налагодження зв'язків та підтримку структур, що прагнуть до самовизначення і створення власних національних утворень, підтримувати мовно-культурне відродження поневолених народів.

Важливою складовою цього процесу є ефективна робота з чисельною українською діаспорою, яка піддається шаленій асиміляції з боку Кремля.

4. Блокувати будь-які зв'язки РФ із так званою Придністровською Молдавською республікою. Активізувати роботу з українцями Придністров'я щодо захисту їхньої ідентичності, самоврядних, мовних, освітніх, релігійних прав.

Придністров'я залишається базою московських військ, які можуть в будь-який момент ударити в напрямку Одеси та Вінниці. В 2017 році уряд частково обмежив транзит техніки та людей українською територією, однак виходом може бути лише повна блокада московського анклаву. Такі дії сприятимуть лояльності Молдови та Румунії, усунуть ризики промосковського впливу в регіоні. Обов'язково треба враховувати, що понад третину населення Придністров'я складають етнічні українці, яких слід всіляко підтримувати та заохочувати до лояльності Україні, захищати їхні самоврядні, мовні, освітні та релігійні права.

5. Вимагати реальних кроків підтримки України від держав, які декларували безпеку та недоторканність кордонів України в обмін на відмову від ядерної зброї (Будапештський меморандум, 1994 р.). Укласти двосторонні угоди зі США та Великою Британією про повномасштабну військову допомогу Україні, а також щодо надання летального озброєння та довгострокової військово-технічної допомоги.

Будапештський меморандум не працює, і не лише тому, що про нього "забули" підписанти, а в першу чергу тому, що українська дипломатія про нього не згадує і не наголошує на потребі виконання. І неважливо, що після підписання Будапештського меморандуму Україна не домоглася реальних гарантій. Наша держава за ці гарантії приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерних, хімічних та бактеріологічних озброєнь, тому має повне право поставити в політико-правовій царині питання двостороннього підтвердження гарантій державами-учасницями Будапештського меморандуму, які мають реально гарантувати безпеку України, включаючи пряму військову допомогу. У разі відмови України має право заявити про вихід з режиму дії Договору про нерозповсюдження ядерних, хімічних та бактеріологічних озброєнь і відновлення ядерного статусу.

Паралельно необхідно почати створення стратегічних неядерних сил, екіпірованих насамперед потужною ракетною технікою короткої та середньої дальности.

6. Досягти вигідних для України умов, чітких гарантій, конкретних заходів і термінів можливого вступу України до НАТО.

Це завдання як української дипломатії, так і влади загалом. Важливу роль у цьому процесі відіграє як потужна і боєздатна армія, так і воля Нації чинити спротив агресору. Допомагають сильним.

На превеликий жаль, вступ до НАТО залежить від багатьох чинників і зокрема від позиції кожного з членів Альянсу. Наприклад, від реваншистської Угорщини, яка має територіальні претензії до України і підтримує антидержавні рухи на Закарпатті.

Ситуація з нашими західними сусідами – цими самопроголошеними самозакоханими адвокатами (хіба Україна скоїла якісь злочини, що нам потрібні адвокати?) – вкотре підтвердила, що не можна надіятися на добру волю сусіда, не можна жити в ілюзіях. У світі панує закон джунглів, і про це слід пам'ятати.

Враховуючи це, необхідно застосувати міжнародну практику укладення двосторонніх угод з США і Великобританією.

7. Визначити європейський україноцентризм стратегічним курсом Держави, згідно з яким Україна прагне стати не лише географічним, але й геополітичним центром Європи.

Згадаймо Вінстона Черчіля, який влучно зауважив: "У нас немає ні постійних ворогів, ні постійних друзів. У нас є постійні національні інтереси". Саме такого принципу повинна дотримуватись Україна, яка є історичною частиною європейської цивілізації. Але інтеграція з європейськими структурами повинна відбуватися з урахуванням інтересів Києва. Україна потрібна Європі як заслін від навали зі сходу і тому ми маємо право ставити свої умови, бо не Європа нас захищає від новітньої орди, а ми її. І пріоритетом має бути збереження української Нації, її ідентичності та питомо українських цінностей.

8. Визначити побудову Балто-Чорноморського союзу в якості стратегічної мети зовнішньої політики України. Залучати до військово-політичного та економічного блоку Балто-Чорноморської осі держави Центрально-Східної Європи, Балтії, Скандинавії, Кавказу, Балкан, а також басейнів Чорного та Каспійського морів. Ініціювати взаємовигідні угоди з державами цього регіону.

Зараз основним завданням Москви є підкорення або повернення під свій вплив Центрально-Східної Європи (що не так і важко, зважаючи на недостатню протидію США). А далі – новий конфлікт за панування на всьому європейському просторі.

Єдиним можливим засобом завадити цьому є створення Балто-Чорноморського альянсу – нового потужного військово-політичного та економічного міждержавного утворення. Ця ідея не нова – ми вже згадували про неї – але з початком московсько-української війни її актуальність зросла. Наразі керівництво України відсиджується в кущах, як це було в ситуації з анексією Криму. Натомість реалії сьогодення, а саме новітня загроза зі сторони Московії змусить європейські держави замислитись про всі небезпеки східного сусіда. Водночас нам необхідно усвідомити, що основні європейські гравці – Німеччина та Франція вже тісно пов'язані моральними та економічними путами з Путіним. Тому вкрай важливо використати на етапі створення Альянсу історичну пам'ять про "палку любов" Московії до таких країн як Польща, Литва, Латвія, Естонія, Фінляндія, Грузія, Болгарія, Румунія і ін. Ключову роль в Балто-Чорноморському альянсі відіграватиме сильний Київ, що розташований в центрі Балто-Чорноморської осі та контролює достатньо великі географічні простори та людські ресурси і водночас здатен найефективніше впливати на політику противників і конкурентів – передусім Москви, але й Берліну і Парижу. Це завдання передбачає повномасштабну роботу для досягнення міжнародного визнання непохитності позиції України. Для цього слід інтенсифікувати роботу дипломатичного корпусу, але насамперед керівництву країни треба усвідомити важливу геополітичну аксіому – Україна центр Європи і без потужної і могутньої держави не можлива потужна і могутня Європа.

Той, хто контролює простір між Балтійським і Чорним морями, домінує в Східній і Центральній Європі, впливає не лише на Європу, але й на цілий світ. Це доведено історією. Це підтвердить майбутнє. І маємо зробити все, щоби цією потугою була Україна заради майбутнього наших дітей! Заради нашої нації!

powered by lun.ua
Коментарі — 60
Індра _ 29.09.2018 16:59
IP: 176.37.62.---
Lutsky Vasil:
Александр 1:
=
Путин напал на Крым не потому, что там была автономия, а потому, что там был Черноморский флот. Когда ВО Свобода СПРАВЕДЛИВО требуют, чтобы Крым был не автономией, а областью, то это в первую очередь политика против политики крымских татар, а не против русских. Крымские татары хотят не просто автономию, а крымско-татарскую национальную автономию в Крыму, против чего выступают националисты.
Максимум, що татари можут мати – це Кримську культурну автономію в Таврійському земстві з столицею в Херсоні.
Mike_Kharkov _ 28.09.2018 12:17
IP: 178.137.189.---
Александр 1:
...
3 Антиросійський націоналізм – це державницький патріотизм, тобто, цілком природній по відношенню до агресора/окупанта.
Та ні ж:), не державницький, а олігархічний патріотизм (хоча зважаючи на те, що олігархи є власниками держави, так, державницький:))
Агресор чи окупант Росія – це вирішує Захід, а він так вже сказав, тож, природня антиросійськість укр. нац-му й тут в нагоді олгархії, можна прикритися й розраховувати на легитимізацію своїх капіталів на Заході.
Сьогодні ПОП заявив, що Україна є східним кордоном НАТО, це знакова заява і багато чого пояснює у 2014-му.
Анатолій Ханко _ 28.09.2018 11:42
IP: 35.235.227.---
Все вірно!
Mike_Kharkov _ 28.09.2018 11:28
IP: 178.137.189.---
Ihor Yahnyshchak:
...І оказуєцця у савку, тобто за часів комуно-рашистської диктатури існувала "народна власність"? Ці нісенітниці на кого розраховані?
Тепер з оцим розберемось, спробуємо:)
За "совка" існувала цікава система – партійні бонзи (номенклатура) були розпорядниками власності держави, АЛЕ не могли були власниками. І це, власне, й було причиною розвалу СРСР та появи окремої держави Україна. Оцю саму власність номенклатурою було отримано як народну, після чого "приватизацією" народ було усунено з номінальних власників, а поява ділків-олігархів вже дала можливість вже юридично переписати цей "спадок". Саме з цим була пов'язана ставка олігархів на "відродження" та ідеологію укр. нац-му – потрібно було створити нову, не пов'язану з СРСР правову реальність, аби узаконити права на власність. Тут нема ніякої фантастики, звичайне обувалово.
Mike_Kharkov _ 28.09.2018 11:08
IP: 178.137.189.---
Ihor Yahnyshchak:
Що не твердження – то фантастика, ...Що ти мелеш тут про Коновальця – коли це він мав "послужити" німцям якщо в 1938 його терористи з NКВD?
Може цитата з листа Шептицькому наведена точніше застудить ваш партійний гнів?
"Нехай сьогодні ми знаходимося на слугуванні німецьким державним урядовцям.
Але завтра ми маємо надію з її допомогою і під їхнім керівництвом здобути власну державність"
ЦДАГОУ.-Ф.263.-Спр. 33285 фп.-Арк. 48
.
Може вам слід відкласти партійні агітки та почитати історію "змагань" самому? там багато цікавого (і нажаль, драматичного). Це нагадує колишній "штурм Зимнего", якого не було.
Ihor Yahnyshchak _ 27.09.2018 23:44
IP: 35.235.226.---
Mike_Kharkov
Що не твердження – то фантастика, щоб не сказати сильніше: олігархія (ахметови, порошенки, коломойські і т.д.) розставили націоналістичні кадри на кріслах? Ви брєдітє? Труханов, Кєрнєс, Філатов, Авакян – це може перевірені кадри укр. націоналізму? Укр. націоналізм став державною ідеологією? Сучасний укр. "націоналізм" (де він? це- Свобода?) є тоталітарним? Ви хоч глянули у літературу чи словники якими є критерії тоталітарної ідеології і чим вона відрізняється від авторитарної? І оказуєцця у савку, тобто за часів комуно-рашистської диктатури існувала "народна власність"? Ці нісенітниці на кого розраховані? Ага, ще з мудрим виглядом розкажіть що в есесері була "конституція" і "вибори"...

"То вже було, ще Коновалець писав "хай зараз ми слугуємо Німеччині, а потім...". Потім не наступило, і не наступить – ви завжди будете слугувати забугіррю" Що ти мелеш тут про Коновальця – коли це він мав "послужити" німцям якщо в 1938 його терористи з NКВD?
Ihor Yahnyshchak _ 27.09.2018 23:40
IP: 35.235.226.---
Mike_Kharkov:
Уважаїмий – не розумію навіщо ви із завзяттям ідейного неофіта систематично транслюєте кліше і стереотипи рашистської, імперської пропаганди? Ваш метод – використання ідеологічно-конфліктного вокабуляру, перебільшення, гіперболізація, використання напівправди, ідеологічна заангажованість. Ваша фанатизована рашизмом уява змушує вас судомно, конвульсивно "винюхувати", вбачати укр. націоналізм, (чи фошізм?) там де його реально нема...

Цитата: "Укр. націоналістів олігархія лише використовує, головним чином "перевірені кадри", яких розсажено по кріслах. Це раз. І введено державну ідеологію – український націоналізм. Це два. Ідеологія знадобилася на заміну комуністичній, така ж тоталітарна. Вона слугує прикриттям олігархії, бо дозволяє їй керувати державою через "націю"-етнос, зберігати внутрішній конфлікт та дистанціюватися від рад. часів, з яких походить їх капітал, що юридично закріплює їх права на вкрадену народну власність."
Александр 1 _ 27.09.2018 15:09
IP: 188.163.12.---
Mike_Kharkov:
1. Теперішня влада в Україні дійсно не є націоналістичною, це так, бо влада в Україні належить олігархії.
2. І введено державну ідеологію – український націоналізм.
3. укр. націоналізм є насамперед антиросійським.
1 Саме так.
2 Не зовсім так. Насправді олігархія немає іншої ідеології, крім насичення грошима. Тому використовує чужі ідеології: частково націоналістичну, частково соціалістичну ("Прості люди", "Батьківщина"), ліберальну (БПП), патріотичну, навіть проросійську (Тарута). Будь-яку, аби втриматись при владі.
3 Антиросійський націоналізм – це державницький патріотизм, тобто, цілком природній по відношенню до агресора/окупанта.
Mike_Kharkov _ 27.09.2018 13:36
IP: 178.137.189.---
Теперішня влада в Україні дійсно не є націоналістичною, це так, бо влада в Україні належить олігархії. Укр. націоналістів олігархія лише використовує, головним чином "перевірені кадри", яких розсажено по кріслах. Це раз. І введено державну ідеологію – український націоналізм. Це два. Ідеологія знадобилася на заміну комуністичній, така ж тоталітарна. Вона слугує прикриттям олігархії, бо дозволяє їй керувати державою через "націю"-етнос, зберігати внутрішній конфлікт та дистанціюватися від рад. часів, з яких походить їх капітал, що юридично закріплює їх права на вкрадену народну власність. І не слід забувати, що укр. націоналізм є насамперед антиросійським, що зараз олігархії в нагоді і прикриває її на міжнародному рівні.
Александр 1 _ 27.09.2018 13:19
IP: 188.163.12.---
Lutsky Vasil:
Зараз Ви дійсно спробували аргументувати Вашу позицію по темі.

Але, аргументи, які починаються зі слів "розрыв отношений с РФ" не є підтвердженням влади націоналістів в Україні. Це абсолютно природні речі для країни, яка воює за свою незалежність, по відношенню до агресора. Ті кроки (наприклад, розірвання договору про дружбу з РФ, обмеження російських телеканалів, торговельних стосунків, бажання мати незалежну від окупантів церкву тощо) є не націоналістичними, а чисто державницькими.

Державницька політика на підтримку української мови, дійсно, відповідає національним інтересам українців. Це природно з урахуванням, що 80% населення є українцями. Але вона далеко не та, яку декларує ВО Свобода (панування укр. мови у всіх сферах життя). Тому так повільно йде національне відродження в Україні.
Александр 1 _ 27.09.2018 11:35
IP: 188.163.12.---
Lutsky Vasil:
Путин напал на Крым не потому, что там была автономия, а потому, что там был Черноморский флот...
Всем рекомендую прочитать программу ВОС. Там чистый коммунизм и социализм.
Ви переходите на інші теми: причина анексії Криму Росією, обговорення програми ВО Свобода.

Нагадую, що мова йшла про те, що націоналісти, як політична партія, ніколи не мали влади в Україні, тобто, не мали можливості втілювати свою програму у життя. Ви стверджували, що теперішня влада є владою націоналістів, але ніяк не змогли підтвердити цю тезу. І це зрозуміло, тому що ваша теза не відповідає дійсності.
Александр 1 _ 27.09.2018 09:38
IP: 188.163.12.---
Індра:
Та вже ж були – мали декількох міністрів включно з генеральним прокурором – махінатори як і всі інші...
Коли я стверджував, що націоналісти ніколи не мали влади в Україні, то мав на увазі владу, при якої політична партія може втілювати свою програму в життя. Такого дійсно ніколи не було в Україні. Зрадники і хамелеони бувають у будь-якої партії, це не показник.
Александр 1 _ 27.09.2018 09:30
IP: 188.163.12.---
Lutsky Vasil:
сейчас президент и парламент проводят политику. националистической партии. можете считать, что у власти националистическая партия...
Ви не знайомі з програмою ВО Свобода, інакше б не заявляли таких дурниць. Як би ВО Свобода реалізувала свою програму, то в Україні не було б олігархічної економіки. Крим не мав би автономії, а Україна мала б ядерну зброю. Тобто, зараз не було б війни.

Схоже, що для вас український націоналізм, це коли розмовляють українською мовою, або кричать "Слава Україні!".
Індра _ 26.09.2018 23:47
IP: 94.76.81.---
Александр 1:
Lutsky Vasil:
ніколи націоналісти, як політична партія, не мали влади в Україні. Так зрозуміло?
Та вже ж були – мали декількох міністрів включно з генеральним прокурором – махінатори як і всі інші. Лідер партії і його брат нажили маєтки в заповіднику на Київщині. На не націоналісти потрібні, а громадські активісти котрі повернуть Україну в прадавнє русло нашого одвічного звичаєвого права – повне самоврядування і виборність всіх посад на мажоритарній основі накороткі терміни подачі кандидатур громадськими активістами. В міста повинно повернутись Маґдебурзьке право. Оце й буде Слава Україні! А поки-що її, Слави, немає...
Александр 1 _ 26.09.2018 21:41
IP: 188.163.12.---
Lutsky Vasil:
То есть Спикер парламента это не власть? Президент это не власть?
Для вас будь-який українець є націоналіст?

Ще раз для роз'яснюю для "непонятливых": ніколи націоналісти, як політична партія, не мали влади в Україні. Так зрозуміло?
Александр 1 _ 26.09.2018 17:34
IP: 188.163.12.---
Lutsky Vasil:
Так а почему же националисты до сих пор не "забезпечили безпеку"?
Тому, що в них не було влади.
Олексій Побережний _ 26.09.2018 15:46
IP: 91.229.243.---
Альтернативи насправді в нашій ситуації нема.Тільки націоналісти зможуть забезпечити безпеку та розвиток в регіоні.
Андрій Дерипаска _ 26.09.2018 13:41
IP: 35.235.226.---
Eduard Leoniv:
Що характерно: Тягнибок висловив чіткі тези і кожну роз'яснив. Це повноцінна програма дій. А ті хто тут у коментарях "критикують" – просто плюються жовчю без будь- якого заперечення по суті. Висновок – трафляє свободоненависників)))
та ви 10 років із тягнибоком в інтернеті тези висловлюєте...а коли до влади приходите то або крадете по ненажерському або тушками стаєте
Eduard Leoniv _ 26.09.2018 12:18
IP: 35.235.226.---
Що характерно: Тягнибок висловив чіткі тези і кожну роз'яснив. Це повноцінна програма дій. А ті хто тут у коментарях "критикують" – просто плюються жовчю без будь- якого заперечення по суті. Висновок – трафляє свободоненависників)))
Андрій Бардис _ 26.09.2018 10:50
IP: 35.235.227.---
Христя Дзундза:
Як на XX ст.,все написане- дуже добре,а як на XXI ст.-то не дуже вражає.
Як раз актуально для сьогодення. Конкретно, що треба зробити зараз, в теперішніх умовах. Почитайте уважно.
Христя Дзундза _ 26.09.2018 08:11
IP: 46.149.187.---
Як на XX ст.,все написане- дуже добре,а як на XXI ст.-то не дуже вражає.
Христя Дзундза _ 26.09.2018 08:09
IP: 46.149.187.---
Як на XX ст.,все написане- дуже добре,а як на XXI ст.-то не дуже вражає.
Yuriy Trikur _ 25.09.2018 23:58
IP: 195.16.79.---
Індра:
О, дякую гарно! Тепер буду знати. Але як на мене, було би простіше і ясніше для всіх, так: напрямки української геополітики.
Андрій Дерипаска _ 25.09.2018 23:35
IP: 35.235.227.---
Вже чотири кандидати у президенти (тягнибока серед них нема) пообіцяли посадити Порошенка в тюрму весною – Гриценко, Чумак, Купрій і Гнап. А що робити із тими депутатами бппшниками, які приймали 5 років антинародні закони по вказівці Порошенка?!
Mukola85 _ 25.09.2018 23:10
IP: 95.132.132.---
я не вірю тобі Олег Тягнибок, бо памятаю як ти застяв на МАЙДАНІ, але саме головне що ти найбільше накручував людей проти тодішньої влади...а потім казав людям що їх посадать бо вони замість сидіти на майдані йшли штурмувати урядові будівлі...тоді ще куля в лоб прославився. Ваша партія Свобода то лише купка крикунів які прикриваються національною ідеєю. І більше того по регіонах західної України свого часу до місцевих рад прийшло багато чмошників під кольором вашої партії. До вас буде завжди питання чому ви налили масла в вогонь у мовному питанні після втечі януковічя? Таке вражегня що вся ваша братія є однією із структур пятох колони Москви...Сидіть у забутті разом із Соціалістичною партією і комуністами. ТИ ПРОСТО СЦИКЛО ЯКЕ ПИШЕ МАНІПУЛЮЄ НАЦІОНАЛЬНОЮ ІДЕЄЮ. ПОРОЖНЄ МІСЦЕ
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

4
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

20
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter