Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Бюджет-2020. Кінець епохи бідності олігархів

21 вересня 2019, 15:12

Переглянув проєкт нового бюджету. Схоже, "епоха бідності" таки закінчиться...для олігархів. Дивіться самі.

ПЕРШЕ. У проекті бюджету не передбачено ніяких заходів щодо деолігархізації, демонополізації та деофшоризації (хоча все це було обіцяно перед виборами). Знову буксується розвиток промисловості, галузей з високим показником доданої вартості (відповідно – збільшення робочих місць і соціальних гарантій).

Натомість, у "найкращих" традиціях попередників, передбачено тотальне розграбування держави (приватизація залишків державної власності – в тому числі стратегічних, розпродаж землі с/г призначення, легалізація грального бізнесу та ринку бурштину) і поглиблення боргової ями (у 2020-му збираються взяти в кредит ще 383 млрд грн).

ДРУГЕ. Податковий тягар знову вкладають на плечі простим українцям: бюджет наповнюється за рахунок податку на доходи фізичних осіб (+17%) і податку на прибуток підприємств (+ 20%). Тим часом не розширюється податкова база рентних платежів – рентне законодавство продовжує працювати на олігархів.

ТРЕТЄ. Запланована сума повернених до бюджету коштів за рішенням суду за рахунок боротьби із корупцією – НУЛЬ. Зате на премії цим "борцям" – гроші є: на 7,1% збільшується фінансування НАЗК, на 16,2% – АРМА, на 19,7% – НАБУ, на 71,2% – ДБР.

ЧЕТВЕРТЕ. Скорочується фінансування пільг, житлових субсидій, допомога сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям й особам з інвалідністю. А при цьому зростає фінансування Президента, його чиновників, чиновників з апарату Верховної Ради та ГПУ, більше відомої "зливанням" резонансних справ, ніж досягненнями (тим часом прем'єр Гончарук, зауважте, розповідає у ЗМІ про "скорочення витрат на держуправління"...).

П'ЯТЕ. У бюджеті залишається торішня програма, створена владою Порошенка для піару на виборах, – Фонд Президента України з підтримки освітніх програм. 500 млн грн піару Зеленського за державні гроші.

ШОСТЕ. На фінансування партій із державного бюджету заплановано близько 1 млрд грн. Половина із цього – на компенсацію витрат на виборчу кампанію п'яти партій, які пройшли в Парламент (найбільше – "Слузі народу").

СЬОМЕ. І найважливіше. Видатки на Міноборони – формально на рівні з торішніми, реально – МЕНШІ (бо живемо в умовах інфляції). Натомість видатки на апарат МВС укотре зростають (+8,3%).

Простими словами: рвучись до влади, "слуги" критикували своїх попередників, говорили й обіцяли те, що хотіли почути виборці. А тепер, ставши владою, продовжують стратегію тих самих попередників – розбудовують поліцейсько-чиновницьку державу, захищають не українців від московитів і олігархів, від зубожіння, а себе від свого основного ворога – від нас, українців.

powered by lun.ua
Коментарі — 29
Vasilina Tsarik _ 24.09.2019 09:43
IP: 35.235.226.---
meua:
Та він може і повторить долю Яценюка і Порошенка, але земля уже буде продана... ну іще немаловажно – звільнити Вятровича.
Віра Бурик _ 22.09.2019 15:57
IP: 35.235.227.---
Сергій Гордієвський:
То "Свобода" права чи ліва партія? Щось лаври Симоненка в бабушок перехватити хоче на мою думку...
СВОБОДА – це Українська Народна Партія, Націоналістично спрямована, а оскільки Українців в Україні майже не залишилося, то відповідно, з нульовим рейтингом. Отже, це партія, яка створена або не там, або не в ті часи.
Елена Величко _ 22.09.2019 12:40
IP: 35.235.226.---
Mykola Mishtur:
от всі наївні далі. ніхто вас так просто з рабства не звільнить і тим більше ніякої землі і життя на ній не дасть.
все це треба відвойовувати!
НЕ знаю чи треба зранку до ночі боротись- бо ми для цього людей вибираємо, щоб РОБИЛИ ЛАД.
Однак, здається, що цей ВИР спеціально зроблене та вже є враження що цей вир нескінченний.
Вибрали вже команду – РОБІТЬ ЕКОНОМІКУ, – так про землю завели, замість ПОЧАТИ до ладу приводити та зробити структурні зміни якісні та безпекові. Взагалі ТРЕБА ВИБРАТИ: робимо економіку чи будемо постійно воювати, а ОСНОВНЕ ДЛЯ КОГО робимо – ЧИ ДЛЯ ГРОМАДЯН чи для іноземців чи для олігархів. ПРО землю – то надовго та ті самі граблі – а-ля уявні швиденько гроші, що переходять у борги та у те, що народ немає ані активів, ані на що жити. Закінчити оцей постійний розпродаж та зубожіння треба негайно та почати робити, допоки люди є та Активи не продані.
Сергей Папков _ 22.09.2019 11:05
IP: 35.235.227.---
Тягнибок на 100% правий, але пересічний виборець, який не розуміється на бюджеті і не має терпіння його навіть прочитати, усвідомить це трохи пізніше, коли індикатором бюджету стане вміст його власного гаманця, ціни в магазинах і суми в комунальних платіжках. На жаль цей процес прозріння не дуже швидкий, але на щастя не зворотній (достатньо лише пригадати як починали і чим закінчили в плані суспільної підтримки Ющенко, Янукович, Порошенко). Хоча вкотре дуже шкода втрачених років, які не повернеш.
Mykola Mishtur _ 22.09.2019 10:50
IP: 35.235.227.---
всі ці імітації революцій приводять до влади тьльки аморальних ненажерливих бандитів.
хороші люди постійно прибираються. А всі далі чекають чуда
Mykola Mishtur _ 22.09.2019 10:45
IP: 35.235.227.---
от всі наївні далі. ніхто вас так просто з рабства не звільнить і тим більше ніякої землі і життя на ній не дасть.
все це треба відвойовувати!
Yuri Dubov _ 22.09.2019 10:30
IP: 35.235.226.---
Ігор Буда:
Все правда. Але, Олюню, якого хрена твій махніцький не зробив навіть спроби пересадити вбивць Майдану. І якого твій мер Тернополя обкрадає місто?
До чого це переведення на іншу тему? Я давно помітив, що багато людей дають оцінку не з точки зору про ЩО говорять і ЩО пропонують або стверджують, а виключно ХТО говорить. Ту ж саму бездарну економічну політику і окремі рішення попередньої влади однаково справедливо критикували як представники демократичної проукраїнської опозиції (в т.числі і свободівці), так і регонали (хоча останні вели б себе точнісінько так, якби були при владі). Найгірше що є, це коли виборці перетворюються на якихось фанів і сліпо вірять всьому, що скаже їхній кумир навіть не замислюючись над змістом і сутністю.
Елена Величко _ 22.09.2019 10:07
IP: 35.235.226.---
meua:
Складывается впечатление, что риторика Зеленского про "равные" условия и правила касаются только малого и среднего бизнеса. Глава АМКУ, несмотря на свою "деятельность" в пользу Ахметова остается на своем месте (переориентировался на нового?), налогообложение дивидендов (6,5 %) остается (депозиты и доходы обычных украинцев – 19.5%), молчание относительно миллиардных долгов по налогам Коломойского (16.5 млрд.грн), Ахметова и др., молчание по поводу трансфертного ценообразования, офшоров (как поживает Совет по разработке антиофшорного законодательства при президенте Украины – с 2015 года?) и пр.
Неужели Зеленский пришел, чтобы распродать землю – это его главный мессеж на сегодня, если не считать казино?
Если так, то он быстро получит то, что получили Яценюк и Порошенко.
100%-Так! Це первині дії, щоб ПОЧАТИ СТВОРЮВАТИ економіку у якісноНОВОМУ середовищі, дійсно "у країні новій..."
Ігор Буда _ 22.09.2019 09:49
IP: 35.235.226.---
Все правда. Але, Олюню, якого хрена твій махніцький не зробив навіть спроби пересадити вбивць Майдану. І якого твій мер Тернополя обкрадає місто?
hrim _ 22.09.2019 09:11
IP: 35.235.227.---
iip:
Прибічники Зеленського волають з виряченими очима – бариги! гнати всіх! "перезавантажити владу"! бла-бла-бла! При тому, хоч і зрідка, але вдається запитати – наведіть, будь ласка, хоч один-одненький малесенький факт із життя Зеленського (а йому вже не 25), який би переконливо свідчив, що Зеленський таки реально щирий слуга народу, а не грошових мішків. Може він був на активістом майданів? Може ходив на мітинги та демонстрації? Може організовував потужні громадські організації? Може він створив потужну програму розвитку України? Чим Зеленський примудрився заслужити свою репутацію безкомпромісного борця із несправедливістю? У відповідь була гробова тиша. Досить уважно прочитати біографії Зеленського і його оточення, щоб неозброєним оком побачити – усі вони завжди були дрібними прислужниками грошових мішків на кшталт Коломойського...
Головна проблема не в тому.
Головна проблема – суспільство у більшості не "бачить", не розуміє такого та й не намагається.
Mykhailo Iazhyk _ 22.09.2019 09:07
IP: 35.235.226.---
Віктор Сокольник:
Щоб він допомагав треба було його обрати до влади!
Log Log _ 22.09.2019 08:21
IP: 35.235.226.---
Анатолий Гарячий:
Риторика порошенка-один в один.
"Ужосс"! Ну і що?
iip _ 22.09.2019 07:35
IP: 35.235.227.---
meua:
Абсолютно так. Моментально зникли дійсно значущі теми: де-офшоризація – тиша, самі в офшорах по вуха; де-олігархізація, у тому числі у сфері ЗМІ – тиша, адже треба щемити власного патрона Коломойського із його 1+1; де-монополізація – тиша, "роттердам+" вже найкраща формула, ахметов-пінчук-коломойський і т.д. – ліпші друзі; повернення награбованого – тиша, натомість цинічна легалізація шляхом "нульової декларації". "Слуги" нахабно розчищають шлях тим же "баригам" для остаточного розпродажу країни: ринок землі, скасування переліку підприємств, що не підлягають приватизації, атака на НБУ для відновлення тіньових схем руху грошей. Адже кошти на купівлю України треба буде легалізувати – от тут і "нульова декларація" та підконтрольний НБУ. І вишенька на торті – остаточно паралізовані і підконтрольні державні органи (ВР, КМУ). "Слуги" контролюють державу, і працюють на тих, хто контролює "слуг" – чи може хтось сумнівається, що у слуг є господарі? І це – не "народ".
meua _ 22.09.2019 06:24
IP: 35.235.226.---
Складывается впечатление, что риторика Зеленского про "равные" условия и правила касаются только малого и среднего бизнеса. Глава АМКУ, несмотря на свою "деятельность" в пользу Ахметова остается на своем месте (переориентировался на нового?), налогообложение дивидендов (6,5 %) остается (депозиты и доходы обычных украинцев – 19.5%), молчание относительно миллиардных долгов по налогам Коломойского (16.5 млрд.грн), Ахметова и др., молчание по поводу трансфертного ценообразования, офшоров (как поживает Совет по разработке антиофшорного законодательства при президенте Украины – с 2015 года?) и пр.
Неужели Зеленский пришел, чтобы распродать землю – это его главный мессеж на сегодня, если не считать казино?
Если так, то он быстро получит то, что получили Яценюк и Порошенко.
Юрій Дрозд _ 21.09.2019 23:10
IP: 35.235.226.---
Анатолий Гарячий:
Риторика порошенка-один в один.
Анатолий Гарячий:
А в чому він не правий? Ви самі про цей бюджет хоч щось знаєте?
Юрій Дрозд _ 21.09.2019 23:09
IP: 35.235.227.---
Анатолий Гарячий:
А в чому він не правий? Ви самі про цей бюджет хоч щось знаєте? Чи просто виникло бажання лизнути слуг?
iip _ 21.09.2019 22:35
IP: 35.235.226.---
Прибічники Зеленського волають з виряченими очима – бариги! гнати всіх! "перезавантажити владу"! бла-бла-бла! При тому, хоч і зрідка, але вдається запитати – наведіть, будь ласка, хоч один-одненький малесенький факт із життя Зеленського (а йому вже не 25), який би переконливо свідчив, що Зеленський таки реально щирий слуга народу, а не грошових мішків. Може він був на активістом майданів? Може ходив на мітинги та демонстрації? Може організовував потужні громадські організації? Може він створив потужну програму розвитку України? Чим Зеленський примудрився заслужити свою репутацію безкомпромісного борця із несправедливістю? У відповідь була гробова тиша. Досить уважно прочитати біографії Зеленського і його оточення, щоб неозброєним оком побачити – усі вони завжди були дрібними прислужниками грошових мішків на кшталт Коломойського. Виборців примудрилися обдурити одним-однісіньким серіалом. От "слуги" зараз і віддячують своїм спонсорам-господарям.
Анатолий Гарячий _ 21.09.2019 22:19
IP: 35.235.226.---
Риторика порошенка-один в один.
Віктор Сокольник _ 21.09.2019 19:59
IP: 35.235.226.---
Пане Тягнибок, допоможіть протестуючим шахтарям Червонограда!!!
Елена Величко _ 21.09.2019 19:21
IP: 35.235.227.---
Виктор Мельниченко:
А вы думаете почему не давали стать президентом Тимошенко. Только при ней простые люди уже жили бы по человечески.Один когда-то спорил когда стал президентом Порошенко. Так и Зеленский в историю не попадет это точно. Есть один метод наладить жизнь. Если сразу начать 1- вернуть офшоры, 2-вывести бизнес с тени.3-на таможне контрабанде стоп 4-кредит в банках 3-4% для молодежи жилье и т.д. Другого метода нет.Такое в программе новый курс только в Тимошенко Ю.В. -Зато новые лица,
Згодна, що зовсім інший курс потрібний. До речі, хто піде до лікаря,зважаючи на те, що він НОВИЙ, але не має ані досвіду, ані знань чи мало, коли справа потребує негайного втручання та великого досвіду або...?
Виктор Мельниченко _ 21.09.2019 19:06
IP: 35.235.226.---
А вы думаете почему не давали стать президентом Тимошенко. Только при ней простые люди уже жили бы по человечески.Один когда-то спорил когда стал президентом Порошенко. Так и Зеленский в историю не попадет это точно. Есть один метод наладить жизнь. Если сразу начать 1- вернуть офшоры, 2-вывести бизнес с тени.3-на таможне контрабанде стоп 4-кредит в банках 3-4% для молодежи жилье и т.д. Другого метода нет.Такое в программе новый курс только в Тимошенко Ю.В. --Зато новые лица,
Елена Величко _ 21.09.2019 18:53
IP: 35.235.227.---
Ой! Не втрималась...прислали почитати...чи правда.
"У сусідній Польщі сільськогосподарські землі може купити лише
А. держава,
Б. релігійні об'єднання
В. фермери.
Пункт В не розповсюджується на всіх фермерів. Фермер повинен володіти не тільки сільськогосподарськими навичками, але й бути власником сільгоспугідь площею до 300 гектарів
Крім того, фермер має проживати в місцевості, у якій бажає придбати землю.

Крім того, протягом 10-ти років, фермер зобов'язується вести на придбаній землі господарську діяльність, і без дозволу суду не має права цю землю ні продавати чи здавати в оренду.

Все початку 2017 р. контролювало "Польське Агентство сільськогосподарської нерухомості" (ANR), яке згідно ст. 45 Закону від 10 лютого 2017 року "Про Національний центр підтримки сільського господарства" було об'єднано з "Агенцією сільськогосподарського ринку" та перетворено на "Національний центр підтримки сільського господарства"
ТАК ДАВАЙТЕ ЯК У ПОЛЬЩІ?
hrim _ 21.09.2019 18:46
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
hrim:
Так наразі усі розвинуті країни перейшли на соціальні рейки, а ЯК ІНАКШЕ?
Інакше не вижити у новому світі.
До речі, соціальна держава – то не те, що при срср,
то різні форми, але механізми зроблені для сумісного життя ЯКІСНОГО у країнах.
Перейти на "соціальні рейки" та говорити про них – це "дві великі різниці" як кажуть в Одесі.
Александр 1 _ 21.09.2019 18:35
IP: 35.235.226.---
Як же так? Вони ж оголосили себе слугами народу, а виявляється – вони слуги олігархів. Таке "неочікуване"... Ну прямо "95 квартал". Дуже смішно!
Елена Величко _ 21.09.2019 17:44
IP: 35.235.227.---
hrim:
Так наразі усі розвинуті країни перейшли на соціальні рейки, а ЯК ІНАКШЕ?
Інакше не вижити у новому світі.
До речі, соціальна держава – то не те, що при срср,
то різні форми, але механізми зроблені для сумісного життя ЯКІСНОГО у країнах.
Корупція1434 Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter